No sex and not city

Marifaza

Obećava
Poruka
87
Uz opasnost da cu svojim prvim postom vec smoriti, ipak sam odlucila da pisem o tome. F*ck, cemu sluzi forum ako ne da istreses ono cime ne bi da opterecujes druge ljude, ne spa (sto bi Poirot rekao)?

Dakle, ko se boji nek ne zalazi dalje.


I sta. Evo. Stigla me kriza. Srednjih 30ih. Za dve nedelje cu 34 napuniti.
I?
Pa nista... Pojavila se frka. Sto me cudi, jer je do sad nije bilo. A sad odjednom, iz coskova krecu da iskacu demoni s licem: nemam voljenu osobu, nemam dobru platu, u zadnje 4 godine sam spavala sa isto onoliko muskaraca s koliko u celom prethodnom zivotnom veku, al ni sa jednim u vezi nisam bila, za razliku od prethodnih. A, o ironije, nikad moralnije nisam pricala nego u tom poslednjem periodu. Da,... bice da je to ona prica - baba o ustipcima... znam, znam...
I sta se onda zeni desi u svom tom moralisanju? Potrebe su potrebe, i posustaces u nekom momentu. A onda se probudi neki pogresan deo mozga i tome nadene ime ljubav, potreba za neznoscu, sta sve ne. Naziva to raznim imenima, umesto onim pravim. I onda samo te zbunjuje, jer baratas laznim podacima. Pa se vrtis u krug i mucis, pokusavajuci da resis nepostojeci problem, dok ti na onaj pravi pogled ni ne pada. Kako politicki. Mozak je savrseni politicar. Majstor da stvori laznu sliku i na nju skrene paznju sa pravog problema.
Eto sta nam ucini moralisanje. Umesto da bar u seksu uzivam, ja se istog lisavam i kao rezultat imam to sto imam... Nit redovan seks, niti cednost. (O, kako li cu kroz vrata gospodnja? ;))) )
A evo, spopadose me sad i ove misli kao, godine lete. Ma nek lete, ako letim i ja. Problem je kad se spustis, pa samo gledas kako one lete, al bez tebe aktivne u svemu tome. A to ipak nema veze s godinama, u sustini. Aktivno mozes ucestvovati u zivotu i sa 80.
Eto resenja. I need some activities partners :)
 
Marifaza:
Uz opasnost da cu svojim prvim postom vec smoriti, ipak sam odlucila da pisem o tome. F*ck, cemu sluzi forum ako ne da istreses ono cime ne bi da opterecujes druge ljude, ne spa (sto bi Poirot rekao)?

Dakle, ko se boji nek ne zalazi dalje.


I sta. Evo. Stigla me kriza. Srednjih 30ih. Za dve nedelje cu 34 napuniti.
I?
Pa nista... Pojavila se frka. Sto me cudi, jer je do sad nije bilo. A sad odjednom, iz coskova krecu da iskacu demoni s licem: nemam voljenu osobu, nemam dobru platu, u zadnje 4 godine sam spavala sa isto onoliko muskaraca s koliko u celom prethodnom zivotnom veku, al ni sa jednim u vezi nisam bila, za razliku od prethodnih. A, o ironije, nikad moralnije nisam pricala nego u tom poslednjem periodu. Da,... bice da je to ona prica - baba o ustipcima... znam, znam...
I sta se onda zeni desi u svom tom moralisanju? Potrebe su potrebe, i posustaces u nekom momentu. A onda se probudi neki pogresan deo mozga i tome nadene ime ljubav, potreba za neznoscu, sta sve ne. Naziva to raznim imenima, umesto onim pravim. I onda samo te zbunjuje, jer baratas laznim podacima. Pa se vrtis u krug i mucis, pokusavajuci da resis nepostojeci problem, dok ti na onaj pravi pogled ni ne pada. Kako politicki. Mozak je savrseni politicar. Majstor da stvori laznu sliku i na nju skrene paznju sa pravog problema.
Eto sta nam ucini moralisanje. Umesto da bar u seksu uzivam, ja se istog lisavam i kao rezultat imam to sto imam... Nit redovan seks, niti cednost. (O, kako li cu kroz vrata gospodnja? ;))) )
A evo, spopadose me sad i ove misli kao, godine lete. Ma nek lete, ako letim i ja. Problem je kad se spustis, pa samo gledas kako one lete, al bez tebe aktivne u svemu tome. A to ipak nema veze s godinama, u sustini. Aktivno mozes ucestvovati u zivotu i sa 80.
Eto resenja. I need some activities partners :)


Ipak, ja mislim da ima nade!

Ne ocajavaj.

Zavisi od skole koju imas, ali posao ti je mozda najbitnije da promenis, i zatim da odlucis sta zelis dalje, i da to radis (sto se tice muskaraca). Mislim da se kreces u tom smeru.

A sto se tice bora... Zene preteruju u tome, ima muskaraca koji ti nece brojati bore, ma koliko ih imas, ako mu se svidis.
 
Ma. Nije problem bora. Nije problem dignutog nosa. Ili jeste? Ako jeste, zasto ranije nije bio?
Problem je... Hm, da znam verovatno ne bih ovde pisala nego ga resavala.

No, ovo gore je vise bio moj lament nad trenutnom situacijom, narodski receno: Kuku maaaaajko, jaooooo, leeeleeeee. Hehehe
Dakle, trenutno moje stanje, koje je: hocu i da se *ebem i da mi udje i da redovno ulazi, ali.. (uvek ima to ali) problem je sto za to biram neke cini se nedostupne. Emocionalno ili vec nekako. I sad me je smorilo to dugotrajno nemanje partnera.
Ali, ovo je trenutno stanje. Juce bih vam vec sasvim drugacije price pricala.
Za sutra cemo videti.

A to Aleksej sto mislis da sam na dobrom putu.. brate... Pa, nek ti je sa srecom u zivotu. Mislim, ne bih da budem bezobrazna i pretpostavljam da si pisao s dobrim namerama, al - znas par recenica koje sam napisala o sebi, otkud iz toga izvuce na kakvom sam ja putu??
Izvini na direktnom pristupu, ali brate, mnogo lupas.
"Ima za tebe nade" i "Ne ocajavaj" :)
Ok, moguce da je ton posta totalno ocajanje, ali ne boj se, necu skakati sa zgrade, niti upasti u visemesecnu depresiju iz koje ce me vaditi tim strucnjaka :)
A ima za mene, i svakoga, nade dok god dise. Mozda i duze ;)
 
Marifaza:
Ma. Nije problem bora. Nije problem dignutog nosa. Ili jeste? Ako jeste, zasto ranije nije bio?
Problem je... Hm, da znam verovatno ne bih ovde pisala nego ga resavala.


A to Aleksej sto mislis da sam na dobrom putu.. brate... Pa, nek ti je sa srecom u zivotu. Mislim, ne bih da budem bezobrazna i pretpostavljam da si pisao s dobrim namerama, al - znas par recenica koje sam napisala o sebi, otkud iz toga izvuce na kakvom sam ja putu??
Izvini na direktnom pristupu, ali brate, mnogo lupas.
"Ima za tebe nade" i "Ne ocajavaj" :)
Ok, moguce da je ton posta totalno ocajanje, ali ne boj se, necu skakati sa zgrade, niti upasti u visemesecnu depresiju iz koje ce me vaditi tim strucnjaka :)
A ima za mene, i svakoga, nade dok god dise. Mozda i duze ;)


Sestro! :lol: Hocu da ti kazem da ne treba da budes u bedaku, svakako ne zbog godina. Ne znas ti mene :lol: ali dobro... Mislim ja bas gotivim te zenske u 30tim godinama :)

Nisi me dobro razumela, a valjda ni ja tebe, ja sam shvatio da si ono bas skenjana i tako to....
 
Gazdarica:
Nda, nece tebe usreciti ono sto ti mislis da ce te usreciti, nego ono sto moze da ti pruzi svaki muskarac koji ti pridje... :roll:
Sto da ne budes srecna sa svakim shabanom, koji te startuje!

A sada je jako srecna jel, pa da, sto da daje sansu nekome ko na prvi pogled ne deluje savrseno? Doce princ samo sto nije, guzva u saobracaju...
 
Losa vam je postavka da treba spustati kriterijume... jer to je narusavanje necijeg ponosa i dostojanstva... sto naravno niko ne zeli.... No opet sa druge strane jeste istina da je problem nerealnih ocekivanja jedan od najrasprostranjenijih kod nas... kod svih...
Ne treba toliko razmisljati o tome da te to dovodi u fazu opterecenosti... Opusteno... Do what u like... :wink:
 
moze_bolje:
A sada je jako srecna jel, pa da, sto da daje sansu nekome ko na prvi pogled ne deluje savrseno? Doce princ samo sto nije, guzva u saobracaju...
A ovako ce se zaba pretvoriti u princa...
Nije, nego...

Nikada ne treba ici ispod onoga sto covjeka cini srecnim... Bolje sam, nego sa bilo kim...

Mada, rekla bih da vecina ljudi sustinski i ne zna sta je to sto ce ih istinski ispuniti i usreciti... No, to je mozda tema za neki novi topic...
 
Gazdarica:
Nda, nece tebe usreciti ono sto ti mislis da ce te usreciti, nego ono sto moze da ti pruzi svaki muskarac koji ti pridje... :roll:
Sto da ne budes srecna sa svakim shabanom, koji te startuje!

:-D :lol:
Bas me nasmeja draga
Ma, slazem se. Ne mogu spustati kriterijume tako sto cu ici protiv sebe, to je sigurno. No, u mojoj trenutnoj zbunjenosti nisam sigurna da li zbilja imam sulude kriterijume kojima sama sebi podmecem nogu, ili se jednostavno tako zadesilo da ne naidje niko zbilja pogodan a slobodan tako dugo.

Za one koji misle da im je zadatak da budu sajber terapeuti: ne, ne trazim da mi neko ovde razjasni sta je u mojoj glavi. Ne trosite tastere na to, please. Kad izrazim svoju upitanost, shvatite to samo kao moju konstataciju i deljenje onog sto je trenutno u meni, ne poziv u pomoc :)
 
Bla bla niko pogodan... :roll:

Eto kazes nekom lepu rec i onda te napusi??

I onda se pitate sto sam ja takava kakav sam (na forumu)!

E znas kako sledeci put kada budes htela nesto samo da konstatujes, neka ima bar neku vrednost, (a ne ono konstatacija: nebo je plavo). Haha!
 
Petar_Pan:
Losa vam je postavka da treba spustati kriterijume... jer to je narusavanje necijeg ponosa i dostojanstva... sto naravno niko ne zeli.... No opet sa druge strane jeste istina da je problem nerealnih ocekivanja jedan od najrasprostranjenijih kod nas... kod svih...
Ne treba toliko razmisljati o tome da te to dovodi u fazu opterecenosti... Opusteno... Do what u like... :wink:
Kada sam spominjao spustanje kriterijuma mislio sam na realan nivo, prema svojim mogucnostima, a ne na degradaciju do "daj sta das".
Gazdarica:
A ovako ce se zaba pretvoriti u princa...
Nije, nego...

Nikada ne treba ici ispod onoga sto covjeka cini srecnim... Bolje sam, nego sa bilo kim...

Mada, rekla bih da vecina ljudi sustinski i ne zna sta je to sto ce ih istinski ispuniti i usreciti... No, to je mozda tema za neki novi topic...
E to ti je sasvim tacno, to sam imao na umu kada sam napisao da je potrebno da se malo preispita tj spusti.

Marifaza:
Bas me nasmeja draga
Ma, slazem se. Ne mogu spustati kriterijume tako sto cu ici protiv sebe, to je sigurno. No, u mojoj trenutnoj zbunjenosti nisam sigurna da li zbilja imam sulude kriterijume kojima sama sebi podmecem nogu, ili se jednostavno tako zadesilo da ne naidje niko zbilja pogodan a slobodan tako dugo.
Mislim da si podsvesna izvora porblema, to je dobro, nisi blind 8)
Pa daj sta ti mislis da li je moguce da niko nije naisao pogodan a slobodan do sada? Ali jbg niko ne voli da krivi sebe, sudbina je takva bila...
34, tik, tak, tik, tak...
 
Petar_Pan:
Losa vam je postavka da treba spustati kriterijume... jer to je narusavanje necijeg ponosa i dostojanstva... sto naravno niko ne zeli.... No opet sa druge strane jeste istina da je problem nerealnih ocekivanja jedan od najrasprostranjenijih kod nas... kod svih...
Ne treba toliko razmisljati o tome da te to dovodi u fazu opterecenosti... Opusteno... Do what u like... :wink:
pero mislim da nije stvar u spustvanju kriterijuma nego u previskoim kriterijumima.
jbg pogledaj ljude oko sebe.niko nije savrsen.cak i qko tako deluje,nije sigurno...u jednom trenutku nesto ce ti zasmetati.
znam par osoba koje se zale kako nikog ne mogu da nadju,a sa druge strane su odbili svakog ko ih je startovao i pokusao da im se priblizi :? neki utripuju da su bolji,lepsi i pametniji od nas ostalih,i onda im niko ne odgovara...posle se zale i kukaju.
ne treba spustati kriterijume,naprotiv,ali treba biti realan a ne ziveti u nekom svom idealnom svetu.sagledaj sebe,kakav si i sta mozes da pruzis,sta mozes da ocekujes od drugog,da li je to ispravno...naravno pokusavaj i bolje ali nemoj da se uobrazis..itd..
 

Back
Top