tenkovi na Kalemegdanu

@ki

Zainteresovan član
Poruka
148
Svi tenkovi koji se nalaze na kalemegdanu blagoreceno propadaju.tamo sluze kao odlagalista za djubre,kao i za mnoge druge stvari za koje nisu namenjeni.jos kada su dosli na kalemegdan,nadlezni su sve sta se moglo uzeti uzeli,iz nekih su i motori izvadjeni.sta se moze uraditi da se ti tenkovi dovedu u bolje stanje-vase misljenje.
 
cekaj sine , to su eksponati, koji ce njima ****(da prostis) motor, da nesces mozda jos da budu i puni municije????A to da treba da se odrzavaju i restauriraju u tome te podrzavam i kolko znam vojni muzej ne spada pod budzet vojske neg grada
 
znam da su eksponati ali oni treba da budu onakvi kakvi su bili pre 60 godina.treba naci neko mesto gde ce ih smestiti pod krov jer ce uskoro skroz da zardjaju,a onda mogu da ih nose u Smederevo :-)
 
Uhhhhh.....King...pogledaj samo taj sdkfz 250 koji si ti nam dao link, i onaj nash...mislim...joj razlike drastichne..:).
Ima tamo dosta dobrih stvari.......ne samo Panzer 1 i taj sdkfz.Cini mi se da ima jedan Stug sa topom od 75 mm i jedan Panzer IV takodje sa topom od 75 mm.I onaj top od ako se ne varam kalibar 230 mm.Cak i jedan bestrzajni top chini mi se da je tamo zaplenjen u desantu na Drvar.Ma ima tamo mnogo dobrih stvarchica.
I slazem se da ih trba restaurirati i prebaciti na neko bolje i adekvatnije mesto.I verujem 1000% da sada po nekim vojnim magacinima josh leze stvari iz WW2.

Pozzzzzzzzzzz
 
Kako da ne, restauracija i to ozbiljna, ne samo farbanje. Deo istorije pogotovo ako je tako redak nije zasluzio da trune na kisi i snegu. Sto se tice stvari iz 2. sv. rata, skoro sam na jednom vojnom otpadu nasao Kanadske vojne agregate koji su nazalost bili vec ocerupani tako da od njih nije ostalo mnogo. Kasnije nadjem kod lika paljenje koje je bilo na tim agregatima i koje je bilo u izuzetnom stanju. Platinska dugmad, bobine i cink na limu su bili bolji nego na vecini mopeda koji se koriste u Srbiji. Takodje sam u vojsci duzio USA asovcic iz 1942 dok je moj brat kupio Nemacki slem u izuzetnom stanju dok je meni izmakla kutija za gas masku ( one rebraste, cilindricne koje su Svabe nosile o pojasu ) i koja je takodje bila jako dobro ocuvana, cak je i miris sacuvala unutra. Ima jos toga sigurno.
 
moje misljenje ja da i neke eksponate iz novog sada koji trunu ispred muzeja treba ujediniti sa beogradskim, ovde kod nas ima jedan serman m-4 i jedan Pak 40 75mm koje mislim da su vredni eksponati i koje bi izdvojio, mada tu ima jos par stvarcica!
 
.......
 

Prilozi

  • maus.jpg
    maus.jpg
    89,6 KB · Pregleda: 21
Ti tenkovi su nacisto izgubili svoju svrhu. Kao sto neko lepo rece samo su gomila zardjalog gvozdja i mozda putokaz da znate da se niste izgubili na kalisu. A i ovo poslednje "krecenje" u maskirne boje izgleda je krajnje nestrucno uradjeno (pa cak me navodi na misljenje da su to uradili kako bi zaustavili dalje truljenje...) (a i mora negde nuklearni otpad da se iskoristi... :twisted: )

Zar ne bi bilo lepse da se posao prepusti zaljubljenicima i da se napravi u nekoj hali pravi muzej tenkova, pa cak mozda i da se stave u okruzenje iz WW2... bio bi to svojevrstan muzej
 
Za to bi trebao ogroman prostor!! ko će to da plati?? VI??
Ko će da plati izgradnju hale?? zakup zemljišta, opet vi!?
Znate li vi da vojska nema sredstava, finansijskih, ni da se prehrani??
Ali to nema veze sa vojskom, to ide iz gradskog budžeta, pa šta mislite da će bogdanović da otkine od svojih usta zbog par zaljubljenika?!
 
jes montazni objekat...
i sagradis objekat i sta onda?
ko ce da reparira tenkove? ko ce da ih farba? ko ce da ih odrzava u tom stanju....skup je to sport...
pa onaj jadni Fiat G50, jedini preostao u svetu trune u podrumu vazd. muzeja jer nemaju kesa da ga restauriraju....takodje imamo jedan FW190, koji se takodje raspada....
******, nema se para za tako nesto....
inace, ja sam pozdravio ono farbanje tenkova....bolje to nego da je po njima bilo ispisano - PFC, Delije, ***** palac....
cak mislim da i neki cuvar tamo bleji, pa ne moze stoka da se vere po tenkovima i sere u topove....
da, da sere, *****, vrsi veliku nuzdu U CEV TOPA....na jednom od matorih topova (onih sa djuletom) sam video ***** U cevi....dakle, u cevi koja je pod uglom od nula stepeni....sto znaci da se neko isro, i stavio ***** u cev....
 

Back
Top