Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vi ste sve iskusne pa trebam savet. hocu da ostanem trudna ali posto su mi neredovni ciklusi proverila sam hormone i nasli su mi pokaceni testosteron pa dali mi da pijem anti bebi pilule da bi ga neutralizirali.zanima me kada najranije mogu da ostanem trudna odkako prekinem te pilule inace treba da ih uzimam 3 meseca. ili jednostavno da ih zaboravim jedan dan a sta kazete. ako su mi tako sanse vece.ocajna sam pomoc. a imam 30 god


NEMOJ DA ZABORAVIS
doktor ti nije bez razloga rekao da ih koristis 3 meseca
na kaju krajeva nije 3 godine ,a jako je vazno sa kakvim zdravstvenim stanjem ulazis u trudnocu,a moyes ostati trudna cim prestanes sa terapijom
Ako zelis dobro i sebi i buducem bebcu izguraj ta 3 meseca do kraja pa onda pricaj sa docom i vidi sta ce on dalje da ti kaze ,jer jedino on zna TACNO tvoje stanje
a ja ti zelim da zakmeci sto pre :)
 
Zahvaljujem se od sveg srca na podrsci i razumevanju,prvo kockici,danas sam tek videla sto si mi ono poslala,hvala ti mila,divna si,i tebi elleonora i angi,super ste drugarice,drago mi je sto vas imam kao i ostale zenske na ovom forumu.Ja sam lose spavala,a i danas sam sva nedaj boze,muz mi daje snagu,tesi me,on je drugaciji od mene,jaci,ja sam vam najveci panicar na svetu,i neznam kako cu izdrzati do 21.
Kako ste mi vi danas?Pozdrav i veliki :kiss::kiss::kiss::kiss: za sve vas i base bebice

Pa sto mi ne odgovori na pp?! :sad2:
 
Zdravo trudnice, htela bi nesto da vas pitam, ja sam malo trudna kako se kaze tek 5 nedelja, savetovali su mi da ne idem jos kod ginekologa nego fino da sacekam da dodje 3 mesec, pa tek onda da idem, htela bi da pitam dali mozda treba da pijem neke vitamine za to vreme ili da se ipak savetujem sa svoim ginekologom.

Dobro nam dosla!!! :vatromet: :vatromet: :vatromet:
Slusaj sve savete sto su do sad napisani, da se ne ponavljamo... :mrgreen: :heart:
 
Zdravo trudnice, htela bi nesto da vas pitam, ja sam malo trudna kako se kaze tek 5 nedelja, savetovali su mi da ne idem jos kod ginekologa nego fino da sacekam da dodje 3 mesec, pa tek onda da idem, htela bi da pitam dali mozda treba da pijem neke vitamine za to vreme ili da se ipak savetujem sa svoim ginekologom.
Naravno da treba da ides i nemoj da rastezes odlazak nego knjizicu u ruke i lagano.U prvim mesecima se bas ide kod ginekologa da se vidi da li se plod namestio kako treba, kolike je velicine i ostalo.Nemoj posle da bude kuku lele. Cekamo izvestaj doktora:bye:
 
Juce sam isla po rezultate krvne slike i urina. Krvna slika super, gvozdje mi poraslo u trudnoci:) Pocela sam nedavno da pijem kapi koprive,,,izgleda deluje...

Imam dosta bakterija u urinu, pa sam radila urinokulturu. A ja mislila da cesce piskim zbog trudnoce, kad ono bakterije. Valjda se nisu mnogo namnozile. Uradila sam konacno i vaginalni i cervikalni bris.

Jel neka od vas pije Fluorogal tablete za zube? Ona tabletica je bas mala i za cas se sazvace, pa nesto nemam osecaj da pomaze. Juce mi se okrnjila dvojka, nadam se da to vec nije znak propadanja zuba u trudnoci:confused:

Nego, ovaj moj apetit je jako cudan...Svi mi rekose da ce u cetvrtom mesecu sve da mi se jede, a ja jedem jer moram. Totalno mi se izmenilo culo ukusa. Ne mogu da okusim ni masline ni ribu, koje sam obozavala...Slatkise isto...To jeste dobro za moju liniju, ali uopste ne uzivam u hrani i bas mi to nedostaje...Jedem raznovrsno i jede mi se voce, ali nekako nije to to. Ima jos bisera:Npr. ranije sam pila iskljucivo nemasne jogurte Vivu, Balans...a sad ne mogu da ih okusim...Mogu samo kiselo mleko i masnu Kravicu:neutral:

Jel jos neko ima promenjen ukus za hranu?
 
Juce sam isla po rezultate krvne slike i urina. Krvna slika super, gvozdje mi poraslo u trudnoci:) Pocela sam nedavno da pijem kapi koprive,,,izgleda deluje...

Imam dosta bakterija u urinu, pa sam radila urinokulturu. A ja mislila da cesce piskim zbog trudnoce, kad ono bakterije. Valjda se nisu mnogo namnozile. Uradila sam konacno i vaginalni i cervikalni bris.

Jel neka od vas pije Fluorogal tablete za zube? Ona tabletica je bas mala i za cas se sazvace, pa nesto nemam osecaj da pomaze. Juce mi se okrnjila dvojka, nadam se da to vec nije znak propadanja zuba u trudnoci:confused:

Nego, ovaj moj apetit je jako cudan...Svi mi rekose da ce u cetvrtom mesecu sve da mi se jede, a ja jedem jer moram. Totalno mi se izmenilo culo ukusa. Ne mogu da okusim ni masline ni ribu, koje sam obozavala...Slatkise isto...To jeste dobro za moju liniju, ali uopste ne uzivam u hrani i bas mi to nedostaje...Jedem raznovrsno i jede mi se voce, ali nekako nije to to. Ima jos bisera:Npr. ranije sam pila iskljucivo nemasne jogurte Vivu, Balans...a sad ne mogu da ih okusim...Mogu samo kiselo mleko i masnu Kravicu:neutral:

Jel jos neko ima promenjen ukus za hranu?

Ja pijem Fluorogal, 1 tableticu dnevno! I zubi su mi super! Nista se ne klima... :ok:
A apetit nemoj da te cudi... i meni se mnogo toga promenilo... :roll: jedi sta ti prija, bebac bira... nije ovo za dzabe drugo stanje! :mrgreen: promenice ti se ukusi mozda jos... :whistling:
 
Zenska herpes ti se pojavio 99% od nerviranja!!! :dash: i svaki herpes, osim genitalnog, nije opasan po bebu!!! :ok:
Ja danas uzivam... gledam da lezim sto vise... odoh da doruckujem! :bye:

Nije valjda da nisi do sada nista jela?:nono: nesmes to da radis ,nije dobro za Martu.
Sad sam nesto nasla kazu da ako se herpes javi u trudnoci prvi put,onda postoji opasnost po bebu,treba neke testove radite,ali ako se vec imalo pre trudnoce,onda kazu nije opasno,a ja sam imala pre 6god pa mi se sad pojavilo,ipak za svaki slucaj oticicu kod doktora kasnije.Da,u pravu si kockice to mi je sve od nerviranja i stresa,kad ovi kreteni od doktora nemaju srca.
Posle idem malo sa muzicem u setnju :mrgreen::cmok:
 
Nije valjda da nisi do sada nista jela?:nono: nesmes to da radis ,nije dobro za Martu.
Sad sam nesto nasla kazu da ako se herpes javi u trudnoci prvi put,onda postoji opasnost po bebu,treba neke testove radite,ali ako se vec imalo pre trudnoce,onda kazu nije opasno,a ja sam imala pre 6god pa mi se sad pojavilo,ipak za svaki slucaj oticicu kod doktora kasnije.Da,u pravu si kockice to mi je sve od nerviranja i stresa,kad ovi kreteni od doktora nemaju srca.
Posle idem malo sa muzicem u setnju :mrgreen::cmok:

Pa nisam jela jer sam odmarala, bas mi se lezalo a i nisam bila gladna... :D
Uzivaj u setnji i opusti se!!! :heart:
 
драге моје, ето ми јуче ушли у девети... кад сад погледам, мене моја беба уопште није много намучила (само да буде тако до краја:) )... и осим њеног лудовања у стомаку и моје мало веће запремине, уопште нисам свесна да сам трудна... осећам се супер, и желим вам свима да имате овако лепу трудноћу и да се ви осећате овако дивно...
љубим вас све:)
 
драге моје, ето ми јуче ушли у девети... кад сад погледам, мене моја беба уопште није много намучила (само да буде тако до краја:) )... и осим њеног лудовања у стомаку и моје мало веће запремине, уопште нисам свесна да сам трудна... осећам се супер, и желим вам свима да имате овако лепу трудноћу и да се ви осећате овако дивно...
љубим вас све:)

Jeeeeej :super: :klap: :heart: uskoroooo vrlooo uskorooooo... :D :heart:
CMOK od Maki i mene! :cmok:
 
драге моје, ето ми јуче ушли у девети... кад сад погледам, мене моја беба уопште није много намучила (само да буде тако до краја:) )... и осим њеног лудовања у стомаку и моје мало веће запремине, уопште нисам свесна да сам трудна... осећам се супер, и желим вам свима да имате овако лепу трудноћу и да се ви осећате овако дивно...
љубим вас све:)

Jesi li ti od ovde prisutnih najbliza poroaju?
Ja sam tek usla u osmi mesec.
 
Evo mene,sad stigla kuci,doca mi je rekao za grlo sto me malo bolucka,nesmem nista od lekova,jer sve utice na bebu,samo i dalje da ispiram usnu duplju sa rastvorom sode bikarbone,i za herpes mi dao anciklovir 5% ,kaze mozes 5puta da mazes,znaci ako neka nekada ima problema sa herpesom,a nadam se da nece,moze da koristi tu mast jer je dozvoljena u trudnoci.Pozdrav za sve :bye:
 
Ma nemoj da brineš. Doći će nove, a ima i onih sa mlađom trudnoćom od tvoje, pa kad ti kreneš da deliš savete.

ја нећу...
ионако нисам била баш стално активна, али сам вас редовно обилазила... за по неку порукицу наћи ћу времена...
:cmok:

Nadam se da nece svi otici... ja cu 100% biti i dalje na ovoj temi koliko i na Saveti za Bebe :mrgreen: :heart: :cmok:
 
Evo mene,sad stigla kuci,doca mi je rekao za grlo sto me malo bolucka,nesmem nista od lekova,jer sve utice na bebu,samo i dalje da ispiram usnu duplju sa rastvorom sode bikarbone,i za herpes mi dao anciklovir 5% ,kaze mozes 5puta da mazes,znaci ako neka nekada ima problema sa herpesom,a nadam se da nece,moze da koristi tu mast jer je dozvoljena u trudnoci.Pozdrav za sve :bye:

Eto vidis zenska da nije nista strasnooo... :cmok: :heart: manje se brini, to vise utice na bebu nego bilo sta... :sad2: CMOK od Maki i mene :cmok:

Evo ja sinoc u krevetu pipkala stomak i osecala sam bas lepo onako tvrdooo dole pa mi sve milo oko srca! :heart: rastemooooo... :mrgreen: ja samo brojim dane... 6og idem u BG, 13og na UZ tj kod cika doce, pa 15og u Bec... mrzim kad sam ovako staticna, vise se osecam bolesno nego trudno... :roll: :dash: apetit mi se smanjuje, u WC i dalje idem ko luda, prehlada prosla, samo sto i dalje znam da dobijem napad kijanja i kasljanja... :sad2: ali u sustini smo Maki i ja super, uzivamo, svaki dan pricamo sa taticom, uskoro krecem ovde da malo rearanziram kucu, rusimo kupatilo itd. Bice malo akcijeee!! :klap: :mrgreen:
 
Eto vidis zenska da nije nista strasnooo... :cmok: :heart: manje se brini, to vise utice na bebu nego bilo sta... :sad2: CMOK od Maki i mene :cmok:

Evo ja sinoc u krevetu pipkala stomak i osecala sam bas lepo onako tvrdooo dole pa mi sve milo oko srca! :heart: rastemooooo... :mrgreen: ja samo brojim dane... 6og idem u BG, 13og na UZ tj kod cika doce, pa 15og u Bec... mrzim kad sam ovako staticna, vise se osecam bolesno nego trudno... :roll: :dash: apetit mi se smanjuje, u WC i dalje idem ko luda, prehlada prosla, samo sto i dalje znam da dobijem napad kijanja i kasljanja... :sad2: ali u sustini smo Maki i ja super, uzivamo, svaki dan pricamo sa taticom, uskoro krecem ovde da malo rearanziram kucu, rusimo kupatilo itd. Bice malo akcijeee!! :klap: :mrgreen:

:roll: Ne sekiraj s u toalet ćeš da ideš i te kako , poslije 6 tog mj. kako bebe rastu pojačava se pritisak na mjehur ...A tek kad se zapušem , do mog 4-tog sprata ispuštam dušu lagano ali to mi dodje kao kondicioni trening.Tješim se ,sad će decembar ...:bye:
 
:roll: Ne sekiraj s u toalet ćeš da ideš i te kako , poslije 6 tog mj. kako bebe rastu pojačava se pritisak na mjehur ...A tek kad se zapušem , do mog 4-tog sprata ispuštam dušu lagano ali to mi dodje kao kondicioni trening.Tješim se ,sad će decembar ...:bye:

Jao znam da ce tek da mi sedne na sve, ali evo cinjenica koju ja nisam znala je da mi porodicno imamo predispoziciju da volimo besike... to mi rekla moja majka, kaze ja sam joj unistavala besiku vec od 3eg meseca, a tacno tako je i otprilike moja Maki krenula :roll: :mrgreen: ja sam zahvalna sto zivim u kuci, crkla bih bez lifta! :sad2:
E da sta mi se isto sve vise desava, je da odjednom izgubim dah, kao da ne dobijam dovoljno vazduha, ali u mojoj knjizi pise da je to normalno... :think:
CMOK svima :cmok: :heart:
 
Eto vidis zenska da nije nista strasnooo... :cmok: :heart: manje se brini, to vise utice na bebu nego bilo sta... :sad2: CMOK od Maki i mene :cmok:

Evo ja sinoc u krevetu pipkala stomak i osecala sam bas lepo onako tvrdooo dole pa mi sve milo oko srca! :heart: rastemooooo... :mrgreen: ja samo brojim dane... 6og idem u BG, 13og na UZ tj kod cika doce, pa 15og u Bec... mrzim kad sam ovako staticna, vise se osecam bolesno nego trudno... :roll: :dash: apetit mi se smanjuje, u WC i dalje idem ko luda, prehlada prosla, samo sto i dalje znam da dobijem napad kijanja i kasljanja... :sad2: ali u sustini smo Maki i ja super, uzivamo, svaki dan pricamo sa taticom, uskoro krecem ovde da malo rearanziram kucu, rusimo kupatilo itd. Bice malo akcijeee!! :klap: :mrgreen:

Kako ti se apetit smanjuje?Blago tebi.Meni se cini da mi se povecava,ali za nekim glupostima,bojim se da cu se brzo ugojiti :sad2:
Super bices u pokretu,samo pazi oko radova u kupatilu,pricuvaj se.Ti 13,a ja 21 :super: tad bi trebao da ti potvrdi za martu :mrgreen: :heart: a i ja cu valjda saznati pol :mrgreen: :mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top