Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bonzita,
Moja drugarica je imala kontrakcije celu trudnocu i pila tablete protiv njih...Sve je ispalo super na kraju, imaju peslatku cerkicu. izgleda to kad krene, nece da stane tek tako...Miruj i slusaj lekara...Javi nam sutra sta su ti rekli...
 
Hvala ti mila,ali neznam pa po celi dan lezim,i nerazumem zasto se to javlja,:cry: plasim se za moju bebicu.Idem da se istusiram :(


Kako je lepa slicica!Super margo je stavila slicicu pa i ti,sad smo vas upoznale :) odmaraj,kakvo sad sredjivanje,mazi stomacic i radi na princezama :cmok:

Nemoj da se plasis, imas muzica, nas i sve ce biti ok... :heart:

Kockice,
Zar ti ne rece da si plava? Uglavnom, mislim da bi ti dobro stajali neki pramenovi:)

Pa vi ste prave zaboravne trudnice, vec sam vam to ispricala! :mrgreen: :hahaha: prirodno sam tamno plava, nesto kao bakarna boja :think: pa se vec od 15te farbam u svetlo plavo sto mi i najbolje stoji! Ali sam se u Kini morala ofarbati u brinetu jer tamo ne postoji plava farba za kosu :eek: pa da ne bih bila do pola bakarna, od pola plava resih da se ofarbam u braon jer je to jedina (citajte najsvetlija) boja koja se tamo prodavala... :sad2: a posto sad se kao kaze da se ne treba farbati ja samo cekam da se porodim i cim dodjem kuci, dolazi mi frizerka da me ofarba! :ok:
 
Bonzita,
Moja drugarica je imala kontrakcije celu trudnocu i pila tablete protiv njih...Sve je ispalo super na kraju, imaju peslatku cerkicu. izgleda to kad krene, nece da stane tek tako...Miruj i slusaj lekara...Javi nam sutra sta su ti rekli...
ma i moja drugarica...vec sam je spominjala....celu trudnocu je imala kontakcije i lezela...sad ima decka od 2,5 godine......
 
MAlamargo,
Doza folne kiseline koja se preporucuje dnevno je manja od 1mg, tako da nemas potrebe za dodatnim unosenjem...One tablete koje pijemo u prva 3 meseca su 5mg i uvek se mi trudnice iscudjavamo zasto ta doza nema veze sa preporucenom...Mozda ne mogu da naprave manje tabletice...lupam..Uglavnom lekari i dalje daju te tabletice u prvom tromesecju, iako se svugde mogu naci preporuke raznih zdravstvenih organizacija od 400-600 mikorgrama dnevno.

mala je kolicina 30mikrograma.......
 
Pa vi ste prave zaboravne trudnice, vec sam vam to ispricala! :mrgreen: :hahaha: prirodno sam tamno plava, nesto kao bakarna boja :think: pa se vec od 15te farbam u svetlo plavo sto mi i najbolje stoji! Ali sam se u Kini morala ofarbati u brinetu jer tamo ne postoji plava farba za kosu :eek: pa da ne bih bila do pola bakarna, od pola plava resih da se ofarbam u braon jer je to jedina (citajte najsvetlija) boja koja se tamo prodavala... :sad2: a posto sad se kao kaze da se ne treba farbati ja samo cekam da se porodim i cim dodjem kuci, dolazi mi frizerka da me ofarba! :ok:
priznajem zaboravna sam..........meni je dr rekla da nema veze farbanje i da moram da se farbam jer posle necu imati vremena :hahaha:......onda sam joj objasnila da se farbam u mnogo svetlo i da je farba agresivna a ona kaze da je to ok.....ali moram da priznam da se nisam farbala prva 3,5 meseca.....sad se farbam na 1,5 mesec......
 
Nije 30...Do 600 mikorgrama...Pretrazi malo po netu preporucene doze...
Ma Kockce, farbaj se opusteno...Ja se nisam farbala samo u prvom tromesecju...
Pa neces usmrkavati farbu...A kroz kozu samo razmisli sta moze da dodje do bebe...
Sve moje drugarice se farbale pa i ja...Opusteno...
 
Oups :rumenko:
U pravu si :ok: Sad bi trebalo da imam 57,69,a ja imam 56 mozda ako sam se ugojila jos jedno kilce :mrgreen: to je to,znaci i ja trebam 15kg da se ugojim :???: nije valjda pa bicu kao tenk:otkacio: 12 je dovoljno:roll:

A zasto si toliko opterecena sa debljinom? Bitno je da se ti i beba osjecate dobro,a kilogrami ce da odu poslije porodjaja. Recimo ja sam sa 58 kg ostala trudna,ugojila sam se 21 kg u trudnoci,12 izgubila poslije porodjaja a jos 11 kg dobila do bebinog 8 mjeseca. Inace sam 1,78 visoka.Znaci, jasad imam 20kg vise od kilaze prije trudnoce i super se osjecam. :D
 
A zasto si toliko opterecena sa debljinom? Bitno je da se ti i beba osjecate dobro,a kilogrami ce da odu poslije porodjaja. Recimo ja sam sa 58 kg ostala trudna,ugojila sam se 21 kg u trudnoci,12 izgubila poslije porodjaja a jos 11 kg dobila do bebinog 8 mjeseca. Inace sam 1,78 visoka.Znaci, jasad imam 20kg vise od kilaze prije trudnoce i super se osjecam. :D

Sunnyyyyyyyy... :heart: :heart: :heart: :cmok: :heart: :heart: :heart:

Reci im! :mrgreen: :hahaha: kad vec meni ne veruju... :sad2:
 
Nije 30...Do 600 mikorgrama...Pretrazi malo po netu preporucene doze...
Ma Kockce, farbaj se opusteno...Ja se nisam farbala samo u prvom tromesecju...
Pa neces usmrkavati farbu...A kroz kozu samo razmisli sta moze da dodje do bebe...
Sve moje drugarice se farbale pa i ja...Opusteno...

Pa manje se ja brinem za usmrkavanje i tako nesto, nego je par mojih prijateljica pokusalo da se ofarba iz brinete u plavusu dok su bile trudne i dobile su umesto plave drecavo narandzastu (sargarepa) boju kose! :eek: od hormone se boja malo promenila... u sustini se samo toga bojim... :sad2:
 
Sunnyyyyyyyy... :heart: :heart: :heart: :cmok: :heart: :heart: :heart:

Reci im! :mrgreen: :hahaha: kad vec meni ne veruju... :sad2:

Ma ne moraju ni meni da vjeruju! Ja samo kazem sa se MNOGO bolje osjecam sa vise kilograma nego kad sam bila zgoljava i padala u nesvijest zbog svakog dobijenog grama i ubijala se na aerobiku i u teretani da to skinem. Da mi je tada neko rekao da cu ovako nekad razmisljati,rekla bi mu da je lud! Ali sve se u zivotu mijenja iz korjena kad beba dodje.... I, da vam iskreno kazem, sad sam i zdravija nego onda.:ok:
 
Ma ne moraju ni meni da vjeruju! Ja samo kazem sa se MNOGO bolje osjecam sa vise kilograma nego kad sam bila zgoljava i padala u nesvijest zbog svakog dobijenog grama i ubijala se na aerobiku i u teretani da to skinem. Da mi je tada neko rekao da cu ovako nekad razmisljati,rekla bi mu da je lud! Ali sve se u zivotu mijenja iz korjena kad beba dodje.... I, da vam iskreno kazem, sad sam i zdravija nego onda.:ok:

Pa videla si zenska i mene... jel bi mi dala toliko kila koliko imam?! Jel bi mislila da sam takva kakva jesam, kad bi me videla na ulici prvi put?! Ne bi znam 100%... :mrgreen: ili shvatis ili ne da nije sve u zivotu u izgledu i kilogramima viska...a pogotovoooo ne tokom ili prvih meseci posle trudnoce! :heart: sta ces onda raditi kad budes smela i mogla da mrsas kad vise ne dojis... e to je onda vec svaciji licni izbor! :super:
 
Pa videla si zenska i mene... jel bi mi dala toliko kila koliko imam?! Jel bi mislila da sam takva kakva jesam, kad bi me videla na ulici prvi put?! Ne bi znam 100%... :mrgreen: ili shvatis ili ne da nije sve u zivotu u izgledu i kilogramima viska...a pogotovoooo ne tokom ili prvih meseci posle trudnoce! :heart: sta ces onda raditi kad budes smela i mogla da mrsas kad vise ne dojis... e to je onda vec svaciji licni izbor! :super:

U pravu si! Mada ja se nisam trudila bas nesto da smrsavim kad sam prestala da dojim... ma ljepse mi ovako! A i mm kaze da je bolje ovako nego kad ga je svaka moja kost zuljala!:hahaha:
 
U pravu si! Mada ja se nisam trudila bas nesto da smrsavim kad sam prestala da dojim... ma ljepse mi ovako! A i mm kaze da je bolje ovako nego kad ga je svaka moja kost zuljala!:hahaha:

Uh cuti tvoj jos i lepo kaze... a moj kaze da se oseca ko na moru... kad ga voda nosi! :hahaha: ja se nadurim, a on kaze pa dadoooh ti komplimeeent! :rotf: ma smesni su! :heart: elem ti si bas bre lepo gradjena i skladno i imas svugde sve kako treba tako da nemoj mnogo da skidas, ako ikad odlucis da treba... a tvoja kosaaaa tek... mmm kako je lepaaa dugackaaa... :D :super: jedva cekam da i moja poraste! :mrgreen:
 
Uh cuti tvoj jos i lepo kaze... a moj kaze da se oseca ko na moru... kad ga voda nosi! :hahaha: ja se nadurim, a on kaze pa dadoooh ti komplimeeent! :rotf: ma smesni su! :heart: elem ti si bas bre lepo gradjena i skladno i imas svugde sve kako treba tako da nemoj mnogo da skidas, ako ikad odlucis da treba... a tvoja kosaaaa tek... mmm kako je lepaaa dugackaaa... :D :super: jedva cekam da i moja poraste! :mrgreen:

Ma ne pada mi na pamet da mrsavim! Cijeli zivot sam bila zgoljavko jer sam bila balerina i dosta mi je toga! Hocu da uzivam u hrani i zivotu uopste! LJubim te, cujemo se sutra:bye::cmok:
 
Nemoj da se plasis, imas muzica, nas i sve ce biti ok... :heart:



Pa vi ste prave zaboravne trudnice, vec sam vam to ispricala! :mrgreen: :hahaha: prirodno sam tamno plava, nesto kao bakarna boja :think: pa se vec od 15te farbam u svetlo plavo sto mi i najbolje stoji! Ali sam se u Kini morala ofarbati u brinetu jer tamo ne postoji plava farba za kosu :eek: pa da ne bih bila do pola bakarna, od pola plava resih da se ofarbam u braon jer je to jedina (citajte najsvetlija) boja koja se tamo prodavala... :sad2: a posto sad se kao kaze da se ne treba farbati ja samo cekam da se porodim i cim dodjem kuci, dolazi mi frizerka da me ofarba! :ok:

Farbam se tokom cele trudnoće. Ništa se nije promenilo mada kod tamnijih nijansi farbanje nije problem
 
Ma ne pada mi na pamet da mrsavim! Cijeli zivot sam bila zgoljavko jer sam bila balerina i dosta mi je toga! Hocu da uzivam u hrani i zivotu uopste! LJubim te, cujemo se sutra:bye::cmok:

Toooo sestroooo... zene koje vole sebe i svoje kilograme na vlast!!! :mrgreen: :heart: :hahaha: ajd cujemo se sutra... :cmok:

A i mi sve ostale bismo mogle na spavanjac... iako ja jos moram da sredjujem sobu a i mozda da poradim na mojim Dizni Princezama jos veceras... :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top