Adsl, kablovski i drugi načini povezivanja na internet

„Telekom Srbija” a.d. u oktobru započinje prodaju Internet usluga ADSL i DialUp. U narednim mesecima korisnici u svojim poštanskim sandučićima mogu očekivati ponudu sa detaljnim informacijama na koji način mogu postati Internet korisnici našeg nacionalog telekomunikacionog operatera.
Svi korisnici koji do 01.12. 2006 sa Telekomom sklope ugovor o korišćenju usluge ADSL biće oslobođeni plaćanja naknade za zasnivanje pretplatničkog odnosa u visini od 5.900,00 dinara. Svim korisnicima koji budu zaključili ugovor do 01.12.2006 godine biti omogućen i popust od 15 odsto na cenu mesečne pretplate u periodu od tri meseca od dana aktiviranja usluge
Ovo je samo deo teksta. Ostatak na adresi:
http://www.telekom.nadlanu.com/OPSTE/Vesti.aspx?ac=snews&ui=4870

Ja mislim da je ovo za tzv. Antimonopolsku komisiju jer sam čuo da je oformljena, ali nisam čuo da je nešto do sada uradila. Zato izgleda ima problema sa ADSL priključcima u Novom Sadu i Nišu. Ne znam kako je u Beogradu...
 
U inostranstvu je to reseno jednostavno sve na jedan kabal pretplata 40e.Za te pare ima i internet,telefon,tv.A njihova plata 1500 e pa navise.
Nadao sam se necim slicnim kada je telenor preuzeo 063.
A do skoro sam se nadao da ce treci operater kada bude dosao biti dobro ali kako saznajem to ce biti Austriska korporacija.To je ona ista koja je sa BK bila u dill.Znaci slaba fajda.
 
Ma u srbiji je uvek guza pozadi , ne potpisuj ni[ta : telekom , distribucija , itd .
Ljudi prihvatite bežićni , ja se lomio sa Sbb kablovskim ali to su bitange koima treba plaćati a ništa da ti za to ne daju .
NA ALTINI U ZEMUNU KARAJU ZA TV SAMO TAKO , a DUŽE LJUDE KAO DA SVE FUNKCIONIŠE
, A DOBITI INTERNET KOI JE 2/1 ODNOSNO 256/128 = 1750 a TI KORISTIŠ SKAYP MA BITNA JE ODLAZNA BRZNA .
DA NEBIH REKLAMIRAO NEKU FIRMU ALI PROCUNJAJTE I NACIĆETE ZA 80-120 EVRIĆA 0PRE
MU , A TO VAM JE ZA GODINU DVE OSTALO NA RAZLICI A JOŠ BITNIJE NEĆETE SE NERVIRATI JER U KABLOVACA U SISTEMU OD SERVERA DO VAS AKO NEGDE NESTANE STRUJE VI NEMATE KONEKCIJU I NERVIRANJE .
A NA BEŽIČNOM JA IMAM 128/128 ZA 1500 64/64 ZA 800 SAMO DALJE OD REKLAMIRANIH
 
okram:
prvo pogledaj da li imas tehnicke mogucnosti za adsl(to mozes videti i na eunetovom sajtu)pa ako imas tehnicke mogucnosti onda ces videti kod kojih sve provajdera mozes da uspostavis adsl(provajderi iznajmljuju od telekoma prikljucke za adsl u centrali)tako da najverovatnije neces imati velik izbor provajdera

Trazio sam od sezam proa i ptt-a prikljucak za ADSL, kazu mi da nemam tehnicke uslove zato sto imam NTC pa nisam sam na liniji!?
Zna li neko kako ovo resiti?
 
drago41:
Trazio sam od sezam proa i ptt-a prikljucak za ADSL, kazu mi da nemam tehnicke uslove zato sto imam NTC pa nisam sam na liniji!?
Zna li neko kako ovo resiti?
Ako možeš od pošte dobiti svoju čistu liniju pokušaj ali to će biti dodatni trošak a vjerovatno nije ni moguće zbog hroničnog nedostatka vodova (parica). Tako je to kad je neko monopolista.

Solucija je bežična konekcija (Wireless). Provjeri tu mogućnost.

I treća mogućnost, ako imaš kablovsku i ako tvoj operater ima tu mogućnost u ponudi, priključak na Internet preko kablovske.
 
drago41:
Trazio sam od sezam proa i ptt-a prikljucak za ADSL, kazu mi da nemam tehnicke uslove zato sto imam NTC pa nisam sam na liniji!?
Zna li neko kako ovo resiti?
sve ti je receno u prethodnom postu,99,99% sam siguran da neces dobiti "cistu" liniju,najbolje bi ti bilo da uzmes kablovski internet ako za to imas mogucnosti,jos ako budes imao kablovski preko sbb-a(ako si njihov tv pretplatnik)onda si na konju 8)
 
intra:
Nisam ja mlađi mnogo, više sam praktičan. :lol:
problem sa tim PCM uređajima je takav kakav je, kada su ih postavljali nisu dobro ljudima objasnili o čemu se radi, a siguran sam da bi ljudi pristali (penzioneri ili oni koji malo koriste telefon, a o net-u i da ne govorimo) da je vođena politika nešto niže pretplate za tf i sl.

Kada su me sa 6-tice prebacili na 3jku gde je taj ntc niko me nista nije pitao!?
 

Back
Top