Siti Banka do kraja godine u Srbiji

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Američka Siti banka otvoriće predstavništvo u Srbiji do kraja ove godine.Siti banka će krajem godine početi poslovanje u Srbiji preko predstavništva, a izrazili su interesovanje i za privatizaciju neke od preostalih banka, kazao je Dinkić agenciji Beta posle razgovora sa direktorom Siti banke za centralnu i istočnu Evropu Gajom Haringtonom.

Ovo naizgled ne deluje kao neka narocita vest ali se radi o najjacoj banci na svetu od koje zavisi 30% americke i 15% svetske privrede.Znacaj ove vesti jeste u tome sto je dolazak Siti Banke u svim zemljama traznicije znacio pozitivan signal za grinnfild investicije.
Ovo je najbolja vest ove godine.
 
_Milanche_:
Ovo naizgled ne deluje kao neka narocita vest ali se radi o najjacoj banci na svetu od koje zavisi 30% americke i 15% svetske privrede.Znacaj ove vesti jeste u tome sto je dolazak Siti Banke u svim zemljama traznicije znacio pozitivan signal za grinnfild investicije.

Баш ме занима на којим си подацима засновао ту узрочно-последничну везу, можеш ли нам их презентовати?
 
untouchable:
Баш ме занима на којим си подацима засновао ту узрочно-последничну везу, можеш ли нам их презентовати?
Ekonomisti kazu da dolazak city banke predstavlja signa investitirima da krenu da investiraju u Srbiju.Takodje kad tako velika banka dodje ona povlaci svoje klijente.
Kazu da se tao desilo u ostalim zemljama tranzicije.
 
urospo:
E Milance jbg ako ti je ovo najbolja vest.

A oni dolaze kad su videli kako ovde ostale banke deru gradjane, pa sto da se i oni ne "ogrebu".
ovde banke "deru" gradjane jer se vodi takva monetarna politika kojauslovljava visoke kamate.Ali to nije tema.
City banka je gigant koji ce sa sobom nadamo se povuci investitore.
Vrlo znacajan bi bio i dolazak Dojce Banke i Hermes osiguranja.
 
_Milanche_:
Ekonomisti kazu da dolazak city banke predstavlja signa investitirima da krenu da investiraju u Srbiju.Takodje kad tako velika banka dodje ona povlaci svoje klijente.
Kazu da se tao desilo u ostalim zemljama tranzicije.

Дали је предзнак том сигналу то што је амерички државни врх тајно одлучио да реши Косовскометохијско питање на пристрасан начин?

Такође бих волео да знам за званичан извиор те тврдње; као и на који начин и који су примери да је било која банка повела своје клиенте у земљи где је спустила куфер.

Не треба слушати економисте, они лажу, знам из искуства: препиру се око теорије а о пракси немају појма...
 
Коста:
Дали је предзнак том сигналу то што је амерички државни врх тајно одлучио да реши Косовскометохијско питање на пристрасан начин?

Такође бих волео да знам за званичан извиор те тврдње; као и на који начин и који су примери да је било која банка повела своје клиенте у земљи где је спустила куфер.

Не треба слушати економисте, они лажу, знам из искуства: препиру се око теорије а о пракси немају појма...
Jeste predznak jer nece biti ozbiljnih invesitcija dok se pitanje statusa Kosova ne resi.
Zvanican izvor tvrdnje ne postoji nego sam ja preneo ono sto sam cuo iz raznih izvora a od ljudi koji se razumeju u invesitcije.
Primer su zemlje bivse istocne evrope npr. Ceska i Slovacka.
 
_Milanche_:
ovde banke "deru" gradjane jer se vodi takva monetarna politika kojauslovljava visoke kamate.Ali to nije tema.
City banka je gigant koji ce sa sobom nadamo se povuci investitore.
Vrlo znacajan bi bio i dolazak Dojce Banke i Hermes osiguranja.
Једино што је сигурно је да је City group велика фирма.
Али, нисам сигуран да је разлика у каматним стопама између зајма и штедње продукт монетарне политике. Пре бих рекао да је лоповлук легализован, што је разлог због којег у сваком граду има бар петнаестак банака.
 
Коста:
Једино што је сигурно је да је City group велика фирма.
Али, нисам сигуран да је разлика у каматним стопама између зајма и штедње продукт монетарне политике. Пре бих рекао да је лоповлук легализован, што је разлог због којег у сваком граду има бар петнаестак банака.
Au pa to ko monetarne politike i viskoih kamata izgleda da ne pratis pa zato ne znas.
NBS uzima extremno velike depozite od stednje i propisuje velike trsokove za kredite da ne bi dozvolila preveliku zaduzenost gradjana.
To ni sama NBS ne krije time se cak ponosi.
 
@Milance
Ako mislimo na City Bank odmah da ti kazem da je urnisala gastarbajtere po Nemackoj.To je banka koju pametni ljudi zaobilaze u sirokom luku.
-Vrlo lako ces dobiti kredit u toj banci na iznose 10 000-20 000E.sa tim sto kamata nije ni malo naivna.doduse manja je nego kamate u Srbiji ,ali za prilike ovde je opet visoka.
-Ako primas platu preko City Bank-e mozes uci u dozvoljen minus tri plate.I tad nastaje pakao.Na minus ti udaraju kamatu cini mi se oko 18%nisam siguran zato me nedrzi za rec.imam kolegu koji je bio u toj banci usao frajer u minus i trebalo mu je godinu dana da se iscupa iz minusa.
Banke su banke Milance i sluze za uzimanje para,a ne za deljenje istih.
 
_Milanche_:
Jeste predznak jer nece biti ozbiljnih invesitcija dok se pitanje statusa Kosova ne resi.
Zvanican izvor tvrdnje ne postoji nego sam ja preneo ono sto sam cuo iz raznih izvora a od ljudi koji se razumeju u invesitcije.
Primer su zemlje bivse istocne evrope npr. Ceska i Slovacka.
Да али да се реши на начин на којем западу одговара а не Србима. Не верујем да ће, не дао Бог, у том случају Сити груп бити дочекан широко отовреним рукама.

Треба бити опрезан са "радио милевама": овде на западу је то један од начина са којим се поигравају курсеви на финансијско тржиште. Ето већ десети пут за непуне 3 године чујем "радио милеве" да ће Сити груп да купи малу Сосиете Женерал, а то је као последице за сада имало да се курс помножи на три пута у том периоду на Париској берзи.
 
sumnjivo lice:
@Milance
Ako mislimo na City Bank odmah da ti kazem da je urnisala gastarbajtere po Nemackoj.To je banka koju pametni ljudi zaobilaze u sirokom luku.
-Vrlo lako ces dobiti kredit u toj banci na iznose 10 000-20 000E.sa tim sto kamata nije ni malo naivna.doduse manja je nego kamate u Srbiji ,ali za prilike ovde je opet visoka.
-Ako primas platu preko City Bank-e mozes uci u dozvoljen minus tri plate.I tad nastaje pakao.Na minus ti udaraju kamatu cini mi se oko 18%nisam siguran zato me nedrzi za rec.imam kolegu koji je bio u toj banci usao frajer u minus i trebalo mu je godinu dana da se iscupa iz minusa.
Banke su banke Milance i sluze za uzimanje para,a ne za deljenje istih.
ti sad meni pricas o necem cega se ja nisam ni dotakao...nije tema o kvalitetu poslovanja nego o signalu za investitore...
 
Миланче, ја видим да се ти разумеш у све подједнако. Него, можда се разумеш и у следеће. Имам ја један мотокултиватор за поправку па ако хоћеш ајд га среди
 
_Milanche_:
Au pa to ko monetarne politike i viskoih kamata izgleda da ne pratis pa zato ne znas.
NBS uzima extremno velike depozite od stednje i propisuje velike trsokove za kredite da ne bi dozvolila preveliku zaduzenost gradjana.
To ni sama NBS ne krije time se cak ponosi.
па наравно д асе поноси када је то исто правило на западу (хоће тако да докажу да су "добри ђаци").
Али зато је Бунд 2016 негде око 3,87% данас а реални годишњи трошак кредита за појединца за тај период негде између 7% и 12% годишње, у зависности од банке и од типа кредита.
Не брини ти за мене, пратим ја добро и пажљиво шта се ради у тим областима...
 
_Milanche_:
ti sad meni pricas o necem cega se ja nisam ni dotakao...nije tema o kvalitetu poslovanja nego o signalu za investitore...
Milanca banka je banka.ona ce doci da zaradi.jedan nacin da zaradi i to dobro je taj koji sam ti opisao.ja ti pricam neke stvari iz iskustva.Neprodje nedelja da nedobijem pismo od city bank za "povoljan "kredit od 10 000E.Samo da donesem tri platne liste i pare su moje.E sad, dinamika vracanja je sto bi rekao narod na guzove ;)
 
no_problem:
Миланче, ја видим да се ти разумеш у све подједнако. Него, можда се разумеш и у следеће. Имам ја један мотокултиватор за поправку па ако хоћеш ајд га среди
:lol: :lol: Па ако ти то обави, дај ме зврцни да га замолим да мени среди комбајн, није хтео да жње.
 
_Milanche_:
neka vraca narod kako hoce uopste to nije tema nego je dolazak City Bank siguran ivestitorima da Srbija ostaje stabilnija aman ljudi.....
Да стабилност у ропству, то је сигурно. Па када будеш хтео да зуцнеш попићеш такав шамар од Ситија и других да нећеш моћи да устанеш. :roll:

Дошли су и РЗБ, СокЖен, Агрикол, ХВБ, и друге које ништа значајно мање од Ситија нису, па ми опиши стабилност коју су донели.
 
_Milanche_:
neka vraca narod kako hoce uopste to nije tema nego je dolazak City Bank siguran ivestitorima da Srbija ostaje stabilnija aman ljudi.....
Milance zar nije dovoljan dokaz to sto u Srbiji imas desetine stranih banaka da je Srbija "sigurna"za ulaganje.Ne treba Srbiji toliko banaka koliko joj treba siguran zakon koji ce zastiti investitore ,kao i da neko sprovodi taj zakon.Pa ja bih se prvi vratio u srbiju i otvorio preduzece i mogao bih da zaposlim u startu 10-15 ljudi.ali nesmem da se usudim kad su tenderi namesteni,i svuda moras da podmazes da bi dobio posao.Koliko imas nasih ljudi koji zive izvan Srbije i koji bi sa kes novcem dosli u Srbiju da u Srbiji vlada zakon i red?! I pored toliko nasih ljudi tebi treba jos jedna strana banka :confused:
 
no_problem:
Миланче, ја видим да се ти разумеш у све подједнако. Него, можда се разумеш и у следеће. Имам ја један мотокултиватор за поправку па ако хоћеш ајд га среди
Razumem se samo u pravo i pomalo u ekonomiju i istoriju.
Slabo mi idu majstorski poslovi :-)
 
sumnjivo lice:
Milance zar nije dovoljan dokaz to sto u Srbiji imas desetine stranih banak da je Srbija "sigurna"za ulaganje.Ne treba Srbiji toliko banaka koliko joj treba siguran zakon koji ce zastiti investitore ,kao i da neko sprovodi taj zakon.Pa ja bih se prvi vretio u srbiju i otvorio preduzece i mogao bih da zaposlim u startu 10-15 ljudi.ali nesmem da se usudim kad su tenderi namesteni,i svuda moras da podmazes da bi dobio posao.Koliko imas nasih ljudi koji zive izvan Srbije i koji bi sa kes novcem dosli u srbiju da u Srbiji vlada zakon i red?! I pored toliko nasih ljudi tebi treba jos jedna strana banka :confused:
City Bank nije obicna banka.Srbija ima 36 banaka Ceska ima 200 banaka a Rusija 1200 banaka.
Da li ti se i dalje cini da Srbija ima mnogo banaka?
 

Back
Top