Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stvarno smo mi zene glupave... Umesto da iskoristimo pa da odsmorimo, a mi jos vise navalile da radimo...A i kako ces, kad cim pocnes da izbegavas poslove bude, ma prenemaze se, trudnica...
Ja ne krvarim ( na srecu ) ali osecam bol u stomaku, pogotovo kad duze nosim Stefana.

Ja se vala cuvam i nista ne radim... odem ponekad do prodavnice i to je to! Ostalo je sve sto moram da uradim je da odem do lekara i do banke da dignem pare... jedino se malo namucim kad odem u BG jer mnogi hoce da me vide, pa bude malo stresno... ali kako se vratim u Shabac odmorim se :heart:
I pusti ti te koji pricaju tako o trudnicama... :thumbdown:
 
Kad smo kod "glupavih" trudnica koje se mnogo junace i rade predugo i previse...
Evo jedne pametne;)

Otvorila jutros trudnicko bolovanje:):D:p Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Ne mogu da verujem da necu ici na posao godinu ipo dana:)
Inace sam u sla u 16tu nedelju, tj. priblizavam se sredini cetvrtog meseca.
Mislim da sam vec napisala da su mi rekli da beba nema prostora da mi je materica zgrcena zbog previse aktivnosti i stresa. Kaze dr treba malo da se primirim, ali ne strogo...
Krace setnje, da ne nosim tesko, da ne idem uz stepenice itd. to mi zvuci kao preporuke za sve trudnice, zar ne?

Treba da pijem progesteron (Utrogestan) kao preventivno...

Eto, tako vam je kod mene...
Jedva cekam da danas skuvam jedan lep ruckic za nas troje:)
U poslednje vreme jedemo sve nesto na brzinu...
A onda...setnjice...knjige...filmovi....

Nadam se da ce i moj bebac osetiti da se mama opustila :)

E,da...Juce mi se porodila drugarica uz epidural u "Frontu". Kaze da je bolelo uprkos epiduralu, ali da je dosta pomogao. Bebac dobio cistu desetku:)
 
Poslednja izmena:
Jos uvek imam povremeno ubrzan puls...sve nesto oko 95-96...Znam da je normalno u trudnoci, ali ne znam bas da li mora toliko...

kako je kod vas sa tim?
U prvoj trudnoci mi je stalno bio ubrzan kretao se od 97-98 pa do preko 100.
Eto, bas juce mi je bio 102...

Kad smo kod "glupavih" trudnica koje se mnogo junace i rade predugo i previse...
Evo jedne pametne;)

Otvorila jutros trudnicko bolovanje:):D:p Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Ne mogu da verujem da necu ici na posao godinu ipo dana:)
Inace sam u sla u 16tu nedelju, tj. priblizavam se sredini cetvrtog meseca.
Mislim da sam vec napisala da su mi rekli da beba nema prostora da mi je materica zgrcena zbog previse aktivnosti i stresa. Kaze dr treba malo da se primirim, ali ne strogo...
Krace setnje, da ne nosim tesko, da ne idem uz stepenice itd. to mi zvuci kao preporuke za sve trudnice, zar ne?

Treba da pijem progesteron (Utrogestan) kao preventivno...

Eto, tako vam je kod mene...
Jedva cekam da danas skuvam jedan lep ruckic za nas troje:)
U poslednje vreme jedemo sve nesto na brzinu...
A onda...setnjice...knjige...filmovi....

Nadam se da ce i moj bebac osetiti da se mama opustila :)

E,da...Juce mi se porodila drugarica uz epidural u "Frontu". Kaze da je bolelo uprkos epiduralu, ali da je dosta pomogao. Bebac dobio cistu desetku:)
Svaka cast za trudnicko!!!:klap: I ja planiram da posle N.G. odem na odmor... Tako sam i sa Stefanom radila do 4. meseca...
Joj, samo za vas 3... Jedva cekam da i ja jednom skuvam samo za nas, u mom slucaju, 4...:heart:
 
Jao, i meni je bilo svejedno sa prvom trudnocon sta nosim, ali sam opet htela da znam, da se na neki nacin pripremim. Sada bih, naravno, vise volela devojcicu, ali opet sta bude bice. Podjednako se voli...
Zene, meni je juce tako bilo lose. Izgleda da mi je pritisak malo nizi. Muka mi je bilo celo popodne, uzmem suvu perecu i znate kad 1 zalogaj nisam mogla da pojedem. Posle sam pojela 2 kruske, bas su mi prijale... A uvece kuvala pasulj, a Stefan se budio jedno 4 puta i svaki put trazi mene, nema sanse muz da ga smiri... I tako trci vamo trci tamo... I uz ssvu tu muku ja, budala, uzela da peglam i ves. Stomak me je bas boleo, nekako sa leve strane, i ledja. A glava puca.... Izmerim pritisak, a on nesto malo nizi, 111/76 a otkucaji srca 102... Sad mozda je to zbog tih povecanih otkucaja... Nemam pojma, ali evo i sad me glava boli, a muka mi je onako, nije strasno.
Znam da moras oko stefana,ali pobogu pricuvaj se,nemoras sve da uradis,ostavi nesto za drugi dan,ili neko nek ti pomogne,sad do 12ned bas moras da pazis a i zbog te mucnine i bolove u stomacicu nije nimalo lako,odmaraj sto vise.Za pritisak neznam,jeste ti malo nizi,zato ti smeta,meni je danas doca izmerio 100/70,i uvek je takav,nekad zasmeta,ali navikla sam,pa eto ja bila kod dokt jutros,i dalje mi lose,kaze nesmes nista od lekova,samo mogu paracetamol,i da nedozvolim da dobijem temperat,ni kapi za nos,ni za grlo nista:eek: jadna ja,ima da se namucim dok mi prodje,jer bez lekova,bice malo teze i duze:sad2: Zato zenice pricuvaj te se,jer sad je najgore,hladno je,i haraju bolestine i prehlade,a sto je najgore nesmemo nista od lekova:worth:Ljubim vas sve!:bye:
 
eh koliko trudnica i ni jedna ne zna da mi kaze kako da registrujem kontrakcije:( ili je moje pitanje staro pa niko ne cita predhodnu stranicu. posto sam sada usla u 6 mesec, cula sam da mogu da ih ocekujem.

ja sam juce gurala kolica u prodavnici i odjednom tocak se zaglavio i kolica pravo u stomak, bio je to srednji udarac, beba se i dalje mrda sve je u normali valjda nije bilo strasno.eto koliko god da pazis.ni na kraj pameti da moze to da se desi.
 
Ma, ne, nego sada kuvam za nas 7, racunajuci i ovo bebce u tibi...

Jaooj strasno,pa sad treba da odmaras,nek ti pomogne svekrva ili koga vec imas od zenskih,ja nisam mogla da spremam prva 3meseca,od svekrve nikakva pomoc,tu mi je puno pomogao moj muzic,on je spremao,ponekad ja,ali od mirisa nisam mogla,ni da zavrsim rucak a kamoli posle da ga jedem.A i od previse stajanja dobijala bi kontrakcije,sto sam jednom morala na hitno zbog toga:sad2: imam neke lekice za to,,ponekad i sad imam te kontrakcije kad preteram u stajanju,ali odmah uzmem moju tableticu i u krevet!
 
ANGI- super za bolovanje,sad zeno odmaraj sto vise,normalan je ubrzan puls jer kazu normalno krv prolazi kroz celo telo 4l,a sada 5,5l,znaci opusti se i uzivaj.
Jer ti je veliki stomacic,i jer imas onu liniju od pupka na dole?Ja je jos nemam:think: e i dokle se pije taj progesteron-utrogeston?Moja sestra ga sad pije, 8ned je trudna,danas je otisla kod ginekol:mrgreen:
 
eh koliko trudnica i ni jedna ne zna da mi kaze kako da registrujem kontrakcije:( ili je moje pitanje staro pa niko ne cita predhodnu stranicu. posto sam sada usla u 6 mesec, cula sam da mogu da ih ocekujem.

ja sam juce gurala kolica u prodavnici i odjednom tocak se zaglavio i kolica pravo u stomak, bio je to srednji udarac, beba se i dalje mrda sve je u normali valjda nije bilo strasno.eto koliko god da pazis.ni na kraj pameti da moze to da se desi.
ja ne znam kakve su kontrakcije....nikad nisam imala....
 
Znam da moras oko stefana,ali pobogu pricuvaj se,nemoras sve da uradis,ostavi nesto za drugi dan,ili neko nek ti pomogne,sad do 12ned bas moras da pazis a i zbog te mucnine i bolove u stomacicu nije nimalo lako,odmaraj sto vise.Za pritisak neznam,jeste ti malo nizi,zato ti smeta,meni je danas doca izmerio 100/70,i uvek je takav,nekad zasmeta,ali navikla sam,pa eto ja bila kod dokt jutros,i dalje mi lose,kaze nesmes nista od lekova,samo mogu paracetamol,i da nedozvolim da dobijem temperat,ni kapi za nos,ni za grlo nista:eek: jadna ja,ima da se namucim dok mi prodje,jer bez lekova,bice malo teze i duze:sad2: Zato zenice pricuvaj te se,jer sad je najgore,hladno je,i haraju bolestine i prehlade,a sto je najgore nesmemo nista od lekova:worth:Ljubim vas sve!:bye:
Za nos mozes da koristis one sprejeve na bazi morske soli. Ja sam koristila akvamarin. Nije mi nesto pomogao, prodises, ali brzo se nos opet zapusi. Probaj da stavis svinjsku mast u nozdrve, ako se ne gadis...

eh koliko trudnica i ni jedna ne zna da mi kaze kako da registrujem kontrakcije:( ili je moje pitanje staro pa niko ne cita predhodnu stranicu. posto sam sada usla u 6 mesec, cula sam da mogu da ih ocekujem.

ja sam juce gurala kolica u prodavnici i odjednom tocak se zaglavio i kolica pravo u stomak, bio je to srednji udarac, beba se i dalje mrda sve je u normali valjda nije bilo strasno.eto koliko god da pazis.ni na kraj pameti da moze to da se desi.
Tina, da ne bude da ignorisemo pitanje. Mada ne znam tacno da ti odgovorim. Ja mislim da sam imala te kontrakcije u prvoj trudnoci. Bila sam u 7 mesecu i pripremali smo svadbu. Jedno vece kada sam legla osetila sam lagano grcenje u donjem delu stomaka. Taj grc bi trajao par sekundi pa popustio. To se ponovilo par puta i prestalo. Ponavljalo se na otprilike 5 min. Na znam da li se dobro secam. Nadam se da sam ti bar malo pomogla.
A inace sto se tog udara u stomak tice verovatno nije nista strasno. Ja sam u 8 mesecu imala udes. ja sam vozila, i stvarno je cudo Bozije sto nisam udarila stomak, jer mi je sediste bilo maksimalno primaknuto, a volan je onaj veliki, tako da mi je bukvalno bio u krilu.. Nabila sam grudi, ali stomak je ostao netaknut. Kad je moj muz video volan koji je bio skroz isavijan pozlilo mu je. Na srecu prosla sam bez povreda...

Jaooj strasno,pa sad treba da odmaras,nek ti pomogne svekrva ili koga vec imas od zenskih,ja nisam mogla da spremam prva 3meseca,od svekrve nikakva pomoc,tu mi je puno pomogao moj muzic,on je spremao,ponekad ja,ali od mirisa nisam mogla,ni da zavrsim rucak a kamoli posle da ga jedem.A i od previse stajanja dobijala bi kontrakcije,sto sam jednom morala na hitno zbog toga:sad2: imam neke lekice za to,,ponekad i sad imam te kontrakcije kad preteram u stajanju,ali odmah uzmem moju tableticu i u krevet!
Isti slucaj i kod mene, ako ja ne uradim nece niko. Juce sam se malo preforsirala, ali cu ubuduce pripaziti, pa ne moram bas sve da stignem...
 
Kad smo kod "glupavih" trudnica koje se mnogo junace i rade predugo i previse...
Evo jedne pametne;)

Otvorila jutros trudnicko bolovanje:):D:p Jupiiiiiiiiiiiiiiiiii!
Ne mogu da verujem da necu ici na posao godinu ipo dana:)
Inace sam u sla u 16tu nedelju, tj. priblizavam se sredini cetvrtog meseca.
Mislim da sam vec napisala da su mi rekli da beba nema prostora da mi je materica zgrcena zbog previse aktivnosti i stresa. Kaze dr treba malo da se primirim, ali ne strogo...
Krace setnje, da ne nosim tesko, da ne idem uz stepenice itd. to mi zvuci kao preporuke za sve trudnice, zar ne?

Treba da pijem progesteron (Utrogestan) kao preventivno...

Eto, tako vam je kod mene...
Jedva cekam da danas skuvam jedan lep ruckic za nas troje:)
U poslednje vreme jedemo sve nesto na brzinu...
A onda...setnjice...knjige...filmovi....

Nadam se da ce i moj bebac osetiti da se mama opustila :)

E,da...Juce mi se porodila drugarica uz epidural u "Frontu". Kaze da je bolelo uprkos epiduralu, ali da je dosta pomogao. Bebac dobio cistu desetku:)

Cestitam drugarici! :vatromet:
A ti zenska uzivaj sad maximalno, opusti se i budi nam dobro! :mrgreen: :heart:

eh koliko trudnica i ni jedna ne zna da mi kaze kako da registrujem kontrakcije:( ili je moje pitanje staro pa niko ne cita predhodnu stranicu. posto sam sada usla u 6 mesec, cula sam da mogu da ih ocekujem.

ja sam juce gurala kolica u prodavnici i odjednom tocak se zaglavio i kolica pravo u stomak, bio je to srednji udarac, beba se i dalje mrda sve je u normali valjda nije bilo strasno.eto koliko god da pazis.ni na kraj pameti da moze to da se desi.

Udarac nije nista strasno, desava se svima, ali ne brini bebac je dobro ususkan! :ok:
A sto se kontrakcija tice, nisam ih imala pa ne znam sorry... :whistling:
 
Ja znam kakve su do 18ned,ali to ti nece pomoci,tvoja trudnoca je veca,i to su druge vrste kontrakcije,normal koje pocinju od 6mes kao sto si citala,i to ti mogu objasniti trudnice u vec poodmakloj trudnoci ili vec mamice.AJDE ZENICE JAVITE SE!Koja si ned tacno?
Kad smo vec kod kontrakcija,mene zanima dali neka od vas tu blizu moje trudnoce,neku ned starija ili mladja,dali oseca to ziganje u donjem stomaku,ja to nazivam kontrakcijama :think: a i doca mi je rekao da je to to.Jer oseca jos neka to?
 
Malamargo,
U trudnoci nemas nikakve veze sa lekarom opste prakse. Trudnicko otvara ginekolog. Ako vodis privatno, kao ja, moras da nosis u dom zdravlja svom ginekologu papire da prepisuje i kad hoces da otvoris trudnicko, doneses mu preporuku svog privatnog lekara za bolovanje. Posle ide komisija za mesec dana. pa se tu odlucuje dokle ce ti produziti tj. da li ces opet na komisiju ili dod daljnjeg, pa porodiljsko. Inace, sada komisije vise nisu vezane za sediste firme, tj. opstinu, nego tamo gde ti je dom zdravlja,sto je super, jer je vecini tako i blize mestu stanovanja.

Bonzita, meni je stomak jos mali, tek je malo narastao, liniju nemam. Svetle sam puti, mozda je necu ni dobiti.
 
Pravila za uzimanje porgesterona nema.
Npr. u Svedskoj lekari smatraju da on nema nikakvog efekta, a kod nas ga daju sakom i kapom preventivno.

Ja sam popila kutiju posle biopsije horionskih cupica, preventivno, pa sad zbog te zgrcene materice, opet mi dali pa za tri nedelje kontrola.

Prosto, moj dr je u fazonu da to daje, mozda da odem kod drugog, taj mi ne bi prepisao progesteron. Nije ni malo> 860din kutija za 10dana:(
 
Ja znam kakve su do 18ned,ali to ti nece pomoci,tvoja trudnoca je veca,i to su druge vrste kontrakcije,normal koje pocinju od 6mes kao sto si citala,i to ti mogu objasniti trudnice u vec poodmakloj trudnoci ili vec mamice.AJDE ZENICE JAVITE SE!Koja si ned tacno?
Kad smo vec kod kontrakcija,mene zanima dali neka od vas tu blizu moje trudnoce,neku ned starija ili mladja,dali oseca to ziganje u donjem stomaku,ja to nazivam kontrakcijama :think: a i doca mi je rekao da je to to.Jer oseca jos neka to?

To ziganje je istezanje misica... ja ga isto imam i meni je lekar rekao da je to normalno, tek ako se pojave drugi simptomi se misli da je nesto ozbiljno :ok:
 
To ziganje je istezanje misica... ja ga isto imam i meni je lekar rekao da je to normalno, tek ako se pojave drugi simptomi se misli da je nesto ozbiljno :ok:
Da,ziganje,kao nozem po sredini uterusa,ali to se javlja kad previse stojim ili kad se preforsiram,jer je i kod tebe isto?Meni je to od pocetka trudnoce:think: pre dva dana sam bas imala jake kontrakcije,to ziganje,uplasila sam se:sad2:
 
Da,ziganje,kao nozem po sredini uterusa,ali to se javlja kad previse stojim ili kad se preforsiram,jer je i kod tebe isto?Meni je to od pocetka trudnoce:think: pre dva dana sam bas imala jake kontrakcije,to ziganje,uplasila sam se:sad2:

Hmmm pa da tako to i ja osecam vec jedno mesec dana ako ne i malooo duze! :think: i sam ti rekla da se ne plasis i ne stresiras svake sitnice :nono: :dash: tako mozes samo da pogorsas stanje... :sad2:
 
E trudnice ziganje nije isto sto i kontrakcije...ja nisam imala kontrakcije do porodjaja, znaci samo na porodjaju, ali one izgledaju kao grcenje misica...materica je ustvari jedan misic koji se siri kako napreduje trudnoca...e taj misic pocne da se grci kada beba treba napolje, i tako je gura napolje...cula sam da se kod nekih zena javljaju lazne kontrakcije, odnosno vidis kako se grci somak(al bukvalno se vidi, posebno u vecoj trudnoci) al se ne oseca bol...koliko znam kontrakcije nisu uopste bezopasne posebno kada se ponavljaju i obicno se dobije neki lekic da se pije kako bi prestale...
E da, ja sam u 12nedelji, u ponedeljak ulazim u 13nedelju, cinimi se da su mucnine malo blaze(da ne izbaksuziram)...
Steffice iskuliraju malo kucne poslove i nosanje Stefana (ima svoje nozice neka hoda, kako ces sutra nositi i njega i bebu, razmisli kako ce tek biti ljubomoran kada vidi kako mama nosi bebu a njega ne, bolje nek se sada odvikne)...i meni nema ko da odradi kucne poslove osim mene, pa opet kada ne mogu sve ostavim(puna mi je kuca neispeglanog vesa, bukvalno nema gde da se sedne i bas me briga)
I otvorila sam bolovonja cim sam ostala trudna...ako nemozete da izdrzite, otvorite bolovanje, ja sam prvu trudnocu izgubila i vise se ne bih igrala...decica su najbitnija a posla i para ce biti...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top