Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Videcu sta mi dr u Beogradu preporuci. Ja cu imati u terminu skoro 36god tako da mislim da ce dr nesto da vec prepopuci. A i hocu da sam skroz sigrna da je sve ok.

Hmmm da mozda ti zbog godina preporuci da se to uradi... :think:

Meni je doca rekao i jedno i drugo.

Neki dan sam sanjala da sam se porodila i da je beba i musko i zensko. Uzas zivi, oladila sam se :(

Presla sam termin, valjda cu uskoro znati 100% sta je!

Eh da i ja sanjala da sam se porodila i to carskim i da sam dobila decaka, a ocekivala devojcicu! :cmok:

Steffice kako mucnine, jesi li ti pre neki dan napisala da si povracala? Meni je i dalje muka i ako sam usla u 12 nedelju, nadam se da ce skoro prestati...

Eh meni su trajale sve do sredinom 13te nedelje... :sad2:
 
Kockice, nemoj da me plasis...meni su sa Ogijem prestale sa 12nedelja i 3-4dana pa se nadam, nesto druga trudnoca, lakse je, ranije ce da prestanu...al izgleda nikad se nezna...i jos sve nesto mislim mozda je devojcica jer mi je malo drugacije, vise odlepljujem na hranu, mada opet nema veze svaka trudnoca je za sebe ko i svako dete...neka je samo zivo i zdravo...nego me bas muce te mucnine jer pored njih moram da se "borim" i sa Ogijem...
 
Kockice, nemoj da me plasis...meni su sa Ogijem prestale sa 12nedelja i 3-4dana pa se nadam, nesto druga trudnoca, lakse je, ranije ce da prestanu...al izgleda nikad se nezna...i jos sve nesto mislim mozda je devojcica jer mi je malo drugacije, vise odlepljujem na hranu, mada opet nema veze svaka trudnoca je za sebe ko i svako dete...neka je samo zivo i zdravo...nego me bas muce te mucnine jer pored njih moram da se "borim" i sa Ogijem...

Jao sorry nisam htela da plasim... :sad2:
 
Ma nista Kockice, ja se to salim...procice kada prodju, samo da prodju...moja kuma ih je imala 8meseci a porodila se kada je 1dan usla u devet...znaci svaki dan od kada je ostala u drugom stanju joj je bilo muka...tako da staje za mene 12 ili 13 nedelja...
 
Ma nista Kockice, ja se to salim...procice kada prodju, samo da prodju...moja kuma ih je imala 8meseci a porodila se kada je 1dan usla u devet...znaci svaki dan od kada je ostala u drugom stanju joj je bilo muka...tako da staje za mene 12 ili 13 nedelja...

Ma ja ne volim ikoga da vidim da se muci :sad2:
eleeem devojke evo pitanja... sta mi preporucujete da uradim 4D UZ sad u petak ili da sacekam da udjem u 22 nedelju?! :mrgreen: sve mislim da ce se u 22goj vise i lepse videti ali kako izdrzati u petak otici i ne videti?! :think: CMOK :heart: :cmok:
 
Ma ja ne volim ikoga da vidim da se muci :sad2:
eleeem devojke evo pitanja... sta mi preporucujete da uradim 4D UZ sad u petak ili da sacekam da udjem u 22 nedelju?! :mrgreen: sve mislim da ce se u 22goj vise i lepse videti ali kako izdrzati u petak otici i ne videti?! :think: CMOK :heart: :cmok:

Ako ikako mozes da se strpis... ja bih sacekala 22. nedelju. Mislim da moze bolje da se vidi, to je period kad se jos bas razvija i raste. Moja kuma je isla u 28. cini mi se, i odlicni su snimci bili :)
 
Kockice-blago tebi za tvoju sveki :D Mislim da je najbolje od 28ned do 33ned kazu da su tad fantasticni snimci,moze da se vidi lik bebe bas kao i kad se rodi,ja cu isto u 28ned,od 19ned se radi pa do 33,posle ne;jer je beba previse velika,i nemoguce je uraditi taj ultrazv.
Koliko kosta kod nas ultrazv 4D?
 
Kockice-blago tebi za tvoju sveki :D Mislim da je najbolje od 28ned do 33ned kazu da su tad fantasticni snimci,moze da se vidi lik bebe bas kao i kad se rodi,ja cu isto u 28ned,od 19ned se radi pa do 33,posle ne;jer je beba previse velika,i nemoguce je uraditi taj ultrazv.
Koliko kosta kod nas ultrazv 4D?

Ja sam prosli put tj pre mesec dana dala za normalni UZ, pregled i 4D UZ 55evra!!! :ok: po tom pitanju je Shabac vrh! :heart: :whistling: :cmok:
Eh 28ma nedelja?! :eek: pa tad planiram da uradim po 3ci put! :super: :klap: :rumenko: za to mi nije zao para jer ipak to cu sve da ubacim u Bebinu knjigu, koju ce Maki moci ceo zivot da gleda... :ok: :D
E daaa setih se jedne stvari... sta cu obavezno da uradim kad se rodi Maki... :mrgreen: rukicu i stopalo cu joj umazati farbom i ostaviti otisak u Radosnici! :heart: aaaaaaaaaaaa jedva cekammmm da mi Maki dodjeee... aaaaaaaaaaaaaa... <---- posandrcala!!!

:mrgreen: :heart: :mrgreen: :cmok: :mrgreen:
 
@Espi,

Hvala sestro slatka! Na zalost, imala sam jedan spontani 2006. tako da...hmmmm ma videcu. Sada samo da preletim Atlantik sa ovim nemirkom od skoro 13kg, da prezivim 20 sati cimanja, pa kod doktora odma!

Polako zenska izdrzaces! :ok: ja sam imala abortus u Dec. 2007, ostala u Maju opet trudna, preletela pre mesec dana 11000km iz Kine ovamo i na kraju docekala lekara i on mene, da bi mi rekao da je sve ok! :heart:
Bice sve ok, samo hrabro! A "nemirku" ce biti zanimljivo u avionu 100% :mrgreen:
 
Ma ja ne volim ikoga da vidim da se muci :sad2:
eleeem devojke evo pitanja... sta mi preporucujete da uradim 4D UZ sad u petak ili da sacekam da udjem u 22 nedelju?! :mrgreen: sve mislim da ce se u 22goj vise i lepse videti ali kako izdrzati u petak otici i ne videti?! :think: CMOK :heart: :cmok:

Ja sam 4D UZ radila u 19. nedjelji i lijepo se vidjelo.Evo ti slicica
Vasilije 1628.jpg
 
Steffice kako mucnine, jesi li ti pre neki dan napisala da si povracala? Meni je i dalje muka i ako sam usla u 12 nedelju, nadam se da ce skoro prestati...

Ma evo trenutno mi je muka... Svako jutro mi bude muka, samo sto ne povracam. Povracala sam samo 2 puta. Sa Stefanom uopste nisam imala mucnine. I smetami neka hrana. Cokolada, npr. sto je dobro jer sam bukvalno zavisna od nje, pa malo da oladim. Od cokoladica jedino mi prija bananica. Jabuke jedem kao luda, bas mi se traze...
By the way, juce sam pokupila rezultate od krvi i urina, i sve je u granicama normale. U cetvrtak imam zakazano kod dr pa cu videti sta ona kaze.
Juce sam obavila ono sto me mucilo, jupi!
 
Drage trudnice, evo da vas kratko izvestim o razvoju situacije: kupila već pominjane uloške, uradila proveru 2 puta i oba puta je rezultat ok, tj . nije plodova voda:p
Ali (jedno malo:rumenko:) odmah sam se zapitala da li je moguće da prisustvo gljivica i vaginalete koje sam stavljala mogu da utiču na rezultat? Nemam odgovor, tako da sam i dalje napeta. :roll:
Dosta o tome.
Verovale ili ne, ja u 20. nedelji i dalje povratim i ne tako retko, ali sam sada navikla na to i čim povratim idem nešto da pojedem, gore mi je kada mi je prazan stomak. Negda sam pročitala da je protiv gorušice dobro uzeti kašičicu nekuvanog griza.
Svim drugaricama želimo lep dan!:heart:
 
:rumenko:Sorry ova gore slika je iz 25. nedjelje a ova u avataru iz 19. ned.

Hehehehe ma nista Sunny ja cu lepo sad opet 4D pa u 24toj nedelji ponovo... :mrgreen: ma nema mi druge no da budem ko krlja dosadna svom lekaru! :heart: :rotf: :cmok: plus koliko ja znam taj UZ ne steti bebi i da se radi jednom mesecno tako da meni smiri zivce :super: :klap: hvala ti na slicicama preslatke su! CMOK :cmok:

Ma evo trenutno mi je muka... Svako jutro mi bude muka, samo sto ne povracam. Povracala sam samo 2 puta. Sa Stefanom uopste nisam imala mucnine. I smetami neka hrana. Cokolada, npr. sto je dobro jer sam bukvalno zavisna od nje, pa malo da oladim. Od cokoladica jedino mi prija bananica. Jabuke jedem kao luda, bas mi se traze...
By the way, juce sam pokupila rezultate od krvi i urina, i sve je u granicama normale. U cetvrtak imam zakazano kod dr pa cu videti sta ona kaze.
Juce sam obavila ono sto me mucilo, jupi!

Ajoj steff jadna ti... :sad2: ali budi srecna sto i ne povracas toliko koliko ti je muka... ja sam povracala svaki dan minimum 2 puta... to je bio uzas... :dash: ee daaa vidis i meni cokoladice nisu prijale nikakve (u Kini je bilo samo M&Ms i Snickers!)... :think:
Drago mi je da su nalazi ok! A obavezno da nam napises sta je bilo u cetvrtak... :ok: i drago mi je da si sad opustenija... :cmok:

Drage trudnice, evo da vas kratko izvestim o razvoju situacije: kupila već pominjane uloške, uradila proveru 2 puta i oba puta je rezultat ok, tj . nije plodova voda:p
Ali (jedno malo:rumenko:) odmah sam se zapitala da li je moguće da prisustvo gljivica i vaginalete koje sam stavljala mogu da utiču na rezultat? Nemam odgovor, tako da sam i dalje napeta. :roll:
Dosta o tome.
Verovale ili ne, ja u 20. nedelji i dalje povratim i ne tako retko, ali sam sada navikla na to i čim povratim idem nešto da pojedem, gore mi je kada mi je prazan stomak. Negda sam pročitala da je protiv gorušice dobro uzeti kašičicu nekuvanog griza.
Svim drugaricama želimo lep dan!:heart:

Etooo znaci da nije plodova voda vec redak sekret! :ok: gljivice i vaginalete tu ne mogu da uticu ne brini :D znaci ti si vec u 20toj nedelji?! Kad ti je tacan termin?! :think:
Ja se ljudi nesto razmisljam ako se bebac rodi samo malo ranije, postoji mogucnost da se rodi na Dan Zaljubljenih :heart: :mrgreen: jaoooo to bi bilo tako slatkooooo... :klap: :super: :cmok: eto o cemu ja lujka mastam! :mrgreen:
CMOK za sve!!! :cmok:
 
Drage moje,


Evo i mene da se ubacim na listu novih trudnica :D. Pre nedelju dana sam uradila test i plusic yeah:ok: Nisam isla ni na kakav pregled jer smo trebali da smo vec u Beogradu, moj sinak i ja, ali smo produzili jos par dana da budemo sa taticom:heart: Moj malisa za deset dana slavi prvi rodjendankovic, a ova nova beba ulazi u cini mi se 9_u nedelju :super:

Malo mi je frka kako cu sama preko Atlantika sa ovom mrvicom od 12.5kg, ali pripremam se polako, ionako ga podignem jedno 20 puta dnevno plus ucimo da hodamo pa padamo:whistling: lepo se provodimo. Meni se nista ne jede osim jabuka, pijem folnu kis i vitamin c da i nes kafa,mmmm

Koferi su delimicno spakovani, u sredu na put da bake malo pripomognu, pa za par meseci nazad kod tate:heart:...

Ljubim vas puno i uzivajmo u najlepsem stanju maksimalno:ok:

CESTITAMO:klap::klap::klap::klap::klap:
DOBRO NAM DOSLA:klap::klap::super::super::super::super::super::super::super::cmok:
 
Vesela fotografijo, cestitam od srca!:vatromet:
Zaboravila sam da kazem za plodovu vodu... Meni jeste oticala, ali tek tamo u 9 mesecu...
Inace nemam pojma sta su te horionske cupice sto pominjete, moze li neko pojsniti? Ja sam sa Stefanom radila dabl test po kojem se video neki minimalni rizik, pa sam isla na amniocentezu... Jako ruzno iskustvo, jako sam se uplasila, ali sam opet bila mnogo mirnija kad sam dobila rezultate...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top