Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ja sad ulazim u 4. Valjda ce me primiti... I sta onda, ne verujem da se sme ici na rendgen, a takodje ni za anesteziju nisam bas sigurna da sme da se daje, a ako mi nesto budu radili, to e uzasno da boli, jer je pod upalom... Joj, gde bas sad da me to zadesi... Ili da gledam sa vedrije strane, dobro je da me je sad zadesilo, ( jer sam vec u 4 mesecu ) nego da je bilo na pocetku trudnoce...;)
 
negde na netu sam citala da moze i anestezija ali ja ne bih....
meni nisu pustili na rengen na veterinarskom kad sam vodila psa kad nisam bila trudna....pitali su me da li sam tudna i da li palniram trudnocu......
najbolje se posavetuj i sa ginekologom i sa zubarom......
 
Pa ja sad ulazim u 4. Valjda ce me primiti... I sta onda, ne verujem da se sme ici na rendgen, a takodje ni za anesteziju nisam bas sigurna da sme da se daje, a ako mi nesto budu radili, to e uzasno da boli, jer je pod upalom... Joj, gde bas sad da me to zadesi... Ili da gledam sa vedrije strane, dobro je da me je sad zadesilo, ( jer sam vec u 4 mesecu ) nego da je bilo na pocetku trudnoce...;)

anestezija je dozvoljena, narocito nemas brige od drugog trimestra.
a zub pod upalom nijedan zubar nece raditi :nono:. takav zub, cini mi se, cak ni ne vade. prvo antibiotici da zalece upalu, pa posle zuba gleda sta ce dalje da radi s njim.
 
Ja sam bila kod zubara ned dana pre nego sto je trebala da mi stigne menstruac.naravno nisam znala da sam trudna,a otisla jer me boluckao zub,kad jedem slatko ili hladno,ona neka glupaca,i hvala bogu samo mi snimala zub (izasla je i ona iz ordinacije kad je snimala)kaze zdrav je zub ali plombaz nije dobro uradjen,ima vazduha unutra,a i crna je plomba kaze bele su kvalitetnije i bolje,mrzelo je da ga sad radi pa mi zakazala za mes dana,a nije me ni pitala dali sam mozda trudna,obicno to uvek pitaju bilo koje snimanje i dali uskoro planirate da zatrudnite!Rekla sam mom doci za to snimanje zuba,ali on kaze da to nije nista,a i nasla sam na netu,da je to malo zracenje!Za sada nemam problema sa zubima,ali planiram uskoro da idem cisto da pogleda,preporucuje se u 5mes(a i sve trudnice idu,zasto da ne i ja )kontrolica!Spremam se,muz bi trebao da naidje,rece za sat dva.Pozdrav za sve :heart::heart:
 
da, u pravu si da su to mala zracenja i ja sam to citala.....ja jos nisam isla kod zubara jer je sve ok.....a i imam na ga raspolaganju 24h....
ade spremi se pa polako....:heart:. javi nam sta je bilo:kiss:......
 
Poslednja izmena:
Ovo sam zaboravila da Vam ispričam. U petak sam išla kod lekara po upute za laboratoriju i HES. Završim kod njega, pa na šalter da to overim. Međutim trebale su mi i doznake ali to ne može na istom šalteru već opet čekam red ispred susedne prostorije. Čujem od žena koje su došle ranije da čekaju za doznake već sat vremena. Predam sva potrebna dokumenta i čekam. A sestra davi li davi, ma sto godina joj treba.
Tek u jednom trenutku izlazi iz te kao kancelarije i besno mi se obraća:
'' Zašto Vam komisija nije produžila bolovanje do 1.11. nego do 28.10. pa ja sada moram da pišem tri doznake umesto dve?''
Ej, nije je mrzelo da smo zbog toga ustaje i izlazi.
Ostala sam bez teksta, samo sam uspela da kažem:
''Pa da zovemo komisiju da ih izgrdimo što nisu uradili po vašem?''
Mislim stvarnoooooo, kao da ja mogu da utičem na odluke komisije do kada će mi produžiti bolovanje samo da bi ona manje pisala.
Čudila se ja, čudile se ostale žene ali ništa nam nije vredelo. Ponašanje zdravstvenih radnika za primer.
 
Ovo sam zaboravila da Vam ispričam. U petak sam išla kod lekara po upute za laboratoriju i HES. Završim kod njega, pa na šalter da to overim. Međutim trebale su mi i doznake ali to ne može na istom šalteru već opet čekam red ispred susedne prostorije. Čujem od žena koje su došle ranije da čekaju za doznake već sat vremena. Predam sva potrebna dokumenta i čekam. A sestra davi li davi, ma sto godina joj treba.
Tek u jednom trenutku izlazi iz te kao kancelarije i besno mi se obraća:
'' Zašto Vam komisija nije produžila bolovanje do 1.11. nego do 28.10. pa ja sada moram da pišem tri doznake umesto dve?''
Ej, nije je mrzelo da smo zbog toga ustaje i izlazi.
Ostala sam bez teksta, samo sam uspela da kažem:
''Pa da zovemo komisiju da ih izgrdimo što nisu uradili po vašem?''
Mislim stvarnoooooo, kao da ja mogu da utičem na odluke komisije do kada će mi produžiti bolovanje samo da bi ona manje pisala.
Čudila se ja, čudile se ostale žene ali ništa nam nije vredelo. Ponašanje zdravstvenih radnika za primer.

Boze me sacuvaj kakvih ljudi ima... :dash: :thumbdown: :dontunderstand:
Jovanca potpisi i ti onu peticiju... :bye:
 
Ovo sam zaboravila da Vam ispričam. U petak sam išla kod lekara po upute za laboratoriju i HES. Završim kod njega, pa na šalter da to overim. Međutim trebale su mi i doznake ali to ne može na istom šalteru već opet čekam red ispred susedne prostorije. Čujem od žena koje su došle ranije da čekaju za doznake već sat vremena. Predam sva potrebna dokumenta i čekam. A sestra davi li davi, ma sto godina joj treba.
Tek u jednom trenutku izlazi iz te kao kancelarije i besno mi se obraća:
'' Zašto Vam komisija nije produžila bolovanje do 1.11. nego do 28.10. pa ja sada moram da pišem tri doznake umesto dve?''
Ej, nije je mrzelo da smo zbog toga ustaje i izlazi.
Ostala sam bez teksta, samo sam uspela da kažem:
''Pa da zovemo komisiju da ih izgrdimo što nisu uradili po vašem?''
Mislim stvarnoooooo, kao da ja mogu da utičem na odluke komisije do kada će mi produžiti bolovanje samo da bi ona manje pisala.
Čudila se ja, čudile se ostale žene ali ništa nam nije vredelo. Ponašanje zdravstvenih radnika za primer.

iskustva sa zdravstvenim radnicima idu od onih super do onih katastrofalnih. neka vrsta lutrije, pa u zavisnosti kako ti zapadne prodjes ili super ili kao bos po trnju.
najcesce su sestre te koje dizu galamu i prave se vazne. kao da su one sef parade :roll:.
ali ti si joj super odgovorila :hahaha:
 
dobro jutro svima :)

evo, da vam se i ja pridruzim. nisam bas na samom pocetku, 13. nedelja sam, sto naspram vecine ovde izgleda kao da sam jos uvek trudnica-amater :D.
ipak, mi smo ponosni na svoj staz, narocito sto mi se nekad cini da vreme ide taaako sporo, pa se radujemo svakoj zapocetoj nedelji :cool:

za dva dana idemo na nt i double test i kad pomislim na to, stresiram se u momentu :sad2:. meni i kod obicne posete doktorki u dz sibne pritisak od stresa, a ne za ovo :roll:

Bananice dobro nam dosla... :vatromet: sad pored Bonzite imamo i Bananicu :mrgreen:
Drzimo ti fige Maki i ja za double, najbitnije je da budes sto opustenija mozes i da se ne stresiras jer to i beba oseca :heart: kako podnosis trudnocu?! :think:
 
hvala svima na dobrodoslici :)

ja sad podnosim trudnocu dobro, mucnine su mi bile grozne od neke 7. pa do 11. nedelje. nisam povracala (ustvari, samo jednom), ali me bas mrcvarilo. kod mene nisu bile jutarnje, vec vecernje - ja sve naopako, pa i to :hahaha:. medjutim, juce i danas kao da su se vratile, samo mnogo manjeg intenziteta.

ono sto me sad muci je neka nesanica koja me spopala poslednjih nedelju dana. kad god da legnem, probudim se oko 3.30, blejim dva sata, onda opet zaspim i probudim se oko 7. po ceo dan sam onda nikakva. mislim, nadoknadim ja to preko dana, ali nije to to, kad mi je san iscepkan na delove od po 2,3 sata :sad2:
 
Evo me devojke :heart::heart:
Znaci ja sam pukla,pa uzasni su u toj klinici,a ja cu tamo da se porodim :otkacio:sta me je sve snaslo :sad2::cry:
Otisli kod babice,cekali,kad posle pola sata izasla kaze ti si u 5mes a ja primam od 6,pa nas posalje na spratu u hitnoj ali za trudnice kad oni tamo moj ginekol na odmor,a oni nemaju dezurnog,nego ima neko sto radi dole pa primice me on,zamislite u toliku kliniku jedan ginekol koji radi :otkacio: svasta,i dok smo cekali da sve pacijente primi pa je tek nas primio,crncuga jedna,uzasno me je bolelo i on dalje navalio da gura onu kasiku,koliko ja znam nesme u trudnoci to da radi ,crkla sam od straha da ce mi povrediti bebca,i posle je pogledao dali je grlic zatvoren,koliko je bolelo :sad2:,idiot od doktora!Gledao je bebca na ultrazvuk,dobro je,videla sam nosic prcast :) i prstice na rukama i nogice,aktivan je bebac,sa neki aparat je merio bebine otkucaje,znaci bebac je dobro,i grlic je zatvoren,samo sto ja nisam dobro kaze nije normal,kad je pipnuo stomak on je jako tvrd,kaze da imam jake kontrakcije,dao mi je neki drugi lek za kontrakcije,i za 48h ako neprodje,moram u kliniku da ostanem 3dana da mi daju infuziju :sad2:,jer kontrakcije nisu dobre za bebu,i ujutru da vadim krv i urin.Apoteka je zatvorena ,pa nam je on dao lek za veceras i ujutru,ali ja nemam poverenje u crnca,tako da necu sad uzeti,pitacu mog docu ujutru dal smem da pijem te lekove.Jaooj sta ce sve da me snadje :cry::cry: i rekao mi strogo mirovanje znaci lezanje nema setnje,pa ja to i radim!Nadam se da ce mi proci za tih 48h :sad2: Zato devojke cuvajte se,odmarajte sto vise,i hvala vam svima na podrsci ,neznam sta bih bez vas :sad2: :cry: Ljubimo vas ja i Emma :heart::heart:
 
Bonzita,
Nemoj toliko da se nerviras oko lekara...Nije vredno sad. Bitno da si pregledana i da je beba ok. Znam da ti je tesko, ali nemoj da budes nepoverljiva prema doktoru jer je crnac, pobogu...Ako vec imas vise poverenja u svog lekara, pitaj ga odmah ujutro za te nove lekove i pocni da pijes ako kaze da smes.
Ko treba da odluci da li ces ostajati u bolnici ta 3 dana?
Lezi i mazi stomak...:heart:
 
Evo me devojke :heart::heart:
Znaci ja sam pukla,pa uzasni su u toj klinici,a ja cu tamo da se porodim :otkacio:sta me je sve snaslo :sad2::cry:
Otisli kod babice,cekali,kad posle pola sata izasla kaze ti si u 5mes a ja primam od 6,pa nas posalje na spratu u hitnoj ali za trudnice kad oni tamo moj ginekol na odmor,a oni nemaju dezurnog,nego ima neko sto radi dole pa primice me on,zamislite u toliku kliniku jedan ginekol koji radi :otkacio: svasta,i dok smo cekali da sve pacijente primi pa je tek nas primio,crncuga jedna,uzasno me je bolelo i on dalje navalio da gura onu kasiku,koliko ja znam nesme u trudnoci to da radi ,crkla sam od straha da ce mi povrediti bebca,i posle je pogledao dali je grlic zatvoren,koliko je bolelo :sad2:,idiot od doktora!Gledao je bebca na ultrazvuk,dobro je,videla sam nosic prcast :) i prstice na rukama i nogice,aktivan je bebac,sa neki aparat je merio bebine otkucaje,znaci bebac je dobro,i grlic je zatvoren,samo sto ja nisam dobro kaze nije normal,kad je pipnuo stomak on je jako tvrd,kaze da imam jake kontrakcije,dao mi je neki drugi lek za kontrakcije,i za 48h ako neprodje,moram u kliniku da ostanem 3dana da mi daju infuziju :sad2:,jer kontrakcije nisu dobre za bebu,i ujutru da vadim krv i urin.Apoteka je zatvorena ,pa nam je on dao lek za veceras i ujutru,ali ja nemam poverenje u crnca,tako da necu sad uzeti,pitacu mog docu ujutru dal smem da pijem te lekove.Jaooj sta ce sve da me snadje :cry::cry: i rekao mi strogo mirovanje znaci lezanje nema setnje,pa ja to i radim!Nadam se da ce mi proci za tih 48h :sad2: Zato devojke cuvajte se,odmarajte sto vise,i hvala vam svima na podrsci ,neznam sta bih bez vas :sad2: :cry: Ljubimo vas ja i Emma :heart::heart:

Joj, Bonzita... :sad2: Teza mi je ova neizvesnost i nepoverenje u lekare nego sve muke.
(Imala sam grozno iskustvo sa prvom lekarkom opste prakse, koja me je pregledala ginekoloski, iako za to uopste nema dozvolu. Posto nisam jedini slucaj, babica je sve nas sa istim iskustvom stavila na listu, i pokrenuce tuzbu protiv te doktorke).
Sutra i ja idem kod lekara, ne mogu vise da se smeskam i da govorim da sam dobro kad nisam. Danas sam plakala ceo dan, i sad me bas boli stomak. :cry:
 
bonzita, odmaraj i dalje. znam kako je tesko ceo dan lezati u cetiri zida, ali ako je to ono sto mozemo da uradimo da pomognemo, onda da odradimo to nekako. nekad nam i ponestane snage i pocnemo da mracimo, ali kad vidimo bebce na ultrazvuku da su zdravi i lepi, to nam da snagu da guramo dalje :heart:.

da li si cula za tablete magnezijuma? magnezijum opusta misice i u trudnoci ga preporucuju bas protiv kontrakcija. pitaj svog docu sta misli o tome. treba problem napadati na vise frontova :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top