Koliko je LDP platio Faktor Plusu za ovo istrazivanje?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BG5

Veoma poznat
Poruka
11.580
20. oktobar 2006
FAKTOR PLUS: LDP IZNAD CENZUSA
Ako bi u ovom trenutku bili održani parlamentarni izbori, Liberalno demokratska partija bila bi jedna od stranaka koje bi prešle cenzus, pokazalo je najnovije merenje rejtinga političkih partija Agencije za istraživanje tržišta „Faktor plus”, sprovedeno tokom oktobra na uzorku od 1000 punoletnih ispitanika oba pola.

Prema tom istraživanju, za Srpsku radikalnu stranku glasalo bi 31,2 procenta birača, za Demokratsku stranku Borisa Tadića 23,4 odsto, a koalicija Koštuničine Demokratske stranke Srbije, Nove Srbije Velimira Ilića i Jedinstvene Srbije Dragana Markovića Palme imala bi 16,8 odsto podrške.

Podaci „Faktora plus”, pokazuju da bi Liberalno demokratska partija osvojila 5,8 posto, a G17 Plus 5,1 posto glasova.

Ostale partije ne bi mogle da predju cenzus.

Istraživanje je pokazalo da bi na parlamentarne izbore sigurno izašlo 40,3 odsto građana. Na izbore će možda izaći 22,5 odsto, dok je 37,2 odsto na to
pitanje odgovorilo odrično.

Kad je reč o izlasku na referendum za novi ustav Srbije, 48,8 odsto ispitanika je odgovorilo da će sigurno glasati, 24,3 odsto će to možda učiniti, dok na referendum neće izaći 26,9 odsto anketiranih građana.
 
BG5:
Ako LDP samostalno ujde u parlamnet - da hocu.

Ali cinjenica da LDP ne sme samostalno na izbore vec ide u koaliciji sa GSS,SDU i LSV govori da su u pravu one agencije koje kazu da LDP ima 2-3%

istrazivanje agencije je pravljeno posle formirane koalicije...LDP izadji sa LSV i GSS,SDU to je najavljeno pre 3 nedelje.
Znaci slazes se da ce ta grupa stranka koju predvodi LDP uci u parlament i mozda imati tih ko 6%?
 
BG5:
To nije tema ovog topica
Tema je jer se istrazivanje koje si stavio odnosi bas na tu koaliciju koja ce na izborima najverovatnije izaci pod imenom "Srbiji se zuri".
To je lista LDP-a na koju ce biti stavljani GSS i SDU(koji nemaju glasace) da bi Korac i Micicka ipak bili poslanici a LSV koja je regionalna stranka i nema sanse sama da predje cenzus a steta je da se glasovi bace.
LDP da izazi sama ne bi bila sigurna da ce preci cenzus a uz podrsku glasava LSV-a jeste.
 
_Milanche_:
Tema je jer se istrazivanje koje si stavio odnosi bas na tu koaliciju koja ce na izborima najverovatnije izaci pod imenom "Srbiji se zuri".
To je lista LDP-a na koju ce biti stavljani GSS i SDU(koji nemaju glasace) da bi Korac i Micicka ipak bili poslanici a LSV koja je regionalna stranka i nema sanse sama da predje cenzus a steta je da se glasovi bace.
LDP da izazi sama ne bi bila sigurna da ce preci cenzus a uz podrsku glasava LSV-a jeste.
Ali samo LDP pre ima 3% nego blizu 5%.
 
BG5:
Ali samo LDP pre ima 3% nego blizu 5%.
Ni ja ni ti ne znamo koliko LDP ima jer su im ovo prvi izbori na koje izlaze.
Ono sto ja tvrdim je da ce LDP&co. sigurno preci ceznus.
Po tvojoj logici a koja kaze "LDP ide u koaliciju sa Cankom i ostalima jer samostalno ne bi presla ceznus" je ista logika po kojoj mozemo da kazemo da DSS ide u koaliciju sa NS i Palom jer sama mozda ne bi presla ceznus sto naravno nije tacno.NS i Palma sami ne bi presli cenzus pa bi se "bacili" glasovi DSS-ovih politickih saveznika.
Zato ih uzimaju u koaliciju.
Slico je je i Ceda uradio da su u pitanju LSV,GSS,SDU.
LDP bi samostalno census mozda presla mozda ne(ja mislim da ti mislis ne ali nemamo dokaze i realne pokazatelje ni ti ni ja)ali LSV,GSS,SDU ne bi presli ceznus bez LDP-a nikad.
 
_Milanche_:
Ni ja ni ti ne znamo koliko LDP ima jer su im ovo prvi izbori na koje izlaze.
Ono sto ja tvrdim je da ce LDP&co. sigurno preci ceznus.
Po tvojoj logici a koja kaze "LDP ide u koaliciju sa Cankom i ostalima jer samostalno ne bi presla ceznus" je ista logika po kojoj mozemo da kazemo da DSS ide u koaliciju sa NS i Palom jer sama mozda ne bi presla ceznus sto naravno nije tacno.NS i Palma sami ne bi presli cenzus pa bi se "bacili" glasovi DSS-ovih politickih saveznika.
Zato ih uzimaju u koaliciju.
Slico je je i Ceda uradio da su u pitanju LSV,GSS,SDU.
LDP bi samostalno census mozda presla mozda ne(ja mislim da ti mislis ne ali nemamo dokaze i realne pokazatelje ni ti ni ja)ali LSV,GSS,SDU ne bi presli ceznus bez LDP-a nikad.
1.DSS nije rekao da ce na izbore izaci u koaliciji

2.Naravno da nema dokaza ali najkredibilnije istrazivanje(CeSID)pokazuje da LDP ima 3%
 
Markelja:
Milance ti si izgleda opsednut kladjenjem. Covece sacekaj izbore i videces da li si bio u pravu ili ne. Ili otvori neku kladionicu :D
hehehehe jedva cekam izbore da uplatim jer ce mnoge omoguciti kladjenje na izbore kao i prosli put.
Zavio sam u crno kladionice na proslim predsednickim izborima.
U prvom krugu sam uplatio da ce Toma dobiti najvise a u drugim da ce Tadic :-)
Pre toga sam 2003. igrao da ce SPO-NS preci ceznus :-)
 
_Milanche_:
smes li da se kladis u to?
Ma nema shta da se kladim..i kako bi bilo ko od nas dvojice naplatio opqladu?
To je moje mishljenje,zivi bili pa videli.
I znam kako tje sve da ide....ima Cheda da quqa ko neqa baba kvazi-filozofske pricice o tome kako su Srbi mentalno zaostao narod zato shto se nije i on ugurao u skupshtinu.Propali student bez i godine radnog staza koji se nashao da svima drzi vaqelu o tome kako treba da se zivi.Po chemu je on zasluzan za bilo shta?0 ostaje 0.
 
BG5:
1.DSS nije rekao da ce na izbore izaci u koaliciji

2.Naravno da nema dokaza ali najkredibilnije istrazivanje(CeSID)pokazuje da LDP ima 3%
1) videces da je ce ici u koaliciji koja ce biti objasvjena posle referenduma
2)cesid je istina cesto znao da da dobru prognozu ali isto tako znao je i da omasi.
Recimo 2003 je tvdio da Micun dobija x3 Tomu.
rejting LDP-a je jos uvek jako tesko proceniti.
 
Enfroz2891.:
Ma nema shta da se kladim..i kako bi bilo ko od nas dvojice naplatio opqladu?
To je moje mishljenje,zivi bili pa videli.
I znam kako tje sve da ide....ima Cheda da quqa ko neqa baba kvazi-filozofske pricice o tome kako su Srbi mentalno zaostao narod zato shto se nije i on ugurao u skupshtinu.Propali student bez i godine radnog staza koji se nashao da svima drzi vaqelu o tome kako treba da se zivi.Po chemu je on zasluzan za bilo shta?0 ostaje 0.

Ne moramo da se kladimo u novac nego u "moralno priznanje" na ovom forumu.
Nije zaluszan za nesto posebno nego ga ljudi koji su razocarani u stranke "demokratskog bloka" vide kao neku alternativu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top