Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kazu da je to sa dijarejom neki virus, ja znam puno ljudi (doduse ne trudnih koje je uhvatilo)... Cisto da znate da izbegavate guzvu, da vas ne skemba.
Na zalost nemam pojma sta smes da pijes, meni zvuci logicno da je ok... ali mani ti nasu amatersku logiku - nazovi nekog lekara i pitaj, valjda ce ti reci.
 
Mame, samo da vam skrenem paznju da pazite sta jedete... Ja sam jela sve ono sto ne treba, pizze, pljeskavice, tonu slatkisa, uglavnom cokolade, i to uglavnom u kasnim satima, a voce nikako... Sad se teram da svaki dan pojedem neku vockicu. Porodjaj, kao porodjaj mi je bio lak, ali su i nastale komplikacije posle za koje ne znaju uzrok. Mozda bas to sto sam se ugojila 29 kg. Sada cu bogami da pripazim. Dobro je sto mi se cokolada uopste ne trazi, cak mi se i pomalo gadi...Moja snajka je u trudnoci jela stvarno kvalitetno, puno povrca, voca, malo testa, izbegavala je gazirano i slatko. Hvala Bogu bebica je imala 4600gr, a ona je sada posle mesec dana mrsava kao i pre...
Juce sam se naterala da pojedem narandzu. Jedem ja nju, jede ona mene. Uopste ne volim narandze i mandarine, ali eto pojela sam skoro celu, pomogao mi je Stefa malo...
inace jutros mi je lose, malo mi je muka i malo me hvata nesvestica, zuji mi u usima, verovatno pritisak. Iako namam problema sa tim.
Sto se tice dojenja, ja sam Stefana dojila svega mesec dana i to je cak izgubio na kilazi. Joooj, kad se samo setim... Imala sam dosta stresova, sto u bolnici, sto kod kuce... Jos sam morala primiti onu injekciju koja sprecava nastanak mleka 24h. Bitno je jako da budete opustene, da ne slusate druge, ma koliko oni bili dobronamerni mogu da vas zbune. Mazite se sa bebom i njoj se posvetite maximalno... Toliko...

Ajoj zenska pa ako od kilaze si nagrabusila sta cu tek ja... :eek: :dash: :sad2: izgleda da cu ja zbog velikog viska tezine na carski, a to mi se baaas ne radi... :sad2:
 
Drugarice, ja dobila dijareju(proliv) nemam pojma od cega, mozda sam nesto pojela...da li smem da uzmem linex, lijobif...mislim to se daje i bebama kada imaju problema sa stomakom, to su u principu korisne bakterije kao one u jogurtu...ne znam da li je neka uzimala ili imala slican problem pa reko da pitam...pozdrav svima

Nazovi lekara pls najbolje ti je tako... :ok: i zelim ti brz oporavak!!! :cmok:
 
Joooj, veruj mi da bih i ja sa drugim na carski, dok sam sa Stefanom bas zelela prirodni... Pa ne znam Kockice, mozda i nije od toga, bilo je tu jos dosta faktora...

Ja ne bih volela carski jer je to ipak operacija i oporavak je uzasan... :eek: :sad2: makar sam tako cula... ali ipak ja imam mnogo kila prekomerno i bas cu to da pitam mog lekara ponovo sad kad budem isla kod njega 13tog...
 
Slobodno liobif, ili probiotik, svejedno to je sve prirodno, ako smeju bebe i dojilje, smeju i trudnice...

Što se tiče gojenja, i meni se odvaljivalo od pizze i kokakole... Katastrofa :rumenko::dash:
Ali sam jela jabuke, to mi je bilo, po dve-tri dnevno ili umreti :lol:
I verujte mi da sam bila mršavija posle šest meseci od porođaja i godinu dana, nego... sada :rumenko: :otkacio:
I mnogo kila nije indikacija za carski rez, koliko ja znam; ali nemoj da ti stvore kile komplikacije kao što je visok pritisak ili šećer...
 
Što se tiče gojenja, i meni se odvaljivalo od pizze i kokakole... Katastrofa :rumenko::dash:
Ali sam jela jabuke, to mi je bilo, po dve-tri dnevno ili umreti :lol:
I verujte mi da sam bila mršavija posle šest meseci od porođaja i godinu dana, nego... sada :rumenko: :otkacio:
I mnogo kila nije indikacija za carski rez, koliko ja znam; ali nemoj da ti stvore kile komplikacije kao što je visok pritisak ili šećer...

Ja se jos i ok hranim kako sam mislila da cu se hraniti kad dodjem iz Kine... evo jos nijednu pizzu nisam pojela :klap: bravo ja! Elem pritisak i secer su mi ko u 12 godisnjakinje, kako kaze moj lekar... nadam se da se tu problemi nece stvoriti jer ih za sad nema... :ok:
 
Ja sam u trudnoći jela SVE! Bila sam kao usisivač: sve što staviš ispred mene u sekundi nestane! Jedino nisam NIKAKO konzumirala gazirano i kafe u bilo kojim oblicima! Ugojila sam se 22 kg, na porođaju izgubila 10, a nakon 4 meseca se vratila na normalu! Bebac je sisao do godinu dana! Naravno, kilaža mi nije predstavljala problem, jer mi je krvna slika bila odlična!
 
Ja sam u trudnoći jela SVE! Bila sam kao usisivač: sve što staviš ispred mene u sekundi nestane! Jedino nisam NIKAKO konzumirala gazirano i kafe u bilo kojim oblicima! Ugojila sam se 22 kg, na porođaju izgubila 10, a nakon 4 meseca se vratila na normalu! Bebac je sisao do godinu dana! Naravno, kilaža mi nije predstavljala problem, jer mi je krvna slika bila odlična!

Ja sam cula da se posle porodjaja kilogrami lakse skidaju + dok dojis... tako da jedva cekam da skinem kile :ok: a onda kad prestanem da dojim krenucu odmah sa dijetom... :D

tanja na koliko si vadila krv u trudnoci?! :think:
 
Kockice, nema potrebe da se opterećuješ kilažom! Sve se to posle istopi! Znaš ono: operi, opeglaj, usisaj, briši prašinu, skuvaj ručak, idi u prodavnicu, guraj kolica sa bebom i tako u krug, u krug, u krug i kilogrami pa-pa! Naravno, uvek se nađe neko da ti pomogne ( u tvom slučaju to će biti svekrva), ali uglavnom veći deo radiš sama, tako da bez brige! :D
 
Kockice, nema potrebe da se opterećuješ kilažom! Sve se to posle istopi! Znaš ono: operi, opeglaj, usisaj, briši prašinu, skuvaj ručak, idi u prodavnicu, guraj kolica sa bebom i tako u krug, u krug, u krug i kilogrami pa-pa! Naravno, uvek se nađe neko da ti pomogne ( u tvom slučaju to će biti svekrva), ali uglavnom veći deo radiš sama, tako da bez brige! :D

Jeeeeej :klap: :klap: :klap: u pocetku ce mi pomoci sveki ali planiram vec od Marta da se preselim ponovo u BG! :ok: tako da cu biti sama sa bebironom... :mrgreen: :heart: i odoseeee kileeee... :whistling:
 
Jeeeeej :klap: :klap: :klap: u pocetku ce mi pomoci sveki ali planiram vec od Marta da se preselim ponovo u BG! :ok: tako da cu biti sama sa bebironom... :mrgreen: :heart: i odoseeee kileeee... :whistling:

Svaka čast!
Hrabrost je seliti se sa tako malim bebironom i biti sam! Potajno se nadam da ćeš se predomosliti i biti u Šapcu dok bebac malo ne poraste! Veruj mi, nije ni malo naivno! Da mi nije bilo pomoći mame (muž radi deset sati dnevno) ne znam kako bih sve uspevala! :sad2:
 
Svaka čast!
Hrabrost je seliti se sa tako malim bebironom i biti sam! Potajno se nadam da ćeš se predomosliti i biti u Šapcu dok bebac malo ne poraste! Veruj mi, nije ni malo naivno! Da mi nije bilo pomoći mame (muž radi deset sati dnevno) ne znam kako bih sve uspevala! :sad2:

E pa bas zato i zelim da odem u BG! Tamo je moja majka, koja se sad kao otkad bebac treba da dodje malo promeksala i svima vec prica kako ce da pazi na bebu itd. A ona ne radi nista, domacica je, a Sveki radi i do 6 dana u nedelji od 8 do 16h... tako da sam bas zato i mislila da odem u BG :think:
 
E, to onda menja stvari! Ali, pošto ti je sveki suuupeeer, nemoj nikako da dozvoliš da se uželi tvog bebca! Često joj odlazi i još češće je pozivaj vama u goste! To će joj mnogo, mnogo značiti!

Sve znam ne brini! :ok: ali ionako ce zena imati 100% pune ruke posla i u Shabcu jer se druga snajka treba poroditi ili ovaj mesec ili sledeci, vec je u 9tom mesecu :klap: tako da sto bi rekla mala Tasha: Punaaaa kucaaa bebaaaa! :D
A ta druga snajka je stvarno... mislim dobra je zena i zivot joj nije bio lak, ali nije neka majka... meni se njeno to ponasanje ne svidja, decu tutne kod babe i to je to, samo da bi ona radila, mrzi da je staticna.. tako da verujem da ce tako biti i sa ovom bebom, vise ce Sveki da ga odgaja nego ona... :sad2: a ja uopste nisam takva!!!! Pa pobogu ne radjam Maki za svekrvu... :roll: :cmok:
 
Što me tako zamišljeno glediš??? :mrgreen:

Samo se prisećam koliko sam se ja radovala pred svaki UZ! Da vidim bebca, koliko je porastao od prethodne kontrole!!! :heart: To su trenuci u kojima zaista treba uživati!

A toooo... :mrgreen: :heart:
Ma da jedva cekaaaaam... mesec dana cekanja na UZ je bre mnogo za nas mame, treba da ulozim zalbu! :mrgreen: :rotf: uzivam i jedva cekam da vidim malu Maki i da potvrdimo da smo devojcica! :D :klap:
 
Ja idem svake 4nedelje na kontrolicu,a posebna su ona 3ultrazvuka,u 12ned,22ned i 32ned,a i svake 4ned mi vade krv,mora tako.
KOCKICE-kako si u 18ned?Nemoguce,ja sam sad u 17ned a ti mi bezis za 2ned,pogledaj ti malo bolje.I ja se nadam da ce mi moja mama doci ovde kad se porodim,necu moci sama,ti imas super svekrvicu moja je vec druga prica.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top