Sta je "NORMALNA" plata?

makimaki:
apotekarka:
To su plate po buticima, prodavnicama, pekarama, parfimerijama, frizerskim i kozmetičkim salonima, itd
Ajde nadji mi negde posao sa tolikom platom. Mislim u butiku, parfimeriji. Ja znam da su tamo plate oko 12000. Po negde idu i do 15000. A moze i za vece pare, necu da se ljutim. U sustini mi treba plata da pokrijem troskove cuvanja dece i zene koja ce da mi sredi krs u kuci, a sve sto pretekne ide meni :twisted:


Moja poznanica radi u parfimeriji u centru i ima 250 evra platu. Moja frizerka je prestala da radi u salonu gde je imala 200 evra platu jer radeći kod kuće može da zaradi mnogo više. Vaspitačice u vrtiću gde ide moje dete imaju 250 evra.

E sad dati izračunam koliko ti treba za ove navedene potrebe:
-žena za čuvanje bebe, kućne poslove i vođenje i dovođenje deteta iz vrtića, devet sati dnevno - 200 evra
-glupo je da ideš na posao a da ti ne ostaje bar 100-150 evra
Zaključak: sačekaj da ti drugo dete krene u vrtić pa tek onda traži posao.
 
apotekarka:
To su plate po buticima, prodavnicama, pekarama, parfimerijama, frizerskim i kozmetičkim salonima, itd
Kamo srece...devojke koje rade u buticima u mojoj okolini imaju max.12000din,a znam i za gore slucajeve... :shock:

Inace,pre neki dan sam racunala neke troskove i skontala da ukoliko nemas mesecno soma evrica...tesko tebi!!!
Ne skromno ili ne ali tako je...To sam savetovala i prijateljici koja namerava da su uskoro uda.Lepo sam je pitala kolika su im mesecna primanja...ako nemate toliko ne pomisljajte...inace ode ljubav kroz prozor...
 
apotekarka:
Normalna - ne znam a prosečna je valjda 250 evrića

kamo lepe srece!
prosek je oko 11000 din. zavisnosti od delatnosti preduzeca ili firme.
kada imate veci prosek zavisno od strucne spreme trebalo bi da u nemanjinoj proverite na koliko sta prijavljeni!!!
ti sto imaju platu 250 i vise skidam im kapu ali sam i skeptican jer radim 6 god pa i znam neke "detalje" koji i nisu bas za pricu.

bitno je da se radi i da se sticu razna znanja i vestine a pare nam stignu kad tad tj. kad nam najmanje trebaju a ponajvise nasoj deci.

yebes pare...ima nesto i u ljubavi!
 
makimaki:
apotekarka:
makimaki:
apotekarka:
To su plate po buticima, prodavnicama, pekarama, parfimerijama, frizerskim i kozmetičkim salonima, itd
Ajde nadji mi negde posao sa tolikom platom. Mislim u butiku, parfimeriji. Ja znam da su tamo plate oko 12000. Po negde idu i do 15000. A moze i za vece pare, necu da se ljutim. U sustini mi treba plata da pokrijem troskove cuvanja dece i zene koja ce da mi sredi krs u kuci, a sve sto pretekne ide meni :twisted:


Moja poznanica radi u parfimeriji u centru i ima 250 evra platu. Moja frizerka je prestala da radi u salonu gde je imala 200 evra platu jer radeći kod kuće može da zaradi mnogo više. Vaspitačice u vrtiću gde ide moje dete imaju 250 evra.

E sad dati izračunam koliko ti treba za ove navedene potrebe:
-žena za čuvanje bebe, kućne poslove i vođenje i dovođenje deteta iz vrtića, devet sati dnevno - 200 evra
-glupo je da ideš na posao a da ti ne ostaje bar 100-150 evra
Zaključak: sačekaj da ti drugo dete krene u vrtić pa tek onda traži posao.
Krece od oktobra, pa aktivno trazim posao. Ako cujes za neki javi mi na pp.

Nisam bas shvatila kako ce da zivi sa 150 evra. Mislim da joj treba jos mnogo vise. Mada smo tu zaboravili na tatu.
 
"kebda","ljubitelju Bga",pa ti ne znas OSNOVNO pravilo koje vazi u Beogradu,od 90tih godina pa do dan danas??....mozda bi bilo bolje da "ispricas" one detalje "koji nisu za pricu",jer tako nesto ce ljudima na ovom forumu biti NEUPOREDIVO korisnije(mozda ce nesto nauciti)..shvatas?..svi mi volimo Bg,ali se vecina ljudi svakodnevno susrece sa onim "detaljima",od kojih im se SMUCI bg

NORMALNA plata bi TREBALO da bude NAJMANJE 40-50 hiljada din...mislim,to je neka cifra sa kojom u DANASNJEM Beogradu bi moglo da se pristojno zivi,da se i "uziva",ili da se otplacuje neki kredit za neki stan,auto....ali TUZNO!! je sto takva primanja ima JEDNOCIFREN procenat stanovnika u Beogradu,a prosek plata je oko 15 hiljada(nekada i manje)

inace,tih 15 hiljda je OK nekom ko ima oko 20 godina,nema decu i nije u braku,pa mu ta plata sluzi kao DZEPARAC za izlaske,benzin,garderobu i tako neke sitnice,ali to je "zanimljivo" sa 20,25 godina,ali kada dodju godine u kojima bi neko trebalo da osnuje svoju porodicu,e onda je problem,jer niko normalan nece da ulazi u brak sa platom od 10-15 hiljada din...pa sta mislite zasto "bela kuga" HARA i Beogradom i Srbijom?

i tacno je da one devojke(uglavnom su vrste sponzorusa) koje rade po buticima,parfimerijama u CENTRU bg-a imaju nesto vise plate,ali samo one,nesrecnice,znaju kakvu presiju imaju od svojih gazdi(vlasnika tih butika),i sta sve moraju od njih da trpe
 
KNIGHT:
"kebda","ljubitelju Bga",pa ti ne znas OSNOVNO pravilo koje vazi u Beogradu,od 90tih godina pa do dan danas??....mozda bi bilo bolje da "ispricas" one detalje "koji nisu za pricu",jer tako nesto ce ljudima na ovom forumu biti NEUPOREDIVO korisnije(mozda ce nesto nauciti)..shvatas?..svi mi volimo Bg,ali se vecina ljudi svakodnevno susrece sa onim "detaljima",od kojih im se SMUCI bg

NORMALNA plata bi TREBALO da bude NAJMANJE 40-50 hiljada din...mislim,to je neka cifra sa kojom u DANASNJEM Beogradu bi moglo da se pristojno zivi,da se i "uziva",ili da se otplacuje neki kredit za neki stan,auto....ali TUZNO!! je sto takva primanja ima JEDNOCIFREN procenat stanovnika u Beogradu,a prosek plata je oko 15 hiljada(nekada i manje)

inace,tih 15 hiljda je OK nekom ko ima oko 20 godina,nema decu i nije u braku,pa mu ta plata sluzi kao DZEPARAC za izlaske,benzin,garderobu i tako neke sitnice,ali to je "zanimljivo" sa 20,25 godina,ali kada dodju godine u kojima bi neko trebalo da osnuje svoju porodicu,e onda je problem,jer niko normalan nece da ulazi u brak sa platom od 10-15 hiljada din...pa sta mislite zasto "bela kuga" HARA i Beogradom i Srbijom?


BAŠ TI HVALA ŠTO SI ME SVRSTAO U NENORMALNE!!!
A ŠTO SAM JA TO NENORMALNA?

:x


i tacno je da one devojke(uglavnom su vrste sponzorusa) koje rade po buticima,parfimerijama u CENTRU bg-a imaju nesto vise plate,ali samo one,nesrecnice,znaju kakvu presiju imaju od svojih gazdi(vlasnika tih butika),i sta sve moraju od njih da trpe
 
ma nisu ono MOJA iskustva,vec iskustva ljudi koje svakodnevno srecem......moja iskustva su zaista lepsa

STVARNO nisam mislio da si ti "nenormalna" "d-mol",samo sam hteo "reci" da ZAISTA MNOOOGO mladih ljudi okleva da stupi u brak,upravo zbog toga jer su im mesecna primanja mala,i nemaju neku ekonomsku sigurnost....uostalom ako ti mozes da zivis sa 15 hiljada mesecno,i imas porodicu,u Bgu,onda tebi svaka cast!
 
KNIGHT:
ma nisu ono MOJA iskustva,vec iskustva ljudi koje svakodnevno srecem......moja iskustva su zaista lepsa

STVARNO nisam mislio da si ti "nenormalna" "d-mol",samo sam hteo "reci" da ZAISTA MNOOOGO mladih ljudi okleva da stupi u brak,upravo zbog toga jer su im mesecna primanja mala,i nemaju neku ekonomsku sigurnost....uostalom ako ti mozes da zivis sa 15 hiljada mesecno,i imas porodicu,u Bgu,onda tebi svaka cast!

cini mi se da se znamo s foruma samo si promenio nick.
ma vazno je da si ti pametniji od mene yebes platu.
SKROMNOST JE VRLINA(ali i glupost)

pozdrav za PAMETNICU "VITEZA"
 
kebda:
KNIGHT:
ma nisu ono MOJA iskustva,vec iskustva ljudi koje svakodnevno srecem......moja iskustva su zaista lepsa

STVARNO nisam mislio da si ti "nenormalna" "d-mol",samo sam hteo "reci" da ZAISTA MNOOOGO mladih ljudi okleva da stupi u brak,upravo zbog toga jer su im mesecna primanja mala,i nemaju neku ekonomsku sigurnost....uostalom ako ti mozes da zivis sa 15 hiljada mesecno,i imas porodicu,u Bgu,onda tebi svaka cast!

cini mi se da se znamo s foruma samo si promenio nick.
ma vazno je da si ti pametniji od mene yebes platu.
SKROMNOST JE VRLINA(ali i glupost)

pozdrav za PAMETNICU "VITEZA"

????
pa odkada sam registrovan na ovom forumu,moj nickname je "KNIGHT"
pozdrav "kebdi"
 
Masha:
Ja nesto vise uopste ne znam....
Normalna plata je da radis 8 sati dnevno od ponedeljka do petka...kad dodje pocetak novog meseca da imas da platis stan struju i ostale komunalije i da se ceo mesec solidno hranis da kupis sebi sto ti je potrebno u smislu garderobe kao sto su kaput cipele ili cizme zavisno od sezone da imas uvek benzin u rezervoaru i pare ako ti nesto na kolima ne daj boze ode...i da izadjes popijes sa drustvom kao i da sebi priustis neko putóvanje za vikend...Ovde u Austriji to moze ako radis 16 sati na dan i ako si u nekoj dobroj firmi gde ti otkaz ne preti svaki cas...Kao sto se moze videti nigde nema normalne plate a da mozes pritom da zivis zdravo bez stresa i da budes odmoran...Doslo je vreme da se svako snalazi kako zna i ume i mnogih stvari odrekne....eto ja toliko na ovu temu...
 

Back
Top