Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da....ali ja sam 26. nedelja......bila sam danas kod nje ali samo na par minuta da uzmem uput....ponovo idem u ponedeljak da joj nosim sve rezultate.....ma i to sto kazes....bitno je da bebac napreduje a mene ko.......
 
Poslednja izmena:
Oups :rumenko:
U pravu si :ok: Sad bi trebalo da imam 57,69,a ja imam 56 mozda ako sam se ugojila jos jedno kilce :mrgreen: to je to,znaci i ja trebam 15kg da se ugojim :???: nije valjda pa bicu kao tenk:otkacio: 12 je dovoljno:roll:

Ma bitno je da bebac napreduje :rtfm: uostalom videces od sedmog ces se naglo gojiti!
I ja sam se samo 5kg ugojila doca kaze da je dobro,nebrini,kad imas sled kontrolu kod ginekol?

Devojke svako se drugacije goji u trudnoci!!! Znaci nema potrebe da se brinete dok bebce napreduje sve je u redu... elem ima zena koje se ugoje u pocetku pa stanu, onih koje se ravnomerno goje i one koje se najvise ugoje u zadnjih par meseci! Pa i beba raste... nijedna zena ne izadje iz porodilsta sa makar -7kg! Tako da bonzi ne kaki da oprostis! Cak i da se ugojis 15kg, 10kg moze da ti ode kad beba izadje + posteljica + plodova voda + voda iz udova (otoci)!

Evo vam tema ovde sa krstarice gde 90% mama kazu da su iz bolnice izasle sa 10kg manje! :klap: :super:
 
jel to marta stoji naglavacke.......mozemo odmah da joj pletemo kikice :hahaha:......cupava.......

Hehehehe ma da morali smo da je jurimo u tibi! :hahaha: znaci on taman nekako da joj uhvati glavicu ona mu tapse i stavi ruke tacno ispred! :mrgreen: onda opet da pokusa kad se ona okrene i pokaze mu guzu umesto glave... :rotf: znaci luda 100% uopste se nije htela smiriti! :mrgreen: :heart: i da vec ima kosice... cudi me na koga :eek: ja sam bas bila celava a i mm! :heart:
 
da....ali ja sam 26. nedelja......bila sam danas kod nje ali samo na par minuta da uzmem uput....ponovo idem u ponedeljak da joj nosim sve rezultate.....ma i to sto kazes....bitno je da bebac napreduje a mene ko.......

Ma nije tako,samo mislim da nemoramo da gomilamo kile dzabe bitno je da se hranimo zdravo i da za bebu unosimo vitamincice!
Hvala,trenutno sam dobro,gladna sam puno,cekam mog muzica sprema nam klopicu :mrgreen:
 
Malamargo,

Kazes patike skoro kilo? E zato se ja lepo merim kuci i kod dr i ne obracam paznju na njihove vrednosti...Natrontam se, pa patike, posle rucka...a ona mi oduzela samo 1.5kg, Tako da su mi upisali za 2kg vise od moje jutarnje kilaze.

Zato ja po svom...

Ne verujem da si dobila premalo kg, ako ti beba ok napreduje...to je najvaznije...zato jedi i uzivaj u jelu, bar ne moras da mislis da ces dobiti previse;)
 
Malamargo,
Kakva je to voda sa folnom kiselinom i vitaminima? Zar ne pijes folnu kroz neke multivitamine za trudnice, tipa Mamavit itd.?
Ja pijem cesmovacu i razne flashirane koje menjam

aqva viva hydroactive-breskva.......pijem zato sto u mamavitu ima 1mg a u tableticama folan 5mg cisto da malo dodam.....inace pijem mamavit i zbog drugih vitamincica.......ne pijem cesmovacu......meni su mnoge vode odvratne pa pijem samo vodavodu i aqva vivu.....
 
joj....:cry:.....lezi u krevet i miruj........:kiss:
Hvala ti mila,ali neznam pa po celi dan lezim,i nerazumem zasto se to javlja,:cry: plasim se za moju bebicu.Idem da se istusiram :(
Maki i ja sredjujemo ovde sobu... malo i bez puno naprezanja! :D
CMOK za sve vas... :cmok:

Kako je lepa slicica!Super margo je stavila slicicu pa i ti,sad smo vas upoznale :) odmaraj,kakvo sad sredjivanje,mazi stomacic i radi na princezama :cmok:
 
MAlamargo,
Doza folne kiseline koja se preporucuje dnevno je manja od 1mg, tako da nemas potrebe za dodatnim unosenjem...One tablete koje pijemo u prva 3 meseca su 5mg i uvek se mi trudnice iscudjavamo zasto ta doza nema veze sa preporucenom...Mozda ne mogu da naprave manje tabletice...lupam..Uglavnom lekari i dalje daju te tabletice u prvom tromesecju, iako se svugde mogu naci preporuke raznih zdravstvenih organizacija od 400-600 mikorgrama dnevno.
 
Hvala ti mila,ali neznam pa po celi dan lezim,i nerazumem zasto se to javlja,:cry: plasim se za moju bebicu.Idem da se istusiram :(


Kako je lepa slicica!Super margo je stavila slicicu pa i ti,sad smo vas upoznale :) odmaraj,kakvo sad sredjivanje,mazi stomacic i radi na princezama :cmok:

videces u cetvrtak....ako ne odes ranije kod doce.....
samo si nas ti izdala....:hahaha:.....bar smo upoznale tvoj stomacic.....:whistling:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top