Novi spoljnopoliticki fijasko Tadica

Lost In Space65393

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
265
Beograd -- Boris Tadić nastaviće sa diplomatskom inicijativom u nastojanju da obezbedi nastavak pregovora sa Evropskom unijom.

Savetnik predsednika Srbije Vuk Jeremić ocenio je da su šanse za uspeh te inicijative "ispod 50 odsto", iako je Tadić dobio podršku nekoliko zemalja. Prema njegovim rečima, Tadićeva ideja je da se odmrznu pregovori sa EU kako bi Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju mogao da bude parafiran do kraja godine, a da sledeća vlada bude u obavezi da ispuni saradnju sa Haškim tribunalom.

"Predsednik je svojim evropskim sagovornicima pokušao da predoči da nema smisla nastavljati politiku uslovljavanja prema vladi koja ne postoji. On im je kazao: hajde da preusmerimo to uslovljavanje na vladu koja eventualno ima šansu da ispuni te uslove, a to je buduća vlada. Ako ona to ne učini, neka ostane kao deo Ugovora o stabilizaciji i asocijaciji klauzula o suspenziji tako da komesar Ren u svakom trenutku može da suspenduje implementaciju Ugovora ukoliko proceni da nova vlada, kao ni prethodna, ne sarađuje sa Haškim tribunalom", kaže Jeremić u intervjuu za agenciju Beta.

Jeremić je rekao da je šef italijanske diplomatije Masimo D'Alema na ovonedeljnom sastanku u Luksemburgu izneo takav predlog s obrazloženjem da to treba da bude neki, uslovno rečeno, kredit proevropskim snagama u Srbiji, da su njegov predlog podržali Mađarska, Austrija, Slovenija, Grčka, Slovačka i Španija, ali nije naišao na odobravanje većine u EU.

Jeremić je ocenio da su zemlje koje su podržale Tadićevu incijativu one koje imaju ekonomski i politički interes u regionu i koje "shvataju da je samo stabilna Srbija na evropskom putu garant stabilnosti zapadnog Balkana, poslednjeg neintegrisanog dela evropskog geografskog prostora".
 
Мислим,тако ме заболе за ЕУ...Мени је важнија моја земља,и увек ће бити на првом месту.
А,што је највећа подвала,Тадић нон-стоп баљезга о ЕУ,а не зна да ли већина грађана подржава прикључење тој унији.Ист је случај са Партнерством за мир и NATO-пактом...Што само показује колико је самосталан и колико он одлучује шта ће радити и штаће му бити приоритети.
Квислинг...
 
jedite_kod_Joa:
Мислим,тако ме заболе за ЕУ...Мени је важнија моја земља,и увек ће бити на првом месту.
А,што је највећа подвала,Тадић нон-стоп баљезга о ЕУ,а не зна да ли већина грађана подржава прикључење тој унији.Ист је случај са Партнерством за мир и NATO-пактом...Што само показује колико је самосталан и колико он одлучује шта ће радити и штаће му бити приоритети.
Квислинг...

EU, partnerstvo za mir........i napokon NATO..........

Pa naravno da su to prioriteti , kojima Srbija MORA da stremi..........nema druge alternative,

A onima koji pate od agorafobije, autizma, fobofobije, bice obezbedjen dovoljan broj strucnjaka , uz ciju ce pomoc lakse izaci iz svoga malog brloga u veliki , opasan svet :D
 
jedite_kod_Joa:
Мислим,тако ме заболе за ЕУ...Мени је важнија моја земља,и увек ће бити на првом месту.
А,што је највећа подвала,Тадић нон-стоп баљезга о ЕУ,а не зна да ли већина грађана подржава прикључење тој унији.Ист је случај са Партнерством за мир и NATO-пактом...Што само показује колико је самосталан и колико он одлучује шта ће радити и штаће му бити приоритети.
Квислинг...
Po raznim istazivanjima tokom svih ovoh godina,pridruzivanje EU podrzava oko 65-70%gradjana u Srbiji.
Verovatno si neobavesten.
Za ulazak u NATO je znatno manje i negde ispod 50%,ali bez NATO,nema ni EU. To ide u paketu.
 
Ма суууууупер му је кампања - могао би још неколико пута да "телефонира" светском полицајцу како ће он и његови када дођу на власт одмах да укебају
Младића. Не знам да ли сте приметили да се БТ сада ПРВИ ПУТ ХВАЛИ КАКО СУ ОНИ тј.ДС "УХИТИЛИ" И ПРЕДАЛИ МИЛОШЕВИЋА - а раније
су за то набеђивали Коштуницу ?

Само нека тако настави....... 8-)

А о уласку у НАТО - има да организује референдум - а не да штимује резултате разних "анкета". Већина народа у Србији је да се достигну ЕУ стандарди - али
већина НИЈЕ за улазак ни у НАТО ни у ЕУ.
 
dr hirurg:
Колега еремито. Не дозволите да будете испровоцирани. Чекамо недељу увече, мада ће се све знати и у суботу. :)

Онда ће све ово бити прошлост.

Ех, када би после тога био неки одмор - али јок......тек тада ће да крене "дерби" за изборе........
 
Ма колега, све се већ зна :) Само је питање какви ће проценти да буду. Зато сад господин Тадић диже буку у стилу ”Држ’те лопова” да би се што скупље продао-политички мислим. Као свуда у свету. :)
 

Back
Top