Telekom Srbija:Zloupotreba monopola!

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Javno preduzeće Telekom Srbija u prošloj godini imalo je dobit od 9,9 milijardi dinara i po tom osnovu je preduzeće sa najvećom dobiti u Srbiji.
Sve bi to bilo normalno da ne stoje cinjenice da je Telekom Srija monopolista na trzistu Srbije i da su cene impulsa cak dvokstruko a cak i trostruko vece nego u nekim okolnim drzavama.
Mada vlada republike Srbije moze da raspise tender i uvede treceg operatera na trziste Srbije i time popravi kvalitet usluga i snizi cene ona to ne zeli jer je Telekom odlican izvor prihoda za izvlacenje novca raznim vrstama sponzorstva i finansiranje kampanja politickih stranaka.
Stop monopolu i pljacki gradjana!
 
Pa taj monopol ste zadrzali vi lopuze i kriminalci iz DS/DSS-a . Eto veoma sam upoznat sa situacijom sa Telekomom i reci cu ti da su svi bivsi funkcioneri iz redova DS-a koji su bili na vlasti u Telekomu za vreme vladavine DS-a i dalje tamo samo ne na vlasti vec u upravnom odboru.

Svi ste vi iste lopuze. Pricate nam price o demonopolizaciji sve dotle dok kasa sa parama ne dodje u vase ruke.
 
Jerry Ropero:
Pa taj monopol ste zadrzali vi lopuze i kriminalci iz DS/DSS-a . Eto veoma sam upoznat sa situacijom sa Telekomom i reci cu ti da su svi bivsi funkcioneri iz redova DS-a koji su bili na vlasti u Telekomu za vreme vladavine DS-a i dalje tamo samo ne na vlasti vec u upravnom odboru.

Svi ste vi iste lopuze. Pricate nam price o demonopolizaciji sve dotle dok kasa sa parama ne dodje u vase ruke.

С киме се ти свађаш...


_Milanche_

То и врапци на грани знају. Сад је Телеком кренуо у продају АДСЛ услуга и то је крај развоја телекомуникација у Србији. Интернет услуге и мобилна телефонија су нам чиста пљачка.
 
Jos ja ocekivao da ce izaci sa nekom ponudom od recimo 10 evra za 256 flat sto bi bila ok cena.
Ali kada sam jos video da su u dilu sa cuvenim srpskim Bil Gejtsom,gazdom komtrejda koji je postao milioner prodavajuci Srbima kompjutere ;) odmah sam znao da je jos jedno vacarenje u pitanju.
 
Torrente-BG:
Jos ja ocekivao da ce izaci sa nekom ponudom od recimo 10 evra za 256 flat sto bi bila ok cena.
Ali kada sam jos video da su u dilu sa cuvenim srpskim Bil Gejtsom,gazdom komtrejda koji je postao milioner prodavajuci Srbima kompjutere ;) odmah sam znao da je jos jedno vacarenje u pitanju.

Usluga ce mozda i biti nesto jeftinija cisto da pokopa konkurenciju ali ce kvalitet zato da ode u materinu!
 
Телеком је музао то је тачно и обезбеђивао лошу услугу као и највећи број провајдера барем у вези интернета. Али колеге има решење. Сателитска антена плус уплинк и имате проток реда мбита у секунди. Каже народна изрека. Плати па клати.

О Газди Комтрејда је илузорно и говорити. Ко је био у његовој кући за стране госте на Сењаку, зна о чему ппричам.
 
Zna se da su kod nas Elektrodistribucija i Telekom najveci monopolisti. A u nasm slicaju kada se kaze monopolista,znaci LOPOV,bez zadrske! Pljackasi!
Skoro sam citao jedan text o tome koliko je monopol prisutan na nasem trzistu. Interesantno je da postoji monopol na proizvodnji praska za pecivo i pudinga!!! Sta onda reci za nesto vise.
Karic jeste lopina ,ali je bivsi Mobtel bio 10x bolji od Telekoma.
Oko sat vremena razgovora Italija-Srbija kosta oko 5 evra!!! Kod nas ni u lokalu ne moze da se prica za te pare.
Drzava nece da rspise tender za novog operatera,jer je vlasnik Telekoma i hoce sto duze bude mogla da pljacka narod preko Telekoma,EPSa...itd!
 
dr hirurg:
Телеком је музао то је тачно и обезбеђивао лошу услугу као и највећи број провајдера барем у вези интернета. Али колеге има решење. Сателитска антена плус уплинк и имате проток реда мбита у секунди. Каже народна изрека. Плати па клати.

О Газди Комтрејда је илузорно и говорити. Ко је био у његовој кући за стране госте на Сењаку, зна о чему ппричам.

Pa usluga provajdera upravo i zavisi od Telekoma i na tome se i zasniva njegov monopol!
 
dr hirurg ti ne mozes da uzmes dvosmernu satelitsku antenu za net barem ne legalno jer za "slanje podataka u etar" mora da izvadis dozvolu od direkcije za radiodifuziju a zadnju dozvolu je neko dobio tu pre jedno 6-7 godina tako da od legalnog posla nema nista.

Jednostavno ovde svaka informacija bilo ona internet ili glasovna ide preko telekomove infrastrukture i nikom drugom nije dozvoljeno da razvija svoju. To je taj tzv. monopol
 
Мислим да не треба колега има већ три фирме које то нуде. Али ако мислите да је компликовано са тиме и ако су потребне дозволе, узмите најефтинији пакет кабловског нета за аплоад а преко сателита даунлоад. Проверено, ради као гуја.
 
Ma jadno je kad ja treba sve to da uzimam da bi imao normalan pristup netu!

U Americi je 25$ flat tarifa sa downloadom 3Mbit/s, ok mi nismo Amerika, ali sa ovakvom politikom Telekoma necemo se umreziti jos 20 godina!

Pa pogledajte smesno malu pokrivenost ADSL-om i sve ce vam biti jasno!

A o nirvani koju dozivis posle tri sata downloada preko dial up veze i pucanju iste na 90% progresa downloada ne moram da pricam posto je vecina ljudi u Srbiji dozivljava relativno cesto!

Dial-up nikad vise pa po cenu da nemam nikakvu konekciju!
 
Jerry Ropero:
Pa taj monopol ste zadrzali vi lopuze i kriminalci iz DS/DSS-a . Eto veoma sam upoznat sa situacijom sa Telekomom i reci cu ti da su svi bivsi funkcioneri iz redova DS-a koji su bili na vlasti u Telekomu za vreme vladavine DS-a i dalje tamo samo ne na vlasti vec u upravnom odboru.

Svi ste vi iste lopuze. Pricate nam price o demonopolizaciji sve dotle dok kasa sa parama ne dodje u vase ruke.
milanche je znaci kriv?
 

Back
Top