DA LI JE RUSIJA NAJMOĆNIJA SVJETSKA SILA?

DA LI JE RUSIJA NAJJAČA SVJETSKA SILA

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
hm....ameri 'imaju tehnologiju' od koje se ruska x puta pokazala pouzdanija, o oruziju necu ni da govorim kad su i sami ameri priznali da je kalasnjikov najbolja puska ikada napravljena (cuo sam cak i price da je specijalci koriste po iraku i avganistanu)rusija definitivno iako je ekonomski znatno slabija polako se u svakom pogledu vraca na noge osim ako sad posle putina ne dodje neki novi gorbacov ili jeljcin
 
ne......i ako je velika....nije veca od amerike,jer severni deo SIBIr uopste nije naseljen tako da......drugo.....Tehnologija im nije toliko razvijena kao americi......i vojska im se poistovecuje sa Amerima....ali ipak Ameri imaju bolje puske.....avione tenkove.....jer za vreme Staljina rusija je pala u siromahluk.....
 
brate m16 i m4 nisu i nikad nece biti bolji od AK kao sto rekohh to su ameri i sami priznali, jedna najlaksa komparacija:ameri prave sve nabudzeno a rusi sto prostije;ja iskreno mislim da se savrsenstvo odlikuje u jednostavnosti (primer:sto vise neka sprava ima delova veca je verovatnoca da ce da se pokvari/vise stvari moze da se pokvari)
 
tommy gun:
ne......i ako je velika....nije veca od amerike,jer severni deo SIBIr uopste nije naseljen tako da......drugo.....Tehnologija im nije toliko razvijena kao americi......i vojska im se poistovecuje sa Amerima....ali ipak Ameri imaju bolje puske.....avione tenkove.....jer za vreme Staljina rusija je pala u siromahluk.....
Dobro bre, "amerikofili" i ljubitelji koka-kole, znate li vi da na svetu postoji jos neka nacija, nisu svi amerikanci...
 
Obersturmfuehrer:
pa niko ne kaze da nisi u pravu, ali mislim da je postalvjac ankete mislio na vojsku u globalu a ne na pojedinacno oruzje...
Sto se tice vojske u globalu, to su dva razlicita pristupa vojnoj doktrini, tako da se ne moze detaljno opisati ili reci nesto o te dve vojske, ali ako sam vec poceo, Rusija i dalje ima jedinice koje redovno sluze vojsku, a ameri imaju profesionalnu vojsku, Rusija ima "nesto" profesionalaca, i verujte mi kada bi dosli u sukob (profesionalci sa profesionalcima), da ameri ne bi imali ni malo sanse, gledao sam i jedne i druge na delu . Rusi su surovi profesionalci, kod njih i oficiri daju strazu, nema odstupanja i tacno se zna sta se hoce, svi disu kao jedno i jedinica, bilo da je to vod, ceta ili bataljon je odvojena od drugih jedinica, ako se nalaze na istom terenu. Samostalno vode akcije i drobe sve redom, ako im se slucajno nadje neka jedinica (ruska ili prijateljska ili saveznicka) na putu... yebi ga nije trebala tu da se nadje, znate na sta mislim, a sto se tice amerikanaca previse se oslanjaju na tehniku, nisu toliko hrabri (nije im to u krvi iako su profi), i u bitku nikako nece da idu ako nemaju gomilu naoruzanja i ratne tehnike(helikoptere, borbena vozila, oklopna vozila - koja dizajniraju tako da izgledaju kao na reliju da bi bila sto atraktivnija), a jos bolje ako imaju nekome da plate da ide ispred njihovih specijalaca... Sta sad kazete na ovo?

Eeeee, ali ako pricamo o britanskim vojnicima t.j. specijalcima to je vec nesto sasvim drugo od amera... (mada...)
 
Evo i moje prve poruke....

Ja iskreno mislim, da iako je Rusija mnogo, mnogo siromasnija od SAD, oni mnogo mocniji od amera.Oni su hladnokrvni i sve ce da daju, pa cak i glavu za majcicu Rusiju.Mislim ameri su pravili kopije ruskog oruzija.Da nije bilo AK-47 ne bi bilo ni pusaka sa predznakom M.Oni su hrabri, a ne ko ove americke pi*ke koje vode treci svestki rat i samo biju ovaj nevini narod.Jer zaboga ako drzavno uredjenje nije demokratija onda su tu krsenje ljudskih prava.......Ode ja u offtopic
 
rusija mozda ima bolje sisteme tipa topolj m... ali pogledajmo u buducnost, americki e-22a i JSF programi su tako reci gotovi ili pri kraju, i vec su spremni ugovori za njihovu implementaciju, ameri kupuju oruzje od fn-a za svoje specijalne jedinice. to oruzje je na bazi ak-47... da ne duzim dalje imaju oni kes i znaju sta hoce... rusi imaju mozak, ali su bez kesa pa je kod njih sve uglavnom neki kompromis. novi su-34 je fenomenalan, a rusi ce u naredne tri god kupiti jedva nesto vise od cetrdeset kom... e tu je razlika! mada mislim da se rusi polako vracaju! ipak ime se ekonomija brzo oporavlja od kolapsa iz devedesetih.
 
Da bi se neka drzava mogla proglasiti najjacom vojnom silom mora da ispunjava sledece uslove:

1. Da moze da napadne bilo koju drzavu na svetu (sto Rusija ne ispunjava)
2. Da ima superiornu ili bar jednaku tehnologiju protivniku (sto Rusija delimicno ne ispunjava)

Sa druge strane, Ameri ispunjavaju ta dva uslova. Teoretski, Ameri bi mogli da izvrse invaziju na Rusiju u roku od dva meseca. Upadu jedinica iz Istocne Evrope i Centralne Azije, Pracena vazdusnokm premoci Amera i otvaranje novog fronta iskrcavanjem Amera kod Vladivostoka iz podrsku mornarice i avijacije iz Japana i S. Koreje Rusi ne bi mogli da odole. Ako u to i uracunamo Jedinice NATO pakta, Rusija bi u najduze 6 meseci potpisala bezuslovnu predaju.
 

Back
Top