Ruteri

Nigel

Početnik
Poruka
14
e ovako treba da povezem 3 kompa i to na wireless, dakle wireless router i mrezne kartice.
e sad jel ima neko iskustva sa ruterima, na sta da obratim paznju, sta je bitno kod njih itd
svaki savet je dobrodosao
poz'
 
uzmes jedan acces point , i 2 usb wireless kartice , ubacis i gotovo ;)

a.p. povezes na jedan komp preko kabla , a druga 2 wireless-om ...

i gotovo .... josh i mrezu podesis , i the end ;)
 
Avet:
uzmes jedan acces point , i 2 usb wireless kartice , ubacis i gotovo ;)

a.p. povezes na jedan komp preko kabla , a druga 2 wireless-om ...

i gotovo .... josh i mrezu podesis , i the end ;)
Ti si neki ad-hok veliki strucnjak?
Pa kako to odgovaras coveku - opa cupa, tras tras i gotovo...
Udjes-izadjes i gotovo?...
Daj bre ne ide to tako, ako ne mozes da mu pomognes nemoj ni pisati.

Ko kad bi te neko pitao da mu pomognes kako i gde da nauci da vozi a ti kazes - udjes u kola, startujes makinu, das mu ga po kvacilu, ubacis u brzinu, das mu po gasu i teraaaj - gotovo... Sta tu ima da se mnogo prica...

Ne ide to bas tako.
osim toga nije jasno da li covek ima wireless internet a iza AP ce imati 3 racunara. Ili hoce da ima jedan wireless ruter a ostala dva racunara da se wireless vezu medjusobno i sa glavnim ili...
Momak ce objasniti sta tacno i kako zeli.
 
Koliko sam ja svatio treba da se prikacis preko Wireless-a na Internet, a da sa druge strane zakacis tri kompijutera. Bitno je da se zna kako se kacis na net (DHCP, PPPoE, PPtP Static IP itd.) Ukoliko sam u pravu onda ovako:

1. TP-Link router i na njega onda kacis racunare.
2. Malo skuplja opcija Ovislink 5460 sa firmware-om V2 E8 kao klijent za internet, Switch bilo kakav i onda racunari na switch.
3. Najskuplja (mozda i nije) opcija Kako kolega Dr. kaze Linksys WRT54GL, ukoliko ga pronadjes i na njega racunare.

Kad izaberes sta ti odgovara, javi pa da ti pomognemo dalje.

CU
 
najpre da se zahvalim svima na savetima, kao na azurnosti
evo da pojasnim malo stvari, posto sam napravio zabunu
na 1 kompu imam adsl i on bio trebao da bude server. e sad druga dva treba da se povezu bezicno, naravno da se uspostavi net i kod njih(e sad koliko znam server treba da bude stalno upaljen?)
+ bi trebao da se s vremena na vreme prikljucuje na mrezu i lap top
dakle ukupno 4 kompa
e sad vidim da neki pominju i ap i switch, pa ako mozete da objasnite njihove prednosti i mane u odnosu na rutere
poz'
 
Ako ce ti jedan racunar biti server tj. gateway za internet onda ti je najjednostavnije da napravis Internet Connection Sharing na tom racunaru i da u njega ubacis Wireless PCI karticu. I onda napravis Ad-Hoc mrezu (znaci svi racunari na wirelessu se vide kao da su na switch-u), ostali racunari se na njega kace preko Wireless PCI kartica ili Wireless kartica u Lap-Top-u.

Druga solucija je da Wireless Router povezes na ADSL kao klijenta i sve ostale racunare na njega povezes preko UTP kablova.

Reci mi samo da li ti racunari treba da se kace bezicno ili preko UTP kabla ili ti je sve jedno?

CU
 
D-Devil:
Ako ce ti jedan racunar biti server tj. gateway za internet onda ti je najjednostavnije da napravis Internet Connection Sharing na tom racunaru i da u njega ubacis Wireless PCI karticu. I onda napravis Ad-Hoc mrezu (znaci svi racunari na wirelessu se vide kao da su na switch-u), ostali racunari se na njega kace preko Wireless PCI kartica ili Wireless kartica u Lap-Top-u.

Druga solucija je da Wireless Router povezes na ADSL kao klijenta i sve ostale racunare na njega povezes preko UTP kablova.

Reci mi samo da li ti racunari treba da se kace bezicno ili preko UTP kabla ili ti je sve jedno?

CU

kace se iskljucivo bezicno
 
bash kako sam ti ja rekao ;)

uzmes jedan acces point , na njega povezes adsl ( kabal je sigurno utp )

stavis acces point pored tog kompa gde je bio povezan adsl , znaci u blizini od metar-dva ...

tu povezes adsl kablom , i taj komp koji je u blizini ....

i kupis dve wireless kartice da stavis na ta druga dva komp-a , ili usb wireless kartice ....

u podesavanjima nisam bash nesto najbolji ....

najlakse je da iskljucis Ip adrese , odnosno da pustis da sam dodeli IP adrese ;)

a sad .... za server ne znam :?
 

Back
Top