ISKRENA PRIJATELJSTVA

Keky

Početnik
Poruka
7
Smatrate li da su vam sve drugarice (prijateljice) zaista prave prijateljice?
Živimo u izopačenom svetu i na ličnim iskustvima sam imala prilike da se uverim da nikome ne mogu potpuno da verujem.Drugarice sa kojima se godinama znam i za koje sam ruku mogla da dam, zarile su mi nož u leđa, pa im ni to nije bilo dovoljno, nego su ga malo i okretale ne bi li mi još malo bola nanele.
Možda i grešim što tako raznišljam, ali za druga(ricu) bih uradila sve, a vremenom sam shvatila da bi jako malo ljudi uradilo to isto.
Ima li uopšte iskrenosti u današnjem svetu?
Razmislite malo i zapitajte se da li su osobe iz vašeg okruženja (prijatelji), ljudi na koje se zaista, uvek možete osloniti....
 
Pa vidis, u potpunosti se slazem sa tobom. I ja sam za drugarice mogla i ruku u vatru, ali sam shvatila da ne vecina nego niko nije takav. Ja sam jedina budala (izgleda i ti sa mnom) koja je uvek spremna da ucini sve za srecu drugih, a to mi se retko vracalo. U pocetku sam to suvise licno primala i bilo mi je krivo, ali vremenom sam navikla i shvatila da sam sama sebi najbolji prijatelj, sto i jeste-jedino ono sto nisam nikom rekla, sto sam zadrzala za sebe, nije me povredilo.
Sada-kafa, izlazak, rodjendanska zurka i nesto slicno OK, otvoreni razgovori vise nikad!
 
Ko deli ljude na prijatelje i one koji to nisu uskoro ostaje bez prijatelja.
Ko deli ljude na neprijatelje i one koji to nisu uskoro ostaje bez neprijatelja.

Vrhunac ljudskog dostignuća je očigledan najviše kod opravdavanja sopstvenih odluka.
 
Imam prijateljice. Divne. Srecna sam sto postoje i sto su u mom zivotu tako dugo. Vremenom smo svasta prosle zajedno i dokazale su se i pokazale u raznoraznim situacijama i periodima zivota. To su prijateljstva koja traju 15-20 godina i posle svega toga nemam dilemu da su mi prave prijateljice :)
 
ja imam samo jednog prijatelja.
ok, i muž mi j eprijatelj.
imam i dve prijateljice. ali sa prijateljem..je mnoogo jače i iskrenije.
mlada si.
polako vremenom raščišćavaš odnose sa ljudima, i stavri postaju kristalno jasne;)
mora bre da se opečeš koji put;)
 
phenomenon:
Imam prijateljice. Divne. Srecna sam sto postoje i sto su u mom zivotu tako dugo. Vremenom smo svasta prosle zajedno i dokazale su se i pokazale u raznoraznim situacijama i periodima zivota. To su prijateljstva koja traju 15-20 godina i posle svega toga nemam dilemu da su mi prave prijateljice :)
potpisujem ;)
 
Ja imam mnooooogo onih ''tralala'' prijateljstava,mnogo ljudi poznajem,sa raznima sam letovala,zimovala,sa raznima izlazim ,ali pravih prijatelja imam malo.Mozda jednog!Cak ni za tu osobu nisam u potpunosti sigurna.Naravno,partner mora biti pravi prijatelj.
Ne ocekujem previse od ljudi.Zna se sta se moze ocekivati,ali neke stvari ,definitivno,covek,mora sam izneti.
U zivotu,samo oprezno.Ne poznajemo ni sami sebe 100%,pa samim tim drugog tek ne mozemo znati i uz to znati sta mozemo ocekivati!
 
Имам неколико правих пријатеља (и мушког и женског пола) и сви су различити....Дружимо се деценијама (сем са једном, са којом се дружим две године), добро се познајемо, знамо све наше врлине и мане, прихватамо једни друге такве какви јесмо, без идеализовања...и то је рецепт дугог пријатељства!

Мислим да разочарења потичу од тога што су људи (нарочито жене) склони да идеализују пријатеља (другарицу), да очекују да им та особа пружи СВЕ, У СВАКОМ ТРЕНУТКУ....и да свом пријатељу увек буду на првом месту, изнад свега другог!
Знам да је моја најбоља другарица склона да буде заједљива понекад, знам да може да јој се деси да заборави мој рођендан...али она је таква, и ја је волим баш са свим тим њеним слабостима и манама, и не нервирам се због њих јер је прихватам такву!
 
Imala sam par ok drugarica, jednu najbolju...to prijateljstvo je puklo...mogu samo, da kazem, da je vecina zena strasno ljubomorno i zavidno i samim tim su nesposobne, da imaju neko trajno iskreno prijateljstvo. Bar sam ja imala kontakta sa tom vecinom. Na moju zalost.. :confused:

A sto se muskaraca tice...hmm...tesko sa njima mogu, da budem drugarica i da se stvori nesto iskreno i lepo..uvek mi se desilo, da se toj osobi svidim na drugaciji nacin, a ja nju vidim samo kao prijatelja. :confused: :(

Al ajd... 8-)
 
Imam tri prave prijateljice sa kojim mogu da delim i dobro i zlo, koje su uvek tu za mene, a i ja za njih. Imam i drugarica sa kojima mogu da pijem kafu i zezam se, ali nemam potrebu i ne zelim da im pricam o svojim tugama i srecama, niti ocekujem to od njih. Nije bitno vreme koje provedemo sa nekim, nekada je dovoljno da sa prijateljicom pricam pet minuta i osecam se ispunjenije nego da sa nekim provedem dane
 
Pa imam par njih za koje znam da me ne bi zajebale ili, ako bi, onda bi im bilo krivo, i to mi je dovoljno... One su birale mene, ili smo se birale međusobno.
Ovo ostalo sam ja birala, i nekako uvek pogrešim.
 
Imam nekoliko prijatelja i prijateljica koje volim i postujem. Ali malo je takvih :) Na srecu - meni je to dovoljno!
Apsolutno NISAM osoba koja bi za nekoga, bilo koga, ucinila "sve" pa to onda ne ocekujem ni od drugih. Sitnicava sam, zahtevna, lose vaspitanje (tj. drugacije od mog) recimo uopste ne tolerisem. U stvari, vrlo sam kriticna i cudi me, kad bolje razmislim, kako uopste i imam prijatelje :)
 
Imam jednu pravu drugaricu sa kojom se druzim vec 20 godina,isle smo u istu osnovnu skolu.Ja priznajem da ona ima mnogo mana(kao i svi ljudi,kao i ja)ali ja te njene mane mogu da prihvatim,i zato smo prijatelji.Kada mozes da prihvatis necije mane,onda ti ta osoba moze biti prijatelj.Imam ovako puno drugarica,ali to je druzenje cisto onmako-kafa,poneki izlazak,pricica.
Uvek sam imala vise drugova,imam jednog drugara za kojeg sto posto znam da bi ucunio sve za mene i dokazao mi je to.........moj najbolji drugar iz mladosti,sa kojim sam nerazdvojna uvek bila,je nazalost poginuo i cak mi dan-danas posle skoro 14 godina nedostaje.Imam jos nekoliko ljudi sa kojima se ne vidjam cesto,iz nekih razloga,ali znam da uvek mogu da racunam na njih kao i oni na mene.Ja cu sve uciniti za svoje prjatelje,kada nekog volim,kada mi je vazan u stanju sam zaista mnogo da uradim za njega........ali ako me izneveri automatski mi postaje neprijatelje,retko kada pruzam drugu sansu.......sta cu osvetnica sam,skorpija sam u horoskopu.......
 
Meni nikada nisu bili jasni ljudi koji imaju gomilu prijatelja.Kako je moguce da svima odgovaras i da svi tebi valjaju,da se svima poveravas i sl?Ja sam uvek imala jednu,mozda dve prijateljice,ali prave,kojima sam mogla sve da kazem,a ovo ostalo je prosto drustvo.Jedna od te dve se sama diskvalifikovala ovih dana,tako da sam sada sa jednom ali vrednom.
Bas kako ona kaze-ne prepoznaju se prijatelji u zlu,vec u dobru.One koje iskreno i sa ljubavlju proprate sve lepe delove tvog zivota,a ne one koje se zgrozavaju nad losim trenucima i na tome velicaju svoj zivot.E upravo mnogi ne umeju da podele srecu sa drugima a jos vise njih ne zna da podnese tudju srecu.
Npr.moja ex prijateljica (samo ona jos ne zna da je ex ali saznace prvom prilikom kada joj zapne a moje rame bude zauzeto) mi ne izbija iz zivota kad krene lose,i toliko me uvuce u svoje probleme da zaboravim i zapostavim sve svoje da bi njoj olaksala.Sad kad je sve ok nje prosto nema,isparila.E a kako sam ja tu pricu vec cula,ovo je samo bila tacka na i.
 
nivea_soft:
Meni nikada nisu bili jasni ljudi koji imaju gomilu prijatelja.Kako je moguce da svima odgovaras i da svi tebi valjaju,da se svima poveravas i sl?Ja sam uvek imala jednu,mozda dve prijateljice,ali prave,kojima sam mogla sve da kazem,a ovo ostalo je prosto drustvo.Jedna od te dve se sama diskvalifikovala ovih dana,tako da sam sada sa jednom ali vrednom.
Bas kako ona kaze-ne prepoznaju se prijatelji u zlu,vec u dobru.One koje iskreno i sa ljubavlju proprate sve lepe delove tvog zivota,a ne one koje se zgrozavaju nad losim trenucima i na tome velicaju svoj zivot.E upravo mnogi ne umeju da podele srecu sa drugima a jos vise njih ne zna da podnese tudju srecu.
Npr.moja ex prijateljica (samo ona jos ne zna da je ex ali saznace prvom prilikom kada joj zapne a moje rame bude zauzeto) mi ne izbija iz zivota kad krene lose,i toliko me uvuce u svoje probleme da zaboravim i zapostavim sve svoje da bi njoj olaksala.Sad kad je sve ok nje prosto nema,isparila.E a kako sam ja tu pricu vec cula,ovo je samo bila tacka na i.
Ja imam puno prijatelja,ali ih razdvajam,ljudi koje sam navela u mom postu su mi pravi,iskreni i odani prijatelji koji su mi to vise puta dokazali,kao i ja njima.Ostalo su ljudi sa kojima pijem kafu,razgovaram,jednom reciju povrsno se druzim...........za njih sigurno ne bih rizikovala,ne bih im ucinila ni deseti deo onoga sto cinim mojoj najboljoj drugarici ,recimo.Nije bitno koliko je ljudi oko tebe,bitno je da ih sve postavis na njihovo mesto,za nekoga bih dala zivot,za nekoga krv..........jednostavno treba kategorisati krug ljudi oko sebe,cim te neko izneveri ,treba ga odbaciti......
 
Pa pazi,ne trebash nikad nikome potpyno da veryjesh...Ja sam se mnogo pyta razocharala y osobe..Iskreno se nadam da josh postoji iskrenost,ma da se nisam bash neshto lichno yverila,jer sy me mnogo pyta prijatelji izneverili i nisam sigyrna vishe kome mogy da veryjem a kome ne..Ali dobro..Shto me ne ybije jacha me :)..Jednostavno sam se navikla da sy ljydi takwi kakwi sy i wishe me nishta ne iznenadjyje...Iskreno mislim da i ako ima iskrenih ljydi da ih je mnogo,mnogo malo,nazhalost :-( ...pOzZ ;)
 
Шта значи то ''потпуно веровати''?
Ако некога добро познајеш и знаш све његове мане и слабости, како може да те разочара???
Очигледно је да су твоја очекивања била већа од онога што су те особе биле у стању да пруже! Значи, није грешка у њима, они су такви какви јесу, грешка је у твојим очекивањима!
 
Nikad ne treba postavljati pitanje da li ti je prijatelj PRAVI prijatelj. U svakom prijateljstvu vam nešto godi i zbog nečega sa tom osobom volite da drugujete. Postoje trenuci kada se ta osoba pokaže, a postoje, nažalost, oni trenuci kada vas te osobe iznevere, a bili ste ubedjeni da će one prve da potrče da vam pomognu. Tada se ne pitamo zašto je to tako .... da li sem našeg problema, možda i ta osoba ima problem ....

Ja imam 32 godine i jako puno prijatelja ... svaki je pravi na svoj način .... jedan za izlaske, drugi za iskrene razgovore, treći za zezanje, četvrti za plakanje ..... svi oni u mom životu traju po 10 i više godina ... i dobro funkcionišemo .... zaista dobro ....
 
Nekad sam patila zbog toga sto nemam vise pravih prijatelja. (Bas sam bila pohlepna!) Desavalo mi se u srednjoj skoli da me drugarice ispale, ili povrede na neki nacin. Kasnije sam shvatila da se na neke ljude mogu osloniti kad su u pitanju razlicite stvari, da nekima nesto mogu da kazem, nekima ne mogu, ali da ne mogu od svih ocekivati da me vole. Svi smo razliciti. Mislim da imam jednu pravu drugaricu. Mislim. I imam nekoliko dobrih drugova i drugarica sa kojima nisam bliska kao sa njom, ali sa kojima mogu da podelim neke lepe stvari. To mi je dovoljno.
 

Back
Top