superiornost - inferiornost

Midium:
prosek covece prosek, ili misljenje kojim preovladava vecina -
hteli mi to ili ne ovim svetom vlada misljenje vecine sto u principu stvara nivo nekog odredjenog proseka . ukoliko si iznad ili ispod tog proseka ti si superioran ili inferioran....
u slucaju da si superioran imas priliku da vecinu ubedis u svoj stav ali samo priliku...

peace

ono shto sam ja rekao je da ja ne vidim superiornost il inferiotnost kad gledam ljude...vidim svu bedu i plachem...vidim divote i radujem se...ali ne osetjam da je neko inferioran il shta vetj...verovatno ima toga i neki su iznad a neki ispod jednostavno ja tako ne dozhivljavam
 
AntunTun:
peace

ono shto sam ja rekao je da ja ne vidim superiornost il inferiotnost kad gledam ljude...vidim svu bedu i plachem...vidim divote i radujem se...ali ne osetjam da je neko inferioran il shta vetj...verovatno ima toga i neki su iznad a neki ispod jednostavno ja tako ne dozhivljavam

kako biras svoje drustvo onda ? po kojim merilima ?
 
Midium:
to i jeste pitanje "kakvom merom" i kako odredjujes tu meru...
Ako je pitanje u odnosu na koga se OSECAMO inferiorno ili superiorno, onda je rec o nekom zivotnom planu koji mi visoko vrednujemo. Nikada to nije cela slika, niti je moguce uporediti sebe sa nekim na svim poljima.

Da ne duzim - kriterijum je ono na cemu zasnivamo svoje samopouzdanje. U toj oblasti osecamo da smo superiorni ili inferiorni u odnosu na druge.
 
Harmony:
Ako je pitanje u odnosu na koga se OSECAMO inferiorno ili superiorno, onda je rec o nekom zivotnom planu koji mi visoko vrednujemo. Nikada to nije cela slika, niti je moguce uporediti sebe sa nekim na svim poljima.

Da ne duzim - kriterijum je ono na cemu zasnivamo svoje samopouzdanje. U toj oblasti osecamo da smo superiorni ili inferiorni u odnosu na druge.

a kriterijum odredjujes u odnosu na prosek ili ???
 
Midium:
kako biras svoje drustvo onda ? po kojim merilima ?

nema merila...prija mid a budem sa nekim i to je to...imam druga extra glupog imam druga extra pametnog...imam druga alkosa imam i strejtera imam nesposobnog imam shto se uvek na noge docheka...bitno je da nije chovek zao pokvaren i slichno...kao i da nam se svi stavovi ne razliqju do extrema...koje je tvoje recimo merilo kad recimo birash drushtvo?
 
AntunTun:
nema merila...prija mid a budem sa nekim i to je to...imam druga extra glupog imam druga extra pametnog...imam druga alkosa imam i strejtera imam nesposobnog imam shto se uvek na noge docheka...bitno je da nije chovek zao pokvaren i slichno...kao i da nam se svi stavovi ne razliqju do extrema...koje je tvoje recimo merilo kad recimo birash drushtvo?

druzim se sa svima
jedni me uce a drugi mi pruzaju mogucnost da proverim nauceno
 
+ i - računati na ovakav način tj zbirati ih je najbolji način da postaneš mediokritet.

Smatram da je svima , naročito deci i to u što mladjem uzrastu potrebno da se oseti superiornost u svim značajnim ljudskim sferama....
Jer superiornost je najkraći i najbezbolniji način sticanja samopouzdanja.

Vaspitanje je to koje treba naučiti pojedinca kako da prihvati superiornost (koju će sigurno osetiti u svakoj oblasti bez obzira da li je snaga tog pojedinca stvarno toliko izuzetna ili nije).
----------------------------------------------------------------------
Problem je kad se gledajući + i - drugih teži tom osećaju superiorinosti i kad normalno ta težnja mora periodično da se obnavlja i ponavlja.
Onda imamo osobu sa potrebom da oseća periodičnu superiornost što se manifestuje ili agresivnim traženjem toga, kroz dominaciju i gordost i ponižavanje i još nekim metodama.

Ako je osoba jaka (stvarno iznad proseka) u nekim oblastima onda nastupa sujeta i gordost.
Ako nije , onda nastupa samo sujeta i kompleks.....
---------------------------------------------------------------
Svima onima koji ostvarivanje svojih životnih ciljeva čine preko sabiranja + i - poručujem da se manu prazne slame i stvarno okrenu svojim ciljevima u svojim očima....
 
Tuzni_patak:
+ i - računati na ovakav način tj zbirati ih je najbolji način da postaneš mediokritet.

Smatram da je svima , naročito deci i to u što mladjem uzrastu potrebno da se oseti superiornost u svim značajnim ljudskim sferama....
Jer superiornost je najkraći i najbezbolniji način sticanja samopouzdanja.

Vaspitanje je to koje treba naučiti pojedinca kako da prihvati superiornost (koju će sigurno osetiti u svakoj oblasti bez obzira da li je snaga tog pojedinca stvarno toliko izuzetna ili nije).
----------------------------------------------------------------------
Problem je kad se gledajući + i - drugih teži tom osećaju superiorinosti i kad normalno ta težnja mora periodično da se obnavlja i ponavlja.
Onda imamo osobu sa potrebom da oseća periodičnu superiornost što se manifestuje ili agresivnim traženjem toga, kroz dominaciju i gordost i ponižavanje i još nekim metodama.

Ako je osoba jaka (stvarno iznad proseka) u nekim oblastima onda nastupa sujeta i gordost.
Ako nije , onda nastupa samo sujeta i kompleks.....
---------------------------------------------------------------
Svima onima koji ostvarivanje svojih životnih ciljeva čine preko sabiranja + i - poručujem da se manu prazne slame i stvarno okrenu svojim ciljevima u svojim očima....


uzdrzao sam se od komentarisanja tvoga posta zbog poslednje recenice koja se granici sa dobrim postulatima
 
Midium:
uzdrzao sam se od komentarisanja tvoga posta zbog poslednje recenice koja se granici sa dobrim postulatima
Nalazim da se sve njegove recenice granice sa dobrim postulatima. Jedino sto je ponekad nedorecen (valjda ga mrzi da neke recenice sklopi malo bolje ili je to jednostavno stil izrazavanja kojim se namjerno ostavlja drugima da sami zakljuce sta se htjelo reci). Ponekad je preostar (u direktnim dijalozima) ali je, u svakom slucaju, korektan.
 
meni je malo bezveze da sebe dozivljavam sad nesto iznad ostalih...ne razmisljam na taj nacin...
to mi zvuci onako nadmeno i gordo-verovatno sam po nekim kriterijumima iznad proseka a po drugim ispod...
i pitam se otkud ti znas da je tvoj dozivljaj tudjih sposobnosti i svojih sposobnosti uopste realan?
cesto su ljudi sigurni u sebe, pa i narcisoidni bez pokrica, i obrnuto - cesto nisu ni svesni svojih kvaliteta...
a taj nacin na koji si ti opisala/o nacin izracunavanja superiornosti je potpuno neupotrebljiv...kao zbrojimo pluseve i minuse...daaaaaaaaj...ko ce da odredi sta je plus...i koliko je neko zbog nekog svog kvaliteta u plusu...i kako ide ta formula...
i bem li ga, ali ja sam u svojim ocima uvek u minusu koji tezim da nadomestim...plusevi nisu problem...
i na kraju, mislim da taj tvoj primer pokazuje da si ti inteligentnija (ili iskusnija, ili obrazovanija...) a ne superiornija od svog kolege...
 
S_K_V_O:

svaki covek sam pravi svoje zakone
tako i ja posmatrajuci svoje okruzenje donosim ovakve ili onakve zakljucke
primer kojim se pokazuje kako "ja" racunam prosek ili sposobnosti je ustvari bilo pitanje kako vi to cinite ?
kao i sve u zivotu tako i odluku o tome da li je nesto + ili - donosis sama a drustvo (okruzenje ) u kome zivis donosi sud o tome jesi li ispravno ocenila - naravno ukoliko izlozis svoje misljenje
to sto si ti u svojim ocima uvek u minusu dovoljno govori -znaci takodje imas svoj sistem odredjivanja velicina samo nam ga nisi iznela ovde a to je ustvari jedno od glavnih pitanja
 

Back
Top