Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U vezi toga sa privatnim porodilistima...
Kako to mislis nista ne placas? U kom smislu privatno osiguranje? Da imam odredjeni fond u koji uplacujem neku svotu nezavisno od posla koji obavljam.
Mislim, ja radim i osigurana sam na drzavu preko firme koja je provatna i placa drzavi osiguranje za mene.
Ali na koji nacin ej moguce ostvariti besplatno liejcenje, odnosno porodjaj na privatnoj klinici? Zvuci mi nevjerovatno...


U Srbiji,ne znam za CG postoje privatna ydravstvena osiguranja u raznim osiguravajucim kucama ,to placas ti kao fizicko lice ili ako radis u boljoj firmi to ti placa firma,kad potpisujes ugovor sa njima dobijes i spisak klinika sa kojima imaju ostvarenu saradnju i kad ti zatreba lekar drzavni ili privatni ,dovoljna ti je samo kartica koju dobijes i potpis
Sto se tice polemike drzavni /privatni
ja sa drzavnim imam jako lose iskustvo i prosto ne zelim da zalazim tamo
to je moj stav i moje iskustvo a svako neka radi kako zeli
meni npr ne treba goooomila lekara vec 1 ali pravi,onaj u koga JA imam poverenja
 
Slazem se sa tobom. Posebno u vezi onoga da ti ne treba tim genijalaca vec jedan jedini sposoban ljekar.
Interesantna je ta varijanta, pa cu se raspitati ima li kod nas ta mogucnost. zapravo, ne za porodjaj, jer nema privatnog porodilista, ali i ubuduce, posto svakako placam privatnog zubara, ginekologa, doktora... Ne bi bilo lose u to ulagati osiguranje.
 
Ja sam se porodila u aprilu u Frontu i imam bas pozitivno iskustvo (doduse, porodila sam se carskim rezom). Taj 4. sprat je bas renoviran, a sobe su dvokrevetne i sredjene, sa klimom. Sestre ljubazne i uvek na raspolaganju. Nikome ni za sta nisam platila, a imala sam utisak kao da sam se porodila u privatnoj klinici.

Za bebu nije potrebno nista osim pampersa.

Svima bih zelela ovakav porodjaj. Poljubac za buduce mame od mame i malog Pavla.
 
Drage trudnice pomozite! Pre 7 dana sam saznala da sam u 4-toj nedelji trudnoce,neplanirano i iznenadno. Ja imam 18 god i nisam udata ali smo decko(on ima 27) i ja odlucili da cemo se vjencati i cuvati nasu bebu .Iako mi je ovih 7 dana bilo jako stresno super se osjecam i neizmjerno sam sretna zbog trudnoce,malo me strah s obzirom da je sve nekako na brzinu,razmisljali su drugi o abortusu ali nisam pristala bojim se da cu pogresti..
 
Ni sama nisam sigurna sta da radim i sta mi se desava,saveti bi dobrlo dosli..
Bojim se da se vodim osjecajem a ne razumom i da ce neko da zazali zbog odluke.. Ipak sa je donela sama. + pitanje zaradilaa sam kijavicu da li treba da se brinem/
 
Drage trudnice pomozite! Pre 7 dana sam saznala da sam u 4-toj nedelji trudnoce,neplanirano i iznenadno. Ja imam 18 god i nisam udata ali smo decko(on ima 27) i ja odlucili da cemo se vjencati i cuvati nasu bebu .Iako mi je ovih 7 dana bilo jako stresno super se osjecam i neizmjerno sam sretna zbog trudnoce,malo me strah s obzirom da je sve nekako na brzinu,razmisljali su drugi o abortusu ali nisam pristala bojim se da cu pogresti..

:P Svaka cast. Tu smo, pitaj sta god ti padne na pamet
 
E pa navise me plasi da bih mogla da pogresim ,mlada jesam i bojim se da necu biti dobra mama ,da cu napraviti goru gresku ako ga rodim sad jer sam nesigurna ipak je to ogromna obaveza,ali uzasava me sama pomisao na mogucnost abortusa..
 
Svaka cast Jeci..inace, i ja sam se plasila da li cu umeti da se staram o bebi, ali ustvari to dodje samo po sebi, prirodno...sad sam vec profi mama
Jel imas ginekologa koji ti prati trudnocu? Ako ne jos, vreme je da nadjes jednog.
Puno srece!
 
E pa navise me plasi da bih mogla da pogresim ,mlada jesam i bojim se da necu biti dobra mama ,da cu napraviti goru gresku ako ga rodim sad jer sam nesigurna ipak je to ogromna obaveza,ali uzasava me sama pomisao na mogucnost abortusa..

Jesi malo mlada, ali ako ti i tvoj dragi organizijete svoj život lepo sa Vašom bebom, i ako pronađeš sebe i sreću u porodici biće ti super. Ja se kajem što sam prvo dete rodila u 31god. i sada sa 36 čekam drugo, pa kada ja budem u klimaksu ono će biti u pubertetu. Ali to je kada prvo juriš fax, pa posao za koji se ispostavi da je nesiguran i dok dođeš do prodice.......
 
E pa navise me plasi da bih mogla da pogresim ,mlada jesam i bojim se da necu biti dobra mama ,da cu napraviti goru gresku ako ga rodim sad jer sam nesigurna ipak je to ogromna obaveza,ali uzasava me sama pomisao na mogucnost abortusa..

Cestitam Jeco!Ne treba da se plasis,ja sam bila samo godinu dana starija od tebe kada sam zatrudnila,i njegovi roditelji su zahtevali da idem na abortus,ali mi smo ipak odlucili da zadrzimo dete i da se uzmemo.Sada nam je prelepo,ne smemo ni da pomislimo sta bi bilo da smo sklonili naseg Acu...za nas nema vece radosti od njegovog osmeha.
Ukoliko se vas dvoje volite i zelite da zajedno provedete ceo zivot,zasto biste odlagali srecu,kada vam je Bog vec dao blagoslov poslavsi vam dete.
 
Drage trudnice pomozite! Pre 7 dana sam saznala da sam u 4-toj nedelji trudnoce,neplanirano i iznenadno. Ja imam 18 god i nisam udata ali smo decko(on ima 27) i ja odlucili da cemo se vjencati i cuvati nasu bebu .Iako mi je ovih 7 dana bilo jako stresno super se osjecam i neizmjerno sam sretna zbog trudnoce,malo me strah s obzirom da je sve nekako na brzinu,razmisljali su drugi o abortusu ali nisam pristala bojim se da cu pogresti..

kao prvo čestitke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...nema nikakve veze sa godinama da li ćeš biti dobra mama ili ne...ako ti misliš da si spremna, i ako ste sa partnerom zajedno rešili da želite bebicu,onda samo napred...nađi ginekologa da ti vodi trudnoću i samo smireno...kijavica još ništa ne znači za trudnoću, budi bez brige...nadam se antibiotik nisi pila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...nikakav lek ne uzimaj bez konsultovanja sa lekarom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....i videćeš na prvom ultrazvuku kad ti krenu suze, kako je to super osećaj...i još nešto...ne slušaj druga...da li ćete imati bebicu ili ne je samo vaša odluka,tvog i partnera...ne dajte da vas zbune....
 
Drage trudnice pomozite! Pre 7 dana sam saznala da sam u 4-toj nedelji trudnoce,neplanirano i iznenadno. Ja imam 18 god i nisam udata ali smo decko(on ima 27) i ja odlucili da cemo se vjencati i cuvati nasu bebu .Iako mi je ovih 7 dana bilo jako stresno super se osjecam i neizmjerno sam sretna zbog trudnoce,malo me strah s obzirom da je sve nekako na brzinu,razmisljali su drugi o abortusu ali nisam pristala bojim se da cu pogresti..

juhuuuu,Jeco da nisi ti ona mala sa ove teme http://forum.krstarica.com/threads/211747

U svako slucaju ti cestitam i moj ti je savet da se dobro cuvas i da pokusas da u prva 3 meseca kad je bebi najvaznije ne pijes nikakve lekove i da se dobro hranis.Mozes eventualno da pocens da pijes vitamine kao sto su Mama vit. Ako ne nabavi samo FOLNU kiselinu,a ona je u prvom trimestru najvaznija,jer bebi treba da bi joj se lepo razvio mozak;)
Ako imas kontrakcije,pravac kod doktora.One mogu da budu fatalne po bebu. Ja sam ih pila u prva 4 meseca,jer me je jako bole stomak od kontrakcija i izvukla sam bebana zivog i zdravog:D.
 
juhuuuu,Jeco da nisi ti ona mala sa ove teme http://forum.krstarica.com/threads/211747

U svako slucaju ti cestitam i moj ti je savet da se dobro cuvas i da pokusas da u prva 3 meseca kad je bebi najvaznije ne pijes nikakve lekove i da se dobro hranis.Mozes eventualno da pocens da pijes vitamine kao sto su Mama vit. Ako ne nabavi samo FOLNU kiselinu,a ona je u prvom trimestru najvaznija,jer bebi treba da bi joj se lepo razvio mozak;)
Ako imas kontrakcije,pravac kod doktora.One mogu da budu fatalne po bebu. Ja sam ih pila u prva 4 meseca,jer me je jako bole stomak od kontrakcija i izvukla sam bebana zivog i zdravog:D.

Hvala ti na savetu, sve sam to vec proverila sutra jos idem na pregled da utvrdimo da je sve ok,i nisam bila na onoj temi :P
 
cestitam :)
ta odluka moze biti samo tvoja i tvog dragog
ni slucajno nikakve lekove na svoju ruku
to sto osecas kao kad trebe da dobijes,to je normalno,materica radi svoje
naravno odaberi ginekologa ,ako ga vec nemas,da te vodi
od vitamina -mamavit ili prenatal(to ce ti vec doktor objasniti)
od 6.nedelje UZ registruje i rad srca bebca ,pa ces i to moci da cujes :)
u svakom slucaju,mozda nekom jeste rano ali ja zanm par mamica koje su dobile bebe u tim godinama,ali su uz dobru organizaciju i malu pomoc baka-servisa pozavrsavale fakultete i postigle sve sto su nameravale i ne vidim da se sad nesto zale ili kaju zbog necega
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top