Otvaranje firme (preduzeca)?

nid

Aktivan član
Poruka
1.286
Sta je sve potrebno za otvaranje preduzeca (servisa)? Znaci koja papirologija.... Stvarno se izvinjavam ali sam bas neupucen a planiram da registrujes servis...
ps: mogu i linkovi sa neta gde je sve lepo objasnjeno

Pozdrav svima i hvala!
 
Sedim ja tako i reko ajd da obnovim polu mrtvu temu ....
dali neko zna koja je razlika izmedju registrovanja agencije i partnerske firme u smislu koje su obaveze prema drzavi jedne a koje druge i kojim se vrstama poslovanja moze baviti agencija a kojim partnerska firma .... i ako neko zna ovo pre pretpostavljam da zna i dali oba mogu da budu pausalci tj da nebudu u PDV-u...
Puno Fala unapred. :D
 
Ako pod partnerskom firmom podrazumevaš ortačku radnju onda je postupak registracije potpuno isti . Dakle 540 din. takse + fotokopija lične karte ili pasoša + popunjena prijava i rešenje je tvoje za 5 radnih dana + Pečat + PIB + račun u banci. Možeš se baviti svim uobičajenim delatnostima ali u prijavi moraš navesti pretežnu. Preko limita ukupnog prihoda koji je za ovu godinu bio 2 000 000 din si u svakom slučaju u sistemu PDV mada i ako dobiješ rešenje o paušalnom oporezivanju pa ti se ne dopadne iznos nikad nije kasno da sam podneseš zahtev da udješ u sisitem.
U slučaju da misliš na d.o.o. ima malo više papira + osnivački ulog 500 eur.-
 
Ja cu sigurno otvoriti firmu jednog dana sa mojim muzem :D ha ha ha ha ha ha ha, to jest verovatno bez muza, ha ha ha ha ha ha, :D , vodice se na moje ime i ja cu se za sve pitati. To cu ako mi bude dosadno, nije zbog para. Znam kakva ce to firma biti.Imam dosta vremena da razradjujem ideju.
 
do milion ne od milion do 2 biras da li ces da placas pdv, preko 2 miliona godisnje moras...tako nekako bese.
i ja ne kontam jel hoces da registrujes radnju ili preduzece? za radnju ti je rekao covek, za preduzece u formi d.o.o. treba:
-zahtev u propisanoj formi
-odluka (ugovor) o osnivanju overen u sudu (šablon na sajtu agencije)
-kopije licnih karata osnivaca i zastupnika
-op obrazac overen u sudu
-uplata osnivackog kapitala u iznosu od 500 eura (moze i 250 odmah, a 250 u roku od 2 godine od registracije)
-takse 3.600 agenciji plus oko1.400 za maticni broj
-proveriti ime, mora da se dovoljno razlikuje od vec registrovanih imena
kad dobijes resenje uzimas pecat, pib, knjigovodju, otvaras racun, dostavljas te informacije agenciji itd...
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzom odgovoru.
Naime radi se o tome da imam sait i u skorije vreme bi trebao da pocnem da konacno dobijam neke pare od istog ali da bi uradio to sto sam isplanirao potrebno je da registrujem firmicu, znam da bi mi agencija u principu radila posao u pocetku jer bi se samo bavio uslugama naplacivanja saita i preloma teksta ... ali ne planiram da ostane na tome zato sam pitao koja je razlika izmedju agencije i ortacke firme (radnje, drustva ... kako god...) u smislu dali sa jednom od te dve opcije imam vise mogucnosti tipa uvoza , izvoza i takvih stvari ili se u principu svodi na isto samo sto u ortackoj radnji imas ugovor koji obavezuje partnere na ovaj ili onaj nacin saradnje...
 
ja zaista nisam sigurna, ali mislim da agencija ne postoji kao organizacioni oblik...druga je stvar sto ti svoje preduzeće možeš tako nekako da nazoveš...
a što se tiče preduzeća...nije isto ortačko društvo i doo. skoro svi osnivaju doo zato što udeli ne moraju da budu jednaki kao kod ortačkog društva i zato što ortaci odgovaraju i svojom ličnom imovinom, a doo samo imovinom društva. i uopšte ima nekenedostatke zbog toga što je u pitanju društvo lica.

takodje, mislim da imaš podjednake mogućnosti uvza i izvoza sa svim oblicima, pa i kao fizicko lice. ako želiš detaljnije o tome tu je link ka zakonu o spoljnotrgovinskom poslovanju. ja stvarno ne bihda pričam o nečemu u šta nisam baš sigurna i sa čim nemam iskustva. http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/akta_detalji.asp?Id=297&t=Z
 
luckastalutkica:
Ja cu sigurno otvoriti firmu jednog dana sa mojim muzem :D ha ha ha ha ha ha ha, to jest verovatno bez muza, ha ha ha ha ha ha, :D , vodice se na moje ime i ja cu se za sve pitati. To cu ako mi bude dosadno, nije zbog para. Znam kakva ce to firma biti.Imam dosta vremena da razradjujem ideju.
Dobro ti budi strateg, a ja cu tu tvoju strategiju da primenjujem u praksi i onda zagarantovano imamo 100000 miliona :) Sta kazes kakva poslovna ponuda?? :)
 
znam da je zastarela tema al me interesuje dal mi neko moze reci otvorila bi preduzece za kafic da imam i poslovna jedinica da bude i agencija za nekretnine dal neko moze da mi kaze gde mogu na netu da pogledam dal mogu te dve delatnodti da idu zajedno jer imam agenciju koju sam privremeno zatvorila za izdavanje stanova pa bi to spojila
 
Sta je sve potrebno za otvaranje preduzeca (servisa)? Znaci koja papirologija.... Stvarno se izvinjavam ali sam bas neupucen a planiram da registrujes servis...
ps: mogu i linkovi sa neta gde je sve lepo objasnjeno

Pozdrav svima i hvala!

imas na milion sajtova sta ti treba.......najbolje da odes licno na trg Nikole Pasica u agenciju za privredne registre i sve tamo zavrsis za par dana sam, nemoj da ti neko uzme pare kobajagi da ti sredi papire........sve je prosto, i zavrsava se na jednom mestu
 
Potrebna mi je pomoc,dobila sam resenje za otvaranje firme,pecat,op obrazac racun u banci znaci sve sam zavrsila samo mi je ostala poreska uprava.
Da li treba da popunim samo PPDG-1 obrazac ili je potrebno jos nesto...posto sam pausalac.Na drugoj strani tog obrasca treba popuniti- podaci o prihodima koju cifru tu upisati,svaki savet je dobrodosao
 
Da li neko moze da mi kaze sta je sve potrebno za ovaranje radnje za proizvodnju sampona,krema i sl(da u sebi ne sadrze lekovite supstance,znaci koriste se samo za pranje kose i negu koze)?Da li postoje neki standardi koje treba da ispunim i koji su,posto nisam naso nijedan konkretan standard vezan za ovo?hvala unapred
 
Da li neko moze da mi kaze sta je sve potrebno za ovaranje radnje za proizvodnju sampona,krema i sl(da u sebi ne sadrze lekovite supstance,znaci koriste se samo za pranje kose i negu koze)?Da li postoje neki standardi koje treba da ispunim i koji su,posto nisam naso nijedan konkretan standard vezan za ovo?hvala unapred

Pa razmisljaj pre sto radis administraciju kome ces to prodavati.

Ko ima pare u Srbiji za toliko skupe sampone ili imas vec zainteresovane u inostranstvu.
 
Da li neko moze da mi kaze sta je sve potrebno za ovaranje radnje za proizvodnju sampona,krema i sl(da u sebi ne sadrze lekovite supstance,znaci koriste se samo za pranje kose i negu koze)?Da li postoje neki standardi koje treba da ispunim i koji su,posto nisam naso nijedan konkretan standard vezan za ovo?hvala unapred

Imaš članak o otvaranju radnje u kome piše da je za specifične delatnosti potrebna saglasnost nadležnih inspekcija. U ovom slučaju to će biti gradski sekreterijat za privredu i gradska komunalna inspekcija. Ne zaboravi ni republičku agenciju za hemiju kojoj moraš da prijaviš šta hoćeš da radiš i da eventualno dobiješ godišnju dozvolu (plaća se). Sektor hemije je pod velikom kontrolom.

Predlažem da prvo pogledaš servis APR PRETRAGA PODATAKA i proveriš koliko ima firmi koje se bave istim poslom. Ako ti se i posle svega što sam ti napisao isplati da radiš, želim ti puno sreće u radu. :)
 

Back
Top