mail

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
Namestio sam u outlook-u da mi mail ne bude samo bela pozadina sa slovima nego da ima background sliku i da izgleda lepo. E kako je to moguce da izvedem u nuke-u? Hteo bih da malo ulepsam to ako je moguce.

Hvala!
 
Govoriš o CMS programu koji, pretpostavljam, ima modul za slanje e-pošte?
Negde u samom modulu ili na njegom kontrolnom panelu bi trebalo da bude opcija za formatiranje...ako toga nema, onda je verovatno nemoguće...
 
Desecration Smile:
Govoriš o CMS programu koji, pretpostavljam, ima modul za slanje e-pošte?
Negde u samom modulu ili na njegom kontrolnom panelu bi trebalo da bude opcija za formatiranje...ako toga nema, onda je verovatno nemoguće...

Ej, Smile, pa malopre smo onom cro-xp rekli da sve moze kroz CSS, pa tako i ovo. Naravno, bice hard coded, xe, xe!
 
Nažalost (mada sam ja jednom probala da zovem eksterni css fajl iz jednog takvog dokumenta...odnelo mi je pola protoka za taj mesec). Sad, čovek treba da bude pažljiv kad majstoriše unutar programskog fajla, pogotovo zbog navodnika!
 
Desecration Smile:
Nažalost (mada sam ja jednom probala da zovem eksterni css fajl iz jednog takvog dokumenta...odnelo mi je pola protoka za taj mesec).

Ne slazem se! Bitno je da se osmisli pozadinska slika koja nije velika, a da se ponavljanjem iste slike uz opacity dobije dobra podloga.

Desecration Smile:
Sad, čovek treba da bude pažljiv kad majstoriše unutar programskog fajla, pogotovo zbog navodnika!

Za to nije potrebna prevelika pamet. Samo treba znati u PHP-u razliku izmedju " " i ' '.

Ostalo je stvar dovitljivosti, ali pade mi napamet da hard code shtelovanje CMS-a otvorim kao novu temu (Hard coded CMS)
 
Sve ovo je tačno, ali zavisi i od toga koliko iskustva sa PHP ima sam korisnik. Meni je sad sve ovo jednostavno, nekad je bilo grozno.

Pozadinska slika verovatno ne treba da bude šira od standardnog banera.
 
Smisao pozadinske slike je recimo olaksavanje headera, pa tako pattern od npr. 16px ukupno daje sasvim dobru podlogu za header preko koje ide natpis u HTML-u ili eventualno nova foreground slika sa fancy slovima i logoom.
Ovakvo kodiranje daje dve prednosti. Prva, ocigledna, je da header mada povrsinski velik moze biti ispod 10kB, pa nece pojesti "pola protoka za taj mesec". Druga, mnogo bitnija, jeste da se ne desavaju propusti kao pomenutom cro-xp sajtu nego da se header siri shodno rezoluciji ekrana posetilaca sajta.
 

Back
Top