CHICAGO - Čikago - Mjuzikl

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iskreno mi je jako zao sto ova predstava nije imala jednu "pravu" podelu.Ovako ce uvek neko biti ostecen.Mislim da je Ivana fantasticna,Boba se malo vise opustila za moj ukus.Medjutim,Vujke je morao da "pojede" Bosiljcica glumacki jer je iskusniji i 20 godina stariji od njega,ali to se nije desilo.Tako da je njegov "Bili Flin" potpuno u senci ove dve glumice!Dok u drugoj podeli Bosiljcic je postavio svoj lik tamo gde mu je i mesto-centralno.Jer je i uloga ovog advokata takva da on pravi zvezde od cica-ubica a ne obrnuto.Konacno ono sto je Ivana Knezevic za jednu podelu to je Bosiljcic za drugu.Tako,po mom misljenju nije imalo potrebe za dve postave.Ali ko zna kakvi su razlozi za duplu podelu!
 
pont:
Iskreno mi je jako zao sto ova predstava nije imala jednu "pravu" podelu.Ovako ce uvek neko biti ostecen.Mislim da je Ivana fantasticna,Boba se malo vise opustila za moj ukus.Medjutim,Vujke je morao da "pojede" Bosiljcica glumacki jer je iskusniji i 20 godina stariji od njega,ali to se nije desilo.Tako da je njegov "Bili Flin" potpuno u senci ove dve glumice!Dok u drugoj podeli Bosiljcic je postavio svoj lik tamo gde mu je i mesto-centralno.Jer je i uloga ovog advokata takva da on pravi zvezde od cica-ubica a ne obrnuto.Konacno ono sto je Ivana Knezevic za jednu podelu to je Bosiljcic za drugu.Tako,po mom misljenju nije imalo potrebe za dve postave.Ali ko zna kakvi su razlozi za duplu podelu!

Слажем се с овим виђењем у потпуности. Е сад претпостављам да су разлози за дуплу поделу пре свега комерцијални, јер овај спектакуларни мјузикл много кошта и уколико се закаже 6-8 представа месечно, увек је могуће да се неко од протагониста разболи, или из неких других разлога буде спречен.... Тако да би то био огроман финансијски губитак за позориште и наравно, велико разочарење за публику, која и овако тешко долази до карата за ову представу....
 
Hteli mi to da priznamo ili ne - taj ***** Medenica je najbolji pozorišni kritičar koga imamo. I ono što je napisao u kritici Čikaga je tačno sto posto. Takav je poso, ni ja ga ne volim ...
Što se tiče Bosiljčića - on je dobar dečko i talentovan glumac, koji nikad neće moći da se glumački iskaže zbog svog fizičkog izgleda. Žene, a i muškarci će ga uvek gledati kao "dobro meso".
Kića Gojković nije ništa igrala deset godina, ispala je iz fazona, a i matora je za ulogu Velme Keli. A i nije polagala audiciju, Kokan ju je primio preko veze.
Vujke je skroz podbacio, *******. NI on nije polagao audiciju. Izašao je pred komisiju i rekao "Smatram da je 20 godina u ovom pozorištu moja audicija." ko hoće da mu da za pravo nek mu da, ali rezultati su vidljivi.
Kokan to zove "estradna podela"u privatnim razogovorima. Nećeš ga čuti da kaže to javno.
Njegova "devojka" zove se Elena, iz Čačka je i možda je se sećate iz reklame za Lav pivo, gde baca bidermajer koji je Dule Čavić dočekao na makazice.
 
@Mega Tron

Стварно ми није јасно у чему је ствар код нас. Зар морамо баш у свему да имамо наопаке вредности? Ако је ружан или недовољно леп, онда је а приори – добар глумац, ако је леп и згодан - никако не може бити добар глумац?! Свашта! А шта је са највећим светским звездама: Гари Купер, Клерк Гебл, Роберт Редфорд, Пол Њумен, Марлон Брандо, Питер ОТул, Марчело Мастројани, Ален Делон, Омар Шариф, Ричард Гир, Роберт Де Ниро, Харисон Форд,...јесу ли то лоши глумци можда зато што су лепи и згодни?

Људи у свету који се озбиљно баве овим послом, који у Америци има традицију преко сто година (мислим на филм), продуценти, који су заправо тамо много важнији од редитеља и сценариста, ретко или никад ће за протагонисту А продукције изабрати габора, јер су свесни да публика воли да види нешто лепо и да им зарада зависи искључиво од публике.

Код нас су се филмови дуго година снимали преко партијских и других веза из државног буџета (Алајбегове сламе), тако да и није било битно хоће ли филм зарадити новац или финансијски пропасти. Тек кад се код нас буду појавили продуценти који ће из свог џепа финансирати филмове, онда ће се повести рачуна и о избору глумаца и жељама публике. Овако ће свака неталентована ружњикава мамина и татина ћерка моћи да добије за први филм "Царицу Теодору"!
 
Sama si sve rekla. Ovo je jebena Srbija a ne Evropa i svet, i kod nas glumci moraju da izgledaju kao klošari, da budu netalentovani, ružni, prljavi i neobrijani, da su mamini i tatini sinovi i da u svakom filmu/predstavi igraju sami sebe. Pri takvoj konstelaciji, Bosiljčić upada u oči, jer je fin, dobar i talentovan, a još i "dobro izgleda".
 
Да сам којим случајем била у прилици да правим поделу за Чикаго, ево како би изгледала:
Рокси Харт - Мина Лазаревић
Велма Кели - Ивана Кнежевић
Били Флин - Иван Босиљчић
Мама Мортон - Хана Јовчић
Ејмос Харт - Никола Булатовић
Мери Сунашце - Бета Ђоревска

Без обзира што је Чикаго хит представа ове сезоне, мислим да би са Мином била још боља. Мина с пуним правом није прихватила да се појави на аудицији, јер њени квалитети за мјузикл су јако добро познати. Да и постојала би само једна подела са три алтернације за три главне улоге - Рокси, Велму и Билија.
 
Strela:
Да сам којим случајем била у прилици да правим поделу за Чикаго, ево како би изгледала:
Рокси Харт - Мина Лазаревић
Велма Кели - Ивана Кнежевић
Били Флин - Иван Босиљчић
Мама Мортон - Хана Јовчић
Ејмос Харт - Никола Булатовић
Мери Сунашце - Бета Ђоревска

Без обзира што је Чикаго хит представа ове сезоне, мислим да би са Мином била још боља. Мина с пуним правом није прихватила да се појави на аудицији, јер њени квалитети за мјузикл су јако добро познати. Да и постојала би само једна подела са три алтернације за три главне улоге - Рокси, Велму и Билија.
Mina-problem ples.Ozbiljan handikep!(pogl. Chorus line) :confused:
Beta Đorevska-problem pevanje! :confused:
Hana Jovčić-problem gluma! :confused:
Nikola Bulatović-problem i ples i gluma! :confused:
 
Potpuno se slazem sa tvojom podelom.Medjutim ovom pozoristu je ,izgleda, u interesu da dovodi ljude sa strane B.Micalovic,B.Stefanovic,M.Raznatovic...Mislim da su te uloge mogle da odigraju i glumice iz Pozorista na Terazijama,cak mozda i bolje ali to samo pokazuje da uprava pozorista ne brine o njima.Zato im se i desava da im dobri glumci odlaze.Odlazak jedne postave "Chicaga" na "Sterijino " jos vise pojacava taj utisak!
 
pont:
Potpuno se slazem sa tvojom podelom.Medjutim ovom pozoristu je ,izgleda, u interesu da dovodi ljude sa strane B.Micalovic,B.Stefanovic,M.Raznatovic...Mislim da su te uloge mogle da odigraju i glumice iz Pozorista na Terazijama,cak mozda i bolje ali to samo pokazuje da uprava pozorista ne brine o njima.Zato im se i desava da im dobri glumci odlaze.Odlazak jedne postave "Chicaga" na "Sterijino " jos vise pojacava taj utisak!
Ljiljana Stjepanovic je tamo tavorila godinama dok nije naprevila televizijsku karijeru,pa su joj dali da igra.Losa je politika kuce,po tom pitanju,slazem se.
Na njihovoj audiciji za "Cikago" su najbolje bile Jelena i Ivana,pojavile su se spremne sa zeljom da rade,bez obzira na to sto su vec godinama u ansamblu.Svaka im cast!Ali ni one osim u Cikagu,i Chorusu nisu dobile pravu sansu...a godinama su tamo.
Sterijino je isforsirano od strane Kokana M.Jednostavno je covek od prve citajuce probe forsirao vise jednu podelu.Sa njima radio probe,a ovi drugi su sve sami radili...Zasto je to tako ,ja ne znam.Kod nas je sve naopako... :-(
 
pont:
Potpuno se slazem sa tvojom podelom.Medjutim ovom pozoristu je ,izgleda, u interesu da dovodi ljude sa strane B.Micalovic,B.Stefanovic,M.Raznatovic...Mislim da su te uloge mogle da odigraju i glumice iz Pozorista na Terazijama,cak mozda i bolje ali to samo pokazuje da uprava pozorista ne brine o njima.Zato im se i desava da im dobri glumci odlaze.Odlazak jedne postave "Chicaga" na "Sterijino " jos vise pojacava taj utisak!

Стварно ми није јасно зашто се доводе гости са стране, ове које си поменуо и још неки. Само у малом броју случајева то има оправдање, а ја сам сигурна да би глумице Позоришта на Теразијама биле неупоредиво боље, јер познају жанр. А Мина Лазаревић је буквално дете тог позоришта, (тата јој је диригент, а мама хористкиња), тако да Мина поред глумачког има и сјајно музичко образовање.

Што се тиче глумаца који су отишли, само је Тања Бошковић, условно речено, нешто направила, сви остали који су отишли су се зезнули. Питај Даницу Максимовић шта би дала да је приме назад, или Миленка Павлова, или Небојшу Кундачину? Својевремено је Игор Первић био звезда у успону, али су њега приватни проблеми скренули са пута, тако да је он посебна прича... Штета.

Љиља Стјепановић је остала верна свом позоришту и мислим да се то јако цени, тако да има статус неприкосновене звезде у Позоришту на Теразијама. Још само да додам за Љиљу, осим што је изванредна комичарка, она је и феноменална певачица и права је штета што нема амбицију да сними CD.
 
Да улепшам мало ову страну једном Минином фотографојом из Коруса! :-D

korusmina1en4.jpg


Па после само неко нек ми каже да Мина слабо стоји с балетом! :roll:
 
Strela:
Стварно ми није јасно зашто се доводе гости са стране, ове које си поменуо и још неки. Само у малом броју случајева то има оправдање, а ја сам сигурна да би глумице Позоришта на Теразијама биле неупоредиво боље, јер познају жанр. А Мина Лазаревић је буквално дете тог позоришта, (тата јој је диригент, а мама хористкиња), тако да Мина поред глумачког има и сјајно музичко образовање.

Што се тиче глумаца који су отишли, само је Тања Бошковић, условно речено, нешто направила, сви остали који су отишли су се зезнули. Питај Даницу Максимовић шта би дала да је приме назад, или Миленка Павлова, или Небојшу Кундачину? Својевремено је Игор Первић био звезда у успону, али су њега приватни проблеми скренули са пута, тако да је он посебна прича... Штета.

Љиља Стјепановић је остала верна свом позоришту и мислим да се то јако цени, тако да има статус неприкосновене звезде у Позоришту на Теразијама. Још само да додам за Љиљу, осим што је изванредна комичарка, она је и феноменална певачица и права је штета што нема амбицију да сними CD.

Mina jeste dete tog pozorista i sjajna komicarka i dobra pevacica,ali ponavljam ---ne zna da igra,a to je u mjuziklu hendikep.
Ljiljana Stjapanovic je cekala 10 g.Tacnije Minin otac,LJubisa Lazarevic, joj je rekao da ne zna da peva,pa su davali uloge mnogo losijoj glumici od nje -Vesni Predojevic.Kada je Vesna otisla u NS,Ljiljana je počela da dobija uloge.
Kundacina je pre 4 godine sam otisao u narodno pozoriste i nije se pokajao.
Igor Pervic je bio popularan u predstavi "Prestace vetar".Redovi devojaka su ga cekali ispred pozorista posle predstave.Bio je na audiciji za "Cikago"ali nije nista pokazao.Stavise bio je izuzetno los.
Danica se ne bi vratila.Milenko takodje.Tanja mozda.
Oni su svi sjajni,ali mjuzikl podrazumeva mlad ansambl.Bolje im je da ostanu kao gostujuci glumci.:)
Samo neka cuvaju svoj mladi ansambl:Ivan,Jelena,Ivana,Mina,Slobodan;Miroljub,Snezana,Ana,Vesna...oni ljudi rade,vezbaju,vole taj zanr.Ima negde informacija de je Jelena inicirala tu prvu audiciju gde su svi oni primljeni.Otisla kod upravnika i rekla -napravite audiciju,imamo sta da vam pokazemo...i tako je sve krenulo.Sigurno da ima telenata(od njihove aud.proslo 6 g.i mnogo novih aud.),ali slabe vajde...ili ne znaju da pevaju ili ne znaju da igraju.
Ja im zelim mnogo toga,pre svega jer obozavam mjuzikl,a volim i njih,slatki su:)
 
Kokan nije hteo Minu i to se znalo od početka, a Mina je dolila ulje na vatru kad je izašla na audiciju i nije htela da peva song iz Čikaga, već je otpevala džez standard. Mileni Ražnatović je upravnik postavio uslov da ako hoće da igra u Čikagu, pređe iz JDPa na Terazije. Ona ćurka nije htela, a posle je pojela muda.Hana je očajna kao mama Morton, ali je Zinka još gora, tako da ta uloga škripi u obe podele.
Guraju se glumice iz drugih pozorišta po klasičnom srpskom principu-po babi i stričevima, po korupciji i političkoj podobnosti.
To za Jelenu Jovičić i audiciju pre šest godina nije istina. NIje ona nikom ništa rekla. To je bila audicija za Briljantin posle koje su promljene Ivana K, mala Sneža, ona, Slobodan Stefanović i Ivan Bosiljčić. Miroljub nije član pozorišta već paušalac, iako igra najviše predstava na Terazijama (kakav paradoks).
 
I što se tiče Mine: ona je bila jedan od najboljih mladih pijanista, napustila je muzičku akademiju na četvrtoj godini i upisala glumu. Abaut ples, ima dva velika hendikepa-ćorava je ko krtica i ima mala stopala, br.36 na visinu od 170, zbog čega je straštno nestabilna, smotana, uvek ruši stvari oko sebe, pada i povređuje se. Ne pravdam je, mislim da je njen ples savim ok, pogotovo ako uzmemo u obzir briljantne igračke talente iz site branše kao što su Milena Ražnatović ili Bojana Stefanović.
 
MegaTroN:
I što se tiče Mine: ona je bila jedan od najboljih mladih pijanista, napustila je muzičku akademiju na četvrtoj godini i upisala glumu. Abaut ples, ima dva velika hendikepa-ćorava je ko krtica i ima mala stopala, br.36 na visinu od 170, zbog čega je straštno nestabilna, smotana, uvek ruši stvari oko sebe, pada i povređuje se. Ne pravdam je, mislim da je njen ples savim ok, pogotovo ako uzmemo u obzir briljantne igračke talente iz site branše kao što su Milena Ražnatović ili Bojana Stefanović.
ne bih komentarisala sve ovo.svi smo mi razliciti,pa tako i razmisljamo,ali mislim da neko ne zne da igra jer ne zna da igra.ende.a ne zbog malih stopala i dioptrije:)
p.s.Milena je odlicna igracica,ali ima pevacki problem(nije intonativno cista-blagi fals-allways)
poenta je ne razdvajati ih, nego cuvati ih kao ansambl.mogli bi da rade The Lion King,Cats,The Wicked,Urinetown,La cage au follie...a mi da uzivamo! ;)
 
cassis:
Mina jeste dete tog pozorista i sjajna komicarka i dobra pevacica,ali ponavljam ---ne zna da igra,a to je u mjuziklu hendikep.
Ljiljana Stjapanovic je cekala 10 g.Tacnije Minin otac,LJubisa Lazarevic, joj je rekao da ne zna da peva,pa su davali uloge mnogo losijoj glumici od nje -Vesni Predojevic.Kada je Vesna otisla u NS,Ljiljana je počela da dobija uloge.
Kundacina je pre 4 godine sam otisao u narodno pozoriste i nije se pokajao.
Igor Pervic je bio popularan u predstavi "Prestace vetar".Redovi devojaka su ga cekali ispred pozorista posle predstave.Bio je na audiciji za "Cikago"ali nije nista pokazao.Stavise bio je izuzetno los.
Danica se ne bi vratila.Milenko takodje.Tanja mozda.
Oni su svi sjajni,ali mjuzikl podrazumeva mlad ansambl.Bolje im je da ostanu kao gostujuci glumci.:)
Samo neka cuvaju svoj mladi ansambl:Ivan,Jelena,Ivana,Mina,Slobodan;Miroljub,Snezana,Ana,Vesna...oni ljudi rade,vezbaju,vole taj zanr.Ima negde informacija de je Jelena inicirala tu prvu audiciju gde su svi oni primljeni.Otisla kod upravnika i rekla -napravite audiciju,imamo sta da vam pokazemo...i tako je sve krenulo.Sigurno da ima telenata(od njihove aud.proslo 6 g.i mnogo novih aud.),ali slabe vajde...ili ne znaju da pevaju ili ne znaju da igraju.
Ja im zelim mnogo toga,pre svega jer obozavam mjuzikl,a volim i njih,slatki su:)

Значи, Мина је крива за "грехе" свог оца :confused:

Ово око Љиље и Весне Предојевић, мислим да си нешто побркала. Весна Предојевић је старија од Љиље једно 15-20 година, тако да је немогуће да су њих две биле такмаци за исте улоге. Ако је својевремено,Љиља била у нечијој сенци, онда је била у сенци Данице и Тање (њих две су мало млађе од Љиље).

Добро, ако једни не умеју да певају, други не умеју да глуме, а трећи не умеју да играју, следи логично питаље: ко је по теби идеалан?
 
MegaTroN:
I što se tiče Mine: ona je bila jedan od najboljih mladih pijanista, napustila je muzičku akademiju na četvrtoj godini i upisala glumu. Abaut ples, ima dva velika hendikepa-ćorava je ko krtica i ima mala stopala, br.36 na visinu od 170, zbog čega je straštno nestabilna, smotana, uvek ruši stvari oko sebe, pada i povređuje se. Ne pravdam je, mislim da je njen ples savim ok, pogotovo ako uzmemo u obzir briljantne igračke talente iz site branše kao što su Milena Ražnatović ili Bojana Stefanović.



Веруј ми, то публици уопште не смета... :-D Нико није савршен.
Мада je Мина скоро савршена.

Што се тиче Милене Ражнатовић, сви који су гледали Цигане (па и овде на форуму), имали су примедбу, да Милена није адекватна партнерка Босиљчићу, очекивали су много лепшу глумицу. А Бојану су сви напали као очајну глумицу, између осталих и ти...

http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=3956335&postcount=31
 
To "briljantne" je bilo ironichno. Zar moram bash sve da kvoutujem?
Milena je ochajna skoro kao Bojana. A njen najveci problem nije ni pevanje ni igranje vec njen "normalan" govor. Ona bre ljudi mekece!!! Ima uzasno iritantnu boju glasa, shto pogotovo na bini dolazi do izrazaja. Ima glas kao neuspela imitacija Sundjer Boba.
A shto nema pojma s glumom, o tome necu. Ona je shlan JDPa vec nekoliko godina, i nije dobila nijednu bitniju ulogu. Chuo sam da joj je u njenom pozorishtu recheno da "kvalitetom ne zadovoljava potrebe".
 
MegaTroN:
To "briljantne" je bilo ironichno. Zar moram bash sve da kvoutujem?Milena je ochajna skoro kao Bojana. A njen najveci problem nije ni pevanje ni igranje vec njen "normalan" govor. Ona bre ljudi mekece!!! Ima uzasno iritantnu boju glasa, shto pogotovo na bini dolazi do izrazaja. Ima glas kao neuspela imitacija Sundjer Boba.
A shto nema pojma s glumom, o tome necu. Ona je shlan JDPa vec nekoliko godina, i nije dobila nijednu bitniju ulogu. Chuo sam da joj je u njenom pozorishtu recheno da "kvalitetom ne zadovoljava potrebe".

Не треба да квотујеш, само стави знаке навода.... :-D
Иначе, имаш врло духовите опаске, тако да се нон-стоп смејем, читајући оно што ти напишеш.
:-D :-D :-D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top