superiornost - inferiornost

Midium

Zainteresovan član
Poruka
119
stvari koje su za mene kao "dlanom o dlan" za mog kolegu su jako tesko izvodljive maltene neizvodljive sto po nekad izaziva u meni osecaj superiornosti i zelju da mu objasnim i pokazem koliko je to lako uraditi, no cak i kad mu podrobno objasnim on ne uspeva da odradi onako kako ja mislim da treba sto me jako nervira .... moze i suprotan slucaj vidim da tip nesto radi sa lakocom i deluje mi kao laganica medjutim ne uspevam ni blizu da mu pridjem sto me takodje jako nervira ....

da ne duzim pitanje je :
-Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
i ono sto me najvise interesuje u celoj prici to je sta se radja u vama kada se osecate superiorno kakav nagon,osecaj,zelja,emocija..... takodje isto pitanje za inferiornost...
 
Da, osetim se superiorno i onda mi bude nekako... Ne znam. Loše, valjda.
I što je najgore, ništa ne može da uguši taj osećaj.
Ali jedna velika mudrost života :roll: je to da smo svi mi uglavnom prošli, prolazimo, i proći ćemo kroz iste faze. Eno ona Jagodica se skenjala sa faksom, i sada sam ja tu kao bolja :roll: zato što sam imala malo sreće, ustvari znam da su sve to smao periodi.
Jednom kada čovek to shvati ne može više da se zavara superiornošću, a ni inferiornošću, naravno...
 
Midium:
stvari koje su za mene kao "dlanom o dlan" za mog kolegu su jako tesko izvodljive maltene neizvodljive sto po nekad izaziva u meni osecaj superiornosti i zelju da mu objasnim i pokazem koliko je to lako uraditi, no cak i kad mu podrobno objasnim on ne uspeva da odradi onako kako ja mislim da treba sto me jako nervira .... moze i suprotan slucaj vidim da tip nesto radi sa lakocom i deluje mi kao laganica medjutim ne uspevam ni blizu da mu pridjem sto me takodje jako nervira ....

da ne duzim pitanje je :
-Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
i ono sto me najvise interesuje u celoj prici to je sta se radja u vama kada se osecate superiorno kakav nagon,osecaj,zelja,emocija..... takodje isto pitanje za inferiornost...
Cesto se osecam superiorno, ipak, koliko mogu, cuvam se gordosti.
Desi se i da se osecam inferiorno, cuvam se malodusnosti.

U dobru se ne ponesi u zlu se ne ponizi!
Koliko god ovo delovalo otrcano, sto vise imam godina uvidjam da je ovo veoma vazno, osnova ljudskog dostojanstva.
 
Midium:
stvari koje su za mene kao "dlanom o dlan" za mog kolegu su jako tesko izvodljive maltene neizvodljive sto po nekad izaziva u meni osecaj superiornosti i zelju da mu objasnim i pokazem koliko je to lako uraditi, no cak i kad mu podrobno objasnim on ne uspeva da odradi onako kako ja mislim da treba sto me jako nervira .... moze i suprotan slucaj vidim da tip nesto radi sa lakocom i deluje mi kao laganica medjutim ne uspevam ni blizu da mu pridjem sto me takodje jako nervira ....

da ne duzim pitanje je :
-Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
i ono sto me najvise interesuje u celoj prici to je sta se radja u vama kada se osecate superiorno kakav nagon,osecaj,zelja,emocija..... takodje isto pitanje za inferiornost...
Ne odgovaraju mi te dve reči (superiornost i inferiornost) za ovaj tvoj primer. Normalno je da je svako od nas za neke stvari sposobniji (od proseka), a za neke manje sposoban.
 
Pa ne znam, nekako su mi te reči pogodnije kada se gledaju nečije sposobnosti u celini. Recimo, nije neko od mene superiorniji ako zna da otvori konzervu, a ja ne znam, ako pri tome ima stvari koje ja mogu da uradim bolje od tog nekoga... Ne znam, to je moje mišljenje...
Ali tek sada shvatam da ne postoje pogodnije reči...
 
Midium:
stvari koje su za mene kao "dlanom o dlan" za mog kolegu su jako tesko izvodljive maltene neizvodljive sto po nekad izaziva u meni osecaj superiornosti i zelju da mu objasnim i pokazem koliko je to lako uraditi, no cak i kad mu podrobno objasnim on ne uspeva da odradi onako kako ja mislim da treba sto me jako nervira .... moze i suprotan slucaj vidim da tip nesto radi sa lakocom i deluje mi kao laganica medjutim ne uspevam ni blizu da mu pridjem sto me takodje jako nervira ....

da ne duzim pitanje je :
-Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
i ono sto me najvise interesuje u celoj prici to je sta se radja u vama kada se osecate superiorno kakav nagon,osecaj,zelja,emocija..... takodje isto pitanje za inferiornost...

wtf...kao vidim choveka koji nameshta vrata od regala i kao pitam ga da mi objasni i on mi objasni i je ne mogu...i nakon shto mi podrobno objasni ja opet ne mogu...i kao "choveche on je superioran"...???...skillz choveche skillz...neko ume sve neko nishta ne ume...al odakle sad superiornost?...narochito shto pominjesh uraditi na poslu...mislim u pitanju je odredjena veshtina el tako?...nikad mi nije palo na pamet to superioran je neko jer kao mozhe neshto...mozhda prepishem isqstvu mozhda volji il chemu vetj al nikad nisam pomislio da je neko superioran jer kao on mozhe da uradi ovo il ono...ne znam dal sam se nekad u zhivotu osetjao superiorno isto tako ne znam ni za inferiorno...nekako nemam takav pogled na svet ne vidim nikoga kao superiornog u odnosu na nekog drugog...bez obzira na to shto zna il mozhe da uradi...shto tje retji ne znam kako bih se osetjao da sam superioran il inferioran...
 
vidim ja teslu i vidim sebe...al nikada ne mogu retji da je tesla superiorniji od mene...il jasna shekaritj il bilo ko...nema superiorniji isus nije superiorniji mi smo svi ljudi...neko je rodjen retardiran al ja nisam superiorniji...neko je nauchio 3 jezika sa 5 godina al nije on superioran...svi smo razlichiti i tako treba da bude...mogu da zavidim mogu i da mrzim mogu svashta al da mislim da je neko inferioran u odnosu na mene to ne mogu...isto i za superioran
 
-Mislite li da ste superiorni u odnosu na vecinu vaseg okruzenja ili ste pak inferiorni
mislim da je ocigledno...
Malo je pateticno reci da superiornost budi osecanje loseg u vama. To ''osecanje loseg'' se takodje moze prevesti i u ''osecanje krivice'', sto je banalno. U odredjenim aktivnostima sebe mogu da krunisem kao superiornim, od cega i ja i okolina ima visestruke koristi (da ne objasnjavam razloge, da ne duzim), dok inferiornost meni ne znaci takodje nista. Jeste da pokusavam da se popravljam, (imam ''budi IZNAD proseka'' sindrom), ali to me dovodi u ocaj.

Ja sam SIROKOGRUDAN, i pomazem...... inferiornima.
 
ludo dete:
Pa ne znam, nekako su mi te reči pogodnije kada se gledaju nečije sposobnosti u celini. Recimo, nije neko od mene superiorniji ako zna da otvori konzervu, a ja ne znam, ako pri tome ima stvari koje ja mogu da uradim bolje od tog nekoga... Ne znam, to je moje mišljenje...
Ali tek sada shvatam da ne postoje pogodnije reči...

sta raditi ukoliko zivis u svetu gde je glavna stvar umeti otvoriti konzervu???
 
Da li se osecamo superiorno ili inferiorno u odnosu na nekoga je sasvim subjektivna stvar. Zavisi od toga sta nam je vazno i zavisno od oblasti u kojoj se merimo imamo taj dozivljaj da smo superiorni ili inferiorni.

Neko se oseca inferiorno u odnosu na Teslu, neko u odnosu na Cecu Raznatovic ( :mrgreen: ), a neko u odnosu na Bila Gejtsa;)
 
AntunTun:
wtf...kao vidim choveka koji nameshta vrata od regala i kao pitam ga da mi objasni i on mi objasni i je ne mogu...i nakon shto mi podrobno objasni ja opet ne mogu...i kao "choveche on je superioran"...???...skillz choveche skillz...neko ume sve neko nishta ne ume...al odakle sad superiornost?...narochito shto pominjesh uraditi na poslu...mislim u pitanju je odredjena veshtina el tako?...nikad mi nije palo na pamet to superioran je neko jer kao mozhe neshto...mozhda prepishem isqstvu mozhda volji il chemu vetj al nikad nisam pomislio da je neko superioran jer kao on mozhe da uradi ovo il ono...ne znam dal sam se nekad u zhivotu osetjao superiorno isto tako ne znam ni za inferiorno...nekako nemam takav pogled na svet ne vidim nikoga kao superiornog u odnosu na nekog drugog...bez obzira na to shto zna il mozhe da uradi...shto tje retji ne znam kako bih se osetjao da sam superioran il inferioran...

prosek covece prosek, ili misljenje kojim preovladava vecina -
hteli mi to ili ne ovim svetom vlada misljenje vecine sto u principu stvara nivo nekog odredjenog proseka . ukoliko si iznad ili ispod tog proseka ti si superioran ili inferioran....
u slucaju da si superioran imas priliku da vecinu ubedis u svoj stav ali samo priliku...
 
AntunTun:
vidim ja teslu i vidim sebe...al nikada ne mogu retji da je tesla superiorniji od mene...il jasna shekaritj il bilo ko...nema superiorniji isus nije superiorniji mi smo svi ljudi...neko je rodjen retardiran al ja nisam superiorniji...neko je nauchio 3 jezika sa 5 godina al nije on superioran...svi smo razlichiti i tako treba da bude...mogu da zavidim mogu i da mrzim mogu svashta al da mislim da je neko inferioran u odnosu na mene to ne mogu...isto i za superioran

a kako se tu uklapa sujeta??? :shock:
 
Midium:
u slucaju da si superioran imas priliku da vecinu ubedis u svoj stav ali samo priliku...
Nema sanse niko nikoga da ubedi :D
Mislis da je moguce neku neobrazovanu osobu ubediti da je zbog toga inferiorna?
Mislis da je moguce mene ubediti da sam inferiorna sto se nisam udala za nekog mafijasa?
Mislis da je moguce nekog monaha ubediti da je inferioran zato sto nista ne poseduje?

Prosek - ali u kojoj oblasti?
 

Back
Top