Da li ce neko pokrenuti studente ili da se selim?

A ja mislio da se dize glas protiv Bolonje i gluposti koje je ona donela sa sobom. . .
Inace sto se tice Antife i sl. Svi kanda naucili da je fasizam i slicne mu gluposti pobedjen pa zato ni ne obracaju paznju na te primere ili ako vec i obrate onda ih gledaju sa blagom naklonoscu jer brane srbstvo (sto bi oni kazli) i srbiju!
 
Ma dosadili su mi loshi ekonomski pokazatelji zemlje, Ustav(koji cekamo 6 godina, pa ga dobijemo za dve nedelje), Radikali, profesori koji teraju studente da kupuju knjige, nezaposlenost, apatija, Velja Ilic, extremisti, problem narkomanije koji niko ne resava, Srbija na poslednjem mestu, Srbija na pretposlednjem mestu, antizapad popovi i akademici Sanua-a, popovi koji stipkaju decu i tuze za milion dinara aktiviste, Qrir, Nacional, Borba,......dodajte sta zelite!
 
luci:
pa ekstremisti su uglavnom na filozofskom i to na svega nekoliko smerova a ostala studentarija ili ne uci nego se npija i tulumati ili ucu i pametno zavrsava fax gledajuci svoja posla kako je i normalno.... sta ti ocekujes da se dignemo na oruzje i osvojimo grad i postaramo se da u njemu zavlad aanarhija ili sta
Pa, postoje i drugi oblici borbe - nisam mislio na oruzje. Fax sam zavrsio, ali NOSTALGIJA me opasno tuche. Niti sam mislio na anarhiju.
 
Orvel:
Ma dosadili su mi loshi ekonomski pokazatelji zemlje, Ustav(koji cekamo 6 godina, pa ga dobijemo za dve nedelje), Radikali, profesori koji teraju studente da kupuju knjige, nezaposlenost, apatija, Velja Ilic, extremisti, problem narkomanije koji niko ne resava, Srbija na poslednjem mestu, Srbija na pretposlednjem mestu, antizapad popovi i akademici Sanua-a, popovi koji stipkaju decu i tuze za milion dinara aktiviste, Qrir, Nacional, Borba,......dodajte sta zelite!

Kako li si samo smetnuo sa uma :
narkomane političare, onu što liči na Nikol Kidman, biserko, kandićke, liht, budalu što na pinku svira klavir, olinjalog pedera Koraća ... dopunite:arrow:
 
Orvel:
Ma dosadili su mi loshi ekonomski pokazatelji zemlje, Ustav(koji cekamo 6 godina, pa ga dobijemo za dve nedelje), Radikali, profesori koji teraju studente da kupuju knjige, nezaposlenost, apatija, Velja Ilic, extremisti, problem narkomanije koji niko ne resava, Srbija na poslednjem mestu, Srbija na pretposlednjem mestu, antizapad popovi i akademici Sanua-a, popovi koji stipkaju decu i tuze za milion dinara aktiviste, Qrir, Nacional, Borba,......dodajte sta zelite!
To, Orvele, care mali !!! Pošto si živnuo, ostaje još solucija : u tenk, pa NA ZAAAAAGREB !!! :lol:
 
Orvel:
Ma dosadili su mi loshi ekonomski pokazatelji zemlje, Ustav(koji cekamo 6 godina, pa ga dobijemo za dve nedelje), Radikali, profesori koji teraju studente da kupuju knjige, nezaposlenost, apatija, Velja Ilic, extremisti, problem narkomanije koji niko ne resava, Srbija na poslednjem mestu, Srbija na pretposlednjem mestu, antizapad popovi i akademici Sanua-a, popovi koji stipkaju decu i tuze za milion dinara aktiviste, Qrir, Nacional, Borba,......dodajte sta zelite!

BAs ga pretera....
 
zmajodbraj:
Мало јужније, м(л)ого тужније...
Ректорат Београдског универзитета донео је пре пар дана одлуку да се свима који су завршили 4-годишњи факултет да/призна мастер звање. Међутим, декани се побунили, јербо ће да им пропадну паре од уписа 5. године.
По старом српском обичају, "једни у клин, други у плочу".
Змајодбрај
Ima jedna tu i malo drugacija prica o tome. Zapravo nije to bio sam bgd rektor nego svi se skupa dogovorili da tako bude. Kod mene na faxu (PMF - matematika) je zbog toga u ponedeljak bila sednica i dogovoreno je da se tako nesto nipokoju cenu ne prihvati jer bi time bila upropastena skroz naskroz diploma faxa. A koliko sam skontao ni po zakonu to ne moze da se uradi jer oni koji bi trebalo da dobiju zvanje master prvo moraju da odslusaju 10 semestara, dok na matematici i informatici studije traju 8 semestara. . . I kao jedan od onih koji su slusali i zavrsili po starom planu i programu (onom pre bolonje) podrzavam svoje prof. da se to nedesi jer ce u tom slucaju moja diploma jedino biti korisna u WC-u. . . Na zapadu mi je niko nece priznati, a kao neko ko ima nameru da se idalje bavi naukom to mi nimalo nije u interesu. . .
Ovog puta ma koliko se gledalo na dekane kao one koji zele da oderu studente to se nikako ne moze reci. . . Ovog puta oni koji prave gluposti su rektori i ministar!
Pogotovu ministar jer je on sam prekrsio zakon kada je doneo odluku da svi koji zele da upisu master moraju da diplomiraju, ukljucujuci i one po novom planu i programu (bolonja) koji na to nisu obavezni. . . A da stvar bude jos gora sve se to desilo u toku predzadnje nedelje septembra (19-22) kada je na svim faxovima bio u toku ispitni rok, i kada iz generacije koja je tad trebala da diplomira vecina studenata tek zavrsavala fakultet. . . Tako da zahvaljujuci tome sada postoji gomila studenata koji su na vreme zavrsili fax i koji ce morati da plate skolarinu jer u datom momentu jos nisu zavrsili fakultet. . . A zahvaljujuci toj istoj odluci likovi koji su fax studirali nekoliko godina vise nego sto je predvidjeno (a diplomirali pre tog famoznog 22 septembra) sada imaju da su na budzetu. . . Tako da je ovoj drzavi izgleda u interesu da ulaze u lose studente umesto u dobre. . .
 
. . .:
Ima jedna tu i malo drugacija prica o tome. Zapravo nije to bio sam bgd rektor nego svi se skupa dogovorili da tako bude. Kod mene na faxu (PMF - matematika) je zbog toga u ponedeljak bila sednica i dogovoreno je da se tako nesto nipokoju cenu ne prihvati jer bi time bila upropastena skroz naskroz diploma faxa. A koliko sam skontao ni po zakonu to ne moze da se uradi jer oni koji bi trebalo da dobiju zvanje master prvo moraju da odslusaju 10 semestara, dok na matematici i informatici studije traju 8 semestara. . . I kao jedan od onih koji su slusali i zavrsili po starom planu i programu (onom pre bolonje) podrzavam svoje prof. da se to nedesi jer ce u tom slucaju moja diploma jedino biti korisna u WC-u. . . Na zapadu mi je niko nece priznati, a kao neko ko ima nameru da se idalje bavi naukom to mi nimalo nije u interesu. . .
Ovog puta ma koliko se gledalo na dekane kao one koji zele da oderu studente to se nikako ne moze reci. . . Ovog puta oni koji prave gluposti su rektori i ministar!
...
Istina, odnosno ono što bi bilo u redu je negde između kao i uvek.

Nije problem u broju semestara, nego u broju bodova, ako se gleda Bolonja. Dakle, ono što bi bilo korektno je da se svakom predmetu dodeli korektan broj poena i da se onda na osnovu toga vidi koliko kome bodova nedostaje za Masters za koji je minimum 300 poena, ako se ne varam. Ostaje onda da se polože ispiti da bi se ispunio zahtevani minimum.

Međutim kao i što šta drugo, sumnjam da će se ovo desiti već će opet preovaldati nečiji interes koji nema nikakve veze sa logikom.
 
Gledam moje studente i nivo znanja! Oni su brucosi, tek izasli iz srednjih skola, a potencijala ima jako malo. Cini mi se da kod njih vlada takva letargicnost, da oni ni sami sebe ne mogu da pokrenu!
Sto se tice mastera, mislim da je sve to ovde jedna vestacka tvorevina,koju su oni morali posto-poto da uvedu,a ni sami nisu znali sta i kako. Naime, ja kad sam otisla da vidim sta je sve potrebno,odgovor je bio: " Ne znamo jos ni mi, ali vi se stalno informisite,o onome o cemu ni mi ne znamo! Kako ce to izgledati-ne znamo, kadar za to - nemamo, znamo samo da kao sto je bilo, vise biti nece !
Sad je problem kako organizovati nastavu na uvedenim godinama,kako uskladiti predmete i raspored,a da oni " ne protrce kroz fakultet ! "
 
Neva:
Gledam moje studente i nivo znanja! Oni su brucosi, tek izasli iz srednjih skola, a potencijala ima jako malo. Cini mi se da kod njih vlada takva letargicnost, da oni ni sami sebe ne mogu da pokrenu!
...
Ne bi trebalo da te iznenadi, na žalost. Dovoljno je da pogledaš kakvo je školstvo, ko predaje, kako predaje, šta se traži, šta se zabranjuje i odmah je jasno da se takvim načinom ubije i ono malo potencijala što je i bilo u prvom razredu osnovne. Ključna stvar što se sprečava da klinci misle, sve ostalo je posledica toga.
 
Da, nastavnici u osnovnim i srednjim skolama olako prelaze preko svega,tipa nece im to trebati. Medjutim, sada je situacija drugacija. Glavno pitanje je kad ce kolokvijum, a kad bi ga dobili....krvava bitka ! Mada, ja sam nasla nacina kako da im pridjem, i stvarno vidim pomak. Trude se, cak su poceli da dolaze i na konsultacije. Moram ih pohvaliti ! :lol:
 

Back
Top