FENG SHUI

Interesuje me koje knjige koristite ili bolje receno sta preporucujete.Ja imam "Korak po korak" od Rafaela Sajmonsa ali mi to nije sasvim dovoljno.Nasla sam izdanja na ruskom jeziku kao recimo " Feng shui za profesionalce" gde je mnogo bolje uradjen pregled i u odnosu na kineski kalendar pa intersuje da li postoji knjige na nasem jeziku slicne tome.
 
bjanka:
Interesuje me koje knjige koristite ili bolje receno sta preporucujete.Ja imam "Korak po korak" od Rafaela Sajmonsa ali mi to nije sasvim dovoljno.Nasla sam izdanja na ruskom jeziku kao recimo " Feng shui za profesionalce" gde je mnogo bolje uradjen pregled i u odnosu na kineski kalendar pa intersuje da li postoji knjige na nasem jeziku slicne tome.

Ja se nabolje snalazim sa knjigom Feng Shui od Althea S.T.
 
:D Caos.Jako mi je drago sto sam pronasla ljude koji se interesuju za Feng Shui.Mene to jako zanima i probala sam svoj stan da uredim(koliko je to bilo u mogucnosti)zahvaljujuci Feng Shuju. :)
 
gigule:
Pa dobro,dajte onda...Pričajte.
Feng Shui je nešto u šta se ne razumem ali bi da naučim...Pa...čekam...
Za pocetak nadji ponesto na internetu i procitaj, ima toga ,da bi ti bilo sve jasnije.Prosto receno to je kineska filozofija uredjenja zivotne sredine.
Zasniva se na cinjenicama skupljanim kroz hiljade godina.
Ja mojim prijateljima pogotovo skepticima objasnjavam to ovako.
Do sada ste sigurno primetili da vam se ne svidja svaka boja ,da se u nekim prostorijama,stanovima prijatelja ili bilo gde drugde osecate bolje a negde vam je jednostavno dovljno da udjete i da se osecate neprijatno.Postoje ljudi sa kojima niste progovorili ni rec ali vam se jednostavno ne svidjaju.
Neke od odgovora mozete naci u feng shui-u.Ne predlazem da slepo prihvatite sve sto je napisano ali vas nista ne kosta da malo preuredite stan,da rascistite coskove ,da pobacate visak sitnica koje godinama cekaju neko bolje vreme,da okrenete glavu u spavacoj sobi na stranu koja vam vise odgovara pa da recimo vidite da li se osecate bolje.Da vidite recimo kojim stihijama pripadaju clanovi vase porodice i vi pa da po opisu karakteristika vam mozda bude jasnije sto se recimo sa jednim detetom vise ili manje razumete nego sa drugim.Da recimo u sobu gde vam spavaju deca pogotovo ako se bas i ne slazu ubacite po koji detalj u boji koja smiruje i jedno i drugo dete.Ima toga mnogo interesantnoga.
Sve sto tamo nadjete i procitate u svakom slucaju vam nece odmoci.
 
Bimba-Eki:
gost:
ima li neko da ga zanima ovo?[/quote


Da li su to saveti kako da uredimo prostor u kome zivimo itd. ispravi me ako gresim....u svakom slucaju kazi nesto vise zanima me
Saveta ima mnogo.Recimo treba voditi racuna da vam sve instalacije budu ispravne u kuci.Ako voda otice to otprilike znaci da vami novac otice iz kuce.
Vrata od kupatila i wc bi trebala stalno da budu zatvorena.To mesto se ne savetuje sa vam se nalazi u centralnom delu stana ili kuce.
Ne prenatrpavajte stan.
Ne spavajte nogama okrenutim ka vratima,narocito ne izlaznim.
Vodite da vam je ulaz u kucu cist i uredan kao i da su vam vrata sredjena (ne popucala ili polomljena).To je ne samo olicenje vas nego i pretpostavka da se sa tih vrata u stan moze uneti samo lepa i prijatna energija (svi mi nosimo sa sobom nekakvu energiju)
:wink:
 
Ja za nekih mesec dana treba da se uselim u novi stan. Koju knjigu mi preporucujete da kupim kako bih stan uredila prema feng shui? Kakav uticaj imaju boje u stanu?
 
Dragi moji
Feng Shui nije samo premetacina po radnom ili licnom[intimnom ]prostoru. Treba u to uci sa jednim dubljim pristupom. Drevni kinezi a i ovi sadasnji i dalje grade i uredjuju svoj zivotni prostor i ne samo njega vec i trgove, parkove u skladu sa ovim drevnim znanjem o pet kosmickih elemenata.Znate delotvornost feng Shui-a nije samo u rasporedu, jer ako samo premestite ili se ponasate u skladu sa datim uputstvima a ne osecate iznutra to sto uradite....nece imati efekta.Dakle trebamo imati makar elementarno osecanje jednog drugacijeg pristupa svetu[prostoru]u kome zivimo,ali malo nas je spremno da u to udje dublje u otkrivanje visedimenzionalne stvarnosti u kojoj je ovaj nas svet samo jedan nivo.Na zalost u danasnjem vremenu postoji previse izrazena tendencija da se ta nepoznata stvarnosttj,globalni odnos prema zivotu, nasem postojanju, svetu u kome zivimo organicava pa cak i ignorise, time sto se materijalno suprostavlja duhovnom,a licno univerzalnom.
 
ona:
Dragi moji
Feng Shui nije samo premetacina po radnom ili licnom[intimnom ]prostoru. Treba u to uci sa jednim dubljim pristupom. Drevni kinezi a i ovi sadasnji i dalje grade i uredjuju svoj zivotni prostor i ne samo njega vec i trgove, parkove u skladu sa ovim drevnim znanjem o pet kosmickih elemenata.Znate delotvornost feng Shui-a nije samo u rasporedu, jer ako samo premestite ili se ponasate u skladu sa datim uputstvima a ne osecate iznutra to sto uradite....nece imati efekta.Dakle trebamo imati makar elementarno osecanje jednog drugacijeg pristupa svetu[prostoru]u kome zivimo,ali malo nas je spremno da u to udje dublje u otkrivanje visedimenzionalne stvarnosti u kojoj je ovaj nas svet samo jedan nivo.Na zalost u danasnjem vremenu postoji previse izrazena tendencija da se ta nepoznata stvarnosttj,globalni odnos prema zivotu, nasem postojanju, svetu u kome zivimo organicava pa cak i ignorise, time sto se materijalno suprostavlja duhovnom,a licno univerzalnom.
:!: :?:
 
Ja se u potpunosti slazem da je Feng Shui mnogo vise nego cisti razmestaj stvari ali ako se od necega ne krene nikada nece ni biti napredka.Najbolje je krenuti od knjige i pokusaja da se razume i uredi prostir oko nas.
Ja sam krenla sa " Feng Shui ,korak po korak "od Raphael Simons.
Iako imam celu malu biblioteku ta mi je knjiga najdraza i vrlo cesto se vracam u upotrebi na nju.Ono sto ce te naci u svakoj knjizi i po svakoj skoli da vredi pokusavati.Promene obicno ne donose nista lose a vi brzo primecujete razliku.
U jednoj od njih se kaze da znanje sticemo preko knjiga a mudros na nasim greskama.
Za one kojima je ovo interesantno neka pocnu od toga da je najvaznije da prostor oko sebe drzite cist,uredan i prijatan za vas i obavezno ne prenatrpan.Sve sto smeta vama smeta i drugima.Izbacite sve ono sto vam stoji po coskovima a ne koristite vec dugi niz vremena(da ne kazem godina)Napravite oko sebe mesta da se energija krece.
Svima puno pozdrava. :wink:
 
Pogledala sam mnogo bolji site nego ranije Feng-shui.co.yu.
Vidim da se organizuje i kurs,pa pitam vredi li to,koliko para za to treba izdvojiti...
Svojevremeno sam na bila na sajtu firme iz slovačke koja ozbiljno radi konsultacije,kurseve,preuređuje prostor ili planira isti po principima Feng-shui...ali su preskupi(a i ne bi u Slovačku zarad kursa,jelte....) Mislim da je kurs oko 1000 evra.
 
Dve knjige Lilian Tu su sasvim ok za pocetak (postoji i njen sajt). Treba ih procitati nekoliko puta i pazljivo raditi na uredjenju stana.
Nap. ako je vasa spavaca soba na severnom delu stana (kuce), a severu prija voda vi, bez obzira sto bi trebalo, necete staviti fontanu ili sliku vode ili akvarijum na to mesto, jer nije preporucljivo nista od toga imati u sobama gde se spava. Ali ja sam napr. stavila figuricu delfina i skoljke koje sam donela sa mora, jer one simbolicno predstavljaju vodu.
Slicno je sa drvetom. Iako je preporucljivo za tu stranu sveta ne treba imati cvece u saksijama u spavacoj sobi.
Znaci ne treba insistirati na svim detaljima jer moze doci do kontraefekta. Poenta feng shui-a je umerenost i sklad. A ono sto je osnovna preporuka je da se oslobodimo viska stvari. Znaci sve sto nije korisceno vise od 3 godine - leti napolje. Kuca/stan moraju da budu cisti, puni svezeg vazduha, bez prasine, gomilanja stvari, sve sto je pokvareno da se popravi ili baci...
Tek kada se kuca ocisti od prljavstine treba preci na raspored namestaja i rasporedjivanje zvoncica, bambusa, fontana... isl.
 

Back
Top