Početak: UK uvodi kvote za radnike iz Bugarske/Rumunije

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
Velika Britanija će ograničiti dolazak radnika iz Rumunije i Bugarske one uđu u Evropsku uniju 1. januara 2007. Zvanični London će za radnike iz Rumunije i Bugarske uvesti kvote u izdavanju radnih dozvola i to samo za deficitarna zanimanjima, plašeći se novog velikog talasa imigranata.

Ukupno 20.000 Bugara i Rumuna moći će da se zaposli u procesu prerade hrane i poljoprivredi, dok će radnici sa posebnim obrazovnim profilima moći da dobiju posao u Velikoj Britaniji tek ukoliko to radno mesto ne mogu da popune Britanci.

Slične najave stižu i iz Irske i Danske.
 
proces prikljucenja je takav da ostavlja rokove i zastite do odredjenog vremena. posle roka koji se u nekoj zemlji clanici propishe za radnike zemalja koje ulaze u eu, to se ukida.
tako je uvek bilo, od kad su uveli slobodne protoke ljudi,robe,kapitala. s tim sto je trziste rada posebno osetljivo, i zato zemlje koje tako odluche imaju prava u odredjenom roku da ga stite.
nista nenormalno, i nista sto je uvedeno samo za bugare i rumune
 
Korner zastavica:
Nije to neki problem. Tako je slicno bilo i sa Hrvatima,a oni sada mogu,cini mi se do 3 meseca u UK,bez vize.
Ko yebe Engleze,dripce...yebo im pas mater...uzasno ih mrzim,koji su ih **** i zvali u EU,saboteri obicni.
Eto Bugarima i Rumunima ostatak Evrope!
ni ja ih ne volim od kako je Gery Lineker okacio kopacke o klin
navijao sam za Portugal u 1/4 finalu :-)
 
Ma kad smo vec kod toga...ti Englezi su samo umisljeni da znaju da igraju fudbal,inace veze s vezom nemaju. Samo se shabani koji veze nemaju o fudbalu loze na engleski fudbal i dzokadzije njihove.

Ma te kvote ce da traju par godina i bicu postepeno ukidane. Ne brinem ja mnogo za njih. Mnogo je bitnije da oni mogu da putuju turisticki bez problema.
Inace provereno znam da bugarski pasos u Nemackoj zavrsava sve. Zaposlenje bez vecih problema!
 
Korner zastavica:
Ma kad smo vec kod toga...ti Englezi su samo umisljeni da znaju da igraju fudbal,inace veze s vezom nemaju. Samo se shabani koji veze nemaju o fudbalu loze na engleski fudbal i dzokadzije njihove.

Ma te kvote ce da traju par godina i bicu postepeno ukidane. Ne brinem ja mnogo za njih. Mnogo je bitnije da oni mogu da putuju turisticki bez problema.
Inace provereno znam da bugarski pasos u Nemackoj zavrsava sve. Zaposlenje bez vecih problema!
i pre su navijali za Manchester a sad na Chalsea :-)
ali moras priznati da je Gery bio klasa...
 
Korner zastavica:
Pa da,kazem ti shabani. Arsenal je keva,ostali su truba. Milion puta mi je drazi talijanski katanaco,nego engleski "fudbal". :D:D
Koji Gery?
Lineker....ma ja sam obozavao Calcio nisam prustao ni jednu utakmicu zadnjih 10 godina i navijao za Itaijane uvek na prvestvima (i na ovom) ali su me iznerivarli sto samo Juventus izbacise....sad su i ligu usrali ni jednu nisam gledao ovde godine....sad samo Primeru...
 
Прво су почели Енглези ... а онда ће СВИ РЕДОМ да тако наставе - па шта ви мислите зашто ложе овај блок земаља да као уђу у ЕУ - мислите зато да им се овдашња СИРОТИЊА НАКЛАТИ НА ВРАТ??? Не, драги пријатељи, они само желе да овде пребаце своју застарелу технологију и да овде добију јевтинију радну снагу и самим тим јевтиније своје производе а и да СВОЈЕ ТРЖИШТЕ прошире на ове територије. Опекли су се они са Пољацима и сада ће свуда ставити ЗАБРАНЕ.
 
_Milanche_:
Lineker....ma ja sam obozavao Calcio nisam prustao ni jednu utakmicu zadnjih 10 godina i navijao za Itaijane uvek na prvestvima (i na ovom) ali su me iznerivarli sto samo Juventus izbacise....sad su i ligu usrali ni jednu nisam gledao ovde godine....sad samo Primeru...
Da,da Linekeru alal vera...cekaj ako me secanje dobro sluzi,zar i on nije igrao u Calcio?

Bitno je da Pakistanci mogu nesmetano da se naseljavaju u UK,ostali su niza rasa.
 
jomini:
A ne, pustiće 10 miliona Bugara da nagrnu u njihovu zemlju??? Normalno da će tražiti određene profile radnika, odnosno ljude vezane za neku struku...

Jomini,zakasnili su brate oni sa tim. Sad im doslo iz duppeta u glavu kad su ih Pakistanci i Indusi razguzzili.
Eno i Frncuzi doneli zakon o nekvalifikovanim emigrantima,kasno...
Holadnija uvela zakon o brakovima,ako je jedan od bracnih partnera van EU,mora da zna holandski jezik,HA!!! Kasno...puni su Marokanaca,Turaka i Siptara...
Pa su sad nasli da se izivljavaju na Rumunima,Bugarima,a posebno nad nama Srbima,koji smo svi prilicno kvalifikovani za razne poslove.
 
Korner zastavica:
E da!!! Jeste!
Ma igrali su bre i Pol Gaskojn (Lazio) i Pol Ins(Inter)! To je isto ta Generacija. Mada je gary malo stariji od njih jer je igrao i u Mexiku 86.. Pa posle opet u Italiji '90.
Gaskokojn je mlad on je usao u reprezenaticju 90. kad se Gery povukao zajedno su odigrali smo Italiiju 90. i to zato jer je Gaskojn naknado poznav zbg povrede brajana Robsona.
Pol Ince je jos kasnije poceo da igra za reprezentaciju.
Bas od Likekerove generacije(koja je igala lep fidnal za razliku od ostalih) jos jedino se Calcio se secam odbranbenog igraca Desa Walker koji e igrao za Sampdoriju(cak ja mislim i protiv zvezde).
 

Back
Top