inteligentni potezi nasih ljubimaca

Ne znam da li bih ovo ubrojala u pametan potez mog psa.Dakle,u jednom trenutku je izrazila sebičnost ili škrtost.Kuma je donela svog mačora.Dala sam im hranu u jednoj činiji.Mačor je počeo da jede međutim Ladi se to nije svidelo.Jednostavno je uzela činiju u zube i prenela je na drugo mesto,a zatim je prevrnula šapom tako da je hrana ostala poklopljena.
Odgovor na drugo pitanje je što se tiče mene generalno mi je svejedno jer zaista volim životinje bez obzira na njihove osobine i stepen inteligencije.Inače imam mešanca...
 
Moj dzukac je jednom uspeo granu, bolje receno drvo, dugacko oko 4 metra da provuce kroz kapjiu sirine jedva pola metra. Umesto da je drvo uzeo za sredinu pa ga tako nosio, on ga je uhvatio za jedan kraj i tako provukao kroz kapiju vukuci ga prakticno za sobom.

A sto se tice pametne dzukele ili glupog rasnog psa, meni je apsolutno svejedno. Ja sam obozavala i "glupe" mesance i "glupe" rasne pse (namerno stavljam znake navoda jer po meni nema glupih pasa), meni svaki pas odgovara.
 
moji psi su imali doooosta inteligenthih poteza
evo jednog primera:imao sam jednog malog dzukca koji mi je raznosio obucu,jedne veceri mi je odneo patike sa praga na sred dvorista,ubrzo je pocela padati kisa i onda je uzeo kisobran koji je stajao pored vrata i stavio ga je na patike,tako da patike nisu pokisle
 
ne postoje glupi rasni psi postoje samo neutrenirani psi ... ako ga vlasnik istrenira on ce nauciti ako ga ne trenira i ne posvecuje paznju ostace glup ...

P.S.

Gde ste videli pametnu djukelu ??? hahaha ... sta ako pas sedne ispred radnje gde se prodaje burek i klinci mu bacaju onda kad neki klinac posle izadje iz radnje i kaze mu sedi i on to uradi da bi mu dao opet parce hrane znaci to je pametna djukela ... ??? ili mozda gladan djukela koja ce sve uciniti za malo htane ... hahaha ... dobri ste majke mi ...

pozzz ...
 
Nitroglicerin:
ne postoje glupi rasni psi postoje samo neutrenirani psi ... ako ga vlasnik istrenira on ce nauciti ako ga ne trenira i ne posvecuje paznju ostace glup ...

P.S.

Gde ste videli pametnu djukelu ??? hahaha ... sta ako pas sedne ispred radnje gde se prodaje burek i klinci mu bacaju onda kad neki klinac posle izadje iz radnje i kaze mu sedi i on to uradi da bi mu dao opet parce hrane znaci to je pametna djukela ... ??? ili mozda gladan djukela koja ce sve uciniti za malo htane ... hahaha ... dobri ste majke mi ...

pozzz ...

Videla sam ih svuda i stalno. To sto si ti ocigledno glup pa to ne vidis tvoj problem.
I slovo DZ se na latinici pise sa Z a ne sa J. E nesrecnice...
 
Obožavam svog psa .. i sve što ona uradi je meni smešno i izaziva neku plimu prelepih osećanja. Od kad je imamo nama se život skroz promenio .... Najsladje mi je kad se zatrči da skoči na krevet, pa ne proceni dobro i udari glavom o stranicu (naravno tapaciranu) pa se onako vrati unazad i počne da se klima ... umrem od smeha.
 
ja zapazam kod svog psa dozu isfoliranosti prema svom gazdi, sto jeste znak inteligencije. drugo, odlicno kapira prostorne odnose, zna kako da zaobidje odredjene prepreke koje mu postavljam radi provere. dobro, nekad se zezne, pa pocne da cvili umesto da pokusa da resi problematiku ili krene na silu, jbg stare navike se tesko menjaju...
 
Ja mislim da ne postoje pametni i glupi psi.
Imalam rasnog psa, a svi pre njega su bili mesanci, i svi su mi podjednako dragi. Cak mislim da sam bila "zaljubljena" u jednog mesanca koji je pre tri godine preminuo od piroplazmoze, zbog pogresne dijagnoze i zakasnele terapije. E to je bio jedan od onih sto izvode kerefeke da bi vas zabavi, i bio je nekako krivo nasadjen. Jednom je nedelju dana bio ljut na mene. Mi zivimo u kuci a oni(ljubimci) u dvoristu. I svako jutro je u pravilnim razmacima rasturao smece koje nadje u kanti, po celom dvoristu. Valjda da pokaze koliko je ljut, ili sta god. E, on je svaki dan imao neke prepametne ideje.
I mnogo mi je slatka ona prica o psu koji je prekrio patike da ne pokisnu. :lol:
 

Back
Top