Adobe Photoshop??? HELP!

Treba da odgovorim formalno na sledeca pitanja:
1 Sta je photoshop i za sta se koristi?
2 Formiranje računarskog sisema za Photoshop
3 Praktični saveti za rad sa Photoshopom
4 Osnovni pojmovi o slikama
5 Osnovni pojmovi o boji
6 Podešavanje boje
7 Korekcija tonova
8 Korekcija boje
9 Selekcije i kanali
10 Digitalna tamna komora
11 Izoštravanje
12 Spot boje i duotonovi
13 Crno-bela grafika
14 Uvoz slika
15 Digitalni proce obrade slika
16 Osnovne tehnike rada sa slikama
17 Skladištenje slika
18 Izlazni metodi
19 Multimedija i Web

Sve to najopstenije...
 
[/QUOTE]Treba da odgovorim formalno na sledeca pitanja:
1 Sta je photoshop i za sta se koristi?
2 Formiranje računarskog sisema za Photoshop
3 Praktični saveti za rad sa Photoshopom
4 Osnovni pojmovi o slikama
5 Osnovni pojmovi o boji
6 Podešavanje boje
7 Korekcija tonova
8 Korekcija boje
9 Selekcije i kanali
10 Digitalna tamna komora
11 Izoštravanje
12 Spot boje i duotonovi
13 Crno-bela grafika
14 Uvoz slika
15 Digitalni proce obrade slika
16 Osnovne tehnike rada sa slikama
17 Skladištenje slika
18 Izlazni metodi
19 Multimedija i Web

Sve to najopstenije...
Kakva to dileja ti trazi to za 2.razred srednje skole?
Ako ti napisemo sve opsirno sto si rekla tu ces imati Bibliju photoshopa.:-)
 
Jel ti prof bolestan ili .... ??? reci u da uzima eksere posle casova a ne pre casa !

Ja to sve imam ali kako kaze prox imala bi brdo zapisa. Ja Photoshop pravo da ti kazem znam otprilike 80% i to je poznavanje da nemozes da i najkomplikovanije stvari odradis, ali posteno ja neznam da ti odgovorim na par pitanja iz ovoga ... a verujem da nezna ni on ....

Neznam kako da ti pomognem stvarno ....
 
Ne znaci mi nista na engleskom jer onda sve moram ponovo da prekucavam,a to mogu i sa bilo kojom knjigom na srpskom. Pokusavam da praktikujem copy/paste/print sindrom,ali izgleda da cu morati da sednem i zagrejem tastaturu...uzas.
OSIM ako neko nema link za srpski sajt gde sve to mogu da skinem,ali izgleda da nema pomoci. :roll:
 
Bas kako nitro rece, tesko da ces na forumu naci odgovore na ta pitanja. Problem je u tome sto ti za taj semniar/referat treba da imas konvencijonalne definicije a ja ( pretopstavljam i nitro ) ti mozemo napisati nase licno objasnjenje toga na osnovu iskustva.
Photoshop je multieditor za obradu grafickih elemenata. Pazi to je samo jedna recenica koju kada bi uzela da analiziras mogla bi napraviti definiciju od ......... pa do.......:-)

Evo ti ovaj link, na njemu imas osnove Photoshopa. Imas tu objasnjene neke od osnovnih alata tog editora.

http://www.mi3dot.org/tutorials/comments/37/

Javi jel ovo dovoljno?
 
E ovako, malo pre sam skinuo jedan tutorial za Photoshop na srpskom jeziku je. Ima 162 strane. Tutorijal je prilicno dobar i mozes ga odma stampati kao seminar uz male ispravke. Mogu ti ga poslati ali na mail. Napisi mi mail na PP pa cu ti poslati. Tutorijal ima 6.5 megabajta.:-(
 
Ej, nece ti trebati nista vise od ovoga, samo mi posalji mail na pp i saljem ti ovaj fajl. TI uzmi samo procitaj i prepravi ako se negde pominje neko ime kojene zelis i stavis svoje ime i to je to. Kompletno su obradjena sva ona pitanja koja si postavila ovde. Posalji mail.:-)
 
e mogo bi i meni da posaljes .... ako ima 162 strane ... voleo bi i ja da to vidim ....

Bambika ... sreca tvoja sto ti profesor ne trazi objasnjenje za plugine .... haha ... onda bi svi mi pisali i pricali danima o tome ... :)
 

Back
Top