Plavi ekran - Memorija ili ???

rema

Aktivan član
Poruka
1.296
Od kada sam menjao memoriju - sada imam 1 GB Kingston DDR 400 (ranije imao 512 MB PQI DDR 333) pojavljuje mi se plavi ekran.Kada sam odradio reset BIOS-a na ploci jedno vreme je sve bilo ok, sada se ponovo pojavljuje - ne tako cesto - recimo jednom do dva puta na dan.Ljudi su mi rekli da je najverovatnije do memorije.Memorija je nova - kupljena u firmi - pod garancijom,kod mene nije koriscena ni tri dana.Odradio sam test memorije i nije pronasao ni jednu gresku.Da li je moguce da nije podrzana na ploci ? Ploca je ASUS A7V600 KT600 - u uputstvu za plocu pise da podrzava DDR400 na samo dva slota...ali nije navedena Kingston memorija nego recimo GEIL i sl. :confused: Ko ima ideju nek kaze-svaka pomoc dobro dosla...Poz
 
Sory ,nemam ideju...
vjerovatno ti taj VIA cipset ne radi bas naj bolje sa tim KINGSTONom,provjeri jos namjestene latencije u biosu ili stavi na AUTO , a i nisi rekao koji procesor je u pitanju dali moze da radi na 400MHa (Athlon +3200)...
 
rema:
Pa imas ideju sta moze biti ? Znaci otkada sam resetovao BIOS nije mi se pojavljivao CESTO plavi ekran..tacnije dva puta...a to se desilo kada recimo startujem vise programa odjednom...kao da se optereti sistem ili nesto sl.
Ovo što se tebi dešava se zove "Plavi Ekran smrti" obično se dešava kada preopteretiš operacioni sistem ili hardver sa nekim zahtevom koji trenutno nemože da ispuni , pravo je pitanje samo zašto on nemože da ispuni tvoje zahteve, tu može biti svašta od jedne oštećene važne sistemske datoteke pa do toga da napajanje nemože da izvrši snabdevanje komponenata računara dovoljnom jačinom električne energije . Recimo da sam imao slučaj da kada sam ja stavio u komp novu grafičku karticu i da moje napajanje nije moglo da izdrži nonstop opterećenje i počelo je da mi prokuvava čak je i zadimio malo kada sam vratio staru komponentu sve je radilo kako treba. Jednostavno računari obično rade na granici svojih mogućnosti i dovoljna je jedna nova komponenta pa da se preopterećuje sistem , probaj samo sa jednim memorijskim modulom da radiš i videćeš razliku.
 
Hvala svima-evo treci dan cini mi se radi bez prestanka i bez plavog ekrana-samo je nestalo...nemam pojma..pokusah da opteretim windows startujuci nekih dvadesetak programa odjednom i nista-bez plavog ekrana.Za sada je ok...ako se ponovo pojavi pokusacu sa jednim modulom...i sa jos ponecim ...ako se setim.Hvala svima u svakom slucaju na savetima!!! Pozzzz
 

Back
Top