VENECIJA

Venecija je lepa....i glupo bi bilo mreci nesto drugo...prelepa je....ustvari mislim da je najlepsi dan mog zivota bio kada smo vozili ceo dan i pa noc i negde u 3 ujutru usli u Veneciju ....ona tabla na kojoj pise "VENECIJA" pa dugacak most ...nije bilo zive duse....presli smo taj most kolima ,grad je spavao....naravno nismo mogli unutra jer nismo znali gde da ostavilo kola ,a i vec smo bili slomljeni...otisli smo da pronadjemo hotel...ali taj most ,ta table...te noci...nesto su sto cu sigurno pamtiti celog zivota.Valjda zbog osecaja slobode kojim osetis ...ne znam...
Ali moj omiljeni grad nije Venecija....to je jedan mali gradic koji se zove Albano...pored Rima...i naravno Napoli...
 
Venecija stvarno oduzima dah...sa svojom romanticnom energijom...kojom odise...uzurbanoscu preko dana i mirom i tisinom preko noci...odusevila me je...posebno male i povucene ulicice pune radnj, suvenirnica, restorancica kada zadjes u njih sa bucnog trga...Voznja gondolom je prelepa...A dva grada koja su mi isto lepa, imaju dusu, a i kulturno-istorijske spomenike su Rim i naravno Firenza...koja je prelepa...
 
Venezia bella e` un po triste....

Dragi moji,ukoliko idete kolima ostavljate ih jedno par km.od Venezie.Put nastavljate pesaka.Nikako ne pijte i ne jedite na Trgu San Marko,opaljuju po usi,Posetite obavezno fabriku stakla Murano,predivna je prava atrakcija.Pored kanala pomalo smrdi,ali je zanemarljivo.Videcete sve zive rase,ceo svet u malom :) .Meni se dopalo,a vama? Sobzirom da sam ziveo u Italiji isao sam cesto do Venezie,tako da meni to vise i nije neka atrakcija.Lepo se provedite,pa pisite...
 
Salvadore:
Venezia bella e` un po triste....

Dragi moji,ukoliko idete kolima ostavljate ih jedno par km.od Venezie.Put nastavljate pesaka.Nikako ne pijte i ne jedite na Trgu San Marko,opaljuju po usi,Posetite obavezno fabriku stakla Murano,predivna je prava atrakcija.Pored kanala pomalo smrdi,ali je zanemarljivo.Videcete sve zive rase,ceo svet u malom :) .Meni se dopalo,a vama? Sobzirom da sam ziveo u Italiji isao sam cesto do Venezie,tako da meni to vise i nije neka atrakcija.Lepo se provedite,pa pisite...
Zasto da ostave kola par kilometara od Venecije??
Mi smo parkirali na parkingu ,onom pre no se udje u sam grad...i sve je ok...Naravno ako si smesten negde okolo ,pa ti parking treba onoliko koliko ti treba da vidis grad....ne i ako spavas u istom...onda je verovatno preskupo....Platili smo ...hm....2 E sat mislim...oko 10 e...nije strasno....
 
DjuraMornar:
Zasto da ostave kola par kilometara od Venecije??
Mi smo parkirali na parkingu ,onom pre no se udje u sam grad...i sve je ok...Naravno ako si smesten negde okolo ,pa ti parking treba onoliko koliko ti treba da vidis grad....ne i ako spavas u istom...onda je verovatno preskupo....Platili smo ...hm....2 E sat mislim...oko 10 e...nije strasno....

Ma da sve zavisi od potreba i gde se nalazis,naravno da ne moras da ostavljas kola par km.mze naravno i u garazi ispred grada
 
ima li ko kakva iskustva o odlasku u veneciju, gde otici, planiramo kolima pa je problem gde parkirati, moze li ko preporuciti kakav smestaj naravno restorane, ceffee i ostalo , hvala
 
Imam ja ....ali sad sam ustala pa mi se jos mozak nije razbistrio....
dacu ti adresu Hotela....zove se "ROMA" ,nije u centru grada ali je 60E nocenje za dve osobe a to je prilicno jeftino kada je Venecija u pitanju...a posto imate kola to nije problem....parking imate odma , cim dodjete do grada sa desne strane 20 m pa opet mozes desno....tu je puno malih parkinga.....zaboravila sam koliko naplacuju ali nije strasno to se secam....
 
Aja ti priporučujem, da u Monfalconu parkiraš auto na železniški stanici i to gratis.Onda sedneš na vlak koji košta cca 8 eura i za 1.30 cca si u veneciji.Vlak piči svaki sat i možeš još pogledat na www treni italia.it vozni red.U centru možeš dobit hotel 3 * za cca 80 eura 1/2 ili guest house za 20 eura po osobi.
Za sad ti je to dovoljno
 
Kako je ovaj grad postao veoma aktuelan poslednjih godina, a i sama Italija uopshte, pa kako nema teme koja se ovim bavi.... rekoh da neupucenima pomognem makar malo?!

NAJSKUPLJE vam je doci u Veneciju, preko PUNTA SABBIONI!!!!

:rtfm: Vecina nashih agencija vam za to uzima 15E (neke po 10E), a realno oni vashu (povratnu kartu) placaju prevozniku 4-6E! Ostalo je njima u dzep (uz manji troshak-karte, za ulazak autobusa u luku).

Ako ipak dolazite, preko PUNTA SABBIONI.... i vec 'bacate' 15E, preporuchujem vam individualnu brodsku kartu koja koshta 18E, ali se barem mozete vozati 12h po Veneciji u svim pravcima.... sa ostrva na ostrvo, sa koliko zelite brodova.... i tako je videti Veneciju iz svih uglova, a i videti najvishe.

:dash: Ovako, em vas agencija odere, em josh morate da budete na doku u TACHNO odredjeno vreme! Inache ostajete BEZ PREVOZA brodom.... a najverovatnije i prevoza busom (za kuci), jer dok se vi snadjete da se vratite nekim drugim brodom, on ODE!!!!!
Ako kupite individualnu kartu, imate prevoz non-stop natrag do autobusa, pa ako se smorite shetnjom, mozete se vratiti kad god vam je volja, jer ti brodovi idu veoma chesto?! Uostalom, pogledajte red voznje. Za to vam nije potrebno znanje Italijanskog! Sve se vrti oko PIAZZA San Marco.... snacicete se.

:ok: Najjeftinije vam je u Veneciju doci iz pravca Venezia Mestre, autobusom (nashim ili lokalnim) ili vozom..... preko dugachkog mosta (nasipa). Na kraju pomenutog mosta sa desne strane ima vishe manjih i vecih parkinga.... pa i jedan veliki, na sprat. Taj deo se zove TRONCHETTO (Tronketo). Tu je i luka za velike brodove, poput kruzera.
Pazite, ako dolazite sopstvenim prevozom?! Shto duze je auto parkiran, to je cena po satu veca! Na primer, 4 sata je 16E.
Napomena: LOKALNI vozovi i autobusi ulaze dublje u Veneciju. Tj. idu do PIAZZALE ROMA.

Sa Tronketa, do trga Svetog Marka, mozete:
1.) 'gradskim prevozom' (brodom).... cena karte 7E, za 1 sat vremena voznje (u svim pravcima i sa bilo koliko brodova)
2.) peshaka.... 0E, tj. dzabe! ;)
3.) ili zanimljivim tramvajem, koji vishe 'leti', nego shto ide po zemlji.... do PIAZZALE ROMA, pa odatle opet peshaka ili brodom, do Duzdeve Palate (PIAZZA San Marco).... cena karte tramvaja 1E, za brod sam vec napisao.

Preporuchujem, kupite kartu Venecije. Koristice vam! U samoj Veneciji se moze kupiti, vec za 2E.

AUGURI :bye:
 
Poslednja izmena:
Ja sam jedne godine provela par dana u mestu koje se zove Noventa di Piave( isla sam u shopping ofkors :rumenka: )...nedaleko odatle je mestasce San Donna di Piave odakle te voz odveze pravo u Veneciju...povratna karta je bila 8 eur,a vozovi idu jako cesto :)
divota jedna...parkiras kola ispred zeleznicke stNice,sednes u voz i za nepun sat si u srcu Venecije :)
 
Ja sam jedne godine provela par dana u mestu koje se zove Noventa di Piave( isla sam u shopping ofkors :rumenka: )...nedaleko odatle je mestasce San Donna di Piave odakle te voz odveze pravo u Veneciju...povratna karta je bila 8 eur,a vozovi idu jako cesto :)
divota jedna...parkiras kola ispred zeleznicke stNice,sednes u voz i za nepun sat si u srcu Venecije :)

Moze iz: Latizane (Latisana), Portogruaro, San Donna di Piave, moze i iz Venezia Mestre.... kome shta vishe odgovara?!

Inache, voz najdublje ulazi u Veneciju (za razliku od buseva i automobila). Chak do Piazzale Roma! Tj. do pochetka kanala Grande.

U Noventa di Piave se nalazi outlet, iste firme.... kao u Pandorfu (kod Becha).
Bukvalno pored njega se skrece sa auto-puta, za Punta Sabbioni. Jedino u njega nisam svracao. Kazu da je skup?!
Svakako u Portogruaru.... i pre njega u Palmanovi, imate zanimljive hyper markete (magazine) i outlet-e!
 
Moze iz: Latizane (Latisana), Portogruaro, San Donna di Piave, moze i iz Venezia Mestre.... kome shta vishe odgovara?!

Inache, voz najdublje ulazi u Veneciju (za razliku od buseva i automobila). Chak do Piazzale Roma! Tj. do pochetka kanala Grande.

U Noventa di Piave se nalazi outlet, iste firme.... kao u Pandorfu (kod Becha).
Bukvalno pored njega se skrece sa auto-puta, za Punta Sabbioni. Jedino u njega nisam svracao. Kazu da je skup?!
Svakako u Portogruaru.... i pre njega u Palmanovi, imate zanimljive hyper markete (magazine) i outlet-e!

jeste skup...kao otrov :lol: Firma je McArhur Glen...kao u Parndorfu ili onaj u Serravalle Scrivia kod Djenove
nama je hotel bio preko puta outleta al smo se prosetali bukvalno jednom na sat vremena
doduse,nije bilo vreme rasprodaja,al,svejedno je skup ko sam djavo :evil:

nama je San donna di Piave bila blizu,pa smo zato odatle isli vozom
iskreno receno,mozes ti kolima i u samu Veneciju...postoji ona garaza San Marko,ako dodjes dovoljno rano mozes da se parkiras u njoj bez problema
jedino sto je cena da se smrznes...80 eur dan,bilo da ostavljas kola ceo dan ili dva sata
pa ko voli nek izvoli :lol:
 
jeste skup...kao otrov :lol: Firma je McArhur Glen...kao u Parndorfu ili onaj u Serravalle Scrivia kod Djenove
nama je hotel bio preko puta outleta al smo se prosetali bukvalno jednom na sat vremena
doduse,nije bilo vreme rasprodaja,al,svejedno je skup ko sam djavo :evil:

nama je San donna di Piave bila blizu,pa smo zato odatle isli vozom
iskreno receno,mozes ti kolima i u samu Veneciju...postoji ona garaza San Marko,ako dodjes dovoljno rano mozes da se parkiras u njoj bez problema
jedino sto je cena da se smrznes...80 eur dan,bilo da ostavljas kola ceo dan ili dva sata
pa ko voli nek izvoli :lol:


Chek... chek.... kakva garaza "San Marco"?! :think:

:nono3: Do dushe ne znam, ima li kakvo ime garaza.... ali taj deo gde su parkinzi i garaza (ona velika na sprat).... zove se TRONCHETTO (Tronketo)....
.... a kopnenim putem se u Veneciju moze uci josh samo oko 1km dublje i ni centimetar dalje!!!! I tamo obichno odlaze samo medjugradski autobusi i voz. Tj. tamo su autobuska i zeleznichka stanica.... i taj deo se zove PIAZZALE ROMA. Tu se nema gde parkirati auto!
San Marco je trg pored Duzdeve palate.... i on je prilichno daleko od PIAZZALE ROMA i TRONCHETTA! Do San Marca se moze iskljuchivo brodom ili peshice.

U toj garazi je cena (na sat) za prva 4 sata: po 4E/h. Znachi 16E za 4h.
... ali upravu si za to da je skupo.... i da shto duze parkirash auto, to je sve skuplji i skuplji sat!!!! :fdlan:
Logichno bi bilo, da je dnevna karta jeftinija (po satu), ali to ne vazi i za Veneciju.... tamo je obratno.... shto duze parkirash sve je skuplje.... i skuplje!!!! Tako da je moguce, da je dnevna katra 80E?! Nisam upamtio tu informaciju, jer mi nije bila potrebna. Ja uvek u Veneciju dodjem na nekoliko sati, iz prostog razloga shto me vec posle 3-4 sata noge zabole sasvim dovoljno, da izgubim volju da dalje bazam po njoj! Zato je obilazim 'parche po parche'! ;)

Shto se tiche outlet-a.... upravu si?! To je McArhur Glen, kao u Parndorfu.... i odvratno je "jeftin"! :navodnik: Barem onaj u Parndorfu.... u S.D.di Piave nisam ulazio, josh manje pazario.
 

Back
Top