Prezime-njegovo,moje ili mix????

sevilja:
Da,da..i ja bih uzela njegovo.
Nego se nesto razmisljam nije li to danas sa tim prezimenima malo i pomodarstvo??
A s druge strana, ako je zena,recimo,afirmisana umetnica,poznata pod svojim devojackim prezimenom,pa zasto bi ga onda ona menjala???
To se isto zapitala jedna moja prijateljica, koja je poznata umetnica, mozda vise u inostranstvu nego kod nas, ali se na kraju opredelila za njegovo prezime.
Ona je vajarka i ljudi i dalje prepoznaju njen stil rada.
 
Isobel:
Marina.c slažem se u potpunosti. A i zbog dece, ako ih planirate, bolje je. Deca obično veoma razočarano reaguju kada saznaju da im se mama drugačije preziva od njih samih.
Deci je najvaznije da zive u lepom okruzenju, sa sretnim roditeljima koji jih vec od malena uce nekim lepim stvarima a jedna od njih je i ljubav......Takvom detetu ce sasvim irelevantno biti to kako se preziva njegova mama....;)
 
Slazem se sa Djurom,mada,bila je u emisiji kod Tanje Peternik ''TV lica'' Branka Katic,koja je ,jasno je,poznata glumica pod svojim devojackim prezimenom.
Udala se za nekog Engleskog producenta ima sa njim dva klinca i stariji ju je sav razocarano pitao zasto se ona ne preziva kao njih dvojica i tata nego razlicito.
Da li to dete dozivljava kao vrstu separacije?
 
Ne.Sigurna sam da mu je mama to lepo objasnila a da ce on sto bude bio stariji to sve vise razumeti, i apsolutno ni jednog momenta nece pomisliti kako to treba da bude drugacije ili kako zbog toga vuce "traume" jer je moralo da "ubedjuje decu u skoli da mu je to mama" ovo mi najsmesnije....
Ljudi moji,neke druge stvari cine porodicu...i decu srecnima...a to nije prezime....
 
p.s. Naravno ovo razumem kada je rec o umetniku, ili o devojci koja u porodici vise nema muskih potomaka pa bi zelela da na neki nacin sacuva uspomenu na svoje prezime zarad ljubavi prema svom ocu...Sve ostalo je diskutabilno i zaista pitanje zasto bi to neko radio....ali ne protivim se ni tome.Stvar izbora.
 
Добро, како ти кажеш...

Ја сваки дан виђам децу из породица где се родитељи другачије презивају.... (што због задржавања презимена, што због врћања девојачког, што због мамине нове удаје, што због тога што им родитељи нису венчани..)
 
Isobel:
Marina.c slažem se u potpunosti. A i zbog dece, ako ih planirate, bolje je. Deca obično veoma razočarano reaguju kada saznaju da im se mama drugačije preziva od njih samih.
meni nije smetalo sto mama ima dva prezimena i nisam imala traume zbog toga.
kad ti se lepo objasni ne viidm zasto bi duboko patio zbog toga.
iskreno trenutno mi je sve jedno za prezime jer nisam emotivno vezana za njega niti mi se nesto preterano svidja,i ma koliko se ljudi sablaznjavali na ovo,uzecu ono prezime koje mi bude bilo lepse.tj ako muz bude imao neko glupo ili komicno prezime,necu ga uzeti.
 
Ja sam zadrzala svoje i dodala njegovo.I on mi je to prvi predlozio, mada sam i ja zelela tako.Nisam extra poznata umetnica, ali u svom profes. okruzenju i jesam.Ali nije to presudilo.Tolike godine nosim ovo prezime, zivim ga i ne vidim zasto bih ga izbrisala?! A to sto neko rece da su zene koje dodaju muzevljevo prezime isfrustrirane, ovkve, onakve, e, to je cista glupost.Koliko znam u Rusiji je to normalno i praxa.I zasto bi moje dete imalo s tim problem u buducnosti??? Svasta! U ostalom tu smo mi roditelji da mu sve lepo objasnimo.
 
Ma, ОК, објаснили детету, али не можете објаснити и целој дететовој околини! (Говорим о ситуацији када се мама презива скроз различлито од детета.)

Онда крећу приче како је дете ванбрачно...јаооо...не знате како друга деца (и одрасли) могу да буду сурови и какве приче могу да измисле, а мало дете треба само да се бори са њима....

Немам ја ништа против, нека свако бира како му се свиђа....
Ја сам само желела да своју децу не доводим у такве ситуације, када ми презиме ионако ништа не значи....
 
Имам пријатељицу која се удала за човека који носи исто презиме. Пошто се у чаршији то није знало, кренуле су приче како отац није хтео да призна децу (зато што носе ''мамино'' презиме), како су деца ванбрачна, како ко зна чија су деца пошто немају презиме њеног мужа... Па кад се закотрља оговарање у чаршији....

Замислите децу која су требала да разним бабама из комшилука објашњавају зашто их тата није признао кад су тако лепи и добри???

Сличне ствари проживљавају и деца која се презивају другачије од маме или тате...
 
Ej Helen .
ja bih tako volela da se moja mama preziva "FonTemblo" a tata "Donperignjon"....ali da su oni danas jos uvek zajedno.....nego ovako...svi se prezivamo isto...a svako je na svojoj strani.....

zato veruj mi,prezime sa srecom blage veze nema......sve se da objasniti i prevazici...pa i malogradjanska sredina samo ako je porodica sretna i drzi se zajedno....
 
У праву си.

Али ако не морам, не бих да додатно оптерећујем децу и да чекам да порасту док не схвате зашто се мама не презива исто....

Не знам, некако то су МОЈА деца, па ми безвезе да ја имам своје, а они своје презиме, ко да смо странци!
А само презиме ми не значи нешто посебно.

Док сам била девојка мислила сам како је ''презиме део мог идентитета'' и како ћу се ''одрећи дела себе'' ако се одрекнем девојачког презимена....
После сам видела да промена презимена не мења ништа, да је тако миндеђ како се презивам.
 
Jedna drugarica koja se udala je imala ideju da doda muzevljevo prezime svom a onda je na kraju odustala i uzela njegovo. A kada su dobili decu objasnila mi je da cela ta prica sa prezimenom ima drugaciji smisao jer su oni jedna porodica i znaci joj sto svi nose isto prezime.
Meni dodavanje muzevljevog prezimena nema blage veze sa isfrustriranoscu niti mislim da to ima smisla samo za neke specificne javne profesije kao sto su umetnici. Cini mi se da to ima veze sa individualnoscu i potrebom da zadrzis deo svog identiteta koji imas od rodjenja na ovaj ili onaj nacin iz nekih sasvim licnih motiva.
 
Meni su varijante svoje ili njegovo obe ok.
Svoje bih zadžala jer j emoje već skoro 30 godina i nešto sam postigla pod tim imenom.
A njegovo bih uzela jer očekujem da smo nas dvoje tim - isti tim. I u vezi, a naročito u braku. Pa ako smo već tim, zašto da tim nema jedan naziv?
Ova treća varijant sa dodavanjem mi se nikako ne svidja.
Ma najbolje da otvorite firmu pa se preimenujete po njoj. Kao Madlena i Filip Zepter. :lol:

teddy.gif
 

Back
Top