Prvi pacovi poceli da napustaju brod!

Lost In Space65393

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
265
V.Britanija napušta Irak?
14. oktobar 2006. | 11:05 | Izvor: Beta
Bagdad, London -- Načelnik štaba armije V.Britanije, general Ričard Danat, kaže da se razmatra skoro povlačenje britanskih vojnika iz Iraka.

To znači da bi Britanci napustili multinacionalne snage za dve do tri godine. Prizori ubistava sa ulica iračkih gradova su u Britaniji izazivali proteste i zahteve antiratnih aktivista da se Britanija povuče iz iraka. Politika mešanja je na kraju bila i jedan od faktora koji je doveo do povlačenja Tonija Blera sa čela Vlade i stranke laburista.

Od marta 2003, kada je počela saveznička kampanja u Iraku, poginulo je 119 britanskih vojnika. Danat je demantovao da je u sukobu sa odlazećim premijerom Tonijem Blerom, a kaže da je angažman u Iraku bila pobeda i da će Britanci sačuvati vojničku čast.

"Ekstremisti nas nisu pobedili. Britanci u Iraku i Avganistanu vode 2:0. U svakom taktičkom angažmanu koji smo preduzeli u Iraku i Avganistanu pobedili smo, i to potpuno. Gde god nam se ti ljudi suprotstavili, mi ćemo se s njima odlučno obračunati. Ne, mi ne bežimo, mi ne spuštamo svoje zastave, mi ćemo proći kroz sve to. Ne možemo biti tamo godinama u ovom broju, to svi shvataju. To nije ništa novo i ja nisam prvi koji to govori. Rekao sam uskoro, a to znači kad misija bude bila obavljena", kaže on.

Danat je podsetio da su britanske snage i u Bosni i Hercegovini i na Kosovu. On kaže da je to veliki trošak i da trupe pate od zamora.

U Iraku je trenutno 7.500 Britanaca, koji kontrolišu četiri provincije na jugoistoku zemlje. U dve provincije oni su već počeli da predaju kontrolu Iračanima i očekuje se da će uskoro predaja vlasti biti završena.

:lol: :lol: :lol: 8-)
 
Видећемо да ли ће она овца Блер то да дозволи.Ричард Данат је,ипак,само генерал.
Чуо сам изјаву блера на ТВ-у где тврди да се слаже са генералом о напуштању,али то ће се десити када они остваре своје циљеве.То је Блерова прича.Значи,биће напуштања,али тек кад њима буде одговарало.Боли их уво што су им војници у туђој земљи као глинени голубови...
 
Korner zastavica:
Naslov teme je EXTREMNO GLUP,a tema kao tema ne treba UOPSTE da zanima NAS, kao narod.
Mene ne zanima UOPSTE!
Mogu da odu ODMAH,a mogu da ostanu do kraja sveta. Zabole me bas...ja gledam samo ono sto je unutar moje tarabe. :D


Zasto je naslov glup? Kada neko napusta mesto zlocina ,obicno se kaze "pacovi napustaju brod" ili "pacovi napustaju brod koji tone"

Ja se saosecam sa narodom Iraka koji je zrtva istog americkog nacizma i zlocina kao sto smo to mi Srbi.

650.000 IRacana je pobijeno od strane amerikanaca i njihovih slugu u Iraku. To je jedan od najvecih zlocina posle drugog svetskog rata. DOLE AMERICKI(i svaki drugi) nacizam!

Najsmesnije od svega su ove tzv. demokrate koji su toliko demokraticni da nemaju muda ni da na recima se zaloze za postovanje prava na zivot nevinog irackog naroda koji strada i pati pod americko-britanskom okupacionom cizmom.
 
Тема је животно интересантна ,
само по мом мишљењу то су мишеви од којих су настале ове мутант пацовчине сад
а бежаће они ускоро са свих меридијана где су се злетели да отимају и поробљавају
бежаће јер им је код куће бушан брод и вода улази са свих страна!
 
Коментари британских војника на изношење истине од стране начелника штаба.
http://news.independent.co.uk/world/middle_east/article1870872.ece
Ево неких:
"I'm overjoyed that someone in a senior position has finally had the moral fortitude to forget the spin, forget the politics and just stand up and speak the truth" - Danvnuk

"Right, when B'liar is put up against the wall, can I shoot him??????" - The matelot
 
dr hirurg:
Шта ли ми то имамо када су се толико наврзли на нас?


Nacionalni ponos, i teritorijalni integritet.........inace je Srbija najjaca vojna sila u evropi, ali inkognito, i imamo tako bogatstvo prirodnih resursa, kao malo koja zemlja sveta, a ljudi su nam najpametniji i najobrazovaniji na svetu............a i na najboljem smo polozaju od svih zemalja sveta.........................
 
Lost In Space:
Zasto je naslov glup? Kada neko napusta mesto zlocina ,obicno se kaze "pacovi napustaju brod" ili "pacovi napustaju brod koji tone"

Ja se saosecam sa narodom Iraka koji je zrtva istog americkog nacizma i zlocina kao sto smo to mi Srbi.

650.000 IRacana je pobijeno od strane amerikanaca i njihovih slugu u Iraku. To je jedan od najvecih zlocina posle drugog svetskog rata. DOLE AMERICKI(i svaki drugi) nacizam!

Najsmesnije od svega su ove tzv. demokrate koji su toliko demokraticni da nemaju muda ni da na recima se zaloze za postovanje prava na zivot nevinog irackog naroda koji strada i pati pod americko-britanskom okupacionom cizmom.
Hoces da kazes da ti nije zao zrtava za vreme rezima Sadama Huseina?
Da nisi ti onaj sto je relativno skoro ovde izjavio ( i ostao ziv ),da je za vreme Sadama Irak bio jedna UREDJENA zemlja? :lol:
Ajde da se ispravim, da ne kazem da je naslov glup,vec da nije prikladan. Ja ne bih Irak uporedjivao sa brodom koji tone. Trebao si da stavis naslov koji ce odmah da asocira na to o cemu se radi. Ovako...svasta mi je proslo kroz glavu kada sam procitao naslov,samo ne Irak. Eto.
 
Korner zastavica:
Nije lepo smejati se tudjim saosecanjima.
Pomolimo se svi za pravdoljubivi i slobodarski narod Iraka.

:lol: :lol: :lol:
Ma ne kolega, uzaludno je moliti se - Bog ne postoji.
Nego, 'ajde da se malo veselimo humanim naporima Amerike
da od zabiti kao što je IRAQ napravi jednu bogatu, srećnu,
civilizovanu, pacifističku i nadasve DEMOKRATSKU zemlju !

Lepo neko reče, jesi "korner zastavica" al' si definitivno "u autu" !
 
Lacibg:
Ma ne kolega, uzaludno je moliti se - Bog ne postoji.
Nego, 'ajde da se malo veselimo humanim naporima Amerike
da od zabiti kao što je IRAQ napravi jednu bogatu, srećnu,
civilizovanu, pacifističku i nadasve DEMOKRATSKU zemlju !

Lepo neko reče, jesi "korner zastavica" al' si definitivno "u autu" !
Tesko da smo kolege,ali ok. :D

Inace taj sto je to rekao,nije rekao tako. Nego mi ej rekao da sam U KORNERU,a ja sam njemu replicirao da ja mozda jesam u korneru,ali je on u OUT-u!
E tako je bilo. :D:D


Znaci i ti verujes da je za vreme Sadama Irak bio uredjena zemlja. Zemlja mira i blagostanja,svake srece i sveopsteg napretka. :D:D Pa dobro...sad smo demokratija...:D
 
Korner zastavica:
Tesko da smo kolege,ali ok. :D

Inace taj sto je to rekao,nije rekao tako. Nego mi ej rekao da sam U KORNERU,a ja sam njemu replicirao da ja mozda jesam u korneru,ali je on u OUT-u!
E tako je bilo. :D:D


Znaci i ti verujes da je za vreme Sadama Irak bio uredjena zemlja. Zemlja mira i blagostanja,svake srece i sveopsteg napretka. :D:D Pa dobro...sad smo demokratija...:D
Gospodine, (ni ja nisam sumnjao da smo blizu toga da smo kolege, to je značilo nešto drugo ... ali, nije važno ...)
Sporo pamtim, brzo zaboravljam, verovatno je istina oko prepirke auta i kornera.

E, sad, u šta vi i Ja verujemo oko Sadama i Iraq-a nije nimalo relevantno za poentu.
Nemam razloga ni da ih volim ni da ih ne volim.
Ipak tolika malicioznost u rečenici Pomolimo se svi za pravdoljubivi i slobodarski narod Iraka. i iza toga tri smajlija ....
I što je najgore, ni jedna jedina reč osude agresora, posle spaljene zemlje i toliko
mrtvih ...
To gospodine (neću reći hrišćanski, jer očigledno u Boga ne veruješ) nije ljudski (humano)
 
Lost In Space:
V.Britanija napušta Irak?
14. oktobar 2006. | 11:05 | Izvor: Beta
Bagdad, London -- Načelnik štaba armije V.Britanije, general Ričard Danat, kaže da se razmatra skoro povlačenje britanskih vojnika iz Iraka.

To znači da bi Britanci napustili multinacionalne snage za dve do tri godine. Prizori ubistava sa ulica iračkih gradova su u Britaniji izazivali proteste i zahteve antiratnih aktivista da se Britanija povuče iz iraka. Politika mešanja je na kraju bila i jedan od faktora koji je doveo do povlačenja Tonija Blera sa čela Vlade i stranke laburista.

Od marta 2003, kada je počela saveznička kampanja u Iraku, poginulo je 119 britanskih vojnika. Danat je demantovao da je u sukobu sa odlazećim premijerom Tonijem Blerom, a kaže da je angažman u Iraku bila pobeda i da će Britanci sačuvati vojničku čast.

"Ekstremisti nas nisu pobedili. Britanci u Iraku i Avganistanu vode 2:0. U svakom taktičkom angažmanu koji smo preduzeli u Iraku i Avganistanu pobedili smo, i to potpuno. Gde god nam se ti ljudi suprotstavili, mi ćemo se s njima odlučno obračunati. Ne, mi ne bežimo, mi ne spuštamo svoje zastave, mi ćemo proći kroz sve to. Ne možemo biti tamo godinama u ovom broju, to svi shvataju. To nije ništa novo i ja nisam prvi koji to govori. Rekao sam uskoro, a to znači kad misija bude bila obavljena", kaže on.

Danat je podsetio da su britanske snage i u Bosni i Hercegovini i na Kosovu. On kaže da je to veliki trošak i da trupe pate od zamora.

U Iraku je trenutno 7.500 Britanaca, koji kontrolišu četiri provincije na jugoistoku zemlje. U dve provincije oni su već počeli da predaju kontrolu Iračanima i očekuje se da će uskoro predaja vlasti biti završena.

:lol: :lol: :lol: 8-)

sta si hteo da kazes..da su britanci pacovi? :lol: :D 8-) . ma nisu...dobri su bre, znas onaj snimak kad tuku one iracane? tamo se najbolje vidi da su ok.. 8-) .
 

Back
Top