Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ajde to....ali moji koji su me sa dvadeset dana strpali u avion.....to je strasno ja sam se zgranula kad sam videla kolicka je tad beba.....krenula sam mami da zvocam kako nije normala.....i da mi vise ne prebacuje nijedno moje ludilo da sve to posledica leta......
 
I ja isto planiram to da kupim,vidjala sam ovde kod mene,nema stalno ali moze se naci,zavisi od radnjih,krece se oko 80-110e,to je tako slatko,jesi li mislila na one korpe od svile i cipke,unutra su sva u svilenim jastucicima,jer to?

ne,nije korpa,bas jastuk,uh ne umem da ti objasnim... mislim i nije nesto prakticno,sluzi samo za iznosenje bebe i nema neku svrhu posle,ali mi je jako lepo... ovde u nemackoj toga nema,ali nacicu valjda u srbiji. u svakom slucaju imacu i nosiljku,svakako je obavezna u voznji,a i u njoj bebu mogu svuda da nosim...:cmok:
 
i mi smo sve za bebu kupili pre porodjaja i natenane odabrali bas ono sto smo hteli i kad je princeza stigla iz porodilista u svoje carstvo sve je cekalo spremno i nije bilo frke i jurnjave oko kupovine i dokupljivanja stvari
neko je pitao sta je sve potrebno za bebca,
kad krenete u obilazak u svakoj vecoj radnji (turbolimac,roda......)imaju katalog,na kraju ili na pocetku kataloga uvek ima spisak svih stvari potrebnih za (po kategorijama) prvih mesec dana,prvih 6 meseci....
cak ,cini mi se da u rodi postoji paket za bebu za prvih mesec dana i u njemu je sve sto je neophodno
 
Pocela je strasno da mi se jede cokolada...moram nekako odoleti:p
Cokolada...FUJ!!! Ja sam stvarno pravi ovisnik o cokoladi, a sad mi je muka pri samoj pomisli na nju...Juce sam morala sebi da priustim sladoled. I odem u prodavnicu i stoji 1 sa vanilom i jagodom i 1 sa cokoladom i karamelom. Uvek, ali uvek bih izabrala taj sa cokoladom bez razmisljanja, ali sada mi je vise godio ovaj sa jagodom...

Ja sam radila do 8.Nekako vreme brze prodje:D Nemoj mnogo da se forsiras jer ce te boleti stomak posle.To ti kazem iz iskustva.Mene niko nije mogao da uhvati.Drugarica me je zvala i nikad nije mogla da me nadje kod kuce.Ja il sam na poslu,il na vezbama il po prodavnicama snjuram sta cu da kupim za mog malog bebana.Treba proci i videti cene jer su mnogo bezobrazni ovi u bebi buticima.Neki dignu cene da su i za 500-1000din skuplji od drugiha roba potpuno ista.
Moj misic sada spavka,al cu da mu prenesem pozdrave.I on ce posle da kze bebbbbeee (to mu je sad in rec:D)
Ja sam se zaprepastila kada sam pre nedelju-dve trazila jaknu za klinca U Enci - menciju jaknica za dete kosta 8 999 din !!! :eek: :dash: :aaa:Ja ne znam stvarno, ali da dam za jednu jaknicu tolike pare, a on ce to nositi samo 2-3 meseca. A mozda ni toliko, jer je jasa vise za neko jesenje vreme, nije jako debela... Uzas...
seca li se neko onih belih jastucica od svile i cipke u kojima su nas iznosili iz bolnice? meni je to tako slatko i skoro se porodila snajka moje drugarice,pa su mi slali slike i videla sam da imaju taj jastuk. malo mi je neprijatno odmah da ih pitam gde su kupili...

Mi smo Stefana izneli u tom jastucetu. ALi to je ono od pre 100 god. dobili smo ga od nekoga. Znaci ta zena je svoju decu iznosila u tom jastucetu... A iskoristili smo ga samo tad i vise nikad. Nismo hteli da kupujemo te nosiljke jer sam mislila da je to isto tako " jednokratno" ali mislim da cu za drugo da kupim tu nosiljku, ili jos bolje tu sedalicu za auto.
 
To sediste za auto je zakon...mi smo ga iznosali za sve pare...i ne samo iznosali vec je moj sin provodio vecinu vremena u njemu kod kuce kad je budan, jer ima anatomski polozaj i dete je u njemu podignuro tako da moze da prati sve sto se desava...koristili smo ga za pokuci do 8meseca kada je ispao iz njega, a za u kola jos duze...sada ga koristi vec treca generacija(pozajmljujemo prijateljima) i nadam se da ce moje bebce biti cetvrta generacija...jesmo ga malo vise platili, necu da reklamiram marku, al je i dalje ko novo, tko da se maximalno isplatilo...
 
Dobila sam rezultate dabl testa, krvi i urina...sto je najvaznije, dabl dest je ok, hemoglobin je malo nizi (donja granica 120 meni je 116, dr kaze da nije nista strasno, a gvozdje je ok), medjutim, u urinu imam bakterije i 60-70leukocita(moj dr kaze da je znatan broj i da po tome treba da imam tesku urinarnu infekciju) a sa druge strane u urinokulturi nisu izdvojene patogene bakterije i ja nemam nikakve tegobe...jer se nekom ovo desavalo...dr kaze da ponovim test urina za 10-tak dana, da je najverovatnije greska, al ja sam vec pocela da se tripujem(vec kao osecam da me bole bubrezi, a do juce nisu dok nisam dobila rezultate)...
 
I htedoh da vas pitam...koko izgleda kada imas urinarnu infekciju, koji su simptomi...ja sam cula da se cesce piski, oseca se peckanje, mogu da bole bubrezi...ja nemam ni jedan od tih simptoma...da li ima jos neki i da li moze da se javi bez simptoma...bas sam se istripovala, nikad nisam imala tih problema i ne znam kako to izgleda..
 
I htedoh da vas pitam...koko izgleda kada imas urinarnu infekciju, koji su simptomi...ja sam cula da se cesce piski, oseca se peckanje, mogu da bole bubrezi...ja nemam ni jedan od tih simptoma...da li ima jos neki i da li moze da se javi bez simptoma...bas sam se istripovala, nikad nisam imala tih problema i ne znam kako to izgleda..
meni su svi lekari iz porodice i moj ginekolog rekli da ako ne boli ne pecka i ako se preterano ne ide u wc da onda verovatno nije nista.......
trebalo bi ako ti je dobar nalaz urinokulture da je sve ok.......meni je gin rekla da ne dolazim kod nje ako ja malaz dobar......
 
Cokolada...FUJ!!! Ja sam stvarno pravi ovisnik o cokoladi, a sad mi je muka pri samoj pomisli na nju...Juce sam morala sebi da priustim sladoled. I odem u prodavnicu i stoji 1 sa vanilom i jagodom i 1 sa cokoladom i karamelom. Uvek, ali uvek bih izabrala taj sa cokoladom bez razmisljanja, ali sada mi je vise godio ovaj sa jagodom...

Izgleda da neko nosi jos jednog batu:D;)
 
Ma salim se,to ja dok sam bila trudna,pa nisam mogla da docekam da mi doktorka kaze sta nosim,radila sam na internetu testove kog je pola vasa beba,i poenta je bila izmedju ostalog,ako ti se traze slatkisi,onda je devojcica,a ako ti se trazi kiselo onda je decak.Ja sam inace manijak za slatkise,ali u trudnoci nisam mogla da ih smislim,samo mi se jela sarma:D.
 
mozda i ima veze ....moja drgarica je povracala na samu pomisao na cokoladu i rodila decaka....evo i ja samo tamanim krastavce, cveklu, zelenu salatu, limunade.....samo da je kiselo.....
jedino sto mi se strasno jede je dzubre iz meka.....ali izbegavam maksimalno.....jednom mesecno......
 
To sediste za bebe,ovde u francuskoj je obavezno,inace kazne su ogromne.
Enna-jako je bitno da ti je urinokult dobra,tj sterilna,ono je najverovatnije greska,to je u flasici problem nekako su dospele bakterije,ili nisi lepo uzela uzorak,pre toga se treba oprati,obrisati i pustiti prvi mlaz,znaci uzeti onaj srednji,nebrini,jer da je tacno da imas toliko leukocita moralo bi da pokaze i u urinokult,i morala bi da imas simptome,peckanje,malo da piskis kao i bol prilikom mokrenja,bolje ponovi urin,videces bice ok.Meni se isto tako desilo jednom,doca je rekao da su bakterije dodirnule flasicu!Drago mi je zbog dable testa sad se opusti i uzivaj :cmok:
 
Ma salim se,to ja dok sam bila trudna,pa nisam mogla da docekam da mi doktorka kaze sta nosim,radila sam na internetu testove kog je pola vasa beba,i poenta je bila izmedju ostalog,ako ti se traze slatkisi,onda je devojcica,a ako ti se trazi kiselo onda je decak.Ja sam inace manijak za slatkise,ali u trudnoci nisam mogla da ih smislim,samo mi se jela sarma:D.

Stvarno?:mrgreen:Pa ja skoro uopste nejedem slatko,gadi mi se,vise volim slanije,bas ce da vidimo koliko je to tacno:think:
 
Dobila sam rezultate dabl testa, krvi i urina...sto je najvaznije, dabl dest je ok, hemoglobin je malo nizi (donja granica 120 meni je 116, dr kaze da nije nista strasno, a gvozdje je ok), medjutim, u urinu imam bakterije i 60-70leukocita(moj dr kaze da je znatan broj i da po tome treba da imam tesku urinarnu infekciju) a sa druge strane u urinokulturi nisu izdvojene patogene bakterije i ja nemam nikakve tegobe...jer se nekom ovo desavalo...dr kaze da ponovim test urina za 10-tak dana, da je najverovatnije greska, al ja sam vec pocela da se tripujem(vec kao osecam da me bole bubrezi, a do juce nisu dok nisam dobila rezultate)...

мени је чика доктор кад сам имала мало повећане бактерије у мокраћи рекао да пијем увин чај и што више течности, и то је било довољно... пробај, мислим да не може да шкоди...
 
Dobila sam rezultate dabl testa, krvi i urina...sto je najvaznije, dabl dest je ok, hemoglobin je malo nizi (donja granica 120 meni je 116, dr kaze da nije nista strasno, a gvozdje je ok), medjutim, u urinu imam bakterije i 60-70leukocita(moj dr kaze da je znatan broj i da po tome treba da imam tesku urinarnu infekciju) a sa druge strane u urinokulturi nisu izdvojene patogene bakterije i ja nemam nikakve tegobe...jer se nekom ovo desavalo...dr kaze da ponovim test urina za 10-tak dana, da je najverovatnije greska, al ja sam vec pocela da se tripujem(vec kao osecam da me bole bubrezi, a do juce nisu dok nisam dobila rezultate)...

Ja bih ti preporucila da ides u jos neku laboratoriju da das mokracu.Veoma su pouzdani u Heksalabu i u Dr Subotica (tamo se daju i oni razni brisevi).Laboratorje grese.Mom sinu su nasli eserihiju i kad sam otisla u drugu laboratoriju ispostavilo se da je on uopste nema i da je greska.Strasno.A mogli smo da lecimo dete zabadava.
Leukociti mogu da se pojave i ako ti krene pesak, pa on izgrebe mokracovod i tako se pojave eritrociti ileukociti u mokraci.Nista strasno.
 
Sto se tice pola bebe i cokolade:)...

Meni je u prva tri meseca bila gadna svaka pomisao na bilo sta slatko! Sad sam u cetvrtom i situacija se menja, tj. pocela je da mi se jede cokolada. Inace, nosim decaka, sto posto potvrdjeno:)
Stefice, ako sam dobro ukacila ti si jos u prvom tromesecju, tako da sacekaj malo, videces da se menja...

Ma sve su to babske price sa polom...Meni se doduse pokalapa ono da se nisam promenila, tj. poruznela, u lici mi se apsolutno nista ne vidi neka promena utrudnoci/

Mojda sestra ima i decaka i devojcicu i u obe trudnoce izgledala je isto, tj. prelepo...mnogo je mrsava pa je dobila onu finu punocu i blazenost.

Enna, i ja mislim da treba da ponovis te analize. Simptomi infekcije su peckanje, cesto mokrenje, sednes na solju, piski ti se a nista ne izlazi itd. vidid da uradis pravilno pa sta bude...
Meni je na poslednjm rezilt. pisalo dosta bakterija,a u urinokulturi ispalo samo 10000 Lactobacilus, koje su korisni probiotici, cuvari od infekcija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top