Problem sa MV2 Playerom i MPEG2 fajlovima?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Pozdrav ljudi... Dok radi D+ bio sam vredan i snimao sam nesta sa satelitske televizije (SkyStar2) i sad hoću tome da dodam titl i narezem na dvd... titl dodajem programom VSO X to DVD, i automatski to prebacujem u DVD (IFO i BUP fajlovi)

Medjutim, pre nego sto dodjem do xtodvd, moram da nastelujem titlove da idu sa tim snimljenim materijalom... Odem u mv2 player i pustim film i titl, zatim u podesavanje titla podesim koliko kasni ili rani i kad vidim da je ok, zapamtim broj (broj delay frame) a zatim programom subtitle workshop ispravim ceo subtitle... Ali mi problem pravi MV2 player... Kad otvorim snimak radi nekih desetak sekundi i stane... ne mrda uopste... Ili kad recimo kliknem da premotam film, ono se ukoci, a titl radi i ton ide...

Pretpostavljam da je problem u kodecima, ali ne znam kako to da rešim (inače, radi se o Mpeg2 fajlu (nekompresovan)). Jedini program s kojim odlično mogu otvoriti fajl je Power DVD, ali u njemu ne mogu podesiti titlove...

Imate li neko rešenje, ili ideju kojom bi mogao da rešim ovaj problem?


Hvala!
 
Ja sam lično koristio programe za prebacivanje mpg-a na kojem je snimak sa ss2 kartice(progdvb) i u kućnom dvd plejeru stalno trza slika(sony).Prebacijo sam ceo film iz mpg-a u mislim da je vob. ili tako nešto oznaka za dvd fajl i film je radio super, jedina mana je u tome što to prebacivanje dosta dugo traje a i potrbna ti je jaka mašina. alternativa je da ceo film ubaciš u Windows movie mejker i snimiš ga u high resolution for pal sistem i posle prebaciš direktno na dvd disk, meni je uspelo sa muzičkim spotovim koji su radili perfektno, film nisam probao jer nisam imao vremena jer dugo traje.
 
Izgleda da niko ne ŽELI da pročita ono gore što sam napisao! Nije problem u titlovima, nego u mpeg fajlu! Da bi namestio titlove (bio to mv2 ili subtitle workshop ili bilo koji drugi program) moram pustiti film pa onda srediti titlove... Ali jednostavno, MV2/SubtitleWorkshop/BSPlayer neće da puste film (jedini player koji pusta jeste PowerDVD, ali mi on ne dozvoljava da pustim titl i sredim ga da ide zajedno sa filmom (da namestim delay...)

Sto se tiče pavstrumento programa, i to sam probao (Udario sam samo Demux)... Treba li još nešta (da pravim pva i ps (mislim da tako beše))?
 
I MPEG2 je komprimovani format, samo sto se razlikuje od MPEG4 koji je u stvari AVI ekstenzija. To sto ti zelis da uradis zahteva malo vise truda i vremena. Koliko sam ja shvatio zelis da ekstenzija ostane MPEG2, a da napravis DVD strukturu od filma sa ubacenim titlovima. Probaj sa MPEG2 video codecom.Pozdrav
 
Bas tako... Hoću od sirovog Mpeg2 fajla (snimljen sa SkyStara2) da dobijem Ifo i Bup fajlove (znači DVD Video format)... ja sve to znam kako da odradim, ali jedini problem je što ne mogu da doteram titlove, jer da bi doterao titlove moram (po ko zna koji put ovo pričam) da pustim film i titlove, a zatim da namestim delay na titlovima...

Jedini problem je što ne mogu da pustim film... Imam milion instaliranih kodeka (medju njima i taj Mpeg2 video codec) ali ništa ne radim s tim... jednostavno neće da otvorim taj mpg fajl (nijedan, ne samo taj)...

Postoji li neki program koji dozvoljava da pustim subtitlove i jnamestim delay a da pritom radi sa cyberlinkovim kodecima (jedino mi Cyberlink PowerDVD pušta ovaj fajl, ali ne mogu da podesim titlove preko njega)...
 
Probao sam... Ne trza, nego uopste ne pusta mpeg2... Inače, napravio sam MV2 player... U opcijama sam namestio korisnički nivo na ekspert (nego šta ? :)), a zatim u filterima chekirao MainConcept (Adobe2)......... Jedno desetak takvih...
I sada radi... Javiću ako ponovo budem imao problema!

Hvala svima na odgovorima, i pozdrav!
 

Back
Top