Juventus

Znaci Ferara je konacno dobio otkaz? :) Hvala Bogu pa se i to desilo.Stvarno ste zaredjali sa porazima i red je bio da Ferara plati ceh.Nisam od onih koji podrzava da se trener smenjuje posle nekoliko poraza,ali cini mi se da je postavljanje Ferare za trenera Juventusa bio glup potez i preuranjen.Generalno me nervira sad taj trend da bivsi fudbaleri odma iz kopacki sedaju na klupu i pocinju trenerski posao,malo ko od njih je uspeo zaista.Pogledajte skoro svi veliki treneri danasnjice nisu bili neki fudbaleri,ili su bili totalno anonimni-Kapelo,Lipi,Saki,Hidink,Murinjo,Venger,Ferguson,Trapatoni,Ranijeri,jedino je Anceloti izuzetak...
 
Znaci Ferara je konacno dobio otkaz? :) Hvala Bogu pa se i to desilo.Stvarno ste zaredjali sa porazima i red je bio da Ferara plati ceh.Nisam od onih koji podrzava da se trener smenjuje posle nekoliko poraza,ali cini mi se da je postavljanje Ferare za trenera Juventusa bio glup potez i preuranjen.Generalno me nervira sad taj trend da bivsi fudbaleri odma iz kopacki sedaju na klupu i pocinju trenerski posao,malo ko od njih je uspeo zaista.Pogledajte skoro svi veliki treneri danasnjice nisu bili neki fudbaleri,ili su bili totalno anonimni-Kapelo,Lipi,Saki,Hidink,Murinjo,Venger,Ferguson,Trapatoni,Ranijeri,jedino je Anceloti izuzetak...
Ni ja ne podržavam menjanje trenera u sred sezone, jer to nikad nije bio Juveov stil, ali šta da se radi, Ćiro je usro sezonu, i nije zaslužio da ostane ...

I Kapelo i Trapatoni su imali sjajne fudbalske karijere ... Pored Ančelotija, tu su i Guardiola kao najbolji primer, Rajkard, Krojf, Kajzer i Jokanović ...
 
Da za Trapatonija isto nisam bio siguran,ali za Kapela nisam znao.Kakvu je on toliko uspesnu karijeru imao?Priznajem za njegovu karijeru kao fudbalera zaista nisam upucen...Gvardiolu bez ljutnje ne smatram jos za top trenera bez obzira sto je osvojio sve ono sa Barsom,mozda gresim ali to je moje misljenje(ne kazem da je los)...Isto to vazi za Rajkarda,i jedan i drugi mislim da su se vise probili zbog strasnog tima koji ima Barsa...A za Jokanovica cekaj Walken je me zajebavas il si ozbijan? :) Ja govorim za trenere svetske klase,a ne ove nase sarlatane...Od nasih trenera mogu da prodju Antic koji je uzeo duplu krunu u Spaniji,Boskov koji je cini mi se osvojio skudeto sa Samdorijom i Bora Milutinovic zbog ucesca sa pet razlicitih selekcija na mondijalima...
 
Poslednja izmena:
Da za Trapatonija isto nisam bio siguran,ali za Kapela nisam znao.Kakvu je on toliko uspesnu karijeru imao?
Igrao je dosta dugo za Juve, a bio je i u Milanu koliko vidim, te je za repku odigrao 32 tekme što nije mali broj ...

capello.jpg


capelloOLD1012_468x882.jpg


Gvardiolu bez ljutnje ne smatram jos za top trenera bez obzira sto je osvojio sve ono sa Barsom,mozda gresim ali to je moje misljenje(ne kazem da je los)...
6 trofeja u jednoj sezoni ipak mnogo govori, bez obzira na jak tim, a još impresivniji je način na koji je došao do njih, tačnije igra i poigravanje sa protivnicima bez obzira na ime i jačinu ...

Isto to vazi za Rajkarda,i jedan i drugi mislim da su se vise probili zbog strasnog tima koji ima Barsa..
Da, samo što je Rajkard formirao taj tim, i počeo da gazi sa tim timom ... Guardiola je zadržao osnovu u vidu Valdesa, Pujola, Inieste, Ćavija i Mesija (i Etoa prošle), te odlično ukomponovao Turea, Alveša a pogotovu Pikea ... Uzmi u obzir i da je "otkrio Pedra" ...

A za Jokanovica cekaj Walken je me zajebavas il si ozbijan? :)
jel ti mene zajjebavaš ili si stvarno pomislio da sam ozbiljan?
 
OK sve to stoji za Rajkarda i Gvardiolu,znaci nisam rekao da su losi,ali po meni ipak nisu ta klasa kao recimo Kapelo,Lipi,Murinjo,Ferguson ili Hidink,ali verovatno ce postati...U sustini Gvardiola mislim da ima sansu da postane bas veliki trener,pisalo se da ga hoce Mancester kao zamenu za sera Alexa...Inace svaka cast za ove slike Kapela :) A odkud znam nesto si vickast pa sam pomislio da govoris za nasu ligu...A ostajem pri onom stavu da najbolji treneri i nisu bas bili najbolji igraci...
 
OK sve to stoji za Rajkarda i Gvardiolu,znaci nisam rekao da su losi,ali po meni ipak nisu ta klasa kao recimo Kapelo,Lipi,Murinjo,Ferguson ili Hidink,ali verovatno ce postati...U sustini Gvardiola mislim da ima sansu da postane bas veliki trener,pisalo se da ga hoce Mancester kao zamenu za sera Alexa...Inace svaka cast za ove slike Kapela :) A odkud znam nesto si vickast pa sam pomislio da govoris za nasu ligu...A ostajem pri onom stavu da najbolji treneri i nisu bas bili najbolji igraci...
Prerano si Murinja stavio u tu grupu (i on je npr. imao veoma jake timove kao Rajkard ili Pep), sačekajmo 10-ak godina pa tek onda možemo procentiti dal može u istu rečenicu sa ser Aleksom, Lipijem ili Kapelom ... Venger mi je dalko bliži njima nego Murinjo ...

Nema tu nekog izričitog pravila, jer dešava se i da neki veliki fudbaleri nisu ni prosečni treneri (kao Maradona ili Dejo), neki su prosečni (kao Laudrup, Ziko, Kuman), dok su neki izvanredni (kao Kajzer ili Krojf)
 
Murinja sam stavio u tu grupu,jer je napravio fantasticne uspehe sa Portom,sa kojim je uzeo dve titule u Portugalu,Kup uefa i na kraju Ligu sampiona..Znaci osvojio je sve sto se moze osvojiti a priznaces da je to tesko sa Portom!(bez obzira sto je Porto tada imao odlicne igrace).Posle je i prekinuo dominaciju Mancestera i Arsenala u premijer ligi,a sad je osvojio skudeto i sa Interom i na putu je da uzme jos jedan.Covek ma rezultate iza sebe.A Venger po meni vec jeste sa njima,slucajno sam ga izostavio,on je isto strasan trener...Nema pravila ali retko koji "veliki"fudbaler na kraju postane i veliki trener...
 
Murinja sam stavio u tu grupu,jer je napravio fantasticne uspehe sa Portom,sa kojim je uzeo dve titule u Portugalu,Kup uefa i na kraju Ligu sampiona..Znaci osvojio je sve sto se moze osvojiti a priznaces da je to tesko sa Portom!(bez obzira sto je Porto tada imao odlicne igrace).
Fantastičan uspeh, nema šta, ali opet ne mogu da se otmem utisku da je to više proizvod sreće nego njegova majstorija ... Sa Čelsijem i Interom ima mnogo jači tim, ali nije mu išlo u LŠ ...

Ima i rajkard tu LŠ, kao i Pep u prvoj sezoni, te onda Murinjo nije ništa bolji od njih ...

Posle je i prekinuo dominaciju Mancestera i Arsenala u premijer ligi,a sad je osvojio skudeto i sa Interom i na putu je da uzme jos jedan.Covek ma rezultate iza sebe.A Venger po meni vec jeste sa njima,slucajno sam ga izostavio,on je isto strasan trener...Nema pravila ali retko koji "veliki"fudbaler na kraju postane i veliki trener...
Murinjo je jako pametan čovek, zna da potrefi tajming kad treba doći u klub i koji ... Malo je falilo i Ranijeriju da prekine tu dominaciju, samo što je on morao sam da stvara ekipu, a i Manu i Arsenal su bili jači tada ... I Grant je bio egal sa Mančesterom (koji je tada bio najjači u Evropi) na kraju, a bio bi i prvi da mu Murinjo nije ostavio minus ...

U Inter je došao kad su ovi bili u zamahu, gde mu je Mančini ostavio sjajan tim, a konkurencija osakaćena i liga nikad slabija ... Uz očajno suđenje i smešan kvalitet lige, ovu titulu sa Interom mu ne priznajem kao ogroman poduhvat kao npr. kad Rafa prekine dominaciju Reala i Barse sa Valensijom ...
 
Zakeroni na promociji: Milan je veći od Juvenusa


Alberto Zakeroni, novi trener Juventusa, pokušaće da prekine agoniju u kojoj se nalazi ekipa, ostavljena u haosu posle odlaska Ćira Ferare. "Stara dama" je već na polovini sezone praktično ostala bez trofeja - u poslednjih 12 utakmica devet puta je poražena, eliminisana je iz Lige šampiona, Kupa Italije, a u Seriji A je na -16 u odnosu na lidera! Dakle, jasno je koliko mukotrpan posao predstoji popularnom Zaku, koji je poslednji angažman imao u istom gradu, ali u taboru najvećeg rivala Juventusa, Torina, 2007. godine. Zakeroni će brigu o ekipi voditi do leta sigurno, kao privremeno rešenje, jer odgovorni u klubu nisu odustali od namere da u sledećoj kampanji dovedu, pre svih, Rafu Beniteza.

- Volim izazove - rekao je Zakeroni prilikom zvanične promocije u Juventusu. - Ovo je pravi trenutak da se okrene novi list. Znam da je ovaj tim Juventusa igrao napadački fudbal, međutim, još uvek nemam pravu sliku mogućnosti ekipe.

Italijanski stručnjak je tako postao treći trener u istoriji "kalča", koji je trenirao tri najveća kluba na "čizmi" - Milan, Inter i Juventus. Ali, prema njegovim rečima, do sada je vodio samo jedan veliki klub.

- Trenirao sam samo jedan vrhunski klub - Milan, a ovaj Juventus je nešto blizu toga - iznenadio je novinare iskusni trener.

Zakeroni je potpisao ugovor do 30. juna, ali se nada da će uspeti da klupske starešine baci u dilemu na leto kada budu većali o dovođenju novog trenera.

Debi na klupi "stare dame" Zakeroni će imati za vikend, u Rimu, protiv Lacija.


Ovo je pravi trener...:klap:
 
Walken istina Murinjo nije uspeo sa Celzijem da uzme Ligu sampiona ali je bio veoma blizu,a znas i sam koliko je tesko osvojiti takmicenje poput lige sampiona.Dok sa Interom polako tek je jednu sezonu imao kao priliku,sacekaj jos bar ovu i sledecu pa ako ne uradi nista onda ok...Jeste imaju i Rajkard i Gvardiola,ali realno Barsa je u oba slucaja imala bolestan tim,zato kazem mnogo je veci uspeh to sa Portom uraditi...Jer recimo Ferguson je veliki trener a osvojio je "samo" dve lige sampiona za 25 godina rada u Mancesteru???Do pre dve godine imao je samo jednu ligu sampiona,a Murinjo je trener jedva desetak godina pa vec ima jednu ligu sampiona i titule u svim nacionalnim prvenstvima gde je trenirao...

Jedino se slazem sa tobom da je dosao u "pravo vreme" i u Celzi i Inter.Ali opet trebalo je sve te zvezde u Celziju uklopiti u skladni celinu,i osvojiti dve premijer lige plus nekoliko kupova...Istina i u Interu je nasledio dobar tim,ali realno njemu je bilo teze da uzme skudeto 2009 godine nego Manciniju 2007 i 2008,jer su se tada jos bas osecale posledice kalcopolija,dok vec 2009 su Juve i Milan imali mnogo veci motiv i zelju da prekinu Interov niz...U pravu si ti,imao je on i dosta srece u svojoj trenerskoj karijeri,ali tu srecu treba i zasluziti,po meni on spada u sam krem svetskih trenera i ostajem pri tom stavu.Ne kazem da je najbolji ali definitivno je medju najboljima...
 
Walken istina Murinjo nije uspeo sa Celzijem da uzme Ligu sampiona ali je bio veoma blizu,a znas i sam koliko je tesko osvojiti takmicenje poput lige sampiona.
Jeste, samo što tada nije imao sreće kao sa Portom, i ispao je na penale jedne godine čini mi se, jednom zbog onog čudnog gola Garsije, a jednom ih je Barsa dobila ... Nije da je imao jednu priliku, nego je imao 3x šansu i skoro neograničen budžet, a Ranijeri mu je ostavio fantastičan tim ...

Dok sa Interom polako tek je jednu sezonu imao kao priliku,sacekaj jos bar ovu i sledecu pa ako ne uradi nista onda ok...
Imao je i Pep jednu sezonu, pa je palo 6 trofeja ... Ne zaboravi da su ti isti igrači pretprošle sezone kod Rajkarda slabo igrali, i nisu bili ni izbliza ubojiti, te su završili četvrti u Primeri ...

Sa Interom je imao istina jednu priliku, a i tu je da kažemo omanuo jer je jedva prošao najslabiju grupu ...

Jeste imaju i Rajkard i Gvardiola,ali realno Barsa je u oba slucaja imala bolestan tim,zato kazem mnogo je veci uspeh to sa Portom uraditi...
Da, ali su i Rajkard i Pep ti virusi koji su doveli do te bolesti ;) ... Po meni se uspeh ogleda u konkurenciji, tj. koliko moraš da se pomučiš da bi došao do klempave kante ...

Jer recimo Ferguson je veliki trener a osvojio je "samo" dve lige sampiona za 25 godina rada u Mancesteru???Do pre dve godine imao je samo jednu ligu sampiona,a Murinjo je trener jedva desetak godina pa vec ima jednu ligu sampiona i titule u svim nacionalnim prvenstvima gde je trenirao...
Što je opet duplo više nego što je Mančester osvojio pre njega za celu svoju istoriju ...Inter i Juve imaju za 100 godina "samo" 2 titule, a ser Aleks ima za 25 ...

Nema veze što je Murinjo trener tek 10 godina, jer i Guardiola je tek godinu dana, pa opet ne može u istu rečenicu sa najvećima zbog toga što ima samo jednu LŠ manje od Fergusona koji radi 25 godina ... Ali je na najboljem mogućem putu ...

Jedino se slazem sa tobom da je dosao u "pravo vreme" i u Celzi i Inter.Ali opet trebalo je sve te zvezde u Celziju uklopiti u skladni celinu,i osvojiti dve premijer lige plus nekoliko kupova...
Evo i Grant i Hidink su sve te zvezde lepo uklopili, tako da za iole pametnog trenera to nije težak posao (a Murinjo to jeste) ...

U pravu si ti,imao je on i dosta srece u svojoj trenerskoj karijeri,ali tu srecu treba i zasluziti,po meni on spada u sam krem svetskih trenera i ostajem pri tom stavu.Ne kazem da je najbolji ali definitivno je medju najboljima...
Naravno da je među najboljima trenutno, u nekim stvarima i najbolji, a u nekima loš (kao i svi uostalom), ali je debelo precenjen kad se o njemu priča kao ubedljivo najboljem, Isusu koji hoda zemljom, specijalnom, izabranom, budućem najboljem ikada itd. te se preuveličavaju njegovi uspesi, a da se pritom ne sagledaju sve okolnosti i svaka sitnica ... Isto tako se na primer mnogi treneri potcenjuju koji nemaju rezultata i sreće kao Murinjo, te ispadaju totalni amateri u odnosu na njega ...
 
Slazem se da je Murinjo ipak precenjen nije ni on Isus kao sto si rekao,njegova mozda najveca mana je sto zna da promasi sa dovodjenjem pojacanja,kao sto je pogresio sa Kvarezmom recimo...Sa druge strane mislim da je odlican motivator i majstor taktike,i ima taj urodjeni pobednicki mentalitet koji ume da prenese na igrace...


Inace Walken nesto se umrtvio ovaj podforum o fudbalu daj malo da ga razmrdamo,slabo ko pise sem par ljudi...:D
 
Poslednja izmena:
Juventus vode diletanti koji do pre 3 godine nisu znali fudbalska pravila... Juve je bio najorganizovaniji klub na svetu uz ManU, a sada su najneorganizovaniji... Kupuje se neplanski,popunjavaju se rupe sa slogiranim igracima i pravi se poligon za uigravanje Lippijeve repke...
Moggi je najavio moguci povratak po isteku kazne 2011,ali bez Blanca i Secca u klubu,razlog je da se oduzi navijacima zbog podrske svih ovih godina,i da uzvrati udarac...
 
Zaccheroni nije los trener,ali Juventusu to nije glavni problem... Uprava i neplanski mercato su doveli ovaj klub do ivice propasti...
Ponavljam se ali tek Blancovim odlaskom Juve moze da krene uzlaznim tokom...
Ellkan je dao uslov treneru,upravi i igracima do kraja sezone,a to je direktan plasman u LS, i osvajanje liga Evrope,u suprotnom dolazi do cistke...
Udarili rezultati po dzepu...
 
Real nudi Kaku Juventusu


Prema Sportmediasetu.it, Real iz Madrida je ponudio torinskom Juventusu senzacionalnu trampu: Kaka za Diega i Kielinija!

Dvadesetsedmogodišnji Brazilac je prošlog leta prešao iz Milana u Real za 65 miliona evra. Sa Kristijanom Ronaldom, Karimom Benzemom i Ćabijem Alonsom, trebao je da čini osnovu Realovog drim tima.

Ipak, bez obzira na sva superzvučna pojačanja, Real je tek drugi u Primeri, što je za apetite ovog kluba uvek gladnog trofeja, loš plasman.Kaka nije nastupao na nekim utakmicama zbog problema sa bruhom, a doktori su mu savetovali da se čuva. Real se, prema navedenim izvorima, boji da će zbog Kakinih zdravstvenih problema izgubiti brazilskog reprezentativca, pa je predložio senzacionalnu razmenu.

Real za Kaku od Juventusa traži Brazilca Diega, koji je letos došao u redove ’’stare dame’’ iz Verdera, i sjajnog italijanskog defanzivca Đorđia Kielinija. Kaka je izjavio da je jedini italijanski klub za koji može igrati, Milan.

Naredni dani će doneti razjašnjenje nove fudbalske misterije – ostaje li Kaka u Madridu ili se vraća u Italiju.Ovoga puta u crno – beli tabor torinskog Juventusa.


Mislim da od ovoga nema ništa, ili će ostati u Realu ili će se vratiti u Milan.
 
Antonio Đentile: „Iza Juvea stoji mafija“
08. februar 2010. | 14:12 | Izvor: Sportstske net

Italijanski senator je nagovestio da postoji zavera u italijanskoj Seriji A, koja Juventusu mora da omogući bar četvrtu poziciju.
de laurentis 150Naime, Antonio je zatražio od predsednika Napolija, De Laurentisa, da povuče ekipu iz Serije A kao znak protesta zbog katastrofalnih sudijskih grešaka, za koje veruje da su usmerene na omogućavanje Staroj Dami da završi na četvrtoj poziciji.

U Napoliju su juče besneli zbog nedosuđenog jedanaesterca nad Kristijanom Magijem, uz očigledan kontakt, nakon čega je upravo napadač Napolija dobio drugi žuti karton.

Porazom u Udinama od 3:1, petoplasirana ekipa Palerma se približila Napoliju samo na bod, dok Juventus zaostaje za tri boda.

„Fudbal se nalazi u mafijaškim rukama. Oni ne žele da se Napoli plasira u Ligu Šampiona. Ono što se desilo u Udinama je sramota za sport“, rekao je Đentile.

„Napoli mora da bude kažnjen, kako bi se Juventusu obezbedio plasman u Ligu Šampiona. Opet su Niči i Kolina pokazali svoje. De Laurentis mora da povuče svoj tim iz Serije A“, dodao je.



Zanimljiva izjava...
 
ju,ju,ju...strasno kakav penal sviran za juventus ... del piero zapeo o svoju nogu van sesnaesterca !
smrad da gol i mase navijacima,raduje se...kao ponosan je,ne razumem.....treba da ga je sramota....
3:2 vodi juventus protiv djenove iako su gubili....
 
Da bas i ja gledam Juve,i meni se cini da je Del Pjero sam pao,mislim da je bas dobro simulirao ovo...Jbgg to su te sudijske greske koje se dogadjaju,sad ce ovi iz Napolija da popizde(nadam se da nece saplesti veceras moj Inter :) ) i da kazu opet da im ne daju to 4 mesto...
 
Poslednja izmena:
ju,ju,ju...strasno kakav penal sviran za juventus ... del piero zapeo o svoju nogu van sesnaesterca !
smrad da gol i mase navijacima,raduje se...kao ponosan je,ne razumem.....treba da ga je sramota....
3:2 vodi juventus protiv djenove iako su gubili....
Bilo je kontakta, samo je pitanje dal je van 16 ili unutar ... Del Pjero se sam sapleo levom o desnu nogu, ali igrač Đenove mu je slučajno u kretnji zakačio tu levu nogu što je i prouzrokovalo to saplitanje ... Faul jeste, ali je na samoj ivici i teško je proceniti dal je penal ...


Na 2:04 se vidi taj trenutak kad igrač Đenove potkači Del Pjerovu levu nogu ... Minimalno ali dovoljno da se DP saplete ...
 
Da bas i ja gledam Juve,i meni se cini da je Del Pjero sam pao,mislim da je bas dobro simulirao ovo...Jbgg to su te sudijske greske koje se dogadjaju,sad ce ovi iz Napolija da popizde(nadam se da nece saplesti veceras moj Inter :) ) i da kazu opet da im ne daju to 4 mesto...
Napoli ih je dobio u prethodne dve sezone tamo u Napulju, te ne očekujem laganu pobedu Intera ... Ako izvuku X mogu da budu zadovoljni ...

Inače, moram pohvaliti Romu i Ranijerija, jer imaju čini mi se 16 pobeda i 3 remija u prethodnih 19 tekmi i došli su na -6 od Intera, te ako ih pobede u međusobnom duelu mogu itekako zakuvati borbu za titulu ...

A čovek ih je zatekao sa 2 startna poraza, na poslednjem mestu na tabeli i bili su u rasulu, te je opet pokazao da je veliki majstor kad su takve ekipe u pitanju, i da je možda i najbolji na svetu kad treba da se formira ekipa i da se od prosečne napravi vrhunska ... Uspeo je sa Valensijom, sa Čelsijem, sa Romom dobro gura, a jedino idiotska uprava Juventusa ga je oterala bez razloga, iako je na terenu zaslužio skudeto prve sezone ...
 
ONO penal????? Sramota!!!! Ako na taj nacin Juve MORA da ode u Ligu Sampiona,neka ide,neka im je na cast....A kako je Juve igrao do sada,ne bi trebalo da igraju ni Ligu UEFA a kamoli nesto jace...
 
ONO penal????? Sramota!!!! Ako na taj nacin Juve MORA da ode u Ligu Sampiona,neka ide,neka im je na cast....A kako je Juve igrao do sada,ne bi trebalo da igraju ni Ligu UEFA a kamoli nesto jace...

Naravno da nije bio penal,ocigledno je da se Del Pjero sapleo sam o sebe,a i pitanje da li je uopste pao u sesnaestercu...Ali navijaci Juventusa to naravno drugacije vide :D Ja cu da verujem da nije bila "namerna" sudijska greska,kao ni ovi nedosudjeni penali za Inter protiv Napolija...;)
 

Back
Top