Ustav Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

parmin

Početnik
Poruka
24
Izađite na glasanje


Ovih dana na sve strane pozivaju narod na glasanje. Nisam čitao Ustav, jer je pisan službanim jezikom. Nije pisan narodnim jezikom, da bih mogao da ga, kako ja, tako i čitav svet, razume. Zato sam ostavi da čujem kako će ga drugi komentarisati. I čuo sam i shvatio, da kada se završi glasanje i kada većina ljudi, koja ne razume, šta je tamo napisano, zaokruži DA, oni će sa sebe da skinu svaku odgovornost. Reći će, vi ste izabrali. Što je tačno. A šta smo izabrali? Da Kosovo, između ostalog bude u Srbiji. To je super. Ne zaboravite da na Kosovu ima preko 2 miliona ljudi. Sva sreća, pa ovi vaterpolisti (imaju bele kapice) ne shvataju kakvu im priliku dajemo. Oni se grče pedeset godina da dobiju Kosovo, a mi im ovim Ustavom dajemo čitavu Srbiju. Oni ako uđu u naš parlament, dobijaju preko 80 i slovima preko osamdeset mesta. Jer njih ima preko 2 miliona, a nas oko 7 miliona, što znači da ih je preko 22% po broju stanovnika. I ne zaboravite Vranje, Bujanovac, Preševo i sva ta okolina će glasati za njih i ..... Moraće radikali i demokrate da prave koaliciju u skupštini. A da ne pričam da će nam se predsednik uskoro zvati Hašim Tači. Taj će na izborima da skupi najmanje 1,5 miliona glasova. U prvom krugu će da zbriše i Tomu Nikolića i Tadića. Jer ni jedan od njih ne može da skupi više od 8 stotina hiljada glasova. I kao što je kod nas sve po sistemu: neće valjda, tako i ovaj Ustav će proći. Samo da ovi odozdo ne saznaju za ovo.
 
sve bi to bilo tacno kada bi se Ustav donosio stvarno zbog Kosova, a ne zbog izbora...
Ustav = stabilnost = strana ulaganja = veci standard...
e, posto Nikolic i Kostunica ne mogu svojim vecinski anti-zapadnjackim biracima da predstave to tako, onda izmisljaju bajke o Kosovu...
 
Nexus 6:
sve bi to bilo tacno kada bi se Ustav donosio stvarno zbog Kosova, a ne zbog izbora...
Ustav = stabilnost = strana ulaganja = veci standard...
e, posto Nikolic i Kostunica ne mogu svojim vecinski anti-zapadnjackim biracima da predstave to tako, onda izmisljaju bajke o Kosovu...
bravo
 
Alekasandar2:
Косово да, али Албанци- Не

Aco, Albanci sa Kosova nemaju po mentalitetu ama baš ništa sa Albancima u Albaniji.
Negiranje dela stanovništva oko glasanja je ravno ludilu ali iako je pravno gledano važeći Ustav prekršen ovakvom odlukom praktično i nije jer se sva papirologija obavlja preko UNMIKA a po rezoluciji 1244 te taj deo Albanaca ne želi Srbiju kao svoju državu.

Što se Albanaca koji žive u Srbiji pa i u Beogradu znam za puno vrhunskih stručnjaka koji svoju delatnost obavljaju bez obzira na nacionalnost kako mušterija tako i pacijenata.

Imamo temu o referendumu a imamo i temu na kojoj raspravljamo o tačkama Ustava.
Ovo je suvišno.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top