Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada u kuci imate dvogodisnjaka lezati je misaona imenica...necu da vas plasim, al uzivajte u prvoj trudnoci, zamislite sve te realne a nerealne problemcice koje imate i jos jednog nemirnog dvogodisnjaka pored sebe...ponekad me panika hvata kako ce sve to izgledati kada stigne beba...

Citavo vreme koje sam provela u krevetu u najgorim napadima mucnine i povracanja sam razmisljala upravo o tome. Nisam bila u stanju da ustanem iz kreveta, cak sam kupila frizider koji sam stavila u dnevnu sobu u prizemlju, i tu bi mi muz ostavio spremno nesto da pojedem dok je on na poslu, a inace mi je donosio hranu u krevet. Nije bilo sanse da se popenjem na sprat do kuhinje, jedva sam uspevala da stignem do toaleta. I samo mi je prolazilo kroz glavu: sta bih sad da starije dete skace po meni i trazi ovo i ono. Bas je nezgodno, posebno za nas koje nemamo u blizini nikog ko nam moze pomoci.
 
Evo i mene!Danas nije moj dan :otkacio: ovde je dan smrti,tj kao kod nas zadusnice,pa kazu praznik ,neradi niko,otisla kod doce kad on neradi,onda hteli da idemo u hitnoj,ali sta ce mi tamo raditi,nemaju dezurnog ginekologa,samo opste prakse,vadice mi krv i to je to,i na kraju se posvadjala sa muzem,i svega mi je dosta :cry: :cry: i dalje isto osecam bebu i neznam vise sta da radim!!Nadam se da ste vi dobro!
Carobno drvo kako si ti danas,jer ti bolje?Pozdrav za sve
Ja jos uvek isto sa T i uvom, sinoc nisam imala T pa sam se ponadala da ce proci, danas opet imam. Danas sam se bas preforsirala, cistila kucu ceo dan, saginjala se i uspravljala 100 puta, i tada bih osetila grc u stomaku, ali bilo je mnogo manje nego juce. Kontaktiracu u ponedeljak lekara ako ostane ovako. :confused:
Nemoj se brinuti molim te, i ja sam nervozna kao pas zbog svega i svadjala sam se danas isto. Na trenutke mislim da mi se ova temperatura pojavila zbog stresa, to mi se desavalo ranije. :(
 
"Ja sam bas htela sve da vas pitam u kom delu osecate pokrete bebe? Ja osecam skoro ceo prst nize od pupka na desnoj strani ili na sredini. Da li vi osecate vise gore? Meni je beba nize pa me zanima gde osecate pokrete vi kojima je beba u normalnom polozaju?
Ne smetaju mi pokreti, mada ponekad osecam da mi pritisne besiu, pa moram cesce u WC."

A meni niko da odgovori ceo dan?:cry:

U svakom. :p Ispocetka sam stalno osecala na istom mestu na levoj strani, a sad na obe, i u donjem delu stomaka, i u blizini pupka. Nemojte se brinuti oko toga gde tacno osecate pokrete, mislim da je sve to individualno, a i na UZ se svi vidi, rekli bi vam da je nesto neuobicajeno. Jedino ti, Bonzita, obavezno proveri sta se desava, jer kod tebe to mozda ima neke veze sa kontrakcijama.
 
Jaoj te babine...nisam ni ja znala dok se nisam porodila...kada izadjes iz porodilista onda te kuci doceka tvoja najuza porodica(mama, tata, sestra, brat..) i muzevljeva...samo sto tad tvoja mama donese cvece, tortu, pogacu, pile...joj kada se setim, nije mi bilo nidocega, sve me je bolelo i grudi i rana, tri dana u bolnici nisam skoro uopste spavala a u kuci te docekuje omanji cirkus...posle slikanja, sa razumevanjem su brzo otisli kuci...to se ponavlja jos 3puta, na nedelju dana, samo sto sve isto donosi svekrva...bas mi tih prvih 40dana nije bilo do tog cirkusa jer je Ogi vec sa 14dana dobio strasne grceve pa nismo spavali ni dan ni noc...dobra strana ovog obicaja je sto imas sta da klopas naredna 2-3 dana(pretpostvljam da zato i postoji)...
 
Ja jos uvek isto sa T i uvom, sinoc nisam imala T pa sam se ponadala da ce proci, danas opet imam. Danas sam se bas preforsirala, cistila kucu ceo dan, saginjala se i uspravljala 100 puta, i tada bih osetila grc u stomaku, ali bilo je mnogo manje nego juce. Kontaktiracu u ponedeljak lekara ako ostane ovako. :confused:
Nemoj se brinuti molim te, i ja sam nervozna kao pas zbog svega i svadjala sam se danas isto. Na trenutke mislim da mi se ova temperatura pojavila zbog stresa, to mi se desavalo ranije. :(

Nisam imala problema kao ti ali sam viđala neke žene dok sam održavala prvu trudnoću. Ono u čemu su grešile je nedovoljan unos tečnosti usled mučnina. Neke su tečnost gubile i kroz povraćanje a nisu nadoknađivale. Usled dehidracije javlja se temperatura. Samo nagađam ali nemoj da sve mučnine smatraš normalnim.
 
Ja jos uvek isto sa T i uvom, sinoc nisam imala T pa sam se ponadala da ce proci, danas opet imam. Danas sam se bas preforsirala, cistila kucu ceo dan, saginjala se i uspravljala 100 puta, i tada bih osetila grc u stomaku, ali bilo je mnogo manje nego juce. Kontaktiracu u ponedeljak lekara ako ostane ovako. :confused:
Nemoj se brinuti molim te, i ja sam nervozna kao pas zbog svega i svadjala sam se danas isto. Na trenutke mislim da mi se ova temperatura pojavila zbog stresa, to mi se desavalo ranije. :(

Ahem... pa dal si ti normalna?! :nono: da oprostis sto se tako izrazavam... ali bolesna si i jos si mene ribala za istu gresku i sad ti... :dash: odmaraj sad par dana i ne radi ama nista! Sve to moze da ceka... nece propasti svet, brak itd ako ne pospremis stan! :evil:
 
bonzita ako je osecas dole,moze biti da je karlicno postavljena i da se nogicama odguruje ne bi li zauzela pravi polozaj (par dana je to bio slucaj kod mene)
sta god da je nemoj da se mnogo sekiras oko toga[/QUOTE]

Hvala ti mila :cmok:
Nocas isto sam osecala skroz dole,i boleo me stomacic,sad mi je bolje,pu,pu,da ne ureknem.Evo me bas sutira i to bas jako ali kod pupka i sa strane,mozda je sad gore mamina srecica :heart::heart: :worth: videcemo kako ce biti popodne i nocas,pa ako se ponovi,otici cu sutra kod babice,jer mozda ima veze sa kontrakcijama :sad2: ali sam bas primetila da nemogu da sedim,odmah pocinje da me sutira,jer je i kod tebe tako bilo?Zato lezim,ili na stranu sednem ali na kratko :( pozdrav za tebe ,tvoju smizlicu i bebca:kiss:
 
E, pa onda je moja beba bas nisko...:(
Bonzita, ti i iznad pupka imas pokrete? Dobro, tebi je beba veca, ali ja osecam pokrete 5-7cm ispod pupka sa desne strane. Sa leve nikad nisam osetila... ni u blizini pupka...

Vidim da pricate o "babinju-babinama" kako god...
Za mene je to obicna poseta kad odem da vidim bebu posle nekih mesec dana i vise i odnesem poklon...Nikakva drama oko toga...Juce sam bila kod drugarice cija beba je napunila mesec dana...Gledali smo i kupanje i dojenje i sve...Za nedelju dana dve male bebe sam posetila, sad sve znam:super:

Bas sam super izblejala na vodi...pravi letnji dan...
Kako ste vi?
Carobnodrvo, cuvaj se! Kakvo bre savijanje i rintanje?!
Bonzita, kako tvoj stomacic, kad ides kod lekara?
 
Nisam imala problema kao ti ali sam viđala neke žene dok sam održavala prvu trudnoću. Ono u čemu su grešile je nedovoljan unos tečnosti usled mučnina. Neke su tečnost gubile i kroz povraćanje a nisu nadoknađivale. Usled dehidracije javlja se temperatura. Samo nagađam ali nemoj da sve mučnine smatraš normalnim.

Hvala ti puno za ovo, vratile su mi se mucnine, danas se uzasno osecam, i bas sam se pitala sta se desava. Ja definitivno unosim premalo tecnosti, od pocetka mi je to bio problem, i ono sto sam unosila nisam uspevala da zadrzim.
 
Hvala ti puno za ovo, vratile su mi se mucnine, danas se uzasno osecam, i bas sam se pitala sta se desava. Ja definitivno unosim premalo tecnosti, od pocetka mi je to bio problem, i ono sto sam unosila nisam uspevala da zadrzim.

Samo pazi da ne dovedeš sebe do toga da primaš infuziju, učini sve što možeš da do toga ne dođe.
Ne želim da te plašim, samo budi oprezna.
 
I mi smo porasli:D
 

Prilozi

  • 5-mesec_04.jpg
    5-mesec_04.jpg
    20,6 KB · Pregleda: 11
Hvala, hvala:)

E, ova beba na tvojoj slici bas lici na ovu koju sam ja isla sinoc da vidim...Mali plavushani...:)

Kad ides na UZ?
Ja ujutro rano idem na lekarsku komisiju...Koje smaranje...Kazu da su guzve...
Uh, kad bi mi produzili do porodiljskog...
 
Hvala, hvala:)

E, ova beba na tvojoj slici bas lici na ovu koju sam ja isla sinoc da vidim...Mali plavushani...:)

Kad ides na UZ?
Ja ujutro rano idem na lekarsku komisiju...Koje smaranje...Kazu da su guzve...
Uh, kad bi mi produzili do porodiljskog...

Na UZ ne znam jos kad cu jer jos nemam para za to... ali se nadam uskoro...
I ja bih sutra ujutru trebala do Savetovalista da otvorim karton i tako...
Inace sam danas opet fuj, jer me je svekrva povredila, tako da jedva cekam ovih dana da odem u BG i malo da se sklonim od nje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top