Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam usla u 6 mesec i citala sam o kontrakcijama znam teoretski sta su, ali da li neko moze da mi opise kakav je osecaj i kako da ih prepoznam, jer nemam pojma o tome nisam nista nasla. inace i ja sam juce saznala da nosim decaka i sad ga osecem po celom stomaku, obicno sam pokrete osecala skroz dole iznad pupka.
 
Na UZ je bilo super, bebica je dugacka oko 5cm, od glave do guze jer noge ne mogu da se izmere posto su savijene...nt=1.9mm, dr. kaze da je sve ok, jos samo da sutra uradim dabl test i da on bude ok pa smo na konju...i ja sam bila malo prehladjena, prekljuce me je kao malo boluckalo grlo, i nocu mi bilo jako hladno al nisam imala temperaturu...stavila sam komovicu oko vrata i preznojila se (dal od komovice, nemam pojma), uglavnom juce mi je bilo suprer, a danas jos bolje...kod mene je komovica zakon..i da kupila sam one tabletice propolisa sto se sisaju, mada sam juce uzela samo dve, posto vise nije bilo potrebe, komovica resila sve...ljubac
Super:klap::klap::klap: samo neka raste,drago mi je zbog tebe,super sto si radila dabl test meni je zao jer ja ga nisam radila,niko mi nije predlozio,ni ginekok ni doca,a kasnije sam saznala ovde o tome,triple sam radila ,saznacu kad odem kod ginekol.Ja sam cula da te tablete od propolisa nisu dozvoljene,meni su ih ovde zabranili,pitaj doktora za to,ja sam danas jako lose,kijavica,grlo ,pluca,sva sam malaksala ako nemam i temper,izgleda sutra cu kod doce ako neprodje:sad2::sad2:
Ma, ne nego kazu da kad se poruznis, odnosno, dobijes bubuljice ili fleke ( bilo gde ) onda nosis devojcicu, a kad se prolepsas onda decaka. Ja sam samo pokazala na primeru moje jetrve, koja je nosila decaka a osula se fest, da su to samo babske price. Ipak je UZ merodavan...
Ma,da,sve su babske price,ali ipak:think: mozda ja i kod mene slucaj kao kod tvoje jetrve:hahaha::rotf::rotf:videcemo :mrgreen:
Kako ste nam vi danas?:cmok:
 
ja sam usla u 6 mesec i citala sam o kontrakcijama znam teoretski sta su, ali da li neko moze da mi opise kakav je osecaj i kako da ih prepoznam, jer nemam pojma o tome nisam nista nasla. inace i ja sam juce saznala da nosim decaka i sad ga osecem po celom stomaku, obicno sam pokrete osecala skroz dole iznad pupka.
CESTITAMO:klap::klap::klap: :super::super::super: :heart:Ja sam tek u 18 ned nemogu da ti odgov,ali sam citala da su normal blage kontrak od 6mes,ali neko ce ti vec od ovih nasih iskusnih drugar reci kakav je osecaj.:bye:
e zene samo da se javim bila sam na pregledu juce i moja bebica je decak!!!!!! :vatromet::vatromet::vatromet::vatromet: :bye:
CESTITAMO OD SRCA:super::super::super::klap::heart::heart:
 
Vidim da ima lepih vesti od kad nisam bila:) Jos jedan deckonja...:)
Enna, super za UZ, sad uzivaj malo...

Ja sam bila juce da mi napisu nesto za otvaranje trudnickog pa mi radili UZ...
Moj bebac sisa palac, uziva...i mlati nogicama...istopila sam se:D

Kaza dr da se malo primirim jer mi je materica malo zgrcena, pa bebac nema bas mesta i poprecno je. Kaze da sam previse aktivna mozda i stres...J
Jesu li nekom od vas nesto tako rekli?
Odoh ja sutra u DZ da otvorim trudnicko i uzivam:)
 
Ma evo, muka mi je stalno, ali ne povracam. Bude mi muka ujutru i uvece, a i tokom dana ponekad. Grudi me bolu, bas... Kad to prestaje?
Zavisi,ja sam prestala da povracam oko 12ned a mucnine su bile strasne one jake sve do 14ned-15ned,sad moram priznati jos uvek mi se jave mucnine,ali ujutru,blage,nadam se da ce tebi prestati ubrzo!A da zaboravila sam,meni su ovde prepisali neki lek protiv mucnine i povracanja,dozvoljene su u trudnoci,jer inace nisam mogla ni vodu da pijem,nije povracanje bilo toliko jako,ali mucnine,po celi dan,pronadji nesto od voca sto ti odgovara,tj sto smanjuje te mucnine,meni je pomoglo grozdje ,cak sam i nocu ustajala da bi ga jela,krastavce,papriku i breskve i sljive to je ono sto volim,tamanim to:hahaha::mrgreen:
A grudi me bole jos uvek,bradav isto,to je normal:roll: Pozdrav i :kiss: za vas troje
 
Da li neko zna da li ja smem da pijem one probiotske jogurte... Redovno pijem Balans i stvarno mi je odlican, ne znam da li to moze da ima nekog uticaja na trudnocu?

Nema nikakvog loseg uticaja,cak naprotiv
te bakterije ti pomazu za bolje varenje,stite te od losih bakterija i u crevima u i u vagini, a i bolje se kaki:super:
Tako drage moje trudnice pijete te jogurte sa acidofilnim bakterijama i uzivajte:ok:
 
Vidim da ima lepih vesti od kad nisam bila:) Jos jedan deckonja...:)
Enna, super za UZ, sad uzivaj malo...

Ja sam bila juce da mi napisu nesto za otvaranje trudnickog pa mi radili UZ...
Moj bebac sisa palac, uziva...i mlati nogicama...istopila sam se:D

Kaza dr da se malo primirim jer mi je materica malo zgrcena, pa bebac nema bas mesta i poprecno je. Kaze da sam previse aktivna mozda i stres...J
Jesu li nekom od vas nesto tako rekli?
Odoh ja sutra u DZ da otvorim trudnicko i uzivam:)
Drago mi je zbog tebe,ali odmaraj sto vise,kakav stres:rtfm: Neznam o tome nista,nadam se da ce ti neko odgovoriti :cmok: samo opusteno nema stres i nerviranje,evo sad ces na trudnicko,znaci opusti se i uzivaj u trudnoci :cmok::bye:

Ennna-koja si bese nedelja?
 
Zavisi,ja sam prestala da povracam oko 12ned a mucnine su bile strasne one jake sve do 14ned-15ned,sad moram priznati jos uvek mi se jave mucnine,ali ujutru,blage,nadam se da ce tebi prestati ubrzo!A da zaboravila sam,meni su ovde prepisali neki lek protiv mucnine i povracanja,dozvoljene su u trudnoci,jer inace nisam mogla ni vodu da pijem,nije povracanje bilo toliko jako,ali mucnine,po celi dan,pronadji nesto od voca sto ti odgovara,tj sto smanjuje te mucnine,meni je pomoglo grozdje ,cak sam i nocu ustajala da bi ga jela,krastavce,papriku i breskve i sljive to je ono sto volim,tamanim to:hahaha::mrgreen:
A grudi me bole jos uvek,bradav isto,to je normal:roll: Pozdrav i :kiss: za vas troje
Bonzita, hvala puno... A sto se tice grudi u prvoj trudnoci me nisu bolele uopste, ili se ja ne secam...:think:
Nema nikakvog loseg uticaja,cak naprotiv
te bakterije ti pomazu za bolje varenje,stite te od losih bakterija i u crevima u i u vagini, a i bolje se kaki:super:
Tako drage moje trudnice pijete te jogurte sa acidofilnim bakterijama i uzivajte:ok:
Hvala, meni bas ti jogurti pomazu sto se tice stolice..
 
KOCKICE-kako ste nam danas ,ti i Martica,nadam se da si ti bolje,jer ja sam bas lose:sad2: a i vreme je uzasno grad pada i neki pljusak,uzasno,Evo muzic mi sprema supicu,jer nisam za nista a i nemogu nista drugo da jedem :cmok:
 
Na UZ je bilo super, bebica je dugacka oko 5cm, od glave do guze jer noge ne mogu da se izmere posto su savijene...nt=1.9mm, dr. kaze da je sve ok, jos samo da sutra uradim dabl test i da on bude ok pa smo na konju...i ja sam bila malo prehladjena, prekljuce me je kao malo boluckalo grlo, i nocu mi bilo jako hladno al nisam imala temperaturu...stavila sam komovicu oko vrata i preznojila se (dal od komovice, nemam pojma), uglavnom juce mi je bilo suprer, a danas jos bolje...kod mene je komovica zakon..i da kupila sam one tabletice propolisa sto se sisaju, mada sam juce uzela samo dve, posto vise nije bilo potrebe, komovica resila sve...ljubac

Jeeeeeej!!! :ok: :super: :klap: :cmok:

e zene samo da se javim bila sam na pregledu juce i moja bebica je decak!!!!!! :vatromet::vatromet::vatromet::vatromet: :bye:

Bravo, cestitamoooo!!! :vatromet:

ja sam usla u 6 mesec i citala sam o kontrakcijama znam teoretski sta su, ali da li neko moze da mi opise kakav je osecaj i kako da ih prepoznam, jer nemam pojma o tome nisam nista nasla. inace i ja sam juce saznala da nosim decaka i sad ga osecem po celom stomaku, obicno sam pokrete osecala skroz dole iznad pupka.

Kolikooo decakaaa... :mrgreen: ljube ih mame! :heart:
Jao to za kontrakcije i mene zanima... :think: i jedva cekam da ovo moje krene malo da se rita, nista ne osecam :sad2:

Ma evo, muka mi je stalno, ali ne povracam. Bude mi muka ujutru i uvece, a i tokom dana ponekad. Grudi me bolu, bas... Kad to prestaje?

Eeee to ne prestaje! :whistling: :lol:

KOCKICE-kako ste nam danas ,ti i Martica,nadam se da si ti bolje,jer ja sam bas lose:sad2: a i vreme je uzasno grad pada i neki pljusak,uzasno,Evo muzic mi sprema supicu,jer nisam za nista a i nemogu nista drugo da jedem :cmok:

Mi smo ok, uzivamo danas, pricali sa taticom, igramo se na kompu i tako.... jele smo picu danas, castile se! :ok: :mrgreen: :heart: CMOK :cmok:
 
jao super,koliko trudnica :)
ma naravno da je svejedno,ali u svom tom iscekivanju to ti dodje kao super da biras ime ,pa da zamisljas kako ce izgledati ,na koga ce liciti.....
a kad smo vec kod pola,koji je trenutni rezultat devojcice:decaci za 2009?
 
Ja to još odavno pričam. Pa zar zaista nije svejedno da li je dečak ili devojčica?

jao super,koliko trudnica :)
ma naravno da je svejedno,ali u svom tom iscekivanju to ti dodje kao super da biras ime ,pa da zamisljas kako ce izgledati ,na koga ce liciti.....
a kad smo vec kod pola,koji je trenutni rezultat devojcice:decaci za 2009?

Hehhehe pa evo srecna odgovorila umesto mene! :mrgreen:
Ali malo je razlicito odgajati devojcicu i decaka i sto ona kaze te zamisljas jedno, pa razmisljas o 100 stvari... ali opet koliko god lekari tvrdili znaju da se zeznu! :whistling:
E za bilans devojcice vs. decaci za 2009tu nemaaaam pojmaa... :eek: :confused: to stvarno treba svi da napisemo tj zapisemo na jedan papir! :super:
 
Jao, i meni je bilo svejedno sa prvom trudnocon sta nosim, ali sam opet htela da znam, da se na neki nacin pripremim. Sada bih, naravno, vise volela devojcicu, ali opet sta bude bice. Podjednako se voli...
Zene, meni je juce tako bilo lose. Izgleda da mi je pritisak malo nizi. Muka mi je bilo celo popodne, uzmem suvu perecu i znate kad 1 zalogaj nisam mogla da pojedem. Posle sam pojela 2 kruske, bas su mi prijale... A uvece kuvala pasulj, a Stefan se budio jedno 4 puta i svaki put trazi mene, nema sanse muz da ga smiri... I tako trci vamo trci tamo... I uz ssvu tu muku ja, budala, uzela da peglam i ves. Stomak me je bas boleo, nekako sa leve strane, i ledja. A glava puca.... Izmerim pritisak, a on nesto malo nizi, 111/76 a otkucaji srca 102... Sad mozda je to zbog tih povecanih otkucaja... Nemam pojma, ali evo i sad me glava boli, a muka mi je onako, nije strasno.
 
moras koliko mozes da se cuvas....tesko je kad imas obaveze ali neki kuci poslovi mogu malo da sacekaju.....ja nisam nista bolja ali pre dve nedelje uzela mali odmor ali cu morati ponovo da pocnem da radim.....bila sam kreten jer sam prva tri meseca krvarila i radila ko konjic.....
 
Stvarno smo mi zene glupave... Umesto da iskoristimo pa da odsmorimo, a mi jos vise navalile da radimo...A i kako ces, kad cim pocnes da izbegavas poslove bude, ma prenemaze se, trudnica...
Ja ne krvarim ( na srecu ) ali osecam bol u stomaku, pogotovo kad duze nosim Stefana.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top