Nezaposlen je status,seljak je karakterna osobina

Ево нам га пример колеге Марка који воли више да се коцка него да ради. :) Али најслађе му је да кад пукне прави се енглез и не исплаћује опкладе. Колега, ви сте пример баш таквог србина кога описујете и који наравно постоји. Али колега, у малом броју.
 
Fagypont:
Kako objašnjavate činjenicu da ti isti stručni i kvalifikovani radnici sa silnim diplomama uvaženih škola za koje "nema posla u Srbiji" u Americi,Australiji,Evropi... rade svaki posao i ne oklevaju da peru sudove,podove,šišaju ovce,budu noćni čuvari..?

Такви послови у иностранству за оне који су овде школовани је углавном ПРЕЛАЗНИ, док не савладају језик, нострификују дипломе или се дошколују... али и ако раде само тај посао ВЕОМА СУ ДОБРО ПЛАЋЕНИ ... 8-)
 
eremita:
Такви послови у иностранству за оне који су овде школовани је углавном ПРЕЛАЗНИ, док не савладају језик, нострификују дипломе или се дошколују... али и ако раде само тај посао
ВЕОМА СУ ДОБРО ПЛАЋЕНИ ... 8-)



Za pranje sudova, i cuvanje parkinga????? :D :D :D :D

To te neko debelo slagao , mozda Aca Vucic.......on je prao sudove po Londonu.... :D

Ne pricaj gluposti..........veoma dobro placeni , za pranje sudova :D
 
Lacibg:
Kad u Srbiji budu plaćali kao u Norveškoj, Švarcajskoj itd. i odnos Srba prema radu će biti
onakav kakv žele današnji Miškovići ...

Ne ide to preko noći, dušo moja.. Nemci su decenijama radili za crkavicu,preživljavali i gradili porušenu zemlju,ali nikad se nisu postideli toga.. Uspešni ljudi na zapadu se ponose time da su "preko trnja došli do zvezda" ,tj. radili razne poslove,a u Srbiji je najveći blam reći da si vadio krompir..
 
Fagypont:
Ne ide to preko noći, dušo moja.. Nemci su decenijama radili za crkavicu,preživljavali i gradili porušenu zemlju,ali nikad se nisu postideli toga.. Uspešni ljudi na zapadu se ponose time da su "preko trnja došli do zvezda" ,tj. radili razne poslove,a u Srbiji je najveći blam reći da si vadio krompir..
Tu Nemačku su punili kapitalom, svesrdno, Amerikanci (zato su im današnji vazali)
zato da bi ostvarili razliku s onom drugom Nemačkom koju su držali Rusi.
Slično su gledali i Tita, pa je ćopavi izgradio zemlju - očigledno , zato je i bio toliko dugo na vlasti.
 
Pa, ministar rada je javno rekao , da u Srbiji , domacini imaju problem da nadju ispomoc kada su neki obimniji radovi.........a dnevnica je 20 E plus placena hrana i eventualno smestaj..............

To mu dodje , 600 E mesecno, cisto........jer nista ne trosi na hranu ..........i malo je???
Malo za onog sto sedi ispred seoske bakalnice, i ceo dan cirka pivo, i kuka na drzavu i sudbinu...i naravno vodi razgovore o svetskoj politici..............

Pa, ako je 600 E malo, u Srbiji........za fizicki rad, za neskolovane i nekvalifikovane radnike, onda momci zivite u oblacima...........

Pre neki dan, je bila emisija o farmerima u USA.......porodica od tri clana, obradjuje 800 ( osam stotina ) da ne bude zabune hektara, bez icije pomoci.....................kukuruz i soja , pola - pola.
Pored toga , imaju i nesto stoke, i krupne i sitne.....................
Sada ce price o mehanizaciji i bla bla bla...............800 hektara je 800 hektara.......covek kaze , kada ga novinar pitao koliko radi u sezoni...........18 - 20 sati DNEVNO............
 
Fagypont:
To je poenta priče: sa takvim odnosom prema radu može samo da se sanja na temu Srbija kao Norveška,Srbija kao Švajcarska,dole Evropska Unija..

Pa sta ti mislis da bi Norvezani,Svajcarci,Nemci..itd radili po ceo dan za 150evra mesecno i jos ti i tih 150 evra ne isplate na vreme.Srbi su ti kada je posao u pitanju kao i svaki drugi narod.Ako je posteno placen svako ce ti raditi.
Ono sto ovde treba da se promeni jeste odnos poslodavaca.E tada ce mozda Srbija i moci da se nada nekom napretku
 
markovozd..:
Pa, ministar rada je javno rekao , da u Srbiji , domacini imaju problem da nadju ispomoc kada su neki obimniji radovi.........a dnevnica je 20 E plus placena hrana i eventualno smestaj..............

To mu dodje , 600 E mesecno, cisto........jer nista ne trosi na hranu ..........i malo je???
Malo za onog sto sedi ispred seoske bakalnice, i ceo dan cirka pivo, i kuka na drzavu i sudbinu...i naravno vodi razgovore o svetskoj politici..............

Pa, ako je 600 E malo, u Srbiji........za fizicki rad, za neskolovane i nekvalifikovane radnike, onda momci zivite u oblacima...........

Pre neki dan, je bila emisija o farmerima u USA.......porodica od tri clana, obradjuje 800 ( osam stotina ) da ne bude zabune hektara, bez icije pomoci.....................kukuruz i soja , pola - pola.
Pored toga , imaju i nesto stoke, i krupne i sitne.....................
Sada ce price o mehanizaciji i bla bla bla...............800 hektara je 800 hektara.......covek kaze , kada ga novinar pitao koliko radi u sezoni...........18 - 20 sati DNEVNO............
Ove cifre koje si naveo su i te kako privlačne. I to ne samo za nekvalifikovanu radnu snagu nego i za mnoge sa fakultetima.
Al, prošetaj se Srbijom, pa pogledaj koje su cifre u ponudi. Uz to to nisu mesečni poslovi
nego dnevni. Drugo, sela su pusta, a seljak ne može da ide u grad da danima lovi radnu snagu ...
 
Torrente-BG:
Pa sta ti mislis da bi Norvezani,Svajcarci,Nemci..itd radili po ceo dan za 150evra mesecno i jos ti i tih 150 evra ne isplate na vreme.Srbi su ti kada je posao u pitanju kao i svaki drugi narod.Ako je posteno placen svako ce ti raditi.
Ono sto ovde treba da se promeni jeste odnos poslodavaca.E tada ce mozda Srbija i moci da se nada nekom napretku

У праву си Торренте-БГ - толико ми је више преко главе ових мудросера... а довољно је, рецимо, да оду на КИНЕСКИ БУВЉАК па да виде болиди
КО ТАМО РАДИ......а ја ћу вам рећи - тамо раде и то за беду над бедама ИЗБЕГЛИЦЕ - А КИНЕЗИ СУ ГАЗДЕ... 8-)
 
markovozd..:
Pa, ministar rada je javno rekao , da u Srbiji , domacini imaju problem da nadju ispomoc kada su neki obimniji radovi.........a dnevnica je 20 E plus placena hrana i eventualno smestaj..............

Taj ministar rada je jedna teska majmuncina koga treba poslati u taj G.Milanovac da kopa krompir.Covek opusteno izjavljuje da Srbi bi radije da leze nego da rade posao za 30000 din.Pa gde mu je taj posao za 30 000 din?Kao po birou nude a niko nece da radi za 30 000 din. Kada sam cuo ovu izjavu doslo mi da mu je_bem mater smrdljivu.
Komsija mi na birou vec 2g i ne nude mu NISTA.A i to sto ponude je neki posao od 100evra za neku propalu firmu.
 
eremita:
У праву си Торренте-БГ - толико ми је више преко главе ових мудросера... а довољно је, рецимо, да оду на КИНЕСКИ БУВЉАК па да виде болиди
КО ТАМО РАДИ......а ја ћу вам рећи - тамо раде и то за беду над бедама ИЗБЕГЛИЦЕ - А КИНЕЗИ СУ ГАЗДЕ... 8-)

Pa da.Pa pogledaj samo kod ovog skota Miskovica ljudi sto rade po Maxiju i sl.Za maximum 200evrica rade kao stoke a DELTA kao najjaca firma u Srbiji.
Pa kladim se da sada na birou ponudis ljudima da ciste ulice za recimo 80 000 din. da bi retko ko odbio.Ovde je vise stvar u poslodavcima;da su oni ok radili bi Srbi sve u 16.
 
Torrente-BG:
Pa sta ti mislis da bi Norvezani,Svajcarci,Nemci..itd radili po ceo dan za 150evra mesecno i jos ti i tih 150 evra ne isplate na vreme.Srbi su ti kada je posao u pitanju kao i svaki drugi narod.Ako je posteno placen svako ce ti raditi.
Ono sto ovde treba da se promeni jeste odnos poslodavaca.E tada ce mozda Srbija i moci da se nada nekom napretku

Prvo , torrente, u Srbiji poslodavci ne zaradjuju kao poslodavci u Nemackoj, ili Norveskoj..
Daleeeeko od toga......prema tome , i oni placaju onoliko koliko su u mogucnosti.Onaj ko radi bolje, placa bolje, kome slabije ide posao , nema od cega da plati neke basnoslovne plate..

Ali, i jedni i drugi bi morali da , nadu radnike, u drzavi koja kuka da ima 1 500 000 nezaposlenih (ali, satro )............

I poslodavci u u vecini u teskim mukama, sa porezima razrezima , troskovima, i ostalo....
Govorim o velikoj vecini, a ne o Miskovicima i slicnima.........

Najsmesnije je u Srbiji, sto se kod Miskovica biju ko ce da radi u Maxi diskontu, za 12 000 dinara...........a nece da rade kod nekog ko ima jednu radnjicu za , recimo 18 000 .

Kompleks je jos jedna od osobina koje nas krase, kao narod...........

Normalan redosled stvari je sledeci........radnici dobro i predano rade, zajedno sa poslodavcem ostvare profit.........i iz tog profita, se svi namiruju........dakle, prvo mora nesto da se zaradi , pa da se deli........

Ovde svi hoce u startu soma evra platu, a na pitanje, kakav je radnik? cime to on zasluzuje soma, dobices odgovor :'" ma radnik sam do yaya, keve mi....."
I sad, ti moras da mu verujes na keve mu, da je super radnik........ i da mu izmislis soma , kojeg on ni u jednoj varijanti nije zaradio........
 
Fagypont:
Nezaposleni neće da vade krompir

U opštini Gornji Milanovac ima oko 5.000 evidentiranih nezaposlenih, a samo njih pet je pristalo da vadi krompir.


Na njivi kompanije Svislajon Takovo danas su se pojavili administrativni radnici te kompanije kako bi vadili krompir, njih 30, jer ne postoji niko drugi ko bi mogao, odnosno želeo, da taj posao obavi. Direktor radne jedinice Petar Pantović rekao je da nije bilo moguće na neki drugi način obezbediti radnu snagu.

Pantović je dodao da je konkurs za radnike za sakupljanje krompira na površini od 10 hektara bio otvoren nekoliko dana, ali da se javilo samo pet zainteresovanih.

Direktorima tri srednje škole je prošlog vikenda nuđeno angažovanje oko 600 učenika, kojima bi, za uzvrat, bili plaćeni ekskurzija i nabavka knjiga. "Ni ta ideja nije prihvaćena zbog bojazni da bi neko mogao da zameri kompaniji da zloupotrebljava decu", kaže on.

Administrativni radnici kompanije krompirom treba da napune oko 30 vagona.


jbt pa koje josh toliko lud u ovoj zemlji da se zamlacuje vadjenjem krompira? Moze samo neki fakultetski obrazovani covek.
Ovi za njive i oranje su pooodavno u politici i biznisu.Danas se lako se kupuju diplome u Srbiji a krompir tesko vadi...
Kad vidim onog Kostresa imam utisak da je covek pobegao sa njive odakle se vadi krompir...
A i kupio je diplomu...
 
markovozd..:
Prvo , torrente, u Srbiji poslodavci ne zaradjuju kao poslodavci u Nemackoj, ili Norveskoj..
Daleeeeko od toga......prema tome , i oni placaju onoliko koliko su u mogucnosti.Onaj ko radi bolje, placa bolje, kome slabije ide posao , nema od cega da plati neke basnoslovne plate..

Ali, i jedni i drugi bi morali da , nadu radnike, u drzavi koja kuka da ima 1 500 000 nezaposlenih (ali, satro )............

I poslodavci u u vecini u teskim mukama, sa porezima razrezima , troskovima, i ostalo....
Govorim o velikoj vecini, a ne o Miskovicima i slicnima.........

Najsmesnije je u Srbiji, sto se kod Miskovica biju ko ce da radi u Maxi diskontu, za 12 000 dinara...........a nece da rade kod nekog ko ima jednu radnjicu za , recimo 18 000 .

Kompleks je jos jedna od osobina koje nas krase, kao narod...........

Normalan redosled stvari je sledeci........radnici dobro i predano rade, zajedno sa poslodavcem ostvare profit.........i iz tog profita, se svi namiruju........dakle, prvo mora nesto da se zaradi , pa da se deli........

Ovde svi hoce u startu soma evra platu, a na pitanje, kakav je radnik? cime to on zasluzuje soma, dobices odgovor :'" ma radnik sam do yaya, keve mi....."
I sad, ti moras da mu verujes na keve mu, da je super radnik........ i da mu izmislis soma , kojeg on ni u jednoj varijanti nije zaradio........

E pa to je ono.Ja bi da budem privatnik ali da zaposlim ljude da rade za mene ali da ih ne platim mnogo i ako moze i da ih ne prijavim da ne bi bio mnogo na gubitku.
Da ne pricam o tome sto gazde u Srbiji ni malo necene dobrog radnika u vecini slucajeva.

Pa kad krenem od sebe.Da sutra otvorim recimo prodavnicu i da zaposlim radnika i dam mu platu 12 000 din. bilo bi me sramota.Radije bi radio sam kao onaj tvoj farmer u USA.Koliko toliko ljudska plata ovde u Srbiji je recimo 300evra.Ako ne bi mogao da mu dam toliko ne bi ga ni zaposljavao.A da ne govorim o raznim vacarenjima za platu,kasnjenju itd.Ja sam vise pristalica da ako nesto radis to radis kao covek a ne kao jajara.
Ako hoces da budes gazda budi to kao covek.Ja sam do sada upoznavao iz raznoraznih iskustava i prica samo jajare ovde u Srbiji.Takve bi zakonom ukinuo.Ili ce da se radi kako dolikuje ili nikako.
 

Back
Top