CorelDraw-HITNO-

Neki dobar rad u Corelu (ma šta to značilo) nije baš male veličine. Tako da ne znam da li će neko baš hteti da ti šalje veliki fajl, možda i zbog sporog interneta ili ko zna zbog čega.
 
Ja sam svojevremeno radio neki plakat kao reklamu skole i dobro je prosla (i kod direktora, a i kod ostalih).
E sad nema sanse da ti posaljem jer zauzima preko 300MB,a ako se kompresuje u JPEG (oko 500kb) uopste ne zgleda onako kako treba.

I pitanje, zasto ti treba rad u Corelu? Jel' zbog one nagradne igre?
 
Pa sto ne kazes da ti treba za informatiku, ja sam mislio da ti treba nesto ozbiljno, i jos logo.
Ovo o cemu sam ja pricao sam radio za A2, A1 i A0 format (s tim sto ovaj zadnji nije upotrebljen), snimao sam u sirovom *.raw formatu i u onom Corelovom formatu, te je zato zauzimalo puno.

A logo ti nece zauzimati ni 200kb, narocito ne kad se sacuva u Jpeg formatu.
I posto je za informatiku, prelistaj malo knjigu i svesku, nacrtaj ono sto ti traze pa ne mora ni da bude lepo, bitno je samo da znas kako si sta uradio.
 
Postavio sam temu cisto da bi sebi ustedeo vreme.Ranije nisam ni obracao paznju na velicinu
fajla, a onda kada sam pogledao mislio sam da ste ludi-obican crtez ne zauzima vise od 200 KB. Ali nema veze sescu i naskrabati nesto...
I covece, KOLIKO VREMENA PROVODIS NA FORUMU kad imas preko 5000 postova??? :confused: :?: :confused:
 

Back
Top