Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
meni je doktorka rekla da nastavim da uzimam dabroston do 16-te nedelje i da nastavim sa mamavitom...... za seks ne smem ni da pitam jer sam prestala da krvarim tek pre deset dana.....sto se zatvora tice....negde sam procitala da preporucuju suve sljive.....nisam imala tih problema tako da ne znam dali stvarno pomazu.....jedva cekam sredu da vidim bebicu....nisam ja videla mesec dana.....

razumem sto su ti rekli za progesteron i meni je htela dr da ukine dabroston kad pocne 13-ta nedelja ali za svaki slucaj mi je produzila...... ali sto da prestanes sa vitaminima......to mi nije jasno.......
 
Poslednja izmena:
Kockice,
slušaj doktore šta kažu i nemoj ništa na svoju ruku, naročito da uzimaš lekove!

Što se tiče bazena, apsolutno se slažem da ih treba izbegavati zbog mogućih infekcija, a i seks isto tako, ako ti je tako preporučeno. Suzdrži se, ženo :lol: dete je u pitanju! :heart:

A što se tiče zatvora, evo nekoliko saveta:
1.povećaj unošenje vlaknaste hrane, sveže voće i povrće ili kuvano nekoliko minuta, sa korom
2.izbaci belo brašno i beli pirinač
3. jedi integralne ceralije i hleb
4. jedi mahunarke (pasulj, grašak, boraniju)
5. jedi suvo voće (suvo grožđe, šljive, kajsije, smokve)
6. pij puno vode ili sokova od voća i povrća, to razmekšava stolicu
7. vodi računa o stolici, rano doručkuj vlaknastu hranu, da bi otišla u wc pre nego kreneš u neku drugu akciju
8. ubaci šetnju u dnevni ritam, bar 10-30min.
Srećno! :super:
 
Hvala na savetima!!! :heart: sto se sexa tice nije se bas lako uzdrzati kad znam da necu vidjati muza po pola godine, cak godinu dana... :sad2: a za lekove i toga se pridrzavam sta cu... uh ljudi znaci koliko je krvi danas lilo zbog hemoroida smucilo mi se i disanje koje boli... :sad2: hvala na listi saveta, pridrzavacu je se koliko je to vise moguce od sad... :ok: CMOOOK!!! :cmok:
 
Eh evo jutros opet rozikast sekret... skoro tacno tempirano kad bih ga i imala da nisam trudna = ovulacija... e za ovo necu u bolnicu, samo kad se ne bih ovoliko brinula :sad2:

Prestala si da uzimas progesteron i javio ti se rozikast sekret...stvarno ti preporucujem da odes kod doktora...ne smem da ti savetujem sta bih ja uradila...imala sam jako lose iskustvo sa prestankom uzimanja progesterona bas kao i ti u 14nedelji dr. mi je rekao da prestanem da uzimam progesteron, objasnjenje da organizam stvara vec toliko tog hormona da je kolicina koja se tako unosi zanemarljiva...zavrsilo se spontanim:sad2:...promenila sa doktora, i u drugoj trudnoci koju sam izgurala do kraja (hvala bogu) koristila progesteron do devetog meseca...
 
Kockice!

Nemoj sad da se plašiš!
Glavni indikator tvog stanja je tvoja krvna slika i tvoje stanje organizma. Možeš, naravno, sigurnosti radi, da zatražiš mišljenje još nekog lekara, ali ne srljaj sa samostalnim odlukama.
I drži se, biće sve dobro!!! :ok:
 
Poslednja izmena:
Kockice!

Nemoj sad da se plašiš!
Svašta će čovek pročitati na ovom forumu..
Koliko nas gura trudnoću bez i jednog jedinog progesterona ili mamavita ili sličnih stvari.. Ne pije svako gvožđe, ili šta je sve već moguće piti.
Naježim se kada ljudi, poput moje jetrve, koja nije nikada bila trudna, dele savete okolo, kako treba od prvog dana piti gvožđe, vitamin ovaj, onaj.. Lepo sam joj sve sasula u facu, da ne lupeta gluposti, jer to sve zavisi od krvne slike, a ne od bapskih priča i priča drugih trudnica što ih ona prenosi..
Glavni indikator tvog stanja je tvoja krvna slika i tvoje stanje organizma. Možeš, naravno, sigurnosti radi, da zatražiš mišljenje još nekog lekara, ali ne srljaj sa samostalnim odlukama.
I drži se, biće sve dobro!!! :ok:

Pa ipak se plasim... :sad2: a i ja sam prokrvarila 2 puta, pa zato celo ovo cimanje... a i kineski lekari boze mi oprosti kakvi su... nemaju pojma nista... a ja papir na kohem je moja krvna slika nikad nisam ni videla, samo su rekli sve je ok i sve je na kineskom... tako da samo ja da se vratim u Srbiju...
A evo sad sam nazvala prevodioca i rekla mu da zove bolnicu i moju lekarku i da pita dal da uzimam opet Progesteron kad imam rozikasto... pa cemo da vidimo sta ce mi javiti natrag... :dash:
 
Pa ipak se plasim... :sad2: a i ja sam prokrvarila 2 puta, pa zato celo ovo cimanje... a i kineski lekari boze mi oprosti kakvi su... nemaju pojma nista... a ja papir na kohem je moja krvna slika nikad nisam ni videla, samo su rekli sve je ok i sve je na kineskom... tako da samo ja da se vratim u Srbiju...
A evo sad sam nazvala prevodioca i rekla mu da zove bolnicu i moju lekarku i da pita dal da uzimam opet Progesteron kad imam rozikasto... pa cemo da vidimo sta ce mi javiti natrag... :dash:

Bravo:super:, htela sam da ti kazem da sve obavis telefonski ako moze, al sam se setila da ce ti se javiti kinez gde god da pozoves:thumbdown: bas mi je drago da sinasla varijantu da to obavis telefonski:super:
 
Cmoka80, ne mozes tako generalizovati stvari...naravno da ne treba nista ako je trudnoca ok i ako nisi imala ranije problema...Kockica je kao i ja izgubila prvu trudnocu i znam sta govorim u vezi progesterona
 
Bravo:super:, htela sam da ti kazem da sve obavis telefonski ako moze, al sam se setila da ce ti se javiti kinez gde god da pozoves:thumbdown: bas mi je drago da sinasla varijantu da to obavis telefonski:super:

E znaci POPIZDECUUUUUUUUUUUUUUU!!!!!! :otkacio: :otkacio: :otkacio:
U Kini je pravilo u bolnicama da ne mozes da telefoniras sa lekarima, ako nesto hoces docices tamo kod njih licno... :dash: :dash: :dash: e sad zovem Beograd, zabole me piiiiip... :evil:
 

E pa ovako... posto me sad stvarno boli stomak, dal zbog roze sekreta, nerviranja ili sve zajedno... za moje i bebino zdravlje NECU poslusati kineske lekare... jer su to ipak ljudi koji su meni savetovali odmah abortus kad sam im dosla sa krvarenjem iako je sa Kockicom na UZu bilo sve u redu... :thumbdown: ko veli ima nas pun persun, pa 1 beba manje nije nista... samo hoce da ti izvuku pare, da te zaje.bavaju, itd. E pa Progesteron koji nisam mogla naci par dana cu opet kupiti i naci nekako danas, maximalno sutra i pijem ga dok ne dodjem u Srbiju... eto... pa nek nam je Bog u pomoci... :dash: :sad2:
 
ako vec zoves Beograd....nadji savetovaliste za trudnice.....najbolje da njih pitas.......

mala hvala na savetu ali ne vredi mi to mnogo... jer ne znam ni svoju krvnu sliku, nemam rezultate ama bas nikakvih nalaza... sta da kazem savetovalistu?! Krvarila 2 puta dal da pijem Progesteron?! Ne znam... ja licno ne bih da sam lekar davala savete bez da imam neke analize te osobe u ruci... sta ti mislis?! :think:
 
mala hvala na savetu ali ne vredi mi to mnogo... jer ne znam ni svoju krvnu sliku, nemam rezultate ama bas nikakvih nalaza... sta da kazem savetovalistu?! Krvarila 2 puta dal da pijem Progesteron?! Ne znam... ja licno ne bih da sam lekar davala savete bez da imam neke analize te osobe u ruci... sta ti mislis?! :think:

posavetuj se sa njima.....reci sve sto znas....kukaj....nesto ....bice ti lakse.......pricaj.....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top