Ninjutsu

P_R_E_D_A_T_O_R

Primećen član
Poruka
507
Dobar dan svima.Guglao sam samo tako na guglu ali nigde ne mogu da nadjem borilacki sport Ninjutsu.Gledao sam juce na TV-u da se u tom sportu obucavaju da budu prave nindze i napalio sam se! :D .Zanima me da li neko zna da li ima negde u Beogradu ovaj sport i gde?Bili bi pozeljni linkovi ako neko zna.

Unapred hvala.
 
Bio sam trenirao sam i odlicno je! :D

Naucio sam tek 3 zahvata ali da vam kazem sa ta tri zahvata mogu da nateram da mi lize cipelu bilo koga :lol:

Jedva cekam da krenemo da ucimo da se bijemo motkama nozevima... :D
 
Ninđucu je ratnička veština nastala u Japanu tokom mnogobrojnih ratova.Ninđe su poreklom aristokrate, koje su morale da se, posle poraza njihove vojske, povuku u planine, u ilegalu, i počnu tzv. gerilski način borbe. Progonjeni od strane pobedničke vojske morali su da promene imena i da prilagode svoje ratničke veštine novonastalim uslovima borbe. Ninđe smatramo praktičarima vojničkih veština, strategije kao i političkih i religioznih mišljenja, često suprotnim vladajućim strujama.Postojalo je više od 70 ninđa porodica (klanova), najvećim delom u Iga i Koga oblasti. Imena nekih istaknutih porodica i pojedinih ninđi možete naći u Densho zapisima. Danas se, unutar Buđinkan dođo-a, vežbaju stilovi 9 ninđucu škola. To su:
Togakure-ryu Ninpo
Gyokko Ryu Koshi-jutsu
Kukishinden Ryu Hapo Hiken-jutsu
Shindenfudo Ryu Dakentai-jutsu
Gyokushin Ryu Ninpo
Koto Ryu Koppo-jutsu
Takagiyoshin Ryu Jutai-jutsu
Gikan Ryu Koppo-jutsu
Kumogakure Ryu Ninpo
Direktan naslednik borilačke tradicije ovih škola je Soke Masaaki Hatsumi (Soke Hisamune).
Ninđe su se istakle na bojnom polju protiv Tokugawa vlade. U bitci od Toba Fushimi, koja je vođena između rojalista i onih koji su bili lojalni Tokugawa šogunatu tek posle odluke o vraćanju carske vlasti 1886, ninđe su se pridružile carskoj strani, ističući se u njoj.
Zapis o poreklu škole Togakure Ryu
- Togakure ryu škola ninđucu-a datira unazad do Togakure Daitsuke iz perioda Oho (1161-62). On je primio svoj trening iz ninđucu-a od Kagakure Doshi. Jednog Jula u toku perioda Hogen (1156-59), Shima Kosanta Minamoto no Kanesada ,16 godina, i moćni klan u Ise provinciji, pridružili su se armiji Minamoto Yoshinaka i borili se sa tri hiljade konjanika Fujiwara Hidehira armije.Ležeći oboren na bojnom polju ozbiljno povređen, Shimu je spasao Kagakure Doshi i oni su pobegli u planine provincije Iga. Govorilo se da je on primio svoj trening u borilačkim veštinama takođe kao i ninđucu od Kagakure Doshi . U kasnijim godinama on je slavljen kao drugi veliki majstor škole Togakure ryu ninđucu-a.
- Legenda kaže da je postojao ninđa po imenu Ikai koi je živeo pod So režimom u Korai (sadašnja Koreja) od kasnog desetog do ranog jedanaestog veka. U prvoj godini od Kouyu ere on se borio u izgubljenoj bitci protiv kralja Jinsho zajedno sa armijama od Kittan i Ka. Onda je on pobegao u Japan, iskrcavši se na Ise i živeci u pećini u Iga provinciji. Bilo je zapisano da je Ikai bio vojni komandant vešt u Hicho Kakuregata (tehnike bazirane na Hicho-jutsu (tehnike skrivanja, kamuflaže). I govori se da je on mogao da skoči mnogo metara u vis sa krikom. Očigledno Ikai je bio prvi koji je predstavio ninđucu Japanu.



- Ninđe su imale značajnog udela u vraćanju mira u provinciju znanu kao Yamato (sadašnji Osaka okrug) za imperatora Jinmu , i takođe u potčinjavanju varvara kasnije znanih kao Ainu.
- Ninđe podižu armiju iz lojalnosti prema Južnom Dvoru Yoshino (1331-35 A.D.). Oni se pridružuju armijama Nawa, Kusunoki, Kitabatake (1334-35 A.D.).
- Ninđe su stavile Ashikaga armiju u konfuziju (1487-88 A.D.).
- Oni su pridruženi armiji Sekita, jurili veliku armiju Hosokawa Takakuni pod komandom Ashikaga Soguna (1504-20).
- U tim danima, ninđe nisu imale specifične skole kao Koga ili Iga ryu, i bile tek toliko poznate po mestu gde su živele. Ninđe koje su živele u obe provincije Koga i Iga bile su rojalisti. Međutim, kada je Ashikaga Yoshitane poslao svoje trupe u Omi provinciju da potčini Ashikaga Yoshizumi, Koga ninđe su uzele stranu sa Yoshitane dok Iga ninje nisu, sto je prouzpokovalo i razdor izmeju ninđi iz škole Koga i Iga.
- Iga ninđe su sarađivale sa carskom armijom (1854-59), i pridružile se odredu dvorskih patrolnih ljudi i zadavale probleme Shinsengumi ili telohraniteljima Tokugawa vlade organizovane u poslednjim danima šogunata.
- U 1863, neke ninđe pridružile su se Tenchugumi ili grupi ekstremista predvojenih od strane Yoshimura Torataro, Fujimoto Tesseki, i drugih koji su pokušali da zbace Tokugawa šogunat. Oni su se digli na oružje ali bez efekta i mnogi od njih su poginuli.
Ninđucu je izgrađen kao veoma ilegalan sistem, jer se suprotstavljao kulturi vodeće samurajske elite, i iz tog razloga koreni ove veštine su vekovima pokriveni velom tajanstvenosti i skrivanja što je izazvalo konfuziju u istoriji. Za razliku od japanskog društva koje je postalo jako stilizovano, rangirano i jako kontrolisano od strane Imperatora, ninđe su živeli kao prirodnjaci i mistici. Za vreme japanske istorije ninđe su vršile uticaj iz senke u svim oblastima da bi osigurali opstanak i nezavisnost njihovih porodica i zemlje. Kolevke ninđucu-a su regioni Iga i Koga, gde je ninđucu doveden do perfekcije ( između 1024 - 1074 godine ) od strane preko 70 porodica. Japanska istorija je pisana tako da veliča sjaj samuraja i njihovu etiku, a sakrije ulogu ninđi u njenom nastanku. Zbog svega toga, ljudima je danas teško da shvate stvarnu svrhu i ideale ninđi. Tokom burne Japanske istorije, nastajali su razni ninđucu borbeni sistemi. Tačna godina se ne može utvrditi jer su se oni postepeno razvijali i usavršavali kroz borbu. Tehnike su se prenosile sa kolena na koleno, i tako se generacijama usavršavale. Ako tehnika nije bila efikasna, borac bi poginuo u borbi i ona ne bi bila prenešena dalje. Devet škola je opstalo do danas, i svih devet je nasledio veliki dr. Masaki Hacumi od svog učitelja Tošicugu Takamacua, po kome i kasnije daje naziv „BUJINKAN“ ( božiji ratnik ), zbog iskrenog verovanja da je Takamacu sensej bio božanski ratnik. Tako da je sadašni Bujinkan dođo soke Masaki Hacumi stvorio po uspomeni na svog velikog učitelja i mentora Takamacu senseja, čoveka koji mu je bio ne samo učitelj i prijatelj već mu je ukazao
veliko poverenje i čast da on bude sledeći soke i naslednik devet borilačkih tradicija. Škole koje je soke Hacumi nasledio od Takamacu senseja su :

• Togakure ryu
• Kumogakure ryu
• Gyokushin ryu
• Gyokko ryu
• Kotto ryu
• Takagi Yoshin ryu
• Shinden Fudo ryu
• Kukishinden ryu
• Gikan ryu
 
Posto vidim da si tek pocetnik "malo" informacija ce ti dobro doci.Ja treniram vec pola godine u Zrenjaninu.Bice ti kasnije zanimljivije na treninzima sa oruzjem,ali ja vise volim tehnike "praznih ruku".Mogu da se primene i van sale.
 
Samo sam hteo da pozdravim sve poklonike ninjutsua i da izrazim svoje postovanje vestini koja je istinski jaka i realna :) , za razliku od mnogih vestina u kojima se dva lika tuku kao nezdravi sa ili bez zastitne opreme, a pri tom im je zabranjeno 99,9% udaraca i tehnika, koje su u realnosti efikasne. Nemam nista protiv ljudi koji se peglaju u ringu (bilokom ringu), ali cim makar jednu stvar zabranis to vise nije realnost. I glupo je sa njihove strane sto tvrde da se bave borilackim vestinama, a pri tome se bave borilackim sportom. :x Odnosno vestinom iz koje su izvulki celokupnu efikasnost. Nadam se da ce shvatiti ovo i da ce jednog dana priznati da su sportisti a ne ratnici.
 
Mislim da je vreme da batalimo umisljaje o ratnicima, vezano za bilo koju vestinu ili sport.

Ovo je 21 vek. Nit moze profesionalni sportski borac da bude ratnik, niti mogu student ili pekar koji idu 3 puta nedeljno na neke treninge. Sta god da treniraju!

Ovako ratnici izgledaju danas, a vrlo mali deo vremena se bave bilo kakvim borenjem, a pogotovo ne "underlaying" filozofijama


Evstafiev-spetsnaz-prepare-for-mission.jpg



I stari, a i srednji vek su prosli ihaaaaj haj od kada.
 
Stone Dog:
Samo sam hteo da pozdravim sve poklonike ninjutsua i da izrazim svoje postovanje vestini koja je istinski jaka i realna :) , za razliku od mnogih vestina u kojima se dva lika tuku kao nezdravi sa ili bez zastitne opreme, a pri tom im je zabranjeno 99,9% udaraca i tehnika, koje su u realnosti efikasne. Nemam nista protiv ljudi koji se peglaju u ringu (bilokom ringu), ali cim makar jednu stvar zabranis to vise nije realnost. I glupo je sa njihove strane sto tvrde da se bave borilackim vestinama, a pri tome se bave borilackim sportom. :x Odnosno vestinom iz koje su izvulki celokupnu efikasnost. Nadam se da ce shvatiti ovo i da ce jednog dana priznati da su sportisti a ne ratnici.

Sta, u boxu je zabranjeno nesto sto nije efektivno u realnosti? Daj brate mani se kung fu filmova, Chi-udaraca, death-blow-a, i slicnih sranja. Kada te baja preko 90 kg zavali kroseom ili aperkatom u glavu to nije efikasno u realnosti? Kolena u klincu nisu efektivna? Lakat u glavu nije efektivan? O cemu se ovde radi? Prijatelju u velikoj si zabludi.

Ninjitsu je lepa rekreacija koja te uci zdravom duhu, sportu, druzenju, mozda cak i day care za klince, ali NIJE efektivna vestina ako poredis borbe u ringu, oktagonu, kao MMA.
 

Back
Top