Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super sam...Uzivam u odmoru...Malo sam danas preterala sa skitnjom, pa sam posle odmarala. Stomacic je bas krenuo da mi raste (sva sreca jos se po kilazi ne vidi:))
Sutra idem kod mamice na dorucak...porucila sam ustipke:)
Kako si ti Bonzita?
 
Super sam...Uzivam u odmoru...Malo sam danas preterala sa skitnjom, pa sam posle odmarala. Stomacic je bas krenuo da mi raste (sva sreca jos se po kilazi ne vidi:))
Sutra idem kod mamice na dorucak...porucila sam ustipke:)
Kako si ti Bonzita?

Danas sam tu i tamo,juce sam imala mucninu celog dana,danas je isto prisutna ali manje,uspela sam ona 3 glavna obroka da pojedem.Muz me tesi,kaze izdrzi jos malo ,jos 5mes i bices najsrecnija mama na svetu :D ,ma izdrzacu sve zbog mog bebca.I meni je poceo stomacic da raste,krenuo je,nego neki put osetim kao neku loptu u donjem stomaku,neda mi da se krecem a ni savijem,kao da se isteze nesto,popusti me kasnije.Jer osecas ti tako nesto?
 
Ja ne osecam nikakve bolove u stomaku. Danas me je na kratko zaboleo, vise ka jajnicima, posle besomucnog isprobavanja cipela:)

Koliko sam citala, normalno je da kad se siri materica osecas pritisak u stomaku.
Ipak pitaj lekara. Kad imas pregled?

Nama je bese blizu termin? Ti si za moj rodjendan 12.marta?:)

A meni na Kockicin rodjendan 27.marta. Koje slucajnosti...:D

Sa koliko se bese nedelja ulazi u peti mesec, mislim na nas kalendar. ne lunarni?
 
Poslednja izmena:
E ja neuka, nisam znala da treba srednji mlaz, ja uzela prvi i nisam se prala, nikad do sada nisam to radila, uvek sam uzimala prvi mlaz direktno i uvek je sve bilo ok...ipak cu da ponovim, cisto da budem mirna...hvala svima
 
Imam jednu nedoumicu...sta znaci prva jutarnja mokraca(mislim u mom slucaju)? Ja obavezno idem nocu u wc minimum 2-3puta, to mi je normalno, tako ceo zivot, potpuno nevezano za trudnocu...npr. u 2h pa u 4h pa u 6h...e sad ako uzmem uzorak u 6h(a on ne sme da stoji duze od 2h) a laboratorija radi od 8h...onda moram kasnije da uzmem uzorak a onda on definitivno nije prvi jutarnji, mada po meni ni onaj u 6h nije prvi jutarnji...
 
Ma nemoj da se sekiras.I ja sam piskila po sto puta nocu,pa sam davala urin.Ne smes da trpis,jer ne valja. Kad ustanes,najvaznije ti je da se operes i onda da das srednji mlaz (pazi da se ne upiskis kad pustis vodu). I meni su nasli lactobacteris sbb (verovatno od previse AB jogurta ).
 
Ja ne osecam nikakve bolove u stomaku. Danas me je na kratko zaboleo, vise ka jajnicima, posle besomucnog isprobavanja cipela:)

Koliko sam citala, normalno je da kad se siri materica osecas pritisak u stomaku.
Ipak pitaj lekara. Kad imas pregled?

Nama je bese blizu termin? Ti si za moj rodjendan 12.marta?:)

A meni na Kockicin rodjendan 27.marta. Koje slucajnosti...:D

Sa koliko se bese nedelja ulazi u peti mesec, mislim na nas kalendar. ne lunarni?
Kakvi su bili ustipci?:( Sinoc me nesto kompj zezao,moj muz obozava da ga cacka :otkacio:,njegova dva pokvario na popravci su,pa sad resio i moj da zezne!Nepazi uopste:besan2: ehhh muskarci...
Pregled mi je zakazan za 21okt.Da to je kao neki pritisak na donji stomacic,kao lopta u sredini uterusa,ali sa strane kod jajnika kao neka bol zigne kad hocu da se savijem ili mi neda da hodam :dontunderstand: Nije to bol,vec neka neugodnost!Nama ja blizu termin,meni je 12marta,to je horoskops znak ribe ,jel da?Neznam nista o njima.Nesecam se,jer ste li vec smislili ime za decka?
4mes se zavrsava sa 19ned,znaci 20ned to ti je prva ned petog meseca ti si sad 17 jer da?Vidis kako brzo prolazi,dok trepnemo i bebe ce nam biti tu,kazu 20ned to je vec pola puta smo prosli,i jos pola i eto nam nasi anjeli u zagrljaju:D Pozdrav i :kiss: za vas dvoje
 
Imam jednu nedoumicu...sta znaci prva jutarnja mokraca(mislim u mom slucaju)? Ja obavezno idem nocu u wc minimum 2-3puta, to mi je normalno, tako ceo zivot, potpuno nevezano za trudnocu...npr. u 2h pa u 4h pa u 6h...e sad ako uzmem uzorak u 6h(a on ne sme da stoji duze od 2h) a laboratorija radi od 8h...onda moram kasnije da uzmem uzorak a onda on definitivno nije prvi jutarnji, mada po meni ni onaj u 6h nije prvi jutarnji...
Nebrini,i ja idem na svaka 2h da piskim :rumenko: ,nema to veze,Do ponoci smes da pijes vodu,posle ne,uzmi taj oko 6h-7h i drzi posudicu na hladno,ne u frizideru,nego na nekom hladnom i tamnom mestu,ali pre toga uzmi pravilno urin,operes se,srednji mlaz,i posudicu otvoris pre nego sto piskis,jer ako pre otvoris tako nemogu da dospu bakterije unutra.Ili proveri u drugoj laborat,ako mislis da ta nije bas najbolja.Do tada,nesekiraj se,pij sto vise tecnosti.Pozdrav
 
Zenske sta radite,kako se danas osecate?Da vas pitam,kako kod nas ide za porodjaj,znaci kad se upisujete u porodiliste?Ovde sam danas saznala,da treba da se upisemo u 4mes-pocetak 5,tako da ovih dana resicemo to,porodicu se u privatnoj bolnici,tj klinici,rezervisacemo sobu da budem sama,inace nepodnosim guzve,a kamoli tada ,inace bas u parizu mora da se upisete vec na pocetku,do 12ned inace nema mesta posle:roll: Pozdrav za sve vas
 
ej cao drage moje, mene je malo uhvatila panika. trebala sam danas da idem na prvi pregled,ali su me zvali iz ordinacije i odlozili za sutra. i danas popodne sam malo prokrvarila,nije nista strasno,kap-dve,ali sam se mnogo uplasila. desava li se to i vama?
 
Zenske sta radite,kako se danas osecate?Da vas pitam,kako kod nas ide za porodjaj,znaci kad se upisujete u porodiliste?Ovde sam danas saznala,da treba da se upisemo u 4mes-pocetak 5,tako da ovih dana resicemo to,porodicu se u privatnoj bolnici,tj klinici,rezervisacemo sobu da budem sama,inace nepodnosim guzve,a kamoli tada ,inace bas u parizu mora da se upisete vec na pocetku,do 12ned inace nema mesta posle:roll: Pozdrav za sve vas
овде у БГ почетком деветог месеца гинеколог ти напише упут за породилиште, а током деветог месеца прибављаш гомилу папира који уз то иду (с краја на крај БГ-а!). У мањим градовим углавном има једно породилиште, тако да не знам како је тамо...
Како си ти?
 
Bonzita,
Termin ti je na moj rodjendan:) Ako uopste ima neke veze taj horoskop, onda je bolje da je devojcica. Mukarci Ribe u teski i komplikovani...A mi zene emotivne...i previse...

Ustipci su bili njam, njam...:) Morala sam i malo suvog mesa da gricnem...a znam da nije dobro...al mnogo volEm:) Valjda sme pomalo...
Ovaj moj treba da bude ovan, ako se ne rodi malo ranije.Bice bitke:)

Nismo jos smislili ime, ima vremena. Tesko je smisliti musko ime koje nije previse cesto, a da je lepo.

Nasla sam da se u peti mesec kad napunis18.nedelja. Mozda ti brojis od ovulacije, a ne od prvog dana poslednje menstruacije (ovde se iskljucivo tako broji).

Danas sam bas dosta setala i bila aktivna, odoh na spavanje...Laku noc svima
Lepo spavajte (nadam se da vasi muzevi ne hrcu kao moj..ima li leka..:confused:).
 
ej cao drage moje, mene je malo uhvatila panika. trebala sam danas da idem na prvi pregled,ali su me zvali iz ordinacije i odlozili za sutra. i danas popodne sam malo prokrvarila,nije nista strasno,kap-dve,ali sam se mnogo uplasila. desava li se to i vama?

ne mora nista da znaci.....ja sam od pocetka trudnoce do cetvrtog meseca krvarila svaki drugi dan....dali su mi da pijem dabroston.....
sutra ces videti o cemu se radi....
 
ej cao drage moje, mene je malo uhvatila panika. trebala sam danas da idem na prvi pregled,ali su me zvali iz ordinacije i odlozili za sutra. i danas popodne sam malo prokrvarila,nije nista strasno,kap-dve,ali sam se mnogo uplasila. desava li se to i vama?
Mislim da to nije nista strasno,to je normalno,tako kazu,ali ipak sutra to napomeni doktoru,i cuvaj se,odmaraj sto vise,ja nisam krvarila,ali kad sam saznala da sam trudna,znaci kad je trebala da nastupi menstruac pojavilo mi se malo bledo rozikasto,cak je to bilo bledo braonkasto,vrlo malo kad piskim i kad se obrsem,trajalo je par dana,sad sam se setila:think: ,neznam kako je tu u nemackoj,ali ovde u francuskoj nedaju nikakve lekove,tipa progesteron,to je kao lek za odrzavanje trudnoce,samo mirovanje i ne dizi nista tesko,bar do 12ned da se beba lepo smesti u uterusu :mrgreen: ali kazu svako krvarenje mora da se prijavi doktoru,ipak on najbolje zna!
Javi sutra kako je prosao pregled.Cmok od Emme i mene za vas dvoje ili troje ;) videcemo sutra :)
 
Poslednja izmena:
Bonzita,
Termin ti je na moj rodjendan:) Ako uopste ima neke veze taj horoskop, onda je bolje da je devojcica. Mukarci Ribe u teski i komplikovani...A mi zene emotivne...i previse...

Ustipci su bili njam, njam...:) Morala sam i malo suvog mesa da gricnem...a znam da nije dobro...al mnogo volEm:) Valjda sme pomalo...
Ovaj moj treba da bude ovan, ako se ne rodi malo ranije.Bice bitke:)

Nismo jos smislili ime, ima vremena. Tesko je smisliti musko ime koje nije previse cesto, a da je lepo.

Nasla sam da se u peti mesec kad napunis18.nedelja. Mozda ti brojis od ovulacije, a ne od prvog dana poslednje menstruacije (ovde se iskljucivo tako broji).

Danas sam bas dosta setala i bila aktivna, odoh na spavanje...Laku noc svima
Lepo spavajte (nadam se da vasi muzevi ne hrcu kao moj..ima li leka..:confused:).

Ja bar imam srece,ovaj moj spava kao beba,inace da hrce,nikako nebih mogla da spavam snjim :otkacio: izbacila bih ga iz kreveta :hahaha::hahaha:
Ne,ja brojim od prvog dana posled menstruac,imam super knjigu,a i doca mi je napisao tako kako ide po ned,po tome se vladam,svuda drugacije pisu ,ko ce ih vise razumeti :think: Pitaj tvog ginek na sled kontroli pa da uporedimo.Laku noc svima.Lepo nam spavkajte :cmok:
 
Trudnice kako ste danas...mene je nesto "uhvatilo" zadnjih par dana...non stop sam nervozna...sinoc sam se isplakala ko kisa i danas mi nije nista bolje raspolozenje...ne znam koji mi je djavo, sve je ok, mucnine prestaju a ja umesto da uzivam samo se nesto tripujem...verovatno hormoni, al eto da vam se malo pozalim...
 
Caos, trudnicice! Enna, i ja sam non stop nervozna i sve mi smeta. Juce je kum u kolima glasno pricao, a meni je doslo da mu kazem da umukne vec jednom. Joj, da poludis... A Stefan, kao da zna, samo mi tera inat...Inace, meni je jos uvek muka, i stomak me boli. Juce me je boleo citavo popodne, a i jutros sam se probudila sa bolom. Evo sad me upravo nesto preseklo po stomaku...
 
Ne mogu da nađem post o materinskom dodatku. Sećam se da su pisali kako je potrebna silna papirologija i da je najbolje na vreme početi sa prikupljanjem, a ne kada se beba rodi.
Šta je sve potrebno od dokumentacije da bi se ostvarilo pravo na materinski dodatak?
 
Ne mogu da nađem post o materinskom dodatku. Sećam se da su pisali kako je potrebna silna papirologija i da je najbolje na vreme početi sa prikupljanjem, a ne kada se beba rodi.
Šta je sve potrebno od dokumentacije da bi se ostvarilo pravo na materinski dodatak?

ако мислиш на родитељски, имаш тему на форуму, зове се родитељски додатак. ја сам ископирала списак документације, могу ти проследити, ако се не снађеш. има брдо папира, то сам и ја видела, али ћу видети са мојим драгим, да он обави све што може (и моји да ми донесу папире из Ниша - извод из књиге рођених, држављана и сл...) А све треба урадити у месец дана!!! Ужас! (као пише три месеца, али СВИ кажу МЕСЕЦ дана, тако да је боље рачунати на краћи рок!!!)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top