Glasovna Oznaka?!?!?!?

Pa verovatno konta decko da neki program radi non stop u pozadini, kao i mikrofon i onda na izgovaranje odredjenih - prepoznatljivih reci, aktivira program koji smo namestili za tu rec.

Nije losa ideja moram priznati, samo ne znam koliko je ostvariva i do koje mere ?!?
 
Profesor na fax-u nam je rekao da je to moguce(dodeliti odredjenim opcijama i programima glasovnu oznaku),i rekao je da ce nam to objasniti jednom prilikom,cinilo mi se jako zanimljivo pa sam odlucio da ga preduhitrim pa sam dosao ovde po savet...
 
Postoje programi koji dozvoljavaju da se zadaju odredjene komande i da te komande nesto odrade, tipa starta programa, otvaranje datoteka itd.. Takodje postoje i programi koji su specificni za neke programe, kao sto je neki tekst procesor, pa se diktiranjem moze pisati.
Ali, to je sve u nekim "ranim fazama" i jos nisam naleteo na program koji suvereno baratao zvukom, da bi nesto se odradilo na racunaru. Sve je skopcano sa problemom definisanja komandi, ucenja racunara da prepozna komandu glasom. I taman ga naucis, kad ustanovis da prepoznaje samo tvoj glas a ne i glas mile ti taste...
Osim toga, mnogo je problema i sa glasom onog ko je "naucio" racunar da prepozna odredjene komande, jer ako je ne izgovori vrlo slicno kako je naucene, ni ona nece biti prepoznata...
Inace i da se nadje dobar program koji dobro prepoznaje zvukove i izdaje komande, jos uvek je to sve neupotrebljivo za siru upotrebu, nije mlguce praviti sofisticirane komande i kompleksne komande. Da ne govorimo da se tu veselje i radost uglavnom zavrsava, kad jednom startujemo na primer neki program ili igru. Nema dalje ucenja komandi glasom.

Sve to me podseca na problem OCR, koji nikada nije zaziveo u meri da se moze suvereno koristit, nazalost.

Slicnu stvar na primer koriste mobilni za poziv glasom, moja zena se ubila snimajuci sve moguce pozive za svih 4000000 prijateljica a neki dan je bila prehladjena i nista joj nije vredelo, ipak se prihvatila tastature...
 
Pa deluje poprilicno lako za napraviti. Pogotovo algoritam za "poredjenje". A jel moze neko da mi kaze kako da se uradi da program snima zvuk, to ne znam. Znaci nebitno dal da se pozove neki spoljni program ili kako vec, dok god se fajl automatski snima na odredjeno mesto.
 
toxi:
Pa deluje poprilicno lako za napraviti. Pogotovo algoritam za "poredjenje". A jel moze neko da mi kaze kako da se uradi da program snima zvuk, to ne znam. Znaci nebitno dal da se pozove neki spoljni program ili kako vec, dok god se fajl automatski snima na odredjeno mesto.

mislis, snimis sebe kako kazes "ditambilade", i onda sledeci put uporedis zvuk sa tim zvukom?
moze, ali nije to tako jednostavno :)
 
@Obersturmfuehrer
Jel ovaj nick neka nemacka rec? :)

-Pa ja kad sam vido ovu temu dobio sam inspiraciju da kuckam i napisao sam omanji algoritam koji poredi zvuk iz dva .wma fajla i to radi OK( al' ne bas uvek, nekad zezne stvar). E sad u tim muzickim fajlovima su neki moji glasovi koje sam snimao koristeci Windosov Sound Recorder. Medjutim posto ocu da napravim program treba da mu dodam opciju da se moze snimati zvuk direktno iz programa. Znaci kliknes na button u programu i on pocne da snima zvuk odredjeno vreme i zatim to sacuva na HD. To pojma nemam kako da uradim pa bi svaka pomoc bila dobro dosla.
 
odlicno si pogodio - nemacka :)
nego...problem je upravo u onome - radi OK, ali ne uvek...kada poredis 2 zvuka iz kompa velika je verovatnoca da ce poredjenje proci bez problema, medjutim kada poredis sacuvan zvuk i zvuk koji dolazi iz spoljasnje sredine mogu da nastanu problemi...mikrofon, sustanje, drugacija boja glasa, automovil koji je prosao na ulici i slicno...jos ako neko drugi prica umesto tebe...onda na scenu dolazi malo vestacke inteligencije - neuronske mreze ;)
sto se tice snimanja, evo linka koji sam na brzaka nasao: http://www.alvas.net/alvas.audio.aspx (ovo je c#, video sam teme u kom si ga spominjao)...
 
@toxi
Drugar, ako hoces da poslusas savet starijeg i iskusnijeg - mani se corava posla. To sto ti hoces nisu uspele ni firme koje imaju cele timove angazovane i dobro placene, pa jos takvog softvera koji 100% zadovoljava potrebe - nema.
Sto rece pukovnik, tu nije stvar samo tehnike uporedjenja nekih zvukova, ima tu toliko parametara koji se moraju uzeti u obzir, da je to strasno- bolje da ne znas :)
Ne trosi vreme za dzaba...
 
Obersturmbannführer

From Wikipedia, the free encyclopedia
155px-SSLTCpatch.gif


Obersturmbannführer was a paramilitary Nazi Party rank used by both the SA and the SS. It was created in 1932 to fill the need for an additional field grade officer rank above Sturmbannführer as the SA expanded. It became an SS rank at the same time. Translated as “Senior Storm Unit Leader”, Obersturmbannführer was junior to Standartenführer and was the equivalent to Oberstleutnant (Lieutenant Colonel) in the German Army.

Amongst the more notorious holders of the rank of Obersturmbannführer were Rudolf Höss and Adolf Eichmann. Höss was commandant of the infamous Auschwitz concentration camp, whilst Eichmann is generally regarded as a key architect of the Nazi's Endlösung policy in which Auschwitz came to play so major a role.

Eichmann was promoted to Obersturmbannführer in 1940 and was listed as such in the minutes of the Wannsee Conference that began the Endlösung. During Eichmann's trial for war crimes in 1962, chief prosecutor Gideon Hausner drew attention to the significance and responsibility of Eichmann's Obersturmbannführer rank when, in response to Eichmann's claim that he was merely a clerk obeying orders, Hausner asked him, “Were you an Obersturmbannführer or an office girl?”.

The insignia for Obersturmbannführer was four silver pips and a stripe, centered on the left collar of an SS/SA uniform. The rank also displayed the shoulder boards of a Wehrmacht Oberstleutnant and was the highest SS/SA rank to display unit insignia on the opposite collar.
 
@codemaker
Oi pa ja sam mislio nesto skroz amaterski tek tolko da mogu da se pohvalim da sam nesto uradeo.
Imam zelju, zato sto kad sam ispravljao profesorku C-a(koja je tvrdila da nepostoji "signed" i da nema razlike izmedju ++nesto i nesto++ i gomilu drugih stvari), ona me prozvala na foru "a sta si ti u zivotu napravio". Heh prvo me je izvodila na tablu i sirila se kako moze da mi nadje pitanje na koje ne znam odg, i za'ebala se :) Sad imam dve petice pa me vise ne izvodi da odgovaram :)

----------------------------
E ljudi bre SREDNJOSKOLAC je reko "nas profa na faxsu..."... sta? kako? CUDNO!

PS. Borise naravno da cu poslusati savet. Sad sam poceo da pisem neku klasu za program koji treba da pravi autorun-ove za CD. Znam da izmisljam toplu vodu ali stvarno mi je problem da "smislim" sta da pravim :(
 
toxi:
Offtopic:
Jel moze neko da mi kaze kad je nemacka objavila rat SSSR u || sv.ratu?
1941. Zapravo nisu objavili jer su Rusija i Njemacka bili pod paktom, i na taj nacin su potpuno razorili Poljsku recimo, tako sto su je Rusi napali sa istoka, a Njemci sa zapada. Da bi 1941. Njemacka iznenada napala Rusiju i tako je pakt pao u vodu i poceo rat izmedju Rusije i Njemacke.
 
toxi:
@codemaker
Oi pa ja sam mislio nesto skroz amaterski tek tolko da mogu da se pohvalim da sam nesto uradeo.
Imam zelju, zato sto kad sam ispravljao profesorku C-a(koja je tvrdila da nepostoji "signed" i da nema razlike izmedju ++nesto i nesto++ i gomilu drugih stvari)
..???
Pa tu profesorku treba odmah poslati da cuva ovce...!!! Zabranit joj da predaje bilo sta sem kukicanja i vezenja...
Nazalost nije jedini strucnjak tog "kalibra", kakve sam sve "profesore" sreo, i dan danas se ne mogu opasuljiti....
 
Nekad sam radio slican program. Ima sam nekih uspjeha. Problem najveci se javlja kasnije jer kad ima puno snimljeni komandi, posto mi je alogoritam bio uzasno spor. Prepoznavanje je radilo nekad nekad nije. Kasnije sam preuredio da uglavnom da radi ali je radio i za neku glupost znao povezati sa nekom komandom. Nakon toga skinuo sam neke dll-ove koji rade ovu stvar (oko 30mb) ali se ispostavilo da rade losije i od onog moga. Istog sam razloga ja odustao i to savjetujem svakom ko radi ovo.
 

Back
Top