Gde je tih 12.798 reci?

Wilkołak

Domaćin
Poruka
3.441
Ja i dalje cekam 12.798 keltskih odnosno galskih reci koje su identicne srpskim.... Serbia United je to napisao 15.10.2006. u 21:45 - komentar #83 (cisto da ne promeni sta je napisao).

Javi mi se na PP pa cu ti dati adresu na koju da mi posaljes tih famoznih 12.798 reci. Imam jednog ortaka koji je Skotlandjanin i zna gealic pa ... mogu prosledii njemu taj fajl, cisto da proveri sta koja rec znaci!

Znaci, cekam...
 
nisi ga razumeo zemo :(

reko je (parafraziram)"pa shta shto imate QUO i shto ORATITE (i josh milion sitnica ;) ) kad imamo 12.798 slovenskih rechi" (mislio je odnos latinski-slovenski 1:12798 ;) )

bar sam ga ja tako razumeo.
mada on ochigledno nije razumeo sushtinu onih mojih pisanija... :(
 
Ako sam se zeznuo ... izvinjavam se, ali svejedno! Ja i dalje hocu 12 798 reci! Gde su?

A evo i njegovog originalnog komentara skinutog sa teme "Srbija od sarmatske do slovenske", strana 7, komentar #83.

SerbiaUnited:
PRVO
AMA BRE LJUDI!!! NE VIDITE LI DA WILKOLAK ZDRAVO RAZMISLJA. (KONACNO... )

RANIJE SU POSTOJALE VELIKE SEOBE. OD KADA POSTOJE GRANICE KOJE SE IPAK POLAKO RUSHE (EU I OSTALO) POSTOJE SEOBE 90% SAMO U OKVIRU JEDNE ZEMLJE, IZ EKONOMSKIH RAZLOGA I IZ RAZLOGA TIPA "MA DA, BASH CU DA DAM KCERKI DA SE UDA ZA BUGARINA/RUMUNA/HRVATA/MUSLIMANA". RAZUMETE?

MNOGO MANJE JE BILO U POSLEDNJIH 200 GODINA MESANJA SA DRUGIM NARODIMA NEGO RANIJE.

AKO SU U SRBIJI PREOVLADALI SRBI SLOVENSKOG POREKLA ONDA SU ONI CAK MNOGO VISE U POSLEDNJIH 200 GODINA DOMINIRALI NAD OSTALIMA.

DRUGA PAMETNA WILKOLAKOVA STVAR JE DA
ON KAO GLAVNU STVAR NE UZIMA ISKLJUCIVO POREKO VEC DA SU SLOVENI I SRBI JEDINSTVENI PO JEZIKU, KULTURI I DR.
TO JE VELIKA STVAR

TRECE
CROW NALAZI KAO ONI "KELTI" REC KVO KOJA JE TIPICNA ZA JUGOISTOK SRBIJE I NALAZI SLICNOST SA ROMANSKIM KVO

NEMAM VREMENA ALI PUSTICU TI MEJLOM 12.798 RECI KOJE SU SLOVENSKOG POREKLA
 
Pa ... nisu li srpski i indijski iz istog korena? Pazi ovako, zdravo-razumski gledano, ako srpski ima tih 30% onda to moraju imati i ruski, poljski, ceski, slovenacki itd! Mislim, moraju imati bar 20%! I da, jos nesto, sprski jezik se u mnogome promenio i ne lici bas na onaj prvobitni staroslovenski. Izgubio je mnoga obelezja tog jezika, kao uostalom vecina drugih jezika jer su se razvijali kroz istoriju malo intenzivnije nego do tada a i bili su pod uticajem drugih jezika.

Ipak, slovenacki i luzicko-srpski jezici su najblizi izvornom slovenskom, tako da ... te price kako samo mi imamo 30% slicnih recu su jednom recju glupost.

Uzgred, nemam drugara iz Indije... mada bi pre voleo da imam drugaricu iz Indije hehehehehehe
 
DeteSunca:
Kad smo već kod toga, moja profesorica Srpskog jezika mi je jednom rekla da srpski ima 30% ISTIH reči kao indijski. Naravno u to ne mogu verovati.

Wilkolak, ako imaš jednog druga iz Indije, proveri i ovo :D.


U Indijskim Vedama ćeš naći neke reči koje mi i danas koristimo a za koje mislimo da su Turskog porekla...ybg. čudno ali istinito...postoji teorija po kojoj su Sloveni došli sa teritorije današnje Indije...možda je to i tačno...možemo da nagađamo...spekulišemo...ali istina...je tamo negde daleko...:lol:
 
DeteSunca:
Kad smo već kod toga, moja profesorica Srpskog jezika mi je jednom rekla da srpski ima 30% ISTIH reči kao indijski. Naravno u to ne mogu verovati.

Wilkolak, ako imaš jednog druga iz Indije, proveri i ovo :D.

Ја сам чуо од једног пријатеља исто ово...наводно је причао са једним Индусом у Немачкој, који се зове Рана(а кад га је питао значење те речи, пошто има више значења у Српском, он му је одговорио да је то рана која настаје кад се повредиш), исто је рекао да је СРПСКИ народ једнини на свету, који њих може понешто разумети, а Словене није споменуо, и када га је питао да му објасни сличне речи у Индијском и Српском, он му је одговорио да је то веза из прошлости када су Срби долазили у Индију у више наврата, а последњи пут пре 2500 година...наводно они то уче у основној школи...али још нисам нашао некога да ми потврди ово...
 
DeteSunca:
Kad smo već kod toga, moja profesorica Srpskog jezika mi je jednom rekla da srpski ima 30% ISTIH reči kao indijski. Naravno u to ne mogu verovati.

Wilkolak, ako imaš jednog druga iz Indije, proveri i ovo :D.

Зашто да не верујеш?
Српски, као и остали словенски језици, (као и германски и романски), припада групи ИНДОЕВРОПСКИХ језика! Наравно да имамо сличних (не баш истих) речи... али гласовно прилагођених нашем изговору.

Сећам се примера са речју АГНИ што код Индијаца значи ОГАЊ (ватра)....Има их још мноооого....
 
Obzirom na moje poznavanje DREVNE istorije (perid od 5000-3000 pne.) mogu da potvrdim da postoje slicnosti tj. zajednicki koren srpskih i reci iz mnogih drugih jezika , a narocito danasnjih srpskih reci i najstarijih jezika (bolje reci zapisa). To je posledica nekadasnjih istorijskih desavanja, a u kojima su ljudi koji su govorili tim jezikom imali odlucujucu ulogu(taj jezik i jeste i nije srpski, bolje reci srpski je proistekao iz tog jezika). Danasnji Srbi su mesavina raznih vrsta ljudi, ali su nekadasnji Srbi (od kojih i potice taj naziv) bili po necemu specificni i danas bi bili prepoznatljivi "na kilometar". E, ti Srbi su u jednom trenutku (malo poduzem) imali odlucujuci uticaj na svetska zbivanja pa su i njihove reci (koje i danasnji Srbi koriste) ostale u starim zapisima u pravom ili iskvarenom obliku. Pitanje je koliko danasnji Srbi imaju pravo da bastine njihovu istoriju jer danasnja Srbija nije prapostojbina tih Srba(da ne bude zabune, nisu se doselili kroz "vrata naroda")
Staroegipatski "neb" - nebo, nebesa, nebesko staniste
 
Mislio sam na 12000 srpskih tj slovenskih a ne keltskih reci.
uzmi vujakliju, izbaci turske i engleske i jos malko po neke i dobices te reci
Pr. Medved, brdo, nedelja, bla bla bla

zato sto je crow rekao da ako postoji kvo tj. quo u dijalektu istocne srbije da moze to da poveze sa latinskim/romanskih poreklom srba, sto je naravno besmislica.

isto kao sto je rekao da irci nisu ridji i da ce mi naci za svakog ridjeg 100 crnih iraca.
a kada sam to ispricao drugarima oni su se ismejali dobro.
provedi google.com / images / kucaj "irish".

mind projection...
 
SerbiaUnited:
Mislio sam na 12000 srpskih tj slovenskih a ne keltskih reci.
uzmi vujakliju, izbaci turske i engleske i jos malko po neke i dobices te reci
Pr. Medved, brdo, nedelja, bla bla bla

zato sto je crow rekao da ako postoji kvo tj. quo u dijalektu istocne srbije da moze to da poveze sa latinskim/romanskih poreklom srba, sto je naravno besmislica.

isto kao sto je rekao da irci nisu ridji i da ce mi naci za svakog ridjeg 100 crnih iraca.
a kada sam to ispricao drugarima oni su se ismejali dobro.
provedi google.com / images / kucaj "irish".

mind projection...

:D opet...
ma neka ti je...

nismo mi isti nivo da raspravljam s tobom!
ko jeste, shvatio je. ko nije... nikad nece 8)
pozz (za stalno!)
 
SerbiaUnited:
Mislio sam na 12000 srpskih tj slovenskih a ne keltskih reci.
uzmi vujakliju, izbaci turske i engleske i jos malko po neke i dobices te reci
Pr. Medved, brdo, nedelja, bla bla bla

Ma gde je spisak?

Ti si bato napisao ovo:
SerbiaUnited:
NEMAM VREMENA ALI PUSTICU TI MEJLOM 12.798 RECI KOJE SU SLOVENSKOG POREKLA

Nemoj sada biti diletant, drzi se reci i prosledi mi na mejl tih 12.798! Gde si samo prebrojao tih 798 reci? To me zanima! Znaci, ili imas spisak ili si lupio po principu "Sto je veca laz, to ljudi lakse poveruju".

Nemoj sada da licitiras da ima oko 12 000 reci ... Tacno si naveo koliko reci ima i naveo si da imas LISTU! Gde je lista? GDE?

Nemoj da vrdas nego POSALjI ili nemoj da pricas gluposti!
 

Back
Top