Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stefice, obavezno kupi suve šljive i recimo 5-6 komada ostavi u vreloj vodi, otprilike 15-20 minuta.. Svako veče popij i nećeš imati problema sa stolicom.. Sa time sam se baš namučila na početku trudnoće, tako da je ovaj recept oproban... naravno, nastavi sa jabukama i jogurtom ;)
 
Drage moje,


Evo i mene da se ubacim na listu novih trudnica :D. Pre nedelju dana sam uradila test i plusic yeah:ok: Nisam isla ni na kakav pregled jer smo trebali da smo vec u Beogradu, moj sinak i ja, ali smo produzili jos par dana da budemo sa taticom:heart: Moj malisa za deset dana slavi prvi rodjendankovic, a ova nova beba ulazi u cini mi se 9_u nedelju :super:

Malo mi je frka kako cu sama preko Atlantika sa ovom mrvicom od 12.5kg, ali pripremam se polako, ionako ga podignem jedno 20 puta dnevno plus ucimo da hodamo pa padamo:whistling: lepo se provodimo. Meni se nista ne jede osim jabuka, pijem folnu kis i vitamin c da i nes kafa,mmmm

Koferi su delimicno spakovani, u sredu na put da bake malo pripomognu, pa za par meseci nazad kod tate:heart:...

Ljubim vas puno i uzivajmo u najlepsem stanju maksimalno:ok:

Cestitamo Maki i ja!!! :mrgreen: Dobro dosla u klub!! :vatromet: :heart:
 
Steffice obavezno nam javi rezultate... :ok: :D a taj bol je kazu normalan, a i zatvor... ne se brines! :mrgreen: :heart: eto dobi ti saveta koliko hoces, samo ih slusaj... :ok:
I da znate Jogurt mnogooo menja stvar! :eek: dok sam bila u Kini imala sam mnogo problema sa zatvorom ili diarejom :sad2: od kad sam se vratila nista, a stvarno pijem dosta jogurta! :super: :klap:
Joooj Stefan jos uvek preslatko reaguje... nadam se da ce tako i ostati! :D
CMOK od Maki i mene :heart:
 
Zitarice obavezno kao obrok i dosta salate, tecnosti i setnje. Ja sam jela suve sljive, onakve kakve su i sve je funkcionisalo ok. Ja i dalje pijem gvozdje koje uvek pravi te probleme ali dok jedem zitarice za dorucek sve bude ok.
 
protiv zatvora u trudnoci meni je pomagalo svako jutro 2 kiwija i casa vode na prazan stomak,jest da mi je dolazilo da automatski povratim al to mi je jedino pomagalo,ni sljive, ni jogurt, ni zitarice...sve sam probala al nista ...
 
Zitarice obavezno kao obrok i dosta salate, tecnosti i setnje. Ja sam jela suve sljive, onakve kakve su i sve je funkcionisalo ok. Ja i dalje pijem gvozdje koje uvek pravi te probleme ali dok jedem zitarice za dorucek sve bude ok.

:dash: Jao kako nisam povezala?!?!?!?!?!?! I ja sam pocela sa gvozdjem pre 6 dana... To je to... Moracu da uvedem zitarice, jer ih inace uopste ne jedem... A mislio bi covek da imam iskustva :rumenko:
 
Drage trudnice, mnogo bi mi značilo da podelite sa mnom svoja iskustva. Čini mi se da ću razum da iz:?:gubim...:dash:
Radi se o pojavi vodenastog sekreta ili plodove vode. Prošle nedelje sam bila 2 puta uzastopno na ultrazvuku i dr. kaže da je plodove vode bilo u normalnoj količini. Uradili smo neke analize i ustanovili da imam gljivice, i ja sam to prihvatila kao uzrok za pojavu vodenastog sekreta. Preko vikenda sam završila sa terapijom, ali jutros na putu za posao osetim slivanje u vagini. I kada sam proverila, prepala sam se jer je količinski bilo dosta te "tečnosti" Konačno sam danas našla apoteku gde se mogu kupiti ulošci koji detektuju oticanje plodove vode, ali umreću od brige, možete da zamislite.
Da li je neka od vas imala slično iskustvo, mokre gaćice, vodenaste fleke? :?:
 
Drage trudnice, mnogo bi mi značilo da podelite sa mnom svoja iskustva. Čini mi se da ću razum da iz:?:gubim...:dash:
Radi se o pojavi vodenastog sekreta ili plodove vode. Prošle nedelje sam bila 2 puta uzastopno na ultrazvuku i dr. kaže da je plodove vode bilo u normalnoj količini. Uradili smo neke analize i ustanovili da imam gljivice, i ja sam to prihvatila kao uzrok za pojavu vodenastog sekreta. Preko vikenda sam završila sa terapijom, ali jutros na putu za posao osetim slivanje u vagini. I kada sam proverila, prepala sam se jer je količinski bilo dosta te "tečnosti" Konačno sam danas našla apoteku gde se mogu kupiti ulošci koji detektuju oticanje plodove vode, ali umreću od brige, možete da zamislite.
Da li je neka od vas imala slično iskustvo, mokre gaćice, vodenaste fleke? :?:

Prijavljumjem se
Imala sam i ja istu stvar i umirala sam od straha misleci da je plodna voda,dva puta sam isla na prvu pomoc sigurna da mi je pukao vodenjak prije vremena pa su mi radili nekakav test i na taj nacin ustanovili da nije plodna voda...
ni dan danas neznam sta je bilo moja dr mi je govorila d je normalno da neko ima obilniji i rijedji sekret u trudnoci, beba se hvala Bogu rodila na vrijeme,sve je OK!!
 
Hvala na odgovoru! Ja sam tek u 20. nedelji trudnoće i jako se brinem zbog toga. Znate šta je najgore od svega? Išla sam u N. F. i doktor mi je rekao da nemaju sredstva (neke tračice koje reaguju na plodovu vodu), ne znam da li je to moguće:dontunderstand:
Uputio me je da kupim te uloške koji se jako teško nalaze jer ih privatne apoteke naručuju... A za to vreme ja da se pečem na tihoj vatrici :otkacio:, i ne samo to, to je loše za moju bebicu, užas jedan. Nikako da dođem do odgovora, to me ubija a vreme prolazi.
Kad mi neko kaže da uživam u trudnoći dođe mi da vrištim od muke!!! U životu nisam ovoliko brinula...
Sutra ću nadam se već nešto znati... Pozdrav svima!
 
Potpuno je razumljivo da brineš ali nemoj da preteruješ toliko... Ja sam imala takve pojave, nije to bilo nenormalno mnogo ali je bilo.. i to je sasvim normalno, kako kaže moj ginekolog...
Nemoj da paničiš nego se opusti, ako ti je UZ-om utvrđeno da ti je količina plodove vode normalna, onda nemaš razloga da brineš, ona se obnavlja čak i ako istekne malo... Ukoliko ti gin utvrdi da nisi otvorena, nemaš razloga da brineš...
Ja sam pred kraj trudnoće imala čak i više plodove vode i rodila sam potpuno zdravu i lepu bebu...
Ne brini i uživaj, nije ništa strašno..
 
Potpuno je razumljivo da brineš ali nemoj da preteruješ toliko... Ja sam imala takve pojave, nije to bilo nenormalno mnogo ali je bilo.. i to je sasvim normalno, kako kaže moj ginekolog...
Nemoj da paničiš nego se opusti, ako ti je UZ-om utvrđeno da ti je količina plodove vode normalna, onda nemaš razloga da brineš, ona se obnavlja čak i ako istekne malo... Ukoliko ti gin utvrdi da nisi otvorena, nemaš razloga da brineš...
Ja sam pred kraj trudnoće imala čak i više plodove vode i rodila sam potpuno zdravu i lepu bebu...
Ne brini i uživaj, nije ništa strašno..

Hvala puno na podršci. Kako se osećam bespomoćno... Pa mi se još svašta čini, kao da mi je stomak manje napet, ne javlja mi se moj bebiron, i sve tako ukrug. Ali doktor kaže da se vidimo u sredu tek, posebno što nemam neke druge izražene simptome. Čini mi se da smatra da paničim bez velikog razloga, ali to je jače od mene, samo da znam da je sve ok, samo mi to treba. Daj Bože da sve bude u redu, da vidite kako se bebiron i ja volimo :heart:
 
Cao, mamice!!! Evo, ja sam upravo bila da izvadim krv i dam urin na analizu. Danas ce mi biti rezultati gotovi. Malo me stomak boli, ne znam je li to normalno. Npr. kad se nakasljem zaboli me bas donji deo stomaka. A i Stefan me zeza, samo trazi da ga nosim, pa i nije bas lak. 15-16 kg... I samo se prevrce preko mene, pa mi se kaci na ledja kad sedim dole... Jos je mali i ne shvata. Prekjuce sam mu rekla da je tu beba i da mora da pazi, a on poceo da mazi stomak i da ga ljubi...:heart: Ja ga pitam sta ces raditi bebi, a on posalje poljubac! Slatkis moj...:heart:
Ne znam da li neko ima problem sa stolicom? Evo danas je vec nedelju dana kako nisam obavila, a i tada sam imala problema. Prekinula sam, jer sam bila na poslu, pa me posle ceo stomak boleo. I to bas jako. Ali bukvalno od zeluca, pa nadole. Mozda su kod mene problem i unutrasnji hemoroidi koje sam zaradila na porodjaju. Garant cu se opet namuciti... Joooooj....
kasiku maslinovog ulja na ste srca i nema zatvora;)
jest nekima grozno al pomaze:klap:
I jos nesto : pojedi po jednu jabuku pred spavanje.To ti je oprobani recept moje mame.
Ja sam vise za ono maslinovo ulje,al mora da bude devicansko,ne ono od komina;)
I jos ako volis pecene jabuke,sljive,kruske i to lepo tera na wc.A sto se tice hemoroida kupi Fitorektal mast.To je na bazi bilja i nema nikakve posledice po bebu.Ja sam to koristila u trudnoci i posle.Ako se setim jos necega napisacu ti:bye:
 
Hvala puno na podršci. Kako se osećam bespomoćno... Pa mi se još svašta čini, kao da mi je stomak manje napet, ne javlja mi se moj bebiron, i sve tako ukrug. Ali doktor kaže da se vidimo u sredu tek, posebno što nemam neke druge izražene simptome. Čini mi se da smatra da paničim bez velikog razloga, ali to je jače od mene, samo da znam da je sve ok, samo mi to treba. Daj Bože da sve bude u redu, da vidite kako se bebiron i ja volimo :heart:

Ma nemoj da se sekiras pre vremena.To steti bebi.A sto se tice tih ulozaka najbolje bi bilo da okrenes telefonom neke apoteke i da pitas dal ih imaju nego da bazas trudna po gradu.I odmah pitaj dal mogu da naruce.Vidi apoteke Ivancic i sin - kod njih moze da se naruce neki lekovi, pa mozda i ti ulosci;)
 
Hvala na dobrodoslici:D



Kakvi su vam snovi drage moje? Kod mene cista SF:lol: Tako sam i skapirala da smo napravili bebu, od prvog dana SF snovi

Nego, jel moze podsecanje kada se radi biopsija horionskih cupica. U prvoj trudnoci sam radila samo double test, a sada bih ipak i genetiku.

Cudno je to, druga trudnoca i trebalo bi da si kao iskuliraniji, a meni kao neka frkica. Valjda je to normalno:think:
 
Hvala na dobrodoslici:D



Kakvi su vam snovi drage moje? Kod mene cista SF:lol: Tako sam i skapirala da smo napravili bebu, od prvog dana SF snovi

Nego, jel moze podsecanje kada se radi biopsija horionskih cupica. U prvoj trudnoci sam radila samo double test, a sada bih ipak i genetiku.

Cudno je to, druga trudnoca i trebalo bi da si kao iskuliraniji, a meni kao neka frkica. Valjda je to normalno:think:
Ma kakva biopsija zeno,kakvi bakraci.
To se radi samo ako sumnjaju da sa bebom nesto nije u redu i nekad je jako je opasno (po bebu). U najgorem slucaju nek ti urade aminocintezu,ali ne znam zasto bi ako su ti double i triple ok??????
 
Hvala na dobrodoslici:D



Kakvi su vam snovi drage moje? Kod mene cista SF:lol: Tako sam i skapirala da smo napravili bebu, od prvog dana SF snovi

Nego, jel moze podsecanje kada se radi biopsija horionskih cupica. U prvoj trudnoci sam radila samo double test, a sada bih ipak i genetiku.

Cudno je to, druga trudnoca i trebalo bi da si kao iskuliraniji, a meni kao neka frkica. Valjda je to normalno:think:

:mrgreen: u mojim snovima non stop sanjam da cu dobiti decaka a cika doca tvrdi da smo devojcica.. :think: tako da delimicno SF :hahaha:

Nemoj raditi biopsiju ako za to nema potrebe, double i triple su dovoljni za pocetak... ako tek oni pokazu da nesto nije u redu, onda se moze uraditi ta biopsija... :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top