TREBA MI POMOC, STRUCNA

  • Začetnik teme necu da kazem
  • Datum pokretanja
N

necu da kazem

Gost
Molila bih dr da mi pomogne da rešim jedan grozan problem koji me vec duze vreme muci. Naime, iako imam sve zdrave zube, često mi se javlja neprijatan zadah iz usta. Pogotovo u situacijama kada nesto pojedem, popijem i sl. Sve za sta sam čula da bi moglo da mi bude od pomoči sam pokušala: konsultovala stomatologe koji nista nisu otkrili, poslušala savet da stalno čistim zube koncem, ispiram usta 3%-nim hidrogenom, žalfijom... Radila sam bris grla jer sam čula da bakterije koje se tu nalaze mogu da dovedu do takvih smetnji, ali ništa mi nisu našli, a i ja sam sigurna da to nema veze sa ždrelom, jer se zadah javlja baš kod zuba. Katastrofa. Da li postoji neki način da rešim ovaj grozan problem? Redovno održavam higijenu zuba, ali nešto nije u redu. Većina zuba mi je popravljana, ali idem na redovne kontrole i nemam karijes. Šta da radim? Ne mogu da žvaćem Orbit žvake do kraja života!!!!
 
Vrlo cesto se takav problem javlja kod osoba koje imaju problema sa varenjem ,dakle probleme sa jednjakom(ezofagitis),zelucem (gastritis)...pa i kod osoba sa oboljenjem jetre.Isto tako neprijatan zadah se javlja i kod osoba sa secernom bolescu.
Pretpostavljam da si mlada osoba(nisi napisala koliko imas godina)pa cu kao mogucnost iskljuciti ove zadnje dve stvari.
Dakle,sta ti je raditi,posto si ispitala prva dva najcesca uzroka treba iskljuciti i treci-zeludac,ne moras da patis od nekih velikih simptoma,dovoljno je da samo imas malo jacu kiselinu ili sporije varenje i eto problema.
Jedino sto ti mogu preporuciti je da uzes HEXORAL tecnost i da njome vise puta dnevno ispiras grlo.
 
Dr, hvala na odgovoru.
Mislim da nemam probleme sa jednjakom, kiselinom niti sa jetrom, ali bih volela da mi kažeš kako mogu i to da proverim. Imam 26 godina, a ovaj problem me muči već par godina. Sigurna sam da se problem javlja isključivo zbog zuba i desni (stvaraju mi se džepovi). Čula sam da postoje neki preparati koji ne postoje na našem tržištu, a koji navodno uspešno rešavaju takve probleme (na sajtu www.therabreath.com. ,mislim). Što se tiče HEXOLARA, probala sam i to, ali džaba. Da li je moguće je to posledica velikog broja popravljenih zuba? Ne mogu da verujem da za takvu glupost ne postoji rešenje. Stomatolozi su oduševljeni mojim zubima, kao super ih održavam, super izgledaju, ne vide šta bi mogao da bude uzrok. Hm, stvarno mi se čini da neću moći da rešim ovaj problem, a ne mogu da se pomirim sa tim. Kaži mi, molim te to u vezi kiseline kako mogu da proverim, jer stvarno ne mogu da se smaram od jednog do drugog lekara, a da mi svi pričaju istu priču. Nemaš pojma kakve mi neprijatnosti stvara ovaj problem.
 
Verujem da ti to predstavlja problem.Dzepovi koje spominjes su vrlo verovatno uzrok problema,imam par drugarica koje zbog istih problema mesecno idu na ciscenje kod zubara,nisam zubar i ne znam o tome ali to je kao pocetak paradentopatije.
E sad ako nemas smetnji sa zelucem onda ne mozes to ni ispitati jer se to ispituje gastroskopijom koja je vrlo neprijatan pregled i ne bih ti ga savetovala ako vec nemas potrebe za njim.Eventualno bi mogla da uradis analizu helicobacter pylori preko krvi mada i to ti je gubljenje vremena i para ako vec nemas problema sa tim.Treba ti konsultacija gastroenterologa.Problema sa krajnicima nemas?
Jos jedna dobra stvar za ispiranje usta je rastvor sode bikarbone,dakle stavis kasicicu sode bikarbone u usta,uzmes malo mlake vode i grgoces grlo,muckas usta.I to radis bar 3 puta dnevno,to skida naslage sa jezika koje mogu isto proizvoditi neprijatan zadah a ujedno dezinfikuje grlo i te cepove koje spominjes.Bez obzira koliko cistila zube hrana se nakuplja u tim dzepovima.Ne znam da li je to kod tebe nasledni faktor ali dzepovi mogu nastati kod osoba koje ne jedu meso,tako malo zilaviju hranu.
Ponavljam nisam stomatolog pa ne znam.
Probaj sa ovim rastvorom,prirodno je i ne moze da smeta.
 
Dr, puno ti hvala na savetima. I ja mislim da su ti džepovi osnovni uzrok, pokušaću sa savetom za ispiranje koji si mi dala, a i idem odmah da "navatam" nekog zubara da vidim za to ispiranje za koje mi kažeš da tvoje prijateljice praktikuju, jer mi to niko do sada nije predložio. Puno ti hvala i drži mi palčeve.
 
Zaboravih, mada i nije toliko bitno sada- stomatolog mi je skoro rekao da počinjem da dobijam paradentozu, to si i ti spomenula u svom odgovoru. (Eto, sve se lepo poklapa.) A što se krajnika tiče, nemam ih, tako da smo opet došli do toga da su zubi i džepovi krivi za sve.
 
Iako lekari tvrde da za zadah iz usta su krivi ili pokvareni zubi ili zeludac, krajnji krivac je ipak ohola, ponosita i osvetnicka narav kod coveka. Ne zelim reci da neko ne valja, pa zato ima taj problem, nego zelim reci da se takva osoba vise koncentrise na pozitivno u zivotu, i potrudi se naci prijatne i zdrave odnose sa ljudima medju kojima se nalazi.
 

Back
Top