Generation X

Generation X? Oni su sjajni. To je bio punk bend Billy Idola. Oni su odmah posle Sex Pistolsa zajedno sa grupom Clash razbijali Londonom od '76. do '81.
Njihov najveci hit je "Dancing With Myself" koju je Idol kasnije objavio i kao solo stvar.
Ostali hitovi:
Your Generation, Kiss Me Deadly, Ready Steady Go, Wild Youth, Untouchables, 100 Punks,
King Rocker...

Imaju tri studijska albuma, a kada je Idol izgradio solo karijeru diskografske kuce su objavile
masu live LP-a. Vredi ih slusati.

8-)
 
U to vreme su i bili poznati. Svirali su najcesce u Roxy klubu, pre raspada su odradili veoma uspesnu turneju u Japanu. U Engleskoj se starija garda i dalje kune u njih. Skoro sam sreo nekog lika iz Britanske ambasade, poludeo je od srece kad sam mu rekao da slusam Gen. X. Svirali su najcesce u Roxy klubu, pre raspada su odradili turneju u Japanu.

Milicaanchy, jesi li ti iz BG-a?
 
hehe, SHOPLIFTER je u pravu, bili su VEOMA popularni. Da secam se kada su se pojavili.. a onaj Billy Idol sa onom plavom kosom u tom vremenu..heheh. ovamo je to bilo malo cudno, da ne kazem - nastrano, ali, eto danas ima toga koliko hocesh, samo pioniri ostaju zaboravljeni ;)
 
shoplifter:
U to vreme su i bili poznati. Svirali su najcesce u Roxy klubu, pre raspada su odradili veoma uspesnu turneju u Japanu. U Engleskoj se starija garda i dalje kune u njih. Skoro sam sreo nekog lika iz Britanske ambasade, poludeo je od srece kad sam mu rekao da slusam Gen. X. Svirali su najcesce u Roxy klubu, pre raspada su odradili turneju u Japanu.

Milicaanchy, jesi li ti iz BG-a?
a-a :(
Iz Uzica sam,ali na svakih par nedelja dodjem...
 
pumps:
hehe, SHOPLIFTER je u pravu, bili su VEOMA popularni. Da secam se kada su se pojavili.. a onaj Billy Idol sa onom plavom kosom u tom vremenu..heheh. ovamo je to bilo malo cudno, da ne kazem - nastrano, ali, eto danas ima toga koliko hocesh, samo pioniri ostaju zaboravljeni ;)
Pa jeste...moj otac najvishe na svetu mrzi Idola jer se farba,.,,to je za mnoge pederska stvar,..:P
Meni trenutno omiljena The invisible man,ali poludim kad chujem Ready steady go!
:)
@Shoplifter
Ql avatar...Cyberpunk
 
'SpookyGirl' ti imas prvi album

GENERATION X
1. From the Heart
2. One Hundred Punks
3. Listen
4. Ready Steady Go
5. Kleenex
6. Promies Promies
7. Day by Day
8. The Invisible Man
9. Kiss me Deadly
10. Too Personal
11. Youth Youth Youth
 
milicaanchy:
Pa jeste...moj otac najvishe na svetu mrzi Idola jer se farba,.,,to je za mnoge pederska stvar,..:P
Meni trenutno omiljena The invisible man,ali poludim kad chujem Ready steady go!
:)
@Shoplifter
Ql avatar...Cyberpunk
Da...
U to doba cuti nesto tako, na ovim prostorima, bio je jeres...
Kasnije je krenuo "novi val" (new wave) i ovamo, pa imamo razne bandove iznikle na tim osnovama... Evo, pojavom interneta, stvari postaju mogo jasnije;)
hehe.. tvoj otac :lol: :lol: :lol: mora da je i internet za njega neka pederska stvar ;):lol:
 
Evo ti shta je rekao Billy shto se kose tiche
"BUT THE RADIO STATIONS REFUSED TO PLAY IT BECAUSE I HAD SPIKY HAIR! THE
RECORD COMPANY SAID I SHOULD BRUSH IT DOWN LIKE DAVID CASSIDY. I SAID **** OFF!" (BILLY IDOL
 
Gde nadje "Valley Of The Dolls"? Ja ga trazim k'o blesav i opet nista.

To sto su sad izdali nisu remiksi, nego neki silni zivi albumi.
Uzivo iz Japana, Pariza, ma ima iz svakog podruma...
 
Ovo ti je treci (i posednji) studijski album iz '81.

KISS ME DEADLY
1. Dancing With Myself
2. Untouchables
3. Happy People
4. Heavens Inside
5. Triumph
6. Revenge
7. Stars Look Down
8. What do You Want
9. Poison
10. Oh Mother
 
Nisam ni ja preterano bogatiji, uz pomenutu (Untouchables) imam "Dancing With Myself" i "Triumph".
Jurim ovaj album vec duze vreme. Jedino sam uspeo da jedno vece cujem kompletan albu na 'Virgin' radiju. Ne znam odakle im ta ideja, ali hvala im.

A da... na ovom albumu je svirao i Steve Jones iz Sex Pistolsa, dok je u "Dancing..." gostovao i bubnjar Paul Cook. Vredi imati ovaj album.
 

Back
Top