Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas povremeno imam neko cudno ziganje...
Kao da me nesto zigne u grlicu iz vagine...Kao da me pecne nekoliko puta...Znaci ne iz stomaka, nego kao da me cackalicom iz vagine nesto bocne...Komican opis, ali oram nekako da opisem:confused:
Jel iko imao nesto slicno? Nemam pojma sta je to?!
 
sta sad bi sa svekrvom.....

Uh isuvise duga prica da bih sad smarala sa tim... ali sve u svemu sam se razocarala u nju, jos su mi popucali svi hemoroidi koje sam imala (a bilo ih oko 6) odjednom i sad sam i u bolovima... jedva cekam makar neke pare da legnu pa idem u BG da se odmorim...

Danas povremeno imam neko cudno ziganje...
Kao da me nesto zigne u grlicu iz vagine...Kao da me pecne nekoliko puta...Znaci ne iz stomaka, nego kao da me cackalicom iz vagine nesto bocne...Komican opis, ali oram nekako da opisem:confused:
Jel iko imao nesto slicno? Nemam pojma sta je to?!

Hmmm ja sam imala slicno peckanje kad sam imala bakterije... otisla kod lekara, on mi dao vaginalete i proslo... mozda to treba da proveris...
 
nego mi je cudno.....koliko sam skapirala vas dve sa lepo slazete......
jel koristis nesto za hemoroide.......

Da slazemo se... ovo je prvi put da sam se naljutila i da je ignorisem.... samo da mi stignu pare i odoh u Bg da se smirim...
A za hemoroide koristim neku kremu, koja ocigledno ne pomaze...

Nije takva vrsta peckanja kao kad imas bakerije...Nedavno sam radila analize i bile su u redu. Samo se bojim da se nesto sto ne treba ne desava sa grlicem:confused:

Hmm onda najbolje idi proveri...
 
Nije takva vrsta peckanja kao kad imas bakerije...Nedavno sam radila analize i bile su u redu. Samo se bojim da se nesto sto ne treba ne desava sa grlicem:confused:

Ja imam to ziganje u grlicu, bas si dobro objasnila. Nemam pojma sta je, ali ne zamaram se time, na pocetku mi je lekar rekao da cu osecati razne bolove i da je to sve zato sto se materica, kosti itd. prilagodjavaju. Ti ako se brines, popricaj sa lekarom...
 
E pih crce mi i Skype i MSN i sve... :roll: nije mi dan...

Elem devojke odosmo nas dve na lalanje... malo gledamo TV pa sutra idem kad ustanem do Savetovalista i da vadim krv mozda... drzite mi fige za krv, pare i sve ostalo... trebace mi! Pomazite tibe od mene... :heart:
 
Osećam se kao debela buba koja, kada je prevrnete na leđa, ne može da se okrene u stane na noge.
Počelo je. Manji otoci, stomak do zuba i biće još veći. Za zadnjih 10 dana naglo je porastao. Beba još uvek visoko pa me doktor u petak pitao kako dišem. Kad ja koja obožavam hranu ne mogu da jedem zadnje je vreme došlo.
Da ne pričam kako sam željna spavanja potrbuške.
 
Srecno Kockice! Laku noc svima... :)

Hvala... laku noc... :heart:

Osećam se kao debela buba koja, kada je prevrnete na leđa, ne može da se okrene u stane na noge.
Počelo je. Manji otoci, stomak do zuba i biće još veći. Za zadnjih 10 dana naglo je porastao. Beba još uvek visoko pa me doktor u petak pitao kako dišem. Kad ja koja obožavam hranu ne mogu da jedem zadnje je vreme došlo.
Da ne pričam kako sam željna spavanja potrbuške.

Ajoooj Jovanca izdrzi jos malo... drzim fige... :ok:
 
Dobro jutro, kako ste trudnice...
Ja sam danas bolje, ne boli me grlo, samo jos malo curi nos al to je kod mene skoro normalno posto imam hronicnu upalu sinusa...i da vam kazem, komovica je zakon, 2noci komovica oko vrata, i sve je proslo...ljubiv vas sve...odosmo ja i Ogi u Batut na kontrolni bris iz nosa...valjda su i njemu nestale te bakterije
 
Dobro jutro trudnicice, evo ja se vratila sa bolovanja... Malo sam se inodmorila i umorila, jer Stefa samo oko mene, a kad lezim, obavezno se prevrce preko mene i skace mi po stomaku...Meni je sada bolje. Mucnine jos uvek imam, ali znatno manje. Jedem vise puta dnevno ali manje kolicine. Bila sam na ekspertnom, konacno! Kazite mi zar ne bi trebalo sada da se meri debljina vrata? Koliko sam procitala, bas ovde na forumu to se oznacava sa NN, a kod mene na izvestaju toga nema, ima samo NT...Elerm, poslala me je u medlab da uradim dabl test. Onaj prvi, Hcg ( nesto ) mi je 2.45 , a PAPP-a je 1.12. Ja sam uporedjivala sa mojim prvim testom u prvoj trudnoci i tu su mi te vrednosti znatno vece 4.75 i 2.02. ( prvi put sam isla na amniocentezu). Takodje sam uporedila sa drugaricinim testom koja nije isla na amnio, a njoj su te vrednosti opet nize od mojih. 1.75 i 0.89. E sad ako neko zna da mi protumaci da li cu i ovaj put ioci na amnio, neka mi pomogne, jer ne znam kada cu moci kod doce... Takodje i ja na ovom testu i ta moja drugarica imamo pecat da je sigurnost testa 85%, a ako se zeli veca sigurnost da se konsultujemo sa docom. Ja na testu iz prethodne trudnoce nemam taj pecat. Sve se nadam da me nece slati, jer posle toga mora da se miruje, a ne znam kako cu to izvesti pored Stefana...
Stomak mi je narastao, vec...:mrgreen: Ugojila sam se 1 kg, ali mi je nekako stomak bas porastao, i to ne samo u donjem delu... Ja kontam da je to zbog mog zeluca koji je i inace non stop naduvan, a sada kada je beba dole to je izrazenije... Tako mi je bilo i sa Stefanom... Stvarno cu morati da se pripazim, valjda ne treba da se zabrinem zbog ove 1 kg...:whistling: Ja sam se raspisala, dugo me nije bilo... Nisam citala prethodne stranice, jel' ima sta novo kod vas ? :heart:
 
NT test je merenje nabora na vratu....odmah posle NT ides u lab i radis dabl test.......nemoj da te brinu manje vrednostri bete hcg...meni su svi hvalili kako su mi dobre bete u prve dve trudnoce koje nisu uspele a za sadasnju su mi rekli da je beta niska i da bi mogla da bude mnogo bolja.....
prvi stomak koji se vidi u trudnoci je gornji ......
samo se pricuvaj....znam da je tesko pored Stefana ali bar pazi da ti ne skace po stomaku........ .
 
Dobro jutro...
Ja sam jutros poranila na lekarsku komisiju...Bas je guzva, ali brzo ide. A trudnice su sa svima ostalima, tj. kaslju li kaslju okolo...Bila mi neka baba i produzila mi mesec dana pa opet komisija...Kreten, kao razmatrace da me vrate na posao u sred sestog meseca?! Poslacu sledeci put muza, valjda ce mi dati do kraja da se ne cimam.

Carobnodrvo,
Danas me ne ziga vise ono, pa cu da iskuliram...Verovatno je sve to normalno...

Steffice,

Nisam razumela koje su ti to vrednosti...Meni na dabl testu pisu samo one verovatnoce npr. 1:5000. radila sam u Institutu za majku i dete i u samom formularu postoji napomena da je sigurnost 85%. Zato sam es ja i odliucila da radima biopsiju horionskih cupica i da sam mirna. 85% mi stvarno nije dovoljna sigurnost...NT mi je bio 1.2. Koje si godiste?

Bonzita,
Kako si ti? Jel te boli stomak?

Kockice,
Moja mama koristi Hemor M mast za hemoroide i pije caj iz Josif Pancic apoteke i pomaze joj. Svaki dan jede med takodje. Kako si ti danas?
 
Pa to su oni hormoni, beta HCG i PAPP-A. I ja imam te verovatnoce, ali iznad tih verovtnoca se nalaze vrednosti tih hormona... Po tome i gledaju da li treba da se ide na dalje analize, jer znam da mi je na proslom testu to bilo zaokruzeno... Ja sam '84.godiste... A NT mi je bio 1.4
 
Pa upravo zbog tog rezultata dabl testa. Znaci te vrednosti nisu bile u granicama, pa sam isla kod geneticara, gde te bukvalno samo ispitaju o familiji i bolestima u porodici ( koje ja na srecu nemam ) i onda ti zakazu amniocentezu. Sve se nadam da necu ici ovog puta, a u drugu ruku mozda cu biti mirnija ako to uradim...
Zaboravila sam da kazem, da mi nisu tu rezultaste, nadam se da sam dobro zapamtila... ako nisam javicu vam sutra...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top